Anasayfa Turkish Konu Dışı

Yeni Moderatörlere ihtiyacımız var!


ModeratörEkibimize katılabilecek yetenekli kişiler için hep fırsat kollarız. Bu kişilerden biri de sensin! Eğlenceli bir hava sağlayıp topluluğu düzenlememize ve bilgilendirmemize yardım edebileceğini düşünüyorsan lütfen başvur. Forumda, duyurular konusunda, Discord'da ve diğer sosyal medya kanallarımızda bize yardımcı olacak kişiler arıyoruz.


Bu ilgini çekiyorsa BURAYA TIKLA


hayvan

WarriorLordGameWarriorLordGame Gönderiler: 1,018
14.09.2014 düzenlendi kategorisi Konu Dışı
hangi hayvan daha guclu
bence tarantula
Post edited by WarriorLordGame on
rvFrGVQ.png

Yorumlar

 • ChampionAndoriaChampionAndoria Gönderiler: 63
  20.08.2014 düzenlendi
  Aslan olduğunu biliyorum ama FANATİK FENERBAHÇELİ olduğum için bana göre KANARYA hiçbiri değil :cool: :cool:
  ChampionAndoria @ tr 1
 • abbas63abbas63 Gönderiler: 1,647
  20.08.2014 düzenlendi
  Aslan olduğunu biliyorum ama FANATİK FENERBAHÇELİ olduğum için bana göre KANARYA hiçbiri değil :cool: :cool:

  aynn o yuuzden bendde kaplan yazim aslanin inadina

  KAPLAN :)
  Değer Verdim Yeteri Kadar Artık Herkes Ederi Kadar...

  VALLA BİZDE ORTAM BÖYLE :D
 • AKOTTİAKOTTİ Gönderiler: 38
  20.08.2014 düzenlendi
  Aslan cİmbom
  AKOTTİ @ tr 1
 • mudemude Gönderiler: 129
  20.08.2014 düzenlendi
  Aslan :)...
  [SIGPIC][/SIGPIC]mude :) =======>>>>

  GalataSaray! Bu takımın kopyası da yok, benzeri de... :) ( Rahatsız etmeyin, üzgün...)
 • llLoststarll (TR1)llLoststarll (TR1) Gönderiler: 339
  20.08.2014 düzenlendi
  fare başka söze geek yok

 • ZAR (TR1)ZAR (TR1) TR1 Gönderiler: 682
  20.08.2014 düzenlendi
  Kartal Nerde Oğlum Düzgün Konu Açsana :mad:
 • mudemude Gönderiler: 129
  20.08.2014 düzenlendi
  hangi hayvan daha guclu
  bence tarantula


  Bir kaç hayvan eksik, onları da yazsaydın iyi olurdu bence... :)
  [SIGPIC][/SIGPIC]mude :) =======>>>>

  GalataSaray! Bu takımın kopyası da yok, benzeri de... :) ( Rahatsız etmeyin, üzgün...)
 • GreaTTeaM34 (TR1)GreaTTeaM34 (TR1) TR1 Gönderiler: 156
  20.08.2014 düzenlendi
  Aslan Boğaza Yapışıyo direk kaplanlar pençe üzerine çalıştığı için Kaplan <3:D (Bide Kanarya Güçlü :D )
  [SIGPIC][/SIGPIC]
 • 21.08.2014 düzenlendi
  kaplan gücün simgesidir
 • WarriorLordGameWarriorLordGame Gönderiler: 1,018
  21.08.2014 düzenlendi
  lütfen konuyu futbola bağlamayın
  rvFrGVQ.png
 • Psk.kalpPsk.kalp Gönderiler: 100
  21.08.2014 düzenlendi
  Aslan,
  O uzun yele,karizmatik bir görüntü veriyor.
  Sporda kartal. :)
 • PorscheangePorscheange Gönderiler: 55
  21.08.2014 düzenlendi
  Kaplan! :o
 • llLoststarll (TR1)llLoststarll (TR1) Gönderiler: 339
  21.08.2014 düzenlendi
  Denizin eşekarısı olarak da bilinen Box Jellyfish, bu narin, süzüle süzüle yüzen yaratığın aynı zamanda nasıl dünyanın en ölümcül organizmalarından biri olabileceğinin en iyi örneği. Daha çok Avustralya sahillerinde bulunan bu canlı yaz aylarında daha sık görülür. Pek çok hayvan gibi tepki vermelerine rağmen bu denizanaları bir tehdit hissettiklerinde esir almaz, gerekeni yaparlar. Rastgele hareket etmez, tahdit unsurunun peşinden avlamak için yüzer ve bunun sonucunda bir kol veya bacak ciddi derecede hasar görebilir.

  Öldürücü hamlesi:
  Uzuvlarından birinin deriye teması sonucu, dokungaç resmen deriyi yakar. Zehir şiddetli acı ve doku hasarına yol açar. Akabinde akciğer ve kalbe ulaşan zehir kalp krizine sebep olur.
  No.9 - Suaygırı

  < Resmi açmak için tıklayın >


  (Yılda ortalama 200 ölü)

  Aç Hipopotam’lar sadece bir oyun adı değil. Afrika’nın nehirlerinde bulunan bu sinsi güç, pek çok toplum tarafından kıtanın en ölümcül ve vahşi havyalarından biri olarak değerlendirilir. Suaygırılar özellikle etrafta yavruları varken saldırganlaşırlar. Hissettikleri tehdidi önlemek içinse ellerinden geleni yapmaktan çekinmezler.

  Öldürücü hamlesi:
  Suaygırları aşırı güçlü olmalarının yanı sıra insanlardan da daha hızlıdırlar. Dolayısıyla bir suaygırdan kaçmaya çalışmak boş bir çaba olacaktır. Pek çok Afrikalı, tekneleriyle suaygırlarının bölgesinden geçerken bu kızgın hayvanlar tarafından suya sürüklenerek öldürülmüşlerdir. Kuvvetli çeneleriyle saldırarak suyun altına çeker, boğarak öldürürler.  No.8 - Aslan

  < Resmi açmak için tıklayın >  (Yılda ortalama 250 ölü)

  Ormanın kralları, doğanın en zeki yok edicileri aslanlar; hızlı, acımasız, son derece güçlü olmanın yanı sıra avlanma konusunda çok güçlü olan altıncı hisleriyle hareket eder ve söz konusu kırmızı et oldu mu ayrım yapmaksızın saldırırlar. Aslanlar dünyanın her yerindeki hayvanat bahçeleri ve doğal yaşam ortamları dışında, çoğunlukla Afrika düzlüklerinde bulunurlar. Aslanlar temelde insanları; yavaş, aciz ve zebralar gibi (iki ayaklısı) yenmeye müsait görürler.

  Öldürücü hamlesi:
  Aslanların avlarını nasıl öldürdüğünü bilmek için beyin cerrahı olmaya gerek yok. Ne kadar hızlı veya atik olursanız olun bir aslan size her zaman yetişecektir. Sizi kovalar, Küçük bir arabaya eş değer ağırlıklarıyla üzerinize çullanır ve en etli kısımlarınızdan başlayarak etinizi kemiklerinizden ayırırlar. (baldırlar ve bacaklar aperatif olarak iyi gider.) Bu arada, bir aslanın pençesinden kaçmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Pençeleri vücudunuza saplanarak bu durumu engelleyecektir. Kralın sahasına girerseniz ana yemeği olmaktan kaçamazsınız.


  No.7 - Arı

  < Resmi açmak için tıklayın >


  (Yılda ortalama 400 ölü)

  Listemizde bulunan ölümcül hayvanlardan biri işi bitirmek için bir arkadaşın yardımına ihtiyaç duyarsa, arı sizin için en iyi ihtimaldir. Arılar insan varoluşu için hem hayati hem de zararlı bir etkiye sahiptir. Ekosisteminin dengede kalmasına yardımcı olmalarını bir kenara bırakırsak, kovanlarından çıktıklarında oldukça tehlikeli olabilirler. Arılar bütün kıtalarda bulunabilirlerse de son yıllarda ölümcül arılarda, Güney Amerika’dan Orta ve Kuzey Amerika’ya doğru bir hareket gözlenmekte.

  Öldürücü hamlesi:
  Tek bir arı sokması önemsizdir ve baş edilebilir. Önemli olan sürü halinde saldırmalarıdır. İşte o zaman başınız belada demektir. Arılar(özellikle Afrika bal arıları) sınırları konusunda çok katıdır ve mazerete bakmaksızın en ufak hareketinizde korumaya geçecektir. Yüzlerce hatta binlerce kez sokularak acı içinde ölmek çok hoş olmayacağından arıların kovalarından ve ballarından uzak durmayı tercih etmenizde yarar var.

  No.6 - Bufalo

  < Resmi açmak için tıklayın >  (Yılda ortalama 500 ölü)

  İşte Afrika’nın en tehlikeli yaratıklarından biri… Bu hantal, dengesiz hayvan oldukça belirsizdir. İnsanlar tarafından umursamazca yaklaşılıp biraz daha yakından bakma çabalarını pek nazikçe karşılamaz. Aslında Afrika düzlüklerinde oldukça huzurlu bir şekilde yaşarlar. Ancak özellikle aslan veya timsah gibi yok edicilere karşı oldukça savunucu olabilirler.

  Öldürücü hamlesi:
  Bu hayvan kanlı bir boynuzlama ile bir insanı öldürebilecek listemizdeki tek hayvandır. Hızlı bir şekilde size çarpan sert, kalın boynuzlar sizi kanlar içinde yere sermeye yetecektir. Ancak bu işin kolay kısmı… Bufalolar sürü halinde gezdiğinden, yere düştüğünüz anda bütün sürünün üzerinizden koşarak geçtiğini göreceksiniz. Boynuzları derinizi parçalayabileceği gibi, uyguladıkları güç vücudunuzda yaralanma morarmalara ve büyük ihtimalle iç kanamaya yol açacaktır. Bu hayvan gerçekten canınızı yakabilir.  No.5 - Fil

  < Resmi açmak için tıklayın >


  (Yılda ortalama 600 ölü)

  Dünyadaki en büyük memeli aynı zamanda insan sağlığına en tehlikeli olan memeli de olabilir. Bu sevimli, sirk dostu canlılar Afrika ve Güney Asya’da bulunabilecekleri gibi, kişilerin turizm veya ulaşım amacıyla kullanması sonucu şehir hayatında da bulunabilirler. Ancak pek çok kızgın işçi gibi, bu çalışkan, çoğunlukla dost canlısı hayvanlar da kötü muamele veya tehdit gibi tavırları asla unutmazlar. Ani çıkışlarının sebebi de çoğunlukla budur.

  Öldürücü hamlesi:
  Fillerin en büyük savunma unsurları ağırlıklarıdır. Filler, pek çok insanın kafatasını ezmeleri ve eğitmen ve sahiplerinin resmen canlarını çıkarmalarıyla tanınırlar. Daha da kötüsü, filler bazen psikolojik ve hormonal olarak farklı bir duruma geçerek saldırgan ve cinsel dürtüleriyle hareket eden birer ölüm makinesine dönüşebilirler. Bu duruma gelen bir fil sizi kolaylıkla ezerek öldürebilir, hortumuyla sizi fırlatıp, sivri dişleriyle parçalayabilirler.


  No.4 - Timsah


  < Resmi açmak için tıklayın >  (Yılda ortalama 2,000 ölü)

  Bu tarih öncesi yaratıkların ne kadar ölümcül olduğunu anlayabilmek için tek bir bakış yeter. Timsahlar Güney Amerika’da, tropik bölgelerde, Afrika Asya ve Avustralya’da bulunurlar. Bulduğu herhangi bir hayvan gibi insan etini de çok severler.

  Öldürücü hamlesi:
  Timsahlar bir insanı olabilecek en vahşi şekilde öldürebilirler. Doğru an gelene kadar olduğu yerde bekler, doğru an geldiğinde, bir yıldırım hızıyla, bir sırtlan ısırığının 5 katı şiddette size saldırır. Bir kez yakaladı mı, döndüren manevralarla uzuvlarınızı yerinden çıkarana kadar bırakmaz. Bunu sudan mezara sürükleyerek götürme takip eder. Suyun altında sizi parçalamadan boğulursanız şanslısınız demektir.


  No.3 - Akrep

  < Resmi açmak için tıklayın >


  (Yılda ortalama 5,000 ölü)

  49. paralelin güneyindeki yerlerde bulunabilecek olan bu sekiz bacaklı yaratık, oldukça zararlıdır. Bu esnek katiller, avlarının cüssesine göre belirli dozlarda zehir iletirler.(iri mağdurları biraz daha fazla oranda zehirlerler.) En ölümcül akrepler Afrika civarında bulunurlar. Yine de güçlü, ölümcül akreplerin, dondurucu soğuk olan ortamlarda da hayatta kalabildikleri bilinmektedir, örneğin Himalayalar’da…

  Öldürücü hamlesi:
  Kıskaçları tek başına bir kişinin kanını dondurmaya yetebilecekken, akrepler öldürücü darbeyi kıskaçların ucundaki çengel gerçekleştirir. Karşısındakini ne kadar büyük bir tehdit olarak gördüğüne bağlı olarak zehirlemedeki doz da değişebilir. Pek çok akrepte ölümcül sonuçlar doğurmayacak türden zehir olsa da öldürücü niteliği olan zehirler, normal bir insanı devirebilir. Çok güçlü bir nörotoksin içeren zehirleri bilinç kaybına yol açar. Arkasından gelecek kasılmalar soluma zorluğuna yol açar ve kişi solunum yetmezliğinden ölür.


  No.2 - Yılan

  < Resmi açmak için tıklayın >  (Yılda ortalama 100,000 ölü)

  Bu serinkanlı sürüngenler aynı zamanda oldukça serinkanlı katillerdir ve siz ev sınırlarından uzaklaştıkça karşılaştığınız yılan da o kadar ölümcül olacaktır. Bazı yılanlardaki zehirlilik oranı yüksek derecede güçlüdür ve her kıta bu sürüngenlerden en az birkaçına ev sahipliği yapmaktadır. Afrika ve Güney Asya’da oldukça sık görülürler. Sadece Sri Lanka’da ise yaklaşık 100 farklı yılan türü bulunmaktadır. Bu yaratıklar insanları tek bir nedenle öldürürler: Tahrik. Tarzları ise sade ve basittir: Doğal savunma mekanizmalarının getirdiği jilet gibi keskin dişler ve deri altına akıttıkları zehirleri…

  Öldürücü hamlesi:
  Isırığın kötü olduğunu mu düşünüyordunuz? Isırık sonrası durum daha da kötü… En ölümcül yılan türleri (örneğin Asya kobrası diğer adıyla “kara mamba” ) bir insanı dakikalar içinde öldürebilir. Sinir ve kaslarda yıkım felçten, şiddetli kusmaya kadar her şeye yol açabilir. Ve sizi ölümcül bir ısırıkla öldüremezlerse de boğarak (boa yılanları) veya sizi yere yığdıktan sonra tek lokmada yutarak (pitonlar) öldürebilirler. Bu sürüngenler bünyelerinde birden fazla öldürücü unsur taşıyorlar.


  No.1 - Sivrisinek

  < Resmi açmak için tıklayın >  (Yılda ortalama 2-3 milyon ölü)

  Evet! En ölümcül hayvanlar listesinde sivrisinek 1 numarada.(çok güzel bir kapanış olmadı değil mi?) Bu küçük gürültücüyü öldürmeden önce bir düşünün: Anofel sineği Afrika’nın sıtma taşıyan en tehlikeli hayvanı olmanın yanı sıra koku ve görsel ipuçlarıyla ortama uyum sağlayıp, saniyeler içinde önceki ortama geri dönüp milyonlarca insandan beslenerek büyüyebilir. Dünyada mevcut 3,000 farklı cins sineğin hepsi, sıtmadan Batı Nil virüsüne kadar birçok cins hastalık taşıma ve kitle ölümlerine yol açma kabiliyetine sahiptir.

  Öldürücü hamlesi:
  Sineklerde öldürücü darbe, sineğin insan kanından biraz atıştırmayla sağlanır. Tabi acılı sona sebep olan ısırık değil, akabinde ortaya çıkan hastalıktır. Ateş, bulantı, kusma, dalak şişmesi… Bir çok hastalık belirtisi ve neticede acı son size basit bir sinek ısırığıyla gelebilir. • WarriorLordGameWarriorLordGame Gönderiler: 1,018
  13.09.2014 düzenlendi
  senin klavyen bozulmadimi?:confused:
  rvFrGVQ.png
 • llLoststarll (TR1)llLoststarll (TR1) Gönderiler: 339
  13.09.2014 düzenlendi
  senin klavyen bozulmadimi?:confused:
  Kopyala yapistir

 • NewGüçNewGüç Gönderiler: 1
  13.09.2014 düzenlendi
  en güçlüsü kaplan
  NewGüç @ tr 1
 • ugur kuruhanugur kuruhan Gönderiler: 374
  14.09.2014 düzenlendi
  .:-HAN-:. yazdı: »
  Kartal Nerde Oğlum Düzgün Konu Açsana :mad:

  aynn.ben de kartal derdim niye yok?
  Bir gün ''FORUMOĞULLARI'' beyliğinin lideri olacağım...
 • brunikbrunik Gönderiler: 108
  14.09.2014 düzenlendi
  Denizin eşekarısı olarak da bilinen Box Jellyfish, bu narin, süzüle süzüle yüzen yaratığın aynı zamanda nasıl dünyanın en ölümcül organizmalarından biri olabileceğinin en iyi örneği. Daha çok Avustralya sahillerinde bulunan bu canlı yaz aylarında daha sık görülür. Pek çok hayvan gibi tepki vermelerine rağmen bu denizanaları bir tehdit hissettiklerinde esir almaz, gerekeni yaparlar. Rastgele hareket etmez, tahdit unsurunun peşinden avlamak için yüzer ve bunun sonucunda bir kol veya bacak ciddi derecede hasar görebilir.

  Öldürücü hamlesi:
  Uzuvlarından birinin deriye teması sonucu, dokungaç resmen deriyi yakar. Zehir şiddetli acı ve doku hasarına yol açar. Akabinde akciğer ve kalbe ulaşan zehir kalp krizine sebep olur.
  No.9 - Suaygırı

  < Resmi açmak için tıklayın >


  (Yılda ortalama 200 ölü)

  Aç Hipopotam’lar sadece bir oyun adı değil. Afrika’nın nehirlerinde bulunan bu sinsi güç, pek çok toplum tarafından kıtanın en ölümcül ve vahşi havyalarından biri olarak değerlendirilir. Suaygırılar özellikle etrafta yavruları varken saldırganlaşırlar. Hissettikleri tehdidi önlemek içinse ellerinden geleni yapmaktan çekinmezler.

  Öldürücü hamlesi:
  Suaygırları aşırı güçlü olmalarının yanı sıra insanlardan da daha hızlıdırlar. Dolayısıyla bir suaygırdan kaçmaya çalışmak boş bir çaba olacaktır. Pek çok Afrikalı, tekneleriyle suaygırlarının bölgesinden geçerken bu kızgın hayvanlar tarafından suya sürüklenerek öldürülmüşlerdir. Kuvvetli çeneleriyle saldırarak suyun altına çeker, boğarak öldürürler.  No.8 - Aslan

  < Resmi açmak için tıklayın >  (Yılda ortalama 250 ölü)

  Ormanın kralları, doğanın en zeki yok edicileri aslanlar; hızlı, acımasız, son derece güçlü olmanın yanı sıra avlanma konusunda çok güçlü olan altıncı hisleriyle hareket eder ve söz konusu kırmızı et oldu mu ayrım yapmaksızın saldırırlar. Aslanlar dünyanın her yerindeki hayvanat bahçeleri ve doğal yaşam ortamları dışında, çoğunlukla Afrika düzlüklerinde bulunurlar. Aslanlar temelde insanları; yavaş, aciz ve zebralar gibi (iki ayaklısı) yenmeye müsait görürler.

  Öldürücü hamlesi:
  Aslanların avlarını nasıl öldürdüğünü bilmek için beyin cerrahı olmaya gerek yok. Ne kadar hızlı veya atik olursanız olun bir aslan size her zaman yetişecektir. Sizi kovalar, Küçük bir arabaya eş değer ağırlıklarıyla üzerinize çullanır ve en etli kısımlarınızdan başlayarak etinizi kemiklerinizden ayırırlar. (baldırlar ve bacaklar aperatif olarak iyi gider.) Bu arada, bir aslanın pençesinden kaçmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Pençeleri vücudunuza saplanarak bu durumu engelleyecektir. Kralın sahasına girerseniz ana yemeği olmaktan kaçamazsınız.


  No.7 - Arı

  < Resmi açmak için tıklayın >


  (Yılda ortalama 400 ölü)

  Listemizde bulunan ölümcül hayvanlardan biri işi bitirmek için bir arkadaşın yardımına ihtiyaç duyarsa, arı sizin için en iyi ihtimaldir. Arılar insan varoluşu için hem hayati hem de zararlı bir etkiye sahiptir. Ekosisteminin dengede kalmasına yardımcı olmalarını bir kenara bırakırsak, kovanlarından çıktıklarında oldukça tehlikeli olabilirler. Arılar bütün kıtalarda bulunabilirlerse de son yıllarda ölümcül arılarda, Güney Amerika’dan Orta ve Kuzey Amerika’ya doğru bir hareket gözlenmekte.

  Öldürücü hamlesi:
  Tek bir arı sokması önemsizdir ve baş edilebilir. Önemli olan sürü halinde saldırmalarıdır. İşte o zaman başınız belada demektir. Arılar(özellikle Afrika bal arıları) sınırları konusunda çok katıdır ve mazerete bakmaksızın en ufak hareketinizde korumaya geçecektir. Yüzlerce hatta binlerce kez sokularak acı içinde ölmek çok hoş olmayacağından arıların kovalarından ve ballarından uzak durmayı tercih etmenizde yarar var.

  No.6 - Bufalo

  < Resmi açmak için tıklayın >  (Yılda ortalama 500 ölü)

  İşte Afrika’nın en tehlikeli yaratıklarından biri… Bu hantal, dengesiz hayvan oldukça belirsizdir. İnsanlar tarafından umursamazca yaklaşılıp biraz daha yakından bakma çabalarını pek nazikçe karşılamaz. Aslında Afrika düzlüklerinde oldukça huzurlu bir şekilde yaşarlar. Ancak özellikle aslan veya timsah gibi yok edicilere karşı oldukça savunucu olabilirler.

  Öldürücü hamlesi:
  Bu hayvan kanlı bir boynuzlama ile bir insanı öldürebilecek listemizdeki tek hayvandır. Hızlı bir şekilde size çarpan sert, kalın boynuzlar sizi kanlar içinde yere sermeye yetecektir. Ancak bu işin kolay kısmı… Bufalolar sürü halinde gezdiğinden, yere düştüğünüz anda bütün sürünün üzerinizden koşarak geçtiğini göreceksiniz. Boynuzları derinizi parçalayabileceği gibi, uyguladıkları güç vücudunuzda yaralanma morarmalara ve büyük ihtimalle iç kanamaya yol açacaktır. Bu hayvan gerçekten canınızı yakabilir.  No.5 - Fil

  < Resmi açmak için tıklayın >


  (Yılda ortalama 600 ölü)

  Dünyadaki en büyük memeli aynı zamanda insan sağlığına en tehlikeli olan memeli de olabilir. Bu sevimli, sirk dostu canlılar Afrika ve Güney Asya’da bulunabilecekleri gibi, kişilerin turizm veya ulaşım amacıyla kullanması sonucu şehir hayatında da bulunabilirler. Ancak pek çok kızgın işçi gibi, bu çalışkan, çoğunlukla dost canlısı hayvanlar da kötü muamele veya tehdit gibi tavırları asla unutmazlar. Ani çıkışlarının sebebi de çoğunlukla budur.

  Öldürücü hamlesi:
  Fillerin en büyük savunma unsurları ağırlıklarıdır. Filler, pek çok insanın kafatasını ezmeleri ve eğitmen ve sahiplerinin resmen canlarını çıkarmalarıyla tanınırlar. Daha da kötüsü, filler bazen psikolojik ve hormonal olarak farklı bir duruma geçerek saldırgan ve cinsel dürtüleriyle hareket eden birer ölüm makinesine dönüşebilirler. Bu duruma gelen bir fil sizi kolaylıkla ezerek öldürebilir, hortumuyla sizi fırlatıp, sivri dişleriyle parçalayabilirler.


  No.4 - Timsah


  < Resmi açmak için tıklayın >  (Yılda ortalama 2,000 ölü)

  Bu tarih öncesi yaratıkların ne kadar ölümcül olduğunu anlayabilmek için tek bir bakış yeter. Timsahlar Güney Amerika’da, tropik bölgelerde, Afrika Asya ve Avustralya’da bulunurlar. Bulduğu herhangi bir hayvan gibi insan etini de çok severler.

  Öldürücü hamlesi:
  Timsahlar bir insanı olabilecek en vahşi şekilde öldürebilirler. Doğru an gelene kadar olduğu yerde bekler, doğru an geldiğinde, bir yıldırım hızıyla, bir sırtlan ısırığının 5 katı şiddette size saldırır. Bir kez yakaladı mı, döndüren manevralarla uzuvlarınızı yerinden çıkarana kadar bırakmaz. Bunu sudan mezara sürükleyerek götürme takip eder. Suyun altında sizi parçalamadan boğulursanız şanslısınız demektir.


  No.3 - Akrep

  < Resmi açmak için tıklayın >


  (Yılda ortalama 5,000 ölü)

  49. paralelin güneyindeki yerlerde bulunabilecek olan bu sekiz bacaklı yaratık, oldukça zararlıdır. Bu esnek katiller, avlarının cüssesine göre belirli dozlarda zehir iletirler.(iri mağdurları biraz daha fazla oranda zehirlerler.) En ölümcül akrepler Afrika civarında bulunurlar. Yine de güçlü, ölümcül akreplerin, dondurucu soğuk olan ortamlarda da hayatta kalabildikleri bilinmektedir, örneğin Himalayalar’da…

  Öldürücü hamlesi:
  Kıskaçları tek başına bir kişinin kanını dondurmaya yetebilecekken, akrepler öldürücü darbeyi kıskaçların ucundaki çengel gerçekleştirir. Karşısındakini ne kadar büyük bir tehdit olarak gördüğüne bağlı olarak zehirlemedeki doz da değişebilir. Pek çok akrepte ölümcül sonuçlar doğurmayacak türden zehir olsa da öldürücü niteliği olan zehirler, normal bir insanı devirebilir. Çok güçlü bir nörotoksin içeren zehirleri bilinç kaybına yol açar. Arkasından gelecek kasılmalar soluma zorluğuna yol açar ve kişi solunum yetmezliğinden ölür.


  No.2 - Yılan

  < Resmi açmak için tıklayın >  (Yılda ortalama 100,000 ölü)

  Bu serinkanlı sürüngenler aynı zamanda oldukça serinkanlı katillerdir ve siz ev sınırlarından uzaklaştıkça karşılaştığınız yılan da o kadar ölümcül olacaktır. Bazı yılanlardaki zehirlilik oranı yüksek derecede güçlüdür ve her kıta bu sürüngenlerden en az birkaçına ev sahipliği yapmaktadır. Afrika ve Güney Asya’da oldukça sık görülürler. Sadece Sri Lanka’da ise yaklaşık 100 farklı yılan türü bulunmaktadır. Bu yaratıklar insanları tek bir nedenle öldürürler: Tahrik. Tarzları ise sade ve basittir: Doğal savunma mekanizmalarının getirdiği jilet gibi keskin dişler ve deri altına akıttıkları zehirleri…

  Öldürücü hamlesi:
  Isırığın kötü olduğunu mu düşünüyordunuz? Isırık sonrası durum daha da kötü… En ölümcül yılan türleri (örneğin Asya kobrası diğer adıyla “kara mamba” ) bir insanı dakikalar içinde öldürebilir. Sinir ve kaslarda yıkım felçten, şiddetli kusmaya kadar her şeye yol açabilir. Ve sizi ölümcül bir ısırıkla öldüremezlerse de boğarak (boa yılanları) veya sizi yere yığdıktan sonra tek lokmada yutarak (pitonlar) öldürebilirler. Bu sürüngenler bünyelerinde birden fazla öldürücü unsur taşıyorlar.


  No.1 - Sivrisinek

  < Resmi açmak için tıklayın >  (Yılda ortalama 2-3 milyon ölü)

  Evet! En ölümcül hayvanlar listesinde sivrisinek 1 numarada.(çok güzel bir kapanış olmadı değil mi?) Bu küçük gürültücüyü öldürmeden önce bir düşünün: Anofel sineği Afrika’nın sıtma taşıyan en tehlikeli hayvanı olmanın yanı sıra koku ve görsel ipuçlarıyla ortama uyum sağlayıp, saniyeler içinde önceki ortama geri dönüp milyonlarca insandan beslenerek büyüyebilir. Dünyada mevcut 3,000 farklı cins sineğin hepsi, sıtmadan Batı Nil virüsüne kadar birçok cins hastalık taşıma ve kitle ölümlerine yol açma kabiliyetine sahiptir.

  Öldürücü hamlesi:
  Sineklerde öldürücü darbe, sineğin insan kanından biraz atıştırmayla sağlanır. Tabi acılı sona sebep olan ısırık değil, akabinde ortaya çıkan hastalıktır. Ateş, bulantı, kusma, dalak şişmesi… Bir çok hastalık belirtisi ve neticede acı son size basit bir sinek ısırığıyla gelebilir.


  yahu nedense hepsi afrikada
  Insanlarin sana agzi acik bakmasini istiyorsan git dis doktoru ol

Bir Yorum Bırak

KalınİtalikÜstü çizgiliOrdered listSırasız liste
Emoji
Görsel
Sola hizalaOrtalaSağa hizalaHTML görünümüne geçTam sayfaya geçIşıkları aç/kapat
Görsel/dosya bırak