Anasayfa Turkish Oyun ile ilgili sorular

Yeni Moderatörlere ihtiyacımız var!


ModeratörEkibimize katılabilecek yetenekli kişiler için hep fırsat kollarız. Bu kişilerden biri de sensin! Eğlenceli bir hava sağlayıp topluluğu düzenlememize ve bilgilendirmemize yardım edebileceğini düşünüyorsan lütfen başvur. Forumda, duyurular konusunda, Discord'da ve diğer sosyal medya kanallarımızda bize yardımcı olacak kişiler arıyoruz.


Bu ilgini çekiyorsa BURAYA TIKLA


GÜNCELLEME,SAMUR(A)Y ve DEĞİŞİKLİKLER

VOTKA (DE1)VOTKA (DE1) DE1 Gönderiler: 176

Herkese merhaba,  

Hepinizin bildiği gibi, 04.06.2021 CEST 10:30 civarında GGS, Demirci'yi yaptığı değişikliklerle yeniden başlattı.  


Bu değişikliklerin biz oyuncular için harika olmadığını tamamen anlıyor ve kabul ediyoruz. Fikrin önerildiği günden beri onlara karşı savaştık ve ne yazık ki sonunda bugün bulacağınız değişikliklerle sonuçlandı. Ancak, Topluluk Yöneticilerinin bir şekilde orta yol bulduğuna inanıyoruz. Orijinal fikir, elde ettiğimizden çok daha kötüydü. Bunun için herhangi bir övgü beklemiyoruz, sadece hepinizin bilmesini istedik. 

 

Bugün Resmi Goodgame Empire Discord sunucusunda bir sesli sohbet aracılığıyla Topluluk Yöneticilerimizden biriyle konuştuk, oyunculara ve bize tüm bunların nasıl olup bittiğine dair bir fikir verdiler. Bu bilgi artık orada olduğu için, bu forumdaki kullanıcılara da iletme özgürlüğümüz olduğunu düşünüyoruz.    


Stüdyonun hangi sorunları ele alması gerektiğini açıklayarak başlamak istiyoruz. Oyunun birçok farklı şekilde dengelenmesi gerekiyor ve bu çok zor bir iştir. Bu durumda hepimizin çok sevdiği Demirci Ustası büyük denge sorunlarına neden oluyordu. Olan şuydu ki, Demirci oyunculara sonsuz miktarda araç elde etme izni verdi ve bu da oyuncuların muazzam etkinlik parası stoklarına sahip olmalarına neden oldu. Bu, oyuna yeni şeyler eklemenin neredeyse imkansız hale geldiği anlamına geliyordu. Stüdyo, Nomad mağazasına bir şeyler eklemek isterse, insanların milyonlarca olmasa da yüz binlerce tokeni olduğunu da hesaba katmak zorunda kalacaklardı.   


Bu, ya yeni eşyaları çok pahalı hale getirmeleri gerekeceği ya da ödül için kimsenin çalışmak zorunda olmayacağı gerçeğiyle uğraşacakları anlamına gelir. Her iki senaryo da çok kötü. 


Ne yazık ki, bu tek çözümdü. Alınan yaklaşım sertti ama bir bakıma gerekliydi. Ancak, stüdyonun oyun ekonomisi üzerinde biraz daha kontrol sahibi olduğu önümüzdeki birkaç ay içinde fiyatların düşeceği konusunda bilgilendirildik. Bu, yavaş yavaş hepimizin yaşayabileceği bir Demirci durumuna geri döneceğimiz anlamına geliyor. Ne yazık ki, bu zaman alacak ve oyuncu kaybına neden olacak, stüdyo bunun farkında ama hiçbir şey yapmamak bir seçenek değildi.  


Bu değişiklik, oyunun ekonomisini düzeltmek amacıyla yapıldı, böylece gelecekte daha iyi güncellenebilir, stüdyo bu nedenle satışların artmasını beklemiyor. Bu değişiklik daha fazla para harcamamızı sağlamak için yapılmadı. Ancak Goodgame Studios hala bir iş ve para olmadan oyun olmazdı. Daha fazla harcama bu değişikliğin bir yan etkisi olabilir, ancak değişikliğin nedeni bu değil.  


Buna katılmıyorsanız veya buna inanmıyorsanız, bunu tamamen anladığımızı söylemek istiyoruz, fikrinize saygı duyacağız.  


Şimdi samuray olayı hakkında bir şeyler söylemenin zamanının geldiğine inanıyoruz. Geçen yıl bir şeyler ters gitti ve sonuçta etkinliğin kırılmasıyla sonuçlandı. Bu etkinliğin ne ölçüde bozulduğu bize söylenmedi, ancak sorunun 2021'de çözüldüğünü biliyoruz. Sizlerin de isteyeceğiniz sıklıkta çalışmamasının birkaç nedeni var.  


- Samuray olayı oyundaki en fazla enflasyona neden olan olaydı, diğer olaylarda enflasyon zaten büyük bir sorundu ama samuray olayı çok daha kötü hale getirdi.  

- Samuray etkinliği neredeyse göçebe etkinliği kadar oynanmıyordu.  


Bu iki faktör bir araya geldiğinde, bu yıl birkaç kez samuray olayının yerine göçebe olayının koşmasına neden oldu. Ancak bu bir sürpriz olabilir, ancak Samuray etkinliği Temmuz ayında başlayacak.   


Topluluk Yöneticisi, moderatörler olarak nasıl çalıştığımız hakkında da bazı bilgiler verdi. Her iki belki üç haftada bir bizden öneriler istediğini, stüdyonun zaten büyük içerik güncellemeleri için planları olduğu için bunların genellikle yaşam kalitesi özellikleri olduğunu belirtti. Gördüğümüz kadarıyla bu değişiklikler oyuna oldukça sık girmiş.   


Bu, yakın zamanda yaptığımız ve onaylanan ve oyuna dahil olabilecek bir öneride açıkça görülmektedir. 1-10 milyon nomad tabletinizi madeni paralara harcamanın ne kadar büyük bir acı olduğunun hepimiz farkındayız. Sezon puanlarını kaçırmadan aynı anda daha fazla jeton satın alabilmeniz için bunun çalışma şeklinin değişmesi planlandı. 


Bu bilgilerin birkaç şeyi açıklığa kavuşturduğunu ve neler olup bittiğine ve gelecekte neler beklenebileceğine dair bazı gerçekleri ortaya koyduğunu umuyoruz.

Saygılarımla,

Empire Ailen

Meine Name RONA AYDINER 
A Glass of Vodka!

Yorumlar

 • VOTKA (DE1)VOTKA (DE1) DE1 Gönderiler: 176
  Anlayacağımız şey şu
  İnsanlar fazla stok yapıyordu bu stokları eritmek için böyle bişey yapıldı.
  Şirket oyuncu kaybedeceğini bile bile bu güncellemeyi yaptı 
  ileride fiyatlar düşürülecek ancak güncelleme asla geri alınmayacak

  Samuray temmuzda başlıyor

  Altın ve gümüş paralarla çözüm çok kolay
  üst sınır koyabilirlerdi
  örneğin depolama seçeneği gelebilirdi(500k altın depolama,300k gümüş depolama kapasitesi)

  kanımca oyun 2023 sonu ya da 2024 ortası gibi ömrünü tamamlar
  Meine Name RONA AYDINER 
  A Glass of Vodka!

 • karosman (TR1)karosman (TR1) TR1 Gönderiler: 9
  Samuray bu şekilde kalsın nitelikli askerler veriyor oyun ayrıca samuray jetonuyla alınan dekorlara güncelleme gelmesi lazım. Samuray askerleriyle samuray etkinliği yapınca asker kaybı az veriliyor. Yeni keşfettim bunu. Ben bu etkinliğe bu yüzden devam etmemiştim. Asker kaybı nedeniyle. Bence göçebeden farkı yok oyunun. 

Bir Yorum Bırak

KalınİtalikÜstü çizgiliOrdered listSırasız liste
Emoji
Görsel
Sola hizalaOrtalaSağa hizalaHTML görünümüne geçTam sayfaya geçIşıkları aç/kapat
Görsel/dosya bırak