Anasayfa Turkish Röportajlarınız

Yeni Moderatörlere ihtiyacımız var!

ModeratörEkibimize katılabilecek yetenekli kişiler için hep fırsat kollarız. Bu kişilerden biri de sensin! Eğlenceli bir hava sağlayıp topluluğu düzenlememize ve bilgilendirmemize yardım edebileceğini düşünüyorsan lütfen başvur. Forumda, duyurular konusunda, Discord'da ve diğer sosyal medya kanallarımızda bize yardımcı olacak kişiler arıyoruz.

Bu ilgini çekiyorsa BURAYA TIKLA

Tr1-kedi ile yaptığımız röportaj-Ceki

CekiCeki Moderator Gönderiler: 931
07.10.2017 düzenlendi kategorisi Röportajlarınız
Oyuna başladığımdan beri en sık takip ettiğim oyunculardan biri olduğunu itiraf etmek isterim.Sizler için eğlenceli röportaj hazırladım.Kendisine samimi cevaplar için teşekkür ederim.İyi okumalar  :)

Ceki: Öncelikle röportaj teklifimi kabul ettiğiniz için teşekkürler :) Sizi oyunda neredeyse her kes tanıyordur.Kabul ediyorum ki,oyuna ilk başladığımdan beri benim için en favori oyunculardan biri siz oldunuz.Sizi kısaca tanıya bilirmiyiz?(İsim,yaş,nerede yaşıyorsunuz?)

kedi: İlgin için teşekkürler, röportaj teklifinde bulunduğunuz için ben teşekkür ederim. Adım Alper, 47 yaşındayım, Ankara’da yaşıyorum.

Ceki: Çok eski bir oyuncusunuz, Oyuna ne zaman ve nasıl başladınız hikayenizi duymak isteriz 

kedi: 2009 yâda 2010 yılı diye hatırlıyorum :)

İş için Ankara’dan ilk uçakla Antalya’ya gidecektim. Uçak yaklaşık 6 saat rötar yaptı. Havalimanında bilgisayar ile oyalanırken bir sitede Almanca goodgame reklamlarını gördüm. Bir baktım oyunun içindeyim :)

Ceki: Oyuna başlarken hedefinizde zirve olmak var mıydı ? 

kedi: Aslında yoktu :)

Teknik hatadan dolayı 21 levelde tıkanmıştım ayrıca oyunda hata, küfür, yakutun Euro dan hesaplaması ve en önemlisi Türkçe destek konusunda goodgame le mail destekle ayrıca forumdan çok tartıştım. Hesabımı 3 gün kapattılar. Ayrıca forumda o yıllarda çok ban yedim. :)

Eski forum yazılarımda bulabilirsiniz. Alman yöneticiyi adını hatırlamıyorum birde forum yönetici Boramir’i çok uğraştırdım. Örnek : https://community.goodgamestudios.com/empire/tr/discussion/271303/tatil-modu#latest

Birçok sorunu kavga ede ede goodgame kabul ettirdim. Tek başıma değil tatbiki bu konuda adını sayama cağım birçok oyuncu, forum modu Boramir sonrada Pinodan çok yardım gördüm. Âmâ asla kıyak görmedim. Aksine hep beni es geçtiler. Örnek yardım isteyen benim birliğimden olmayan bir arkadaşın bir ödülden gelmeyen askerlerini yerini koydurdum ama aynı olaydan benim askerlerimi vermediler, sebepte sen göz önündesin yanlış anlaşılma olur. Bunun gibi yüzlerce örnek verebilirim.

Konu dağıldı, soru neydi :)

Geveze mod on Alper :)

Zirve,,, düşündün evet çok zirve yaptığım dönemlerim oldu. Hedefte yoktu. Başladığım zaman aylarda her gün kalem yanıyordu. Sebep hızlı büyüme, tek başıma oynama, forumda bazı kişilerin çıkarına dokunma vs.

Boramir sağ olsun, beni Nopaşarana önerdi.Levelim az olmasına rağmen beni kabul ettiler. Zirvede iki birlik var. REST ve NOP lar. Saldıralar hemen durdu. Tamam dedim burada ben oynarım derken Band Of Brothers fırtınası başladı. Bir gecede Rest ve Nopaşaran birlikleri dağıldı. Kayalı ,Marco,Keçe külah , ultraaslan vs., her gün her kaleye en az 3 saldırı vardı. Baskın yemiyorlardı.NOP dağıldı, kalan 3 kaleden biri idim.Rest6 dan davet aldım. Oraya gittim. Başkan ortada yoktu ama yardımcısı Demir adam yani Serkan çok iyi idare ediyordu. Nerdeyse 24 saat online idi. BOB ile anlaşma istedik. Bir sürü şart içinde Birlik ismi değişikliği bunlardan biri idi. Birlik içinden bulamadık. Ben veririm dedim, âmâ CATS olsun dedim. Çatlak sesler çıkınca ünlü bir oyundan alıntı yaparak DARK SOUL diye düşündük. Ama yanlış anlaşılmadan dolayı DARK OF SOUL oldu. Yakut parası olmadığından dolayı öyle kaldı :)

Reklam arası: Goodgame bütün paranızı sömürür.

Bu durum işe yaramadı.BOB durmadı, ama yavaşladı. Çeşitli bahaneler ile saldırılara devam ettiler. Demiradam, özcan abi, İlyas vs. değerli oyuncu ile DARK OF SOUL da Aile kavramını başlattık birlikde. Kale ler ağır saldırı alırken bile birlikte gırgır şamata dönerdi.

TEAM birliği destekledi. Kağan sürekli yardım etti. Dönüm noktası Marco’nun söz vermesine bir rağmen bir akşam baskına uğramamıza  nedeni ile bize geçti. Nöbet sistemine geçtik.Marco ile birlik destek özelliklerini yüksettik.Savunma saldırı sistemlerini değiştirdik. Bir gece kayalı bir köyümü almak için 6 ordu harcadı. Sonuç 6 orduyu kestik. Sonra marco bayan oyuncularımıza yapılan küfürlü konuşmaları gösterdi kayalıya. Kayalı ertesi gün  oyunu bıraktı.BOB bir sürü oyuncu kaybetti. Fırtına durdu. Özlem ve SpongeBoB (Ah Mustafa’m)  , katıldı.Marco çok şey öğretti. Yakutu doğru bir şekilde kullanmayı. Oyun duruldu.Marco ayrıldı. Demir adam Serkan oyundan koptu. Birlik de ahenk bozulmaya başlayınca özlem ile demiradam varmış gibi onun hesabından Dark Of Soul’u yönetmeye başladık. Ara sıra Serkan gelirdi yaptıklarımızı bozar, sonra kaybolurdu. Demiradam hesabına girer tekrar birliği toplama düzetme vs. Bu arada en büyük yardımı SpongeBoB dan alırdık.(Arada ismini unuttuğum isimler için özür dilerim)

Bu sırada kedi hesabı zirveye ulaşdı. Başkentler çıktı, bir tanesini aldım (başka bir hesaptan) bir tanesini 3 dakika ile kaçırdık.

Başkent savaşları çıktı.NOPASARAN ile savaştık sonra birleştik. Başkentler tek vücutta olsun diye. Demiradam o dönem yanlış sözler verdiği için büyük kavga çıktı. Birleşme sona erdi. Serkan da kayboldu. Özlem i başkan yaptık. Goodgame den Forum için mod luk teklifi aldım. Kabul ettim.

Diğer başkentin satıldığını duydum. Rakip olduğumuz için bana satmazlar yada kandırırlar diye çok düzgün bir insan olan Ultra aslanı aracı koyarak başkenti aldım. Yanlış hatırlamıyorsam 1000 TL para verdim. Birliğe iki başkent artısı olmaz diye, zor zamanlarımızda yanımızda olan Team birliğinin başkanı Kağan’a verdim. Aldıktan bir hafta sonra teklif edilen para 3500 TL idi. :)

Oyunun benim için döngüsü bu zamandı. Zirvem buydu. Bu saatten sonra oyundan koptum.

Ben zirveyi istemedim. Olaylar kendiliğinden gelişti. Zaman makinası olsa, başkenti almazdım. Olayları kendi haline bırakırdım. Foruma mod olmazdım. Düşüncem rahat, küfürsüz, arkadaşlarımla rahat oynamaktı. Zirve oldum ama oyun eziyete dönüştü, maddi manevi.

Kısacık soruya sayfalar dolusu cevap :)

İstediği yeri kesebilirsin…

Ceki: Oyuna başladığınıza pişman olduğunuz ya da "İyi ki başlamışım" dediğiniz zamanlar oldu mu ?

kedi: Pişmanım, paraya, zamana, emeklere yazık.

Ceki: Sorulabilecek en klişe sorulardan.Bir gününüz nasıl geçer ?

kedi: İki evladım var. Onları büyütmek ile uğraşıyorum. Medikal şirketim var. Hızlı büyüme sancılarını halletmeye çalışıyorum. Oyun hevesimi PS’da oğlum ve arkadaşlarım ile gideriyorum.2016 senesinde Aral ve Sony düzenlediği PES turnuvasında Ankara 5. oldum.  Hayır turnuvaya 5 kişi katılmadı :) yanlış hatırlamıyorsam 120 kişi di.

Ceki: TR1 baya eski bir server. Eski canlılık , rekabet var mı ? Neler söyleyebilirsiniz ?

kedi: Eskiden oyun bu kadar paraya dönük değildi.Haftada en fazla 100 liralık yakutu harcayacak yer bulamazdınız. Şimdi günlük asgari ücret bile yetmez :)

Uzun zamandır girmiyorum, ama arkadaşlardan öğrendiğim kadar eskisi gibi değilmiş.

Ceki: Oyunda tanışıp da sevdiğiniz insanlar var mı ? Sık sık görüşür müsünüz bu insanlarla ?

kedi: Telefonu dahil edersen korkunç bir rakam çıkar. Yüzyüze oldukça var, son 6 aydır görüşmüyorum.

Ceki: Rakip ya da örnek gördüğünüz kişi(ler) var mı?

kedi: Oyunun birinci senesinde vardı.

Ceki: Oyun size neler kazandırdı veya neler kaybettirdi ?

kedi: Kazanç:

Dünyanın birçok ülkesinden, Türkiye’nin nerdeyse her yerinden bayan, erkek arkadaşım oldu. Bir sürü dostum oldu.

Asıl mesleğime saha çalışması sağladı. Birçok klinik sonuç elde ettim

Kaybettiğim:

Özümü korumaya çalışmama rağmen bazen oyunun verdiği egoya kapılıp özümden uzaklaştım. Yakışmayan tutumlar sergiledim.

Maddi konuya girmiyorum bile rakamlar korkunç :)

Ceki:  Peki oyun içerisinde iyiki tanıdığım dediğiniz insanlar var mı ?

kedi: Mustafa,Özlem, Kerim (Anka),Kağan, Gökhan(Ggggk),Özcan Ağbi,Dark miller Turgut,Muhittin,Ultraaslan(Ali),adını unuttuğum dostlar özür dilerim.

Ceki:  Sizce iyi bir takım olmanın sırrı nedir ?

kedi: Aile kavramı, çıkarsız arkadaşlık

Ceki:  Kalenizin diğer oyuncuların kalesinden farkı ne?

kedi: Bir çok şey gördü :)

Ceki:  Sizi yeniden oyuna ne bağlayabilir?

kedi: Hiçbir şey,,,

Ceki:  Oyunda ezeli rakip olarak gördüğünüz birisi var mı?

kedi: Oyunun başında vardı, sonra kayboldu, dışardan baktığım zaman sanal dünyada herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor…

Ceki:  Oyun içinde yapılması gereken değişiklik veya yenilik var mı sizce?

kedi: Goodgame’nin gerçek destek atması gerekiyor. Sorunları anlayan bir Türk yetkili olması lazım.

Ceki:  Oyun ile ilgili geleceğe yönelik planlarınız var mı? Oyuncularımıza buradan söylemek istedikleriniz nelerdir? (Taktik, öneri vb.)

kedi: Uzun zamandır oynamadığım için artık acemi olurum ancak. :)

Ceki:  Kale isminizin özel bir anlamı var mı ? Neden bu ismi tercih ettiniz özel değilse bilmek isterim :)

kedi: Kedi, 1988 yılından bu yana bana yakıştırılan bir nickdi, internet Türkiye ilk geldiği zaman dan bu yana nick ismim oldu.

Ceki:  Oyuna yeni başlayan oyuncularımız için tavsiyeleriniz nelerdir ? Neler yapmalılar, nasıl gelişmeliler ? Hangi hataları yapmasınlar. Biraz bahsedebilir misiniz

kedi: Bunun sadece sanal bir oyun olduğu unutmasınlar. Bilgisayarın kapatma düğmesi var. Gerçek hayat daha önemli,

Ceki:  Peki Forum hakkında ne düşünüyorsunuz?

kedi: Uzun zamandır girmiyordum. Bıraktığım zamanlar acıyarak bakıyordum. Şimdi çok iyi olmuş. Bu hale getiren ekip başarılı.

Ceki:  Ekibimiz adından teşekkür ederim.Sorularımı yanıtladığınız için teşekkür ederim. Röportajımızı okuyanlar için son olarak söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

kedi: Mıııırrrrr

Ben teşekkür ederim, verdiğim cevaplar içten cevaplardı. Yanlış hatırladığım olaylar varsa özür dilerim. Adını unuttuğum dostlardan da özür dilerim.

Kılıç’ınız keskin olsun :)

Yorumlar

• Fransa Krallığı (TR1)Fransa Krallığı (TR1) TR1 Gönderiler: 446
    Tanışmamız her ne kadar kötü olsa da değer verdiğim abilerim den biri. bu bilgileri bizimle paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Mükemmel bir  çalışma olmuş.

Ben savaş çıktığında ata binmeyeceğim. Ben ata bindiğimde savaş çıkacak. (Napoléon)

• maharajim (TR1)maharajim (TR1) TR1 Gönderiler: 404
    alper önce psıkolog değilmiydi ya bize kendini öyke tanıttı teame geçtiğinde medikalciydi kaan da doktordu allah allah
    maharajim @ tr 1
  • azrailin (TR1)azrailin (TR1) Gönderiler: 41
    08.10.2017 düzenlendi
    güzel röportaj olmuş
    Bir Millet İki Devlet.
    Azerbaycan-Türkiye.

• Snopy (TR1)Snopy (TR1) Gönderiler: 386
    08.10.2017 düzenlendi
    alper abi degilki gökhan abidir Kesin :D  
    İmzanız forum kurallarına uygun olmalıdır
  • Bellerophon (TR1)Bellerophon (TR1) TR1 Gönderiler: 6
    Çok güzel bir röportaj olmuş :) 

DARK OF SOUL

• herorahim_fire (TR1)herorahim_fire (TR1) Gönderiler: 151
    alper önce psıkolog değilmiydi ya bize kendini öyke tanıttı teame geçtiğinde medikalciydi kaan da doktordu allah allah
    Cem , aldığım eğitim Psikoloji ve Sosyoloji. Medikalci değilim, medikal şirketim var. Koltuk değneği vs satmıyorum.Hala anlamış değilsen,sana 5 yaşında bir çocuğa anlatır gibi anlatıyım : Parayı şirketimden kazanıyorum ,diğeri sahip olduğum oyuncaklarım :)

Seni ilk tanıdığım zamanda aynı idin.Şimdide aynı. :)

Kedi .
    4 yıl önceden Hayranınım =D

Bu arada
    Emegine saglık baya güzel olmuş 

PEŞİNİZDE OLANLAR VAR .......
  • SAKLI (TR1)SAKLI (TR1) Gönderiler: 136
    Cem , aldığım eğitim Psikoloji ve Sosyoloji. Medikalci değilim, medikal şirketim var. Koltuk değneği vs satmıyorum.Hala anlamış değilsen,sana 5 yaşında bir çocuğa anlatır gibi anlatıyım : Parayı şirketimden kazanıyorum ,diğeri sahip olduğum oyuncaklarım :)

Seni ilk tanıdığım zamanda aynı idin.Şimdide aynı. :)

:D  :D:D
    G.A.Z.İ.
  • HOST (TR1)HOST (TR1) TR1 Gönderiler: 22
     :D:D:D  Guzel mizah,mantikli konusmalar ve daha fazlasi. Keski tanisa bilseydik be hocam... 

𝓒𝓔𝓟𝓗𝓔

🆂🅰🆁🅸🅶🅰🆉🅸
  • Relámpago (TR1)Relámpago (TR1) TR1 Gönderiler: 54
    guzel 
    ~ALLAHIN DUNYASINDA ALLAHIN DEDİĞİ OLMALİ~

Bir Yorum Bırak

KalınİtalikÜstü çizgiliOrdered listSırasız liste
Emoji
Görsel
Sola hizalaOrtalaSağa hizalaHTML görünümüne geçTam sayfaya geçIşıkları aç/kapat
Görsel/dosya bırak