HTML5 Genel Sorunlar Geri Bildirim Başlığı

SystemSystem Gönderiler: 29,537
HTML5 dönüşümü nedeniyle oyun içerisinde karşılaştığınız sorunları bu başlık altında ve mümkünse ekran görüntüleri ile beraber bizimle paylaşabilirsiniz

Yorumlar

• Lord14 (TR1)Lord14 (TR1) Gönderiler: 157TR1
    09.03.2019 düzenlendi
    Oyun yavaşladı 
    Tam ekran çalışmıyor 
    Yazılar küçülmüş ve kalınlığı gitmiş  küçük olanların yazıları ise puntosu fazla artmış
    Sekmelerde kayma var normalin dışına çıkmışlar 
    Süregeçlerin dolu olduğunda kırmızı yanmıyor
    Görüntü kalitesi düşmüş
    Normal yazıların inceltilmiş
    Fareyle haritayı gezerken takılmalar oluyor haritayı gezemiyorum 
    Geçişler sıkıntı yaşıyorum oyun donuyor Başka kaleye krallığa 

Allah rızası için eski sürümü verin nereye kadar gidicekse oraya kadar gitsin , bizler HTML5 geçmek sorunlu olacağını biliyorduk çünkü daha test aşamasında sorunlar vardı flashın gözünü seveyim 
  • darkstar (TR1)darkstar (TR1) Gönderiler: 319TR1
    bulanıklık, sohbet yazışması, mesajları açınca oyunun yavaşlaması, dünya haritasına girince yavaşlaması gibi sorunlar.

Ek olarak, asker basmak istiyorum, kalenin değişmesi uzun sürüyor. Çimde her kışlada asker bastım diyelim, sonra kışladan buzulu seçiyorum, gelmesi uzun sürüyor. 5 dakikada ancak bastım askerlerimi.

Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik,
    Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik!
    09.03.2019 düzenlendi
    Valla oyundan soğuttunuz yemin ediyorum , bir önceki güncelleme ne güzeldi herşey yolunda olmasa bile götürüyordu şimdi herşey küçüldü göz gözü görmüyor valla 

https://i.hizliresim.com/YQ9JkZ.png

Sayın moderatör kardeşim bu iş ne zaman düzelir bir bilgin var mı valla 
  • heal (TR1)heal (TR1) Gönderiler: 210TR1
    Lord14

https://empire.goodgamestudios.com/flash/

bu link i kullanabilirsiniz eski yerden oyuna girmek istiyorsanız.

• heal (TR1)heal (TR1) Gönderiler: 210TR1
    https://community.goodgamestudios.com/empire/tr/discussion/340860/teknik-ipuclari-ayri-flash-player

bu link e de bakabilirsiniz OHM anlatmış herşeyi bende de yüklü program faydası nı çok görüyorum.
  • turkerkoseli (TR1)turkerkoseli (TR1) Gönderiler: 27TR1
    oyun içi sohbetlerde ve özel mesajlarda verilen linkler kopyalanıp SS ler açılamıyor (google chrome)
    Bu hatalara çözümler ne zaman gelir valla oyunun tadı kalmadı @OHM (TR1)  @Ceki bir çözüm yolu var mı eski flas dışında ve ekran çözünürlükleri dışında 
  • OHM (TR1)OHM (TR1) Gönderiler: 1,016Moderator

Sevgili cesur savaşçılar,

Öncelikle, son HTML5 lansmanı ile ilgili getirdiğiniz tüm yorum, geri bildirim ve konular için hepinize teşekkür ederiz.. Bu kadar aktif bir toplulukla işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz ve tüm raporlarınız HTML5 ile ilgili sorunları tespit etmemize ve mevcut sürümün durumunu iyileştirmemize yardımcı oluyor. Tüm yorumlarınızı okuduk, endişelerinizi çok aktif dinledik ve sevgili oyunumuzu mümkün olduğunca önemsememiz için HTML5'i daha da geliştirmemize yardımcı olacak bilgileri topladık.

Söylendiği gibi, şu anki HTML durumu ve üzerinde aktif olarak çalıştığımız konular hakkında biraz daha bilgi vermek istiyoruz.

Önemli: Flash, bir sonraki bildirime kadar etkin kalacaktır ve özel bağlantıyla oynamaya devam edebilirsiniz(https://empire.goodgamestudios.com/flash/). Ek olarak; Muhtemelen bir sonraki güncelleme ile; oyuna Flash & HTML5 arasında istediğiniz zaman geçiş yapabileceğiniz bir düğme buton da ekliyoruz. Gelecekte Flash'ı kapatmaya karar verirsek, sizi önceden bilgilendireceğiz ve HTML5'e alışmanız ve oyunun sorunsuz çalışmasını sağlamak için yeterli zaman vereceğiz.

Son zamanlarda paylaşılan,bilinen sorunlara ek olarak, araştırdığımız iki ana konu var: Bulanık varlıklar ve Oyun performansı!

Bulanık Varlıklar

Aralık ayındaki beta sırasında ve ayrıca HTML5’in ilk lansmanından sonra, bu konu hakkında çok fazla geri bildirim ve bilgi aldık ve şu anda tüm bilgisayarlara uygun oyun varlıklarını nasıl sağlayacağımıza daha derinlemesine bakıyoruz

Oyun Performansı

Şu anda üzerinde çalıştığımız bir diğer büyük konu ise performans sorunları:

• Oyuncuların oyunda hatalı  hissettiği raporları inceliyoruz ve bu konuda yayın yapan oyuncuların performansını artırmak için seçenekleri kontrol ediyoruz.

• HTML5 işlemci ve bellek konusunda oldukça aç olduğu için, performansı iyileştirmek ve işlem gücü ve bellek kullanımını azaltmak için araştırmalar yapıyor ve ilerliyoruz.

Ayrıca, yakın zamanda gündeme getirilen diğer bazı konularda da bazı ek güncellemeler var:

HTML5 ile Hatalar

• Kısa bir süre önce bilinen bir sorun listesini paylaştık ve sonraki güncellemelerle ilgili sorunları gidermek için bunlar üzerinde çalışacağız.

• HTML5 ile daha fazla sorunla karşılaşırsanız, bunları forum aracılığıyla veya özel bir destek biletiyle bildirmekten çekinmeyin

Mobil cihazlarda oynamak

• Yukarıda belirtilen ilgili Flash bağlantısı ile oyuna Puffin tarayıcısı üzerinden erişebilirsiniz

• Haritayı doğru şekilde yakınlaştırmak ve oyunda gezinmek için bir sonraki güncellemeyle HTML5 için temel hareket kontrolleri ekleyeceğiz

• Ek olarak, HTML5 üzerinden mobil cihazlarda Goodgame Empire'ı oynamak için en uygun alternatif tarayıcıları arıyoruz.

Genel olarak HTML5 ve Goodgame Empire ile ilgili gelecekteki gelişim ve konular hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Böyle özel bir toplulukla çevrili olduğumuz için minnettarız ve işbirliğinizle birlikte HTML5'i geliştirmek için sabırsızlanıyoruz.

Goodgame Empire Ekibiniz.

Ortada bir neden varken buna karşı oluşan zıtlık bir etki oluşturur -OHM Kanunu Hayatın Kanunudur
    Oyunla ilgili sorunlarınızı oyundan değil forum üzerinden mesaj atınız
    13.03.2019 düzenlendi
    OHM (TR1) dedi:

Sevgili cesur savaşçılar,

Öncelikle, son HTML5 lansmanı ile ilgili getirdiğiniz tüm yorum, geri bildirim ve konular için hepinize teşekkür ederiz.. Bu kadar aktif bir toplulukla işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz ve tüm raporlarınız HTML5 ile ilgili sorunları tespit etmemize ve mevcut sürümün durumunu iyileştirmemize yardımcı oluyor. Tüm yorumlarınızı okuduk, endişelerinizi çok aktif dinledik ve sevgili oyunumuzu mümkün olduğunca önemsememiz için HTML5'i daha da geliştirmemize yardımcı olacak bilgileri topladık.

Söylendiği gibi, şu anki HTML durumu ve üzerinde aktif olarak çalıştığımız konular hakkında biraz daha bilgi vermek istiyoruz.

Önemli: Flash, bir sonraki bildirime kadar etkin kalacaktır ve özel bağlantıyla oynamaya devam edebilirsiniz(https://empire.goodgamestudios.com/flash/). Ek olarak; Muhtemelen bir sonraki güncelleme ile; oyuna Flash & HTML5 arasında istediğiniz zaman geçiş yapabileceğiniz bir düğme buton da ekliyoruz. Gelecekte Flash'ı kapatmaya karar verirsek, sizi önceden bilgilendireceğiz ve HTML5'e alışmanız ve oyunun sorunsuz çalışmasını sağlamak için yeterli zaman vereceğiz.

Son zamanlarda paylaşılan,bilinen sorunlara ek olarak, araştırdığımız iki ana konu var: Bulanık varlıklar ve Oyun performansı!

Bulanık Varlıklar

Aralık ayındaki beta sırasında ve ayrıca HTML5’in ilk lansmanından sonra, bu konu hakkında çok fazla geri bildirim ve bilgi aldık ve şu anda tüm bilgisayarlara uygun oyun varlıklarını nasıl sağlayacağımıza daha derinlemesine bakıyoruz

Oyun Performansı

Şu anda üzerinde çalıştığımız bir diğer büyük konu ise performans sorunları:

• Oyuncuların oyunda hatalı  hissettiği raporları inceliyoruz ve bu konuda yayın yapan oyuncuların performansını artırmak için seçenekleri kontrol ediyoruz.

• HTML5 işlemci ve bellek konusunda oldukça aç olduğu için, performansı iyileştirmek ve işlem gücü ve bellek kullanımını azaltmak için araştırmalar yapıyor ve ilerliyoruz.

Ayrıca, yakın zamanda gündeme getirilen diğer bazı konularda da bazı ek güncellemeler var:

HTML5 ile Hatalar

• Kısa bir süre önce bilinen bir sorun listesini paylaştık ve sonraki güncellemelerle ilgili sorunları gidermek için bunlar üzerinde çalışacağız.

• HTML5 ile daha fazla sorunla karşılaşırsanız, bunları forum aracılığıyla veya özel bir destek biletiyle bildirmekten çekinmeyin

Mobil cihazlarda oynamak

• Yukarıda belirtilen ilgili Flash bağlantısı ile oyuna Puffin tarayıcısı üzerinden erişebilirsiniz

• Haritayı doğru şekilde yakınlaştırmak ve oyunda gezinmek için bir sonraki güncellemeyle HTML5 için temel hareket kontrolleri ekleyeceğiz

• Ek olarak, HTML5 üzerinden mobil cihazlarda Goodgame Empire'ı oynamak için en uygun alternatif tarayıcıları arıyoruz.

Genel olarak HTML5 ve Goodgame Empire ile ilgili gelecekteki gelişim ve konular hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Böyle özel bir toplulukla çevrili olduğumuz için minnettarız ve işbirliğinizle birlikte HTML5'i geliştirmek için sabırsızlanıyoruz.

Goodgame Empire Ekibiniz.

Ben bu oyunu kraloyun.com üzerinden oynuyorum bu flash orada geçerli kılmıyor onu demek istiyorum TR1 de geçerli olabilir ama kraloyun.com da geçerli değil maalesef genede teşekkür ederim. Moderatör olarak ilgi ve alakan içinde ayrıca teşekkür ederim inşallah demiyorum yakın zamanda düzelir.Çünkü nerede ise 5 yıl çöp olacak. Burada linki paylaşayım burası ayrı bir server       https://www.kraloyun.com/Oyun/Goodgame-Empire 
    @Lord14 (TR1)

ben bugüne kadar senin tr1 sunucusunda oynadığını sanıyordum
    bunu söylemen iyi oldu yarın ileteceğim 

Ortada bir neden varken buna karşı oluşan zıtlık bir etki oluşturur -OHM Kanunu Hayatın Kanunudur
  • darkstar (TR1)darkstar (TR1) Gönderiler: 319TR1
    Evimde wifi yok, dolayısıyla telefonumun internetiyle oyuna giriyorum. Telefonumun interneti oldukça kısıtlı. Html5'in çok internet tüketmesinden çekiniyorum. İnternetim kısıtlı olduğu için, sorun sağlayıcıyla kaynaklanır mı bilmiyorum ama, daha az internet tüketen bir sağlayıcı lazım

Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik,
    Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik!
    OHM (TR1) dedi:
    @Lord14 (TR1)

ben bugüne kadar senin tr1 sunucusunda oynadığını sanıyordum
    bunu söylemen iyi oldu yarın ileteceğim 
    Teşekkür ederim inşallah sesimiz duyulurda bu HTML5  yıl sonuna kadar getirmezler ve flashı biraz daha kullanırız ayrıca bugün 9. defa yenile yaptım garip garip birşeyler çıkıyor yada kale donuyor cidden sıkıldım moderatör kardeşim sizlerde yoğun çalışıyorsunuz her soruya cevap yazmak için çaba gösteriyorsunuz ama bu geçiş hiç iyi olmadı kalem bu şekilde 15 dk durdu sonra yenile yaptım

https://i.hizliresim.com/DY12B6.png

cidden yardım edin düzeltsinler kaldırsınlar flashı geri getirsinler 

Cesur Savaşçılar,

Empire HTML5 Sürümünün şu anki durumu hakkında sizin için başka bir güncellememiz var:

En azından daha uygun bir HTML5 sürümüne sahip olana kadar, size oyunun Flash sürümü (https://empire.goodgamestudios.com/flash/) için özel bağlantı sağlamaya devam etmeye karar verdik.Bu, oyunda şimdilik seçici bir buton bulunmayacağı anlamına geliyor!

Ayrıca yakın geleceğimiz için bunun ne anlama geldiği hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz:
    Hem HTML5, hem de Flash birbirlerine paralel olarak geliştirilecek, bu da bir sonraki güncellememizin İmparatorluğun her iki versiyonunda da oynanabileceği anlamına geliyor!
    Ayrıca bilinen konular üzerinde de optimizasyon yapacağız ve son zamanlarda ortaya koyduğumuz ve rapor edilen HTML5 performans sorunlarının yanı sıra rapor edilen bulanık varlıklara da özel olarak odaklanacağız!

İş ortağı siteler açısından, ortaklarımız için bir Flash seçeneğine sahip olmanın yollarını arıyoruz ve oyunumuzun tam ekran görüntüsünün uygulanması konusunda hala onlarla temas halindeyiz. Bunu söyledikten sonra, oyunun tam ekran görüntüsünü sizin için kullanılabilir hale getirip getirmeyecekleri tamamen ortak sitelere kalmıştır.

Ayrıca, HTML5'in bu durumu hakkında  gelecekte de  güncellemelere devam edeceğiz ve ayrıca, HTML5 geri bildirim konularına katılımınız ve bu konudaki sürekli raporlarınız ve geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

İmparatorluk Aileniz

OHM (TR1) dedi:

Cesur Savaşçılar,

Empire HTML5 Sürümünün şu anki durumu hakkında sizin için başka bir güncellememiz var:

En azından daha uygun bir HTML5 sürümüne sahip olana kadar, size oyunun Flash sürümü (https://empire.goodgamestudios.com/flash/) için özel bağlantı sağlamaya devam etmeye karar verdik.Bu, oyunda şimdilik seçici bir buton bulunmayacağı anlamına geliyor!

Ayrıca yakın geleceğimiz için bunun ne anlama geldiği hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz:
    Hem HTML5, hem de Flash birbirlerine paralel olarak geliştirilecek, bu da bir sonraki güncellememizin İmparatorluğun her iki versiyonunda da oynanabileceği anlamına geliyor!
    Ayrıca bilinen konular üzerinde de optimizasyon yapacağız ve son zamanlarda ortaya koyduğumuz ve rapor edilen HTML5 performans sorunlarının yanı sıra rapor edilen bulanık varlıklara da özel olarak odaklanacağız!

İş ortağı siteler açısından, ortaklarımız için bir Flash seçeneğine sahip olmanın yollarını arıyoruz ve oyunumuzun tam ekran görüntüsünün uygulanması konusunda hala onlarla temas halindeyiz. Bunu söyledikten sonra, oyunun tam ekran görüntüsünü sizin için kullanılabilir hale getirip getirmeyecekleri tamamen ortak sitelere kalmıştır.

Ayrıca, HTML5'in bu durumu hakkında  gelecekte de  güncellemelere devam edeceğiz ve ayrıca, HTML5 geri bildirim konularına katılımınız ve bu konudaki sürekli raporlarınız ve geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

İmparatorluk Aileniz
    Eğer Kraloyun.com serverında TAM EKRAN sistemi çalışmaz ise haritayı gezmemiz çok zor olur ayrıca zaten bu bizde olan birşeydi. HTML5 gelmeden önce bizde çalışıyordu o son gelen güncellemeden sonra çalışmaz oldu bu arada bu yazıyı açıkcası ben kabul etmiyorum    ''Bunu söyledikten sonra, oyunun tam ekran görüntüsünü sizin için kullanılabilir hale getirip getirmeyecekleri tamamen ortak sitelere kalmıştır.''   GGS nin hatasıdır yani sen bir özelliği bizden alıp sonra sitelere pay edemezsin her güncellemede birşeyi götürüyorsun katkın az bize kraloyun.com da oynuyan oyuncularda var ve orayı çoğu kişi test serverı sanıyor ki öyle değil 1000 den fazla oyuncu var ve onların hakları yeniliyor tamam bir TR1 serverı olamazsakta orada oynayan para yatıran kişilerde var bu oyuna sen kalkıp TAM EKRANI ve diğer şeyleri onarmıyorsun düzeltme sağlamıyorsun ve bunu aracı sitelere pay ediyorsun benim bu oyundan keyif almam lazım dert sıkıntı ile uğraşmamam lazım lütfen kim yetkili ise bu sorunu ve diğer sorunları bir an önce çözsün zaten yeni gelen olumlu güncelleme oto doldurma olmuştu diğer yanlış güncellemeleri bir nevi gölgede bırakmıştı sevinmiştik şimdi başımız çok ağrıdı bu HTML5 yüzünden kaleme bir giriyorum başka birşey çıkıyor bir giriyorum kale sırf gölgeden ibaret oluyor. Gerçekten hal olacak ve sıkıntılarımız tamamen biticekse ben bu ayın sonuna kadar beklerim eğer olmaz ise yetkili kimse oraya hergün Allahın günü kadar yazı yazarım zaten forumu benden daha aktif kullan yok mesaj yağmuruna tutarım. Bu sözüm emeklerinden dolayı TR1 forum moderatörleri ile ilgili değildir onlar yeterince inanaraktan görevlerini yaptıklarına inanıyorum. İnşallah herşey yoluna girer. Genede herşey için teşekkür eder iyi oyunlar dilerim sevgi ve saygılarımla.  

Cesur Savaşçılar, 

Sizin için HTML5 durumu ilgili haberlerimiz var!

İlgili HTML5 geri bildirim kanallarımızdaki sürekli geri bildiriminiz sayesinde daha fazla sorun ve rapor araştırmayı başardık!  Size bilinen yeni sorunlardan bazılarının yanı sıra, gerçekte uygulayabileceğiniz bazı yardımcı kararları (genel performansı iyileştirmek için) sunmak istiyoruz.

Bilinen ilave sorunlar
    • Retina ekranlar gibi yüksek çözünürlüklü ekranlar, ilgili piksel oranına bağlı olarak görünümü ve ölçeği ayarlar.

• Önbellek, tavsiye edilenden farklı bir sistem çözünürlüğü kullanırken tasarlanan şekilde davranmayabilir.

• Oyuncularımız tarafından bildirilen çoğu konu, Arayüzü ve / veya dünya haritasını etkilemektedir.

• Oyunun çeşitli alanlarında bulanık grafikler.

Şu anda bu sorunları çözmek için çalıştığımızı unutmayın. Bu düzeltmelerin gelecekteki güncelleme sürümlerimiz sırasında uygulanması bekleniyor. Bulanık grafikler, örneğin, oldukça yoğun bir şekilde odaklanmıştır:
    Bazı düzeltmelerin, farenizle kullanıcı arayüzünüzdeki butonların ve simgelerin üzerine geldiğinde oluşan bulanıklık için çalıştığını görmüştük.

Daha önce de belirtildiği gibi: bu tür düzeltmeler bir sonraki güncellemelerde (Mart için duyurduğumuz gibi) uygulanacak, böylece oyunun HTML5 versiyonunun genel performansını sürekli olarak geliştireceğiz.

Ayrıca, bize bildirdiğiniz bazı konularda size yardımcı olabilecek ek çözümler de sunuyoruz:

Tarayıcı Yakınlaştırması

• Bazı tarayıcılar, tarayıcı yakınlaştırmaları için önceden tanımlanmış bir ayara sahiptir ve bazen oyuncular, örneğin bazı varlıkları büyütmek amacıyla, oyunu oynarken yakınlaştırmayı tercih ederler. Ne kadar fazla yakınlaştırırsanız, o kadar bulanık olacaktır ve bu yalnızca oyunumuzun kendisi için değil, aynı zamanda herhangi bir web sitesi için de geçerlidir. Bu yüzden önerimiz, Empire oynarken her zaman tarayıcınızın yakınlaştırmasını% 100'e ayarlamak.Bu, oyunun bazı bulanıklığını kendi başınıza en aza indirmenin ilk adımı olabilir.

Ekran çözünürlüğü

• Ekran çözünürlüğü hem ekran tipinden ekran tipine hem de oynatıcıdan oynatıcıya değişebilir. Hepsi kendi tercihlerinize ve hangi ekran çözünürlüğünü seçtiğinize bağlı olarak belirlenir. Ancak, ekran çözünürlüğünüz ekranınızın gerçekte yapabileceğinin altında olduğu zaman bazı sorunlar yaratmaya başlayabilir, çünkü grafikler bulanıklaşacaktır. Önerimiz daima sisteminiz tarafından önerilen ekran çözünürlüğünü kullanmaktır ( aşağıdaki spoiler da ki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi):
    Spoiler
    Spoiler

• Bu, her zaman en uygun ekran çözünürlüğünde istediğiniz gibi oynamanıza izin vermeli ve böylece performansınızı arttırmalıdır.

Chrome Tarayıcı Sürümü

• Ekran çözünürlüğüne benzer şekilde, tarayıcılar ve sürümleri de oynatıcıdan oynatıcıya değişebilir.Chrome'u tercih eden oyuncular için, şu anda kullanmakta olduğunuz tarayıcı sürümünün en iyi durumda çalışıp çalışmadığını kontrol etmenin bir yolu vardır: Tarayıcınıza "chrome: // gpu /" yazarak, tarayıcınızın o sırada nasıl çalıştığını listeleyen bir sayfaya yönlendirilirsiniz.Aramak istediğiniz en önemli kısım "Graphics Feature Status" altındaki "Canvas" dir. Canvas: Hardware accelerated ise, o zaman zaten mümkün olan en iyi tarayıcı sürümünü kullanıyorsunuz.Ancak "Hardware accelerated" değilse, tarayıcınızı en güncel sürüme güncellemeniz gerekir.
    Gelecekte sizin için HTML5 durumu ile  ilgili güncellemelere devam edeceğiz. Yeni bilgileri alır almaz sizi ilgili dil forumunuzda güncel tuttuğumuzdan emin olacağız.

Saygılarımızla,

İmparatorluk Ailesi

• Leanx DremmurLeanx Dremmur Gönderiler: 11TR1
    Bakın bende n'var?
    Bakın bende n'var?
    yani?

• Leanx DremmurLeanx Dremmur Gönderiler: 11TR1
    OHM (TR1) dedi:
    Bakın bende n'var?
    yani? 

[SEVİLİYORSUNUZ]:)
    OHM (TR1) dedi:
    Bakın bende n'var?
    yani? 

[SEVİLİYORSUNUZ]:)
    teşekkürler  :) 

Halen fareyle haritayı gezerken takılmalar oluyor haritayı gezemiyorum lütfen destek olun 
Sign In to comment.