Anasayfa Turkish Konu Dışı

Yeni Moderatörlere ihtiyacımız var!

ModeratörEkibimize katılabilecek yetenekli kişiler için hep fırsat kollarız. Bu kişilerden biri de sensin! Eğlenceli bir hava sağlayıp topluluğu düzenlememize ve bilgilendirmemize yardım edebileceğini düşünüyorsan lütfen başvur. Forumda, duyurular konusunda, Discord'da ve diğer sosyal medya kanallarımızda bize yardımcı olacak kişiler arıyoruz.

Bu ilgini çekiyorsa BURAYA TIKLA

İNSANLIK TARİHİ

Ertugrul1453 (GR1)Ertugrul1453 (GR1) GR1 Gönderiler: 337
ARKADAŞLAR BU KONUYU TARİH KONUŞMAK İCİN ACTIM YETER SAVAŞ SAVAŞ SAVAŞ ŞÖYLE Bİ TARİH KONUŞALIM MESELA 1. VE 2. DÜNYA SAVAŞINI SELCUKLU TARİHİNİ MOĞOL TARİHİNİ VEYA TARİHTE DOPRU BİLİNEN YANLIŞLAR VARSA BUNLARI BURAYA YAZABİLİRSİNİZ BİRBİRİMİZİN YANLIŞI OLURSA LÜTFEN SÖVMEDEN KİBARCA DÜZELTELİM
«1345

Yorumlar

• Ertugrul1453 (GR1)Ertugrul1453 (GR1) GR1 Gönderiler: 337
    ilk doğru bilinen yanlış benden olsun
    HZ.MUHAMMED MUSTAFA(S.A.V) TÜRK TÜR ARAP DEĞİLDİR
  • halit 5 (TR1)halit 5 (TR1) TR1 Gönderiler: 326
    aynen kardeşimm o yüzden o kadar insanlar bilmiyo peygam berimiz ben arapım diyor bu biir
    ikincisi sümerliler mezepotamyalıdır bu ikiii biz ise asyanın doğularından steplerden geldik çinin yanından
    azcık tarih bilgin olsun yaw
    yaşın büyük ama kitap okmuyon 
    yaşın büyük ama kitap okmuyon 
    peygamberimiz ben arabımmı diyor sümerler kısmı zaten yanlış
    türkler hz.ismailin soyundan gelmektedir cinli falan değiliz biz :)
    tövbe tövbe bem-n çinliyiz demedim eskiden onlarla sınır komşuluğu yaptık dedim
    yaw sülo boş konuşuyon hz.ismailin türk olduğunu uydurma peygaberimizde ben arabım diyor

hz.ismailde arap hicazda yaşıyor onedenle az araştır sonra gel konuş
    yaw sülo boş konuşuyon hz.ismailin türk olduğunu uydurma peygaberimizde ben arabım diyor

hz ismail türk demedim

türkler hz ismailin soyundan gelir dedim
    kibarca konuşalım dedik ama halitcim
    Ama Taa eskilerden çini efsane vergiye tutmuşuz :DD
    doğrudur ama finalde adamlar bizi yıktı :(

yanlış bilmiyorusam peygamberimiz ben allahın kulu ve elcisiyim diyor ben arabım diye i vurgulama yapmıyor yanlış bilmiyorsam
    28.09.2020 düzenlendi
    sülo sus be bunuda bilmiyon yani insan konu açıpta bu kadar rezil olur :D çinlileri biz felç ettik ama uygurlar gitti çinliler gibi yaşadı yerleşik hayata geçti savaçılık gitti et yemediler ama sonra türk beyleri ayaklandı yıktık karahanlılar geldi
    süloo süloo sus rezil olma bee
    sülo sus be bunuda bilmiyon yani insan konu açıpta bu kadar rezil olur :D çinlileri biz felç ettik ama uygurlar gitti çinliler gibi yaşadı yerleşik hayata geçti savaçılık gitti et yemediler ama sonra tütk beyleri ayaklandı yıktık karahanlılar geldi
    hmmmm bak şimdi cengiz hanın kurduğu moğol imparatorluğu kaldı enson bak dinle bak dinle

şimdi cengiz han vefat etti toprakları torunları ve evlatları arasında paylaşıldı cinde bunu fırsat bilerek kendini kurtardı cünkü hanlar hanı CENGİZ HAN cin imparatorluğunun büyük kısmını ele gecirmişti

ve cengiz imparatorluğu dağıldı ilhanlı devleti altınoırda devleti gibi devletlere bölündü

ve bu devletlerde birbirini yiyince örnek

mesela altın orda ile ilhanli devleti savaştı normalde berke han ile hülagü han akrabadır berke han (altınorda imparatorluğunun lideri) müslüman oldu ve hülagü hana savaş actı sebebi ise anadoluda selcuklulara yapılan zulümdü bunun sonucunda altın orda ile ilhanlı devleti arasında savaş cıktı savaşı kazanan altın orda devleti oldu anlattığım gibi cin boşlanıyor ve cin yavaş yavaş topraklarını geri alıyor biz türkler ise anadoluda selcuklu yıkıldıktan sonra kurulan osmanlı imprataorluğu ile devam ettik şuan günümüzde türkiye cumhuriyeti olarak ilerliyoruz her ne kadar toprak kaybetmiş olsak ta
    gelip bana tarihi anlatma halitcim biraz kibar konuşalım 
    Sonra sanırsam ilk kurulan devlet Asya hun devletiydi diye hatırlıyorum Mete handa çin surlarını aştı diye hatırlıyorum eskiden kahramanmışız be

ona bakarsan biz türkler onlarca impararatorluk kurduk mesela bir örnekte bizden olsun

avrupa hun imparatorluğu
    süloooo çini kubilay han fethediyor cengizin torunu mengünün kardeşi orada kendi hanednın kuruyor ve bu hanedan çine yüzyıllar bıyunca hükmediyor öğrende gel hadii moğollar türk değil ve selçukluyu moğollar yımıyor yıkılş sürecine giriyor sonrada kendiliğinden gidiyor
Bu tartışma kapatıldı.