Anasayfa Turkish Oyun ile ilgili sorular

Yeni Moderatörlere ihtiyacımız var!

ModeratörEkibimize katılabilecek yetenekli kişiler için hep fırsat kollarız. Bu kişilerden biri de sensin! Eğlenceli bir hava sağlayıp topluluğu düzenlememize ve bilgilendirmemize yardım edebileceğini düşünüyorsan lütfen başvur. Forumda, duyurular konusunda, Discord'da ve diğer sosyal medya kanallarımızda bize yardımcı olacak kişiler arıyoruz.

Bu ilgini çekiyorsa BURAYA TIKLA

Ülkenin durumu

VOTKA (DE1)VOTKA (DE1) DE1 Gönderiler: 176
diğer forumda tartışma açtım paket fiyatlarıyla ilgili rezil oldum. Bu nedir ya çok köt oldum verdiği cevaba bakın:
Selam,

ülkenizdeki / mağazanızdaki fiyatlar zaten diğer mağazalara göre çok daha düşük.
Bununla birlikte, bazı öğelerin bir değeri vardır.

Her zaman diğerlerinden daha fazla kazanan insanlar vardır ve bu nedenle farklı fiyat aralıklarında paketler vardır.

Dükkanımızda en büyük devalüasyonun görüldüğü para birimi TL'dir ve bunu telafi etmek için (birkaç ay önce) fiyatlar artırılmıştır, tıpkı yabancı şirketlerin Türkiye'de ödemek zorunda olduğu %18'lik KDV gibi.
Meine Name RONA AYDINER 
A Glass of Vodka!

«134

Yorumlar

• Aslan Recep (TR1)Aslan Recep (TR1) TR1 Gönderiler: 500
    sadasdasjdnasjd   sinirlerim bozuldu :D:'(
  • Ertugrul1453tr (TR1)Ertugrul1453tr (TR1) TR1 Gönderiler: 877
    11.06.2021 düzenlendi
    kardeşm ülkenin durumu şöyle:

en basiti aycicek yağı bile olmuş 70tl

bütün tavuk kilosu 16tl tavuk kanat kilosu 30tl civarı(kırmızı etle yarışıyor kerata:)

filistine sahip cıkıyor hükümet ama doğu türkistan umurlarında bile değil.... ve doğu türkistana kanada sahip cıkıyor biz dururken :(

durum vahim kardeşim

GERİ YOK İLERİ DAİMA
  • VOTKA (DE1)VOTKA (DE1) DE1 Gönderiler: 176
    ne yapcaz ya perişan olduk

Meine Name RONA AYDINER 
    A Glass of Vodka!

git birde asgari ücretle gecinmeye calışan ailelere sor 
    GERİ YOK İLERİ DAİMA
    11.06.2021 düzenlendi

durumu özetler gibi(inşallah bu gönderiden sonra bir tzminat davası yemeyiz)
    GERİ YOK İLERİ DAİMA
  • PRO KAYA (TR1)PRO KAYA (TR1) TR1 Gönderiler: 950

Ayn kardeşm bize sorabilirsin. 

18 yaşında ablamın 110k borcu var
    Meine Name RONA AYDINER 
    A Glass of Vodka!

• Menang (TR1)Menang (TR1) TR1 Gönderiler: 265

Hayaldi gerçek oldu…

• Aslan Recep (TR1)Aslan Recep (TR1) TR1 Gönderiler: 500

Neden ? Özel değilse tabi 18 yaşında 110k borç biraz farklı bir durum

• .: ŞAHİN :. (TR1).: ŞAHİN :. (TR1) TR1 Gönderiler: 81
    diğer forumda tartışma açtım paket fiyatlarıyla ilgili rezil oldum. Bu nedir ya çok köt oldum verdiği cevaba bakın:
    Selam,

ülkenizdeki / mağazanızdaki fiyatlar zaten diğer mağazalara göre çok daha düşük.

Her zaman diğerlerinden daha fazla kazanan insanlar vardır ve bu nedenle farklı fiyat aralıklarında paketler vardır.

Dükkanımızda en büyük devalüasyonun görüldüğü para birimi TL'dir ve bunu telafi etmek için (birkaç ay önce) fiyatlar artırılmıştır, tıpkı yabancı şirketlerin Türkiye'de ödemek zorunda olduğu %18'lik KDV gibi.

Kendisi konuyu açıklamış zaten : ''Her zaman diğerlerinden daha fazla kazanan insanlar vardır ''
    Ee biz en düşük maaş ile çalışan Avrupa ülkesiyiz .
    Parayı birim olarak ele alırsakta bizden pahalı alışveriş yapan yok diye biliyorum :smile:

Bize yaptıkları %210 zammın sebebi devülasyon falan değil ...
    Euro 8 TL iken zam yapıldı şuan 10.50 TL .15 TL olsa yine ekstra zam yapıalcagını sanmıyor
    Asıl sebep vergi hükümetimizin elektronik ortamda dönen para için de %18 vergi dayatması ile bize dayamaları :)

• muhittin001 (TR1)muhittin001 (TR1) TR1 Gönderiler: 144

bütün tavuk kilosu 16tl tavuk kanat kilosu 30tl civarı(kırmızı etle yarışıyor kerata:)

filistine sahip cıkıyor hükümet ama doğu türkistan umurlarında bile değil.... ve doğu türkistana kanada sahip cıkıyor biz dururken :(

durum vahim kardeşim

Hükümetin filistine destek çıkmıyor. İsrail'le gayet iyi ticari ilişkilerimiz var :) Yıllar önce tüm batıya rest çekip kıbrıs harekatını yapan, haşhaş tarlalarına milliyetçiliği yazan, israili bombalatan ve insanları tüp kuyruklarına mahkum bırakan zihniyet vardı ülkenin başında. şükredin, nankör olmayın. 

İroniyse komik değilse daha komik

Meine Name RONA AYDINER 
    A Glass of Vodka!

İroniyse komik değilse daha komik

Liberal misin.
  • Menang (TR1)Menang (TR1) TR1 Gönderiler: 265

Aynen kardeşim o zamanda fakirdik şuanda fakir durumdayız..

Bizde kuyruk gelenektir o zamanda vardı şuanda var.

Artan işsizlik problemi

TL' nin (₺) diğer para birimleri karşında erimesi

Yüksek vergiler ülkemizin ne kadar yaşanılabilir bir yer olduğunu çok güzel gösteriyor…

18 yaş altıyım seçmen değilim tarafım yok!

durum vahim kardeşim

Hükümetin filistine destek çıkmıyor. İsrail'le gayet iyi ticari ilişkilerimiz var :) Yıllar önce tüm batıya rest çekip kıbrıs harekatını yapan, haşhaş tarlalarına milliyetçiliği yazan, israili bombalatan ve insanları tüp kuyruklarına mahkum bırakan zihniyet vardı ülkenin başında. şükredin, nankör olmayın. 
    ona bakarsan cin(ülke olan tuş bozuk yazamıyorum) bizim sayemizde geciniyor adamlardan her yıl milyar dolarlarca ithalar yapıyoruz onlar orada 50 milyon türke zulmederken 

nankör olmayın demişsin :)

halk ac aslanım 2019 da ucuz sebze meyve satışında gördük kuyruğu adam bırak ayı 1 hafta nasıl gecineceğini düşünüyor

asgari ücret 2700 tl civarı 3 cocukluya ise 3k 3 cocuklu 1 kişi üzerinden gidelim

1.5k kira 400tl doğalgaz+150tl elektrik+150tl su+100tl de adam ve eşinin telefon faturası toplam 2300tl eee geriye kaldı 700 tl gecin bakalım gecinebilirsen :)
    GERİ YOK İLERİ DAİMA
    Selam,

Kendisi konuyu açıklamış zaten : ''Her zaman diğerlerinden daha fazla kazanan insanlar vardır ''
    Ee biz en düşük maaş ile çalışan Avrupa ülkesiyiz .
    Parayı birim olarak ele alırsakta bizden pahalı alışveriş yapan yok diye biliyorum :smile:

Bize yaptıkları %210 zammın sebebi devülasyon falan değil ...
    Euro 8 TL iken zam yapıldı şuan 10.50 TL .15 TL olsa yine ekstra zam yapıalcagını sanmıyor
    Asıl sebep vergi hükümetimizin elektronik ortamda dönen para için de %18 vergi dayatması ile bize dayamaları :)

size şunu diyeyim

3000tl lik bir bilgisayar vergilerle birlikte 2 katı fiyatına yani 6k ya satılıyor

bu ne demek 

vergi olmaz ise ekonomi yok ekonomimiz vergiye dayalı yani halka işte bu kadar başarılı bir ülkeyiz :)
    GERİ YOK İLERİ DAİMA
  • HeelGuardianS (TR1)HeelGuardianS (TR1) TR1 Gönderiler: 268

durum vahim kardeşim

geldi ecevit yalaması

''DOSTUMA ÖLÜMÜNE EDERİM EŞLİK''

Hic üzülmüyorum hakediyor bizim millet 
    100 yıllık Ülke her dönem eşek bir milleti oldu
    Umarım daha beter olur
    Meine Name RONA AYDINER 
    A Glass of Vodka!

en basit ironiyi anlamayan forum ahalisi... Enteresansınız gençler.

durum vahim kardeşim

geldi ecevit yalaması
    Arada Erbakan hocayı da övdüm ağam hakkımı yeme, hakkımı yersen bende 2023'te oy vereceğin kişiyi ekmek arasına koyar yerim. Et yemek lüks oldu zaten ülkede.

Bir Yorum Bırak

KalınİtalikÜstü çizgiliOrdered listSırasız liste
Emoji
Görsel
Sola hizalaOrtalaSağa hizalaHTML görünümüne geçTam sayfaya geçIşıkları aç/kapat
Görsel/dosya bırak