Anasayfa Öneriler, övgü ve eleştiri

Yeni Moderatörlere ihtiyacımız var!

ModeratörEkibimize katılabilecek yetenekli kişiler için hep fırsat kollarız. Bu kişilerden biri de sensin! Eğlenceli bir hava sağlayıp topluluğu düzenlememize ve bilgilendirmemize yardım edebileceğini düşünüyorsan lütfen başvur. Forumda, duyurular konusunda, Discord'da ve diğer sosyal medya kanallarımızda bize yardımcı olacak kişiler arıyoruz.

Bu ilgini çekiyorsa BURAYA TIKLA

Zamlar hakkında ittifakların düşünceleri;

Güç puanı sıralamasında ilk 15'deki ittifakların zamlarla alakalı tanımlarına yazdıkları şeyler; 

Bundan sonrası için de tepkilerini merakla beklemekteyim :)

''Dostuma ölümüne ederim eşlik''

kaplan_aslan 

«1

Yorumlar

• -ConquEror- (TR1)-ConquEror- (TR1) TR1 Gönderiler: 89
    @ZAMINAKOYDULARARTIK

herkesi imzasına yazmaya davet ediyorum :)

KARARGAH Olarak fırtınada çölde karada kısaca her yerdeyiz şimdi donanmamız fırtına adasında kargo görevleri yapıyor

KARARGAH 
                                                                                                                                                    -ConquEror-

• Ertugrul1453 (GR1)Ertugrul1453 (GR1) GR1 Gönderiler: 337
      bizim ittide para atan yok ki boykot edelim cidden yok bi ben atacaktım bu fiyatı görünce vazgectim zam dediğin %10 %20 olur %300 olmaz basbaya 1970 yılında sigaraya uygulanan %250 zammın düzeni işte
    • -_NoPe_- (TR1)-_NoPe_- (TR1) TR1 Gönderiler: 152
      Herkesin boykutu tam yaptığını sanmyorum elbette alanlar vardır aba altından ama böyle bir boykotun yapılması çok iyidir 

_____________________________________________________________________________________________________                          
    • İnvisible (TR1)İnvisible (TR1) TR1 Gönderiler: 195
      Ben hala niye oyunu boykot ettiğinizi anlamadım. TRY'nin değer kaybına bakarsanız neden zam yapıldığını anlarsınız zam yapmasalar herkes isyan ederdi bunlar ucuza alıyor diye. GGS gidip 1 servercik için bütün oyuncuları kırmaz. Ne gereği var 1 serveri kaybeder aynı kazancı yine sağlar.GGS nin kazancında TR1 serverinin çok bir ağırlığı yok. Hep almanlar taşıyor GGS yi.Bu nedenle zam yapmak en mantıklı çözüm olur.

Ben hala niye oyunu boykot ettiğinizi anlamadım. TRY'nin değer kaybına bakarsanız neden zam yapıldığını anlarsınız zam yapmasalar herkes isyan ederdi bunlar ucuza alıyor diye. GGS gidip 1 servercik için bütün oyuncuları kırmaz. Ne gereği var 1 serveri kaybeder aynı kazancı yine sağlar.GGS nin kazancında TR1 serverinin çok bir ağırlığı yok. Hep almanlar taşıyor GGS yi.Bu nedenle zam yapmak en mantıklı çözüm olur.
      %200 zam yapılmaz
      %200 zam yapılmaz
      TRY bir kaç yılda %300 değer kaybetti adamlar az zam yaptı

%200 zam yapılmaz
      TRY bir kaç yılda %300 değer kaybetti adamlar az zam yaptı
      yakut alan arkadaşların konuşma yeri bura senin değil
      ben asker paketi alıyordum zamdan dolayı alamyrm şimdi
    • Rnoker XIII (TR1)Rnoker XIII (TR1) TR1 Gönderiler: 365
      bak, eğer yakutun ggsye bir maliyeti olsaydı dediğin olabilirdi. ama ülkelerin satım alım gücüne göre fiyatlandırma yapmak lazım. 4 tane asker paketi , asgari ücretten daha fazla olacaksa sence kim oyuna yakut çeker?

''Dostuma ölümüne ederim eşlik''

kaplan_aslan 

• newark (TR1)newark (TR1) TR1 Gönderiler: 156
      Alman serverı ve Bizim serverın fiyatlarını karşılaştırıp yorum yapmak daha mantıklı olur

210 TLiken 20 23 euro ya denk geliyor alman serverında bile o kadar değilken bizde öyle olmasını bekleyemezsiniz oluru en fazla 40 euro yani 400 tl olabilirdi son paketi ama 650 Tl aşırı fazla alman serverı fiyatına eşit olması normal her serverde eşit fiyat politikası yapıyorum derse ne diyeceksin adamlara eğer alman serverındaki fiyatlar bizden düşükse euro bakımından tamam herkes haklı GGS haksızlık yapıyor demektir ama eğer eşitse çokta birşey demiyorum diyememde bu bizim ülkemizin sorunu GGS' nin değil diğer serverlarda oynayan ve fiyat bilgisi olan arkadaşlarda ss atarsa daha iyi görebiliriz ama bence alman serverında 60 euro değildir ondan dolayıda tepkiliyim şahsen ama öyleyse aynı fiyatsa tüm sözlerimi geri alıyorm...

• -_NoPe_- (TR1)-_NoPe_- (TR1) TR1 Gönderiler: 152
      Gelip Burada GGSyi Savunan zekanızı...

hadi %%100 %125 anlarım bi nebzede adamlar ne amerikada nede almanya gibi destek hatları com managerleri olmanyan bir sunucuya %200 zam yapıp bide üstüne millete yakut harcatması için kazıklama teklif veren paragöz ve bira meraklısı alaman oyun şirketine adam akıllı para vermem

Gelip ggsyı savunmak tam bir ahmaklıktır adamlar baktı bizde para yatıranlar çok biraz sazan avi yapalım demişler siz savunmaya devam edin 1000 tl paket gelsin en düşük yakut 25 lira olsun o zaman sizde ağlarsınız neden boykot etmedik diye

fiyatları her sunucya eşitlemek tam bir oyuncuyu keriz yerine koymaktır  o zaman japonlar 40 euroluk teklif için 42000 yen ödemesi çokmu mantıklı ? yada bizim 40 euroluk teklif için 700 tl ödememiz ?

kadıki şimdi size bi hesap oda basitçe
      (700 tlik bir paketi baz alıyorum)
      1 euroyu 9.50 tl sayalım bu durumda 375 olur zamla 700 şimdi biraz düşünelim adamlar 700 tl alıyor

İyi bi oyun için sunucu kiralama ortalama  20 euro oda eder 185 ggsin kiraladığı sunuclar o fiyatta
      (kaldıiki kendilerine ait bu şirketi kurarken 15 25 sunucuları olsa ki her oyunun kiralama olmayan sunucsu var)
      çalışanın parayı verse 30 euro buda bu sunucu için seçilmiş olanı varsayalım oda eder 285
      devletin bu oyuna vergisini 50 tl sayıyorum çünkü genelde bu şekilde biz bunu 55 diyelim

totalde adamlara kalır 175 evet baya fazla şaka etimyorum

valvenin cs go ve team fortress 2 eden ortalama karı 50 75 100 tl
      blizzard owerwatcha kur zamnın getirmeden önce 125 tl

hangi yarım akılınız ile bu oyunun o kadar parayı kazanmasına göz yumup savunuyorsunuz ? kaldıkı bu sunucuda destek hattı veya comminty manager bile yokken ayrıca boş beleş bi web oyunu olmasına rağmen 

bliizzard gg empire nin taktiğin aynısı yaptı noldu twitter linçin kralı

_____________________________________________________________________________________________________                          
    • -ConquEror- (TR1)-ConquEror- (TR1) TR1 Gönderiler: 89
      12.10.2020 düzenlendi
      öncelikle nope newark okusun şahsen en doğru yol sizin için

öncelikle bu zam sebep olarak kur gösterildi ve doğru bunu burda tartışmanında manası yoktur hocam malum dolarlamı maaş alıyorsunuz diyen bir bakan yönetiyor ülkeyi sıkıntı orda ayrıca ggs sunucu falan kiraladağı yok adamların yerleşik 15 sunucsunu var sadece 3 veya 5 sunucu kiralanmış durumda onlarda dış ufuk vede int server yani uluslar arası kendi sunucuları şahsen donanımsal olarak yetiyor bide burda çalışan 30 euro çalışıyor diyene diyelim almanyada şahsen oyunun ana ülkesi en düşük sunucu bakım ve donanım maaşı 1555 eur oda asgari adamlar çalışanlarına 2.750 eur verse vede bu adamların 300 çalışanı olduğunu hesap etsen yılda yada ayda en azından 850000 eur para almaları lazım buda asgari ücrertten biraz üst 2750 için bu adamlar sana zam yapmayacakta ne yapcak bunu sana bana diyerek uzar gider bunu ancak ekonomiyi düzelterek halolur dolarlamı maaş alıyorsunuz diyen malum şahıs giderse :/ birde bu adamlar doğru gerçek bir ürün satmıyor hizmet sadece yani sadece resmi bir fatura var onun dışında ggs almanyada bilindik bir şirket empire mobil ve tarayıca patladı özellikle bu adamlar aylık almanya ve abd sunucusundan 1 milyon eur alıyor türkiye gibileride zamdan önce 10.000 eur getirisi vardı anlıyacağınız maaş falan hariç bu adamlar her ay nerdeyse 250000 eur karı var olsun tabi gelişsinler onlarında hakkı fakat yapılan zamı boykot etmek vede ortak bir bilinçe sahip olmak çok hoş sonuçta sizde tr1 sunucusu olarakta herkes hakkını arıyor benzin eskiden 3 lira oldu diye kontak kapatan kamyon şöferleri abilerimiz gibi ortak bir direnç vede ortak haraket kültürümüz var fakat malasef bunu gerçek hayatta uygulamamıyoruz farkıydaysanız adamların yurtdışına bir ürün dahi satmıyor geliyor ürün sadece 1500 lira olana 2500 vergi oda en azı yoksa 5000 yani üretmeden kazanıyorlar buda haksız kazanç bir tane fabrika kalmadı ülkemizde adam gibi anca yok canım daha anlat diyorsanızda diyim bu zam nerdeyse 6 yıl sonra uygulandı buna benzer bir zam 2015 yılında oldu o zamanda boykot oldu ve zamı indirdiler siz şuanda zamdan önce çoğu serverden yarı fiyatına yakut alıyorsunuz abd en ucuz yakut 0.70 dolar gibi bişe avrupada 0.50 euro ki oda 4.85 yakın desen dolarda aynı 5 tl doğru en ucuz yakut 5 lira olmalı dimi bu hesaba göre zaten yapılan zam ggsnin üretmeden kazananlar müessine ödediği +18 kdv dediğimiz zilletten yoksa bu adamlarda fiyat konusunda iyi bir politika izledi bu güne kadar yapılan zam 4 tl +6 tl kdv +3 kendi karları oldu yani gördüğünüz gibi adamlar ( siz anladığınız yoksa silivri cezaevi ) oyun proglamadan para kazanıyor :) 

birde daha kötüsüde eğer bu oyun steam gibi +33 kdv gelirse daha kötü bir hal alcak kısaca bu zamdan kurtulmanın yolu ekonomiyi düzeltmek vede vergi dediğimiz artık halkın belini büken haksız vergi sisteminin kaldırılması olcaktır kanada bir aile askeri maaş ile bütün ev alışverişini nerdeyse 225 dolara yapıyor ülkemizde 2300 bandıdaki askeri ücretle anca 600 liraya ev alışveriişi mümkün malum hayat farkı oratada işte bakın görün daha üzüntü tarafı kimse buna ses çıkarmıyorda gerçekte anca burda itti tanımlamasına boykot ediyoruz yazarız neyse... ama asgari ücretle bu ülkede yaşanmaz onu bilin basitçe asgari ücretin gideri

+1000 kira
      +370 fatura
      +600 gıda harcaması
      +200 gaz araba için
      +200 çocukları varsa okulun zırtpırt masrafı
      +150 gereksiz masraflar 
      +300 kart aidatları falan

kaldıki aşağıdada dediğim gibi adam zaten batmış batacapı kadar bide yakutmu alsın :)

bu hesapta bu hesapta 2300 geçiyor üstüne -600 yakında fazlalık oluyor

KARARGAH Olarak fırtınada çölde karada kısaca her yerdeyiz şimdi donanmamız fırtına adasında kargo görevleri yapıyor

KARARGAH 
                                                                                                                                                      -ConquEror-

Ekonominin e sinden anlamayan kıt beyinler bize ahmak diyor bak şu işe A.Ş nin anlamını bilmeyen çocuklar ekonomiyi yorumluyor Euro kazanan bi şirket bizim paramızı napsın ya azıcık saksıyı çalıştır göreceksin biraz empati yap bakalım Ukrayna üzerinden gidelim ukraynada asgari ücret şuan 5k grivna yapıyor 1 tl ise 3.75 grivna da biz onu 3.5 sayalım.

Yeni bir oyun yaptın merkezi türkiye Tl üzerinden iş yapıyor burda ürün fiyatın 100 tl yaptın yaptığın zamanda aynı parayı kazanmak içinde ukrayna serverına 350 grivna fiyat biçdin. Hadi diyelim Tl değerlendi artık bir Tl 7 grivna yapıyor senin kazancın yarı yarıya azaldı artık 100 tl kazanırken 50 Tl kazanıyorsun ne yaparsın ZAM pek sanmıyorum ama Ekonominin e sinden anlayacak bilgin varsa zam yapılması gerektiğini anlayabilirsin umarım bu örnekten sonra Tepki gösterilmesi gerekiyormu kesinlikle ama neye niçin tepki göstereceğinide bileceksin Artık E. bakanınamı tepki gösterirsin (!) Dış güçleremi tepki gösterirsin bilmem ama Ps5 oyunları 700 tl den satışa sunulacak Artık kur ile alınan şeylerin pahalı olduğunu euro artıkça zam geldiğini biliyor Enflasyon böyle yükseliyor işte. Bize zararı oldumu çok fazla öncesinde yine para biriktirip haftalık yakut bonus vs. alınıyordu ama tepkini Kur un yükselmesine sebebiyet veren adama tepkini göstereceksin artık sen kim olduğunu düşünüyorsan orası beni ilgilendirmez 

Ehonomi Çoh eyi Yeğğeim.

Gitmeden önce 

Windows 10-pro 200 dolar 2500 tl 
        Ps5 oyunları      80 dolar   700 tl (tahminen)
        İPhone 11 pro max 1000 dolar 12k neredeyse 
        redmi note 9 pro  200 dolar tahminen 3500 tl 

Anladınızmı kur neyi etkiliyor bunlar  senin dediğine iphone dan baz alırsak en fazla 2k olması gerekiyor neden 12k ? buna sesin çıkıyorsa tamam ama çıkmıyorsa sadece birşeye zam geldiğinde eteklerin tutuşuyorsa neyse

Kendi kendinede insanlara ahmak vs. hakaretler etme sonucu kötü olur uyarayım... 

Ekonominin e sinden anlamayan kıt beyinler bize ahmak diyor bak şu işe A.Ş nin anlamını bilmeyen çocuklar ekonomiyi yorumluyor Euro kazanan bi şirket bizim paramızı napsın ya azıcık saksıyı çalıştır göreceksin biraz empati yap bakalım Ukrayna üzerinden gidelim ukraynada asgari ücret şuan 5k grivna yapıyor 1 tl ise 3.75 grivna da biz onu 3.5 sayalım.

Yeni bir oyun yaptın merkezi türkiye Tl üzerinden iş yapıyor burda ürün fiyatın 100 tl yaptın yaptığın zamanda aynı parayı kazanmak içinde ukrayna serverına 350 grivna fiyat biçdin. Hadi diyelim Tl değerlendi artık bir Tl 7 grivna yapıyor senin kazancın yarı yarıya azaldı artık 100 tl kazanırken 50 Tl kazanıyorsun ne yaparsın ZAM pek sanmıyorum ama Ekonominin e sinden anlayacak bilgin varsa zam yapılması gerektiğini anlayabilirsin umarım bu örnekten sonra Tepki gösterilmesi gerekiyormu kesinlikle ama neye niçin tepki göstereceğinide bileceksin Artık E. bakanınamı tepki gösterirsin (!) Dış güçleremi tepki gösterirsin bilmem ama Ps5 oyunları 700 tl den satışa sunulacak Artık kur ile alınan şeylerin pahalı olduğunu euro artıkça zam geldiğini biliyor Enflasyon böyle yükseliyor işte. Bize zararı oldumu çok fazla öncesinde yine para biriktirip haftalık yakut bonus vs. alınıyordu ama tepkini Kur un yükselmesine sebebiyet veren adama tepkini göstereceksin artık sen kim olduğunu düşünüyorsan orası beni ilgilendirmez 

Ehonomi Çoh eyi Yeğğeim.

Gitmeden önce 

Anladınızmı kur neyi etkiliyor bunlar  senin dediğine iphone dan baz alırsak en fazla 2k olması gerekiyor neden 12k ? buna sesin çıkıyorsa tamam ama çıkmıyorsa sadece birşeye zam geldiğinde eteklerin tutuşuyorsa neyse

Kendi kendinede insanlara ahmak vs. hakaretler etme sonucu kötü olur uyarayım... 

+1

Ehonomi Çoh eyi Yeğğeim.

Gitmeden önce 

ben windows 10 proyu beleşe kurdum bizzat microsofttan indirdim :)
        FreeDos için tamamen orjinal almak istiyorsan fiyatı bu daha ucuza bulurmusun bulursun tabiki 20tl ye satılan kodlar var ama konu o değil :)

FreeDos için tamamen orjinal almak istiyorsan fiyatı bu daha ucuza bulurmusun bulursun tabiki 20tl ye satılan kodlar var ama konu o değil :)
        ben 1 kuruş bile vermedim win10 a kodu google dan buldum:) ve hicbir sorun da cıkarmıyor
      • CekiCeki Moderator Gönderiler: 606
        ben 1 kuruş bile vermedim win10 a kodu google dan buldum:) ve hicbir sorun da cıkarmıyor
        IQ 100  :D
      • Delivery (TR1)Delivery (TR1) TR1 Gönderiler: 89
        valla banada bi abi TeamWiewer ile dosya gönderdi dosyadaki exe yi felan çalıştırdı öyle orjinal sürüm yaptırdık casus yazılım felan atmışmıdır die düşünmüyor değilim ama bilgisayarda hiç virüs felan yok :D

Bir Yorum Bırak

KalınİtalikÜstü çizgiliOrdered listSırasız liste
      Emoji
      Görsel
      Sola hizalaOrtalaSağa hizalaHTML görünümüne geçTam sayfaya geçIşıkları aç/kapat
      Görsel/dosya bırak