[Geri Bildirim] Mart Fragmanı Tartışma Başlığı

OHM (TR1)OHM (TR1) Gönderiler: 1,045Moderator
04.04.2018 düzenlendi kategorisi Resmi duyurular için sohbetodası
Konuyu burada konuşabilirsiniz

Ortada bir neden varken buna karşı oluşan zıtlık bir etki oluşturur -OHM Kanunu Hayatın Kanunudur
Oyunla ilgili sorunlarınızı oyundan değil forum üzerinden mesaj atınız
Post edited by OHM (TR1) on
«1

Yorumlar

• Tunci17 (TR1)Tunci17 (TR1) Gönderiler: 32TR1
    Bilgilendirmeden dolayı teşekkür ederiz ancak hiçte tatmin olmadık:) Ancak savunmada tılsım kazanılması çok hojjj olmuş:) ilk etkilnik geldiginde cok şaşırmıştım bu etkinlkte yakutu nerede harcayacagiz diye ancak sorumun cevabini suan almiş bulunmaktayim:) şekil değiştiren için verilecek sette mi yakutlu olacak? son soru Şekil değiştirendeki ekipman ücretleri düştü mü ben mi yanliş anladim?

Sürekli güçlünün yanında yer almak adamı yalaka, dalkavuk yapar. 
    Çünkü güç dengeleri sürekli değişir.

Uğur Mumcu

• kanarya9 (TR1)kanarya9 (TR1) Gönderiler: 9TR1
    ittifaktan ayrıldığında turnuva dışında kalma olayı her etkinlikte geçerli olması daha iyi olur. şimdi bir ittifaka diğer ittifaktakiler sırayla giriyor.
  • 1453fetih (TR1)1453fetih (TR1) Gönderiler: 118TR1

Öncelikle Forum için Göstermiş Olduğunuz Çabalardan ve Bizi Bilgilendirdiğiniz için Size Teşekkür Ederim Emrah Bey.

Şekil Değiştirende Sadece Usta Çağırıcının mı ekipman fiyatları düştü yoksa Çırak ta buna dahil mi?

Bir Diğer Konu Akif Kardeşimin yazdığı Husus,Turnuvada Olduğu Gibi Diğer Etkinliklerde de Çıkan Kalelerin etkinlik dışında kalması daha iyi olacaktır diye umuyorum..

iyi Çalışmalar.

A*N*K*A

• YASİNPlayer5 (TR1)YASİNPlayer5 (TR1) Gönderiler: 135TR1

Öncelikle Forum için Göstermiş Olduğunuz Çabalardan ve Bizi Bilgilendirdiğiniz için Size Teşekkür Ederim Emrah Bey.

Şekil Değiştirende Sadece Usta Çağırıcının mı ekipman fiyatları düştü yoksa Çırak ta buna dahil mi?

Bir Diğer Konu Akif Kardeşimin yazdığı Husus,Turnuvada Olduğu Gibi Diğer Etkinliklerde de Çıkan Kalelerin etkinlik dışında kalması daha iyi olacaktır diye umuyorum..

iyi Çalışmalar.

abi sus ne hatırlatıyon yaw deko alamayacaz :D 
  • LastDoctor (TR1)LastDoctor (TR1) Gönderiler: 1

İttifak Turnuvasındaki gibi ittifaklar arası geçişlerde turnuva dışında kalma durumunu diğer etkinliklerde de uygulanmasını istiyoruz.  ~ANKA~

• Murat_T1 (TR1)Murat_T1 (TR1) Gönderiler: 23

İttifak Turnuvasındaki gibi ittifaklar arası geçişlerde turnuva dışında kalma durumunu diğer etkinliklerde de uygulanmasını istiyoruz.  ~ANKA~

+1 Destekliyorum

Savaşta zaferin ilk anahtarı, düşmanın niyetini anlamaktır..

@Murat_T1    ~ANKA~

• DeathCan (TR1)DeathCan (TR1) Gönderiler: 111
    Bende katiliyorum arkadaslara. Ittifak turnuvasi gibi diger ekinliklerdede ittifak degisenlerin puanlari ittifaka eklenmesin ve etkinlik sirasinda ittifak degisenler odul almasinlar. 

• turkerkoseli (TR1)turkerkoseli (TR1) Gönderiler: 27TR1

+1

• OHM (TR1)OHM (TR1) Gönderiler: 1,045Moderator
    28.02.2018 düzenlendi
    Bu başlık yapılacak olan güncelleme ile ilgili oyuncuların düşünce memnuniyet ve şikayetlerini paylaşmaları amacıyla yönetim tarafından moderatörlere açtırılan geri bildirim başlığıdır.Güncelleme ile ilgili buraya yazılan tüm yorumlar yönetime iletilmektedir

Yukarıda Şekil değiştiriciler ile ilgili yapılacak değişikliklerden bahsediliyor.Bu etkinlik ilk başladığından bu yana 3-4 kez değişiklik yapıldı.Yönetim bu değişiklikleri keyfi olarak yapmıyor.oyunculardan alınan geri bildirimlerle yapılabilecek en iyi etkinliği ortaya koymaya çalışıyorlar.Nişan mağazasındaki ürünlerde indirim yapma,totemlere giden saldırıların savaştan sonra anında kaleye dönmesi,başarılı savunmaların tılsımlarla ödüllendirilmesi gibi yapılan bir çok olumlu değişiklik almanya,romanya,ingiltere gibi sunucularda oynayan oyuncuların forumda aktif olmalarından ve etkinliklerle ilgili yapmış oldukları olumlu yada olumsuz bildirimlerin sonucunda gerçekleşmektedir

yapılacak güncellemeyi doğru ve yerinde bulabilirsiniz ,tam tersini de düşünebilirsiniz  ve sebepleri ile beraber düşüncelerinizi yazarak yeni olan Şekil Değiştirici Saldırıları ile yeni İttifak Turnuvası etkinliklerinin  gelişimine katkı da bulunabilirsiniz.Bu sayede bu sunucuyu  her zaman olduğu gibi her şeye seyirci kalan bir sunucu olmaktan çıkarıp oyun gelişiminde söyleyecek bir şeyleri olan bir sunucu haline getirebilirsiniz.

Bu nedenle bu başlık altında güncellemeyi destekleyen yada eleştiren birisi veya birilerine laf atmaktan ziyade kendi düşüncelerinizi paylaşmanız daha doğru olacaktır.

Ortada bir neden varken buna karşı oluşan zıtlık bir etki oluşturur -OHM Kanunu Hayatın Kanunudur
    Bilgilendirmeden dolayı teşekkür ederiz ancak hiçte tatmin olmadık:) Ancak savunmada tılsım kazanılması çok hojjj olmuş:) ilk etkilnik geldiginde cok şaşırmıştım bu etkinlkte yakutu nerede harcayacagiz diye ancak sorumun cevabini suan almiş bulunmaktayim:) şekil değiştiren için verilecek sette mi yakutlu olacak? son soru Şekil değiştirendeki ekipman ücretleri düştü mü ben mi yanliş anladim?
    set ekipman tüccarına geleceği için yakutlu olacak tabiki  :) Usta Çağrıcı setinin ekipmanlarında indirim yapılacak 

iyi Çalışmalar.

1453fetih (TR1) ilgi ve önerileriniz için de ben teşekkür ederim. Set olarak sadece Usta Çağırıcı setinin ekipmanlarında indirim düşünülüyor.
    turnuva konusundaki önerileriniz de üst yönetime iletilecektir

• P_R_O2 (INT1)P_R_O2 (INT1) Gönderiler: 75
    Ittifak turnuvasi gelmicek ztn neyi doğru yapıyorki GGS,..
    01.03.2018 düzenlendi

Bülent abi arkadaşların istediği şey zaten şuan kısmi olarak gerçekleşen birşey.ve bunun tüm etkinliklere uygulanmasını istiyorlar.bunu onlar ister siz istemeyebilirsiniz. burda tartışmak bahsettiğin 1000 kişinin daha da azalmasından başka hiçbir fayda sağlamaz.

Başlığın amacı  güncellemenin yönetime bildirilmesini istediğiniz olumlu yada olumsuz yönleri hakkında paylaşımda bulunmaktır

Emrah kardeşim;
    Başlığın açılış amacını yukarıda net bir şekilde açıklamışsın. Bana verdiğin cevapta da çok net ifade etmişsin ve ben de çok net anladım. Anlamadığım tek şey; konu dışı paylaşımda bulunanların yorumlarına müdahale etmek yerine benim yorumuma müdahale etmen.

İttifaklar arası geçiş konusunu mart ayı fragmanıyla ilişkilendiremediğim ve bir olmanın birlik olmanın benim yaşantımda çok değerli kavramlar olması hasebiyle o cevabı yazma gereği duydum.

İttifak, müttefiklik, dostluk vs. kavramların bendeki anlamı destek olmak, tamamlamaktır. Bu durumdan rahatsız olmanın, haritada huzursuzluk çıkarmaktan başka bir karşılığı var mıdır?

Güncellemelerle alakalı düşünceme gelince; yönetim diye isimlendirdiğin gruba dil kısıtlamasını bir an evvel kaldırmaları gerektiğini söylemeni rica ederim. (Böylelikle insanlar da karşı karşıya gelmemiş olacaktır)

Hemen hemen yarısına yakınının Türk'lerden oluştuğu bir ülkede Türkçe çevirmen bulamıyorlarsa diyeceğim söz yoktur. Şekil değiştirici etkinliği başta olmak üzere, yapılan her yeni güncelleme oyuncu kazanmak ya da mevcut oyuncuyu motive etmek amacından uzak, tamamen para tuzağına yönelik güncellemelerdir.

Sen de dahil olmak üzere haritada kurduğum dostluklar olmasa bu oyun benim için çok da gerekli bir oyun değil ve yapılan güncellemelerle bu dostlukların da önüne geçecek seviyeye doğru adım adım yaklaşılıyor. Eğer ittifaklık ya da ikili paslaşmalar olmasa İnan bana yukarıda bahsettiğim oyuncu sayısı çok komik rakamlarla ifade edilirdi.

Hırsızlığı, haksızlığı ve huzur bozuculuğu net bir şekilde bilinen kişilerin elini kolunu sallayarak haritada dolaşmasına izin verilmesini de YÖNETİM tarafından TR1 server'ına karşı kasıtlı bir kin beslendiğinin somut göstergesi olarak düşünüyorum.

Bir arkadaşım benim kaleme girip yiyecek ayarlıyormuş, bir ittifak benim ittifakıma gelip ittifakımın/benim gelişimime destek oluyormuş gibi gayet dostane yaklaşımlardan, hareketlerden rahatsız olmak yerine insanların emeklerini, paralarını ve hatta oyunla alakalı hayallerini çalanlardan rahatsız olunması yönetimin birincil görevi olması gerektiği kanaatindeyim.
    Bülent abi arkadaşların talebi konuyla alakalı şimdi sana  konuyu özetleyince bunu anlayacaksın.
    eskiden şöhret üzerine kurulu olan ittifak turnuvasının sistemi değişiyor.yapılacak güncelleme ile ittifak turnuvası eskiden olduğu gibi yine her ay gelecek ama bu kez turnuvada savunma keserek şöhret toplanmayacak.turnuvada ittifak puanları hesaplanırken ittifak üyelerinin aylık etkinlikte topladığı mevsim puanları baz alınacak.tüm üyelerin turnuva süresince aldığı mevsim puanlarının toplamı sıralamayı ve dolayısıyla ödülleri belirleyecek

turnuva süresince ittifaktan ayrılan yada atılan oyuncular turnuva dışı kalacak.

örneğin nisan ayında 4 günlük gelecek olan turnuvanın tarihi ile göçebenin tarihinin çakıştığını varsayalım.ittifaklar turnuvada mevsim puanı toplamak için göçebe kamplarını vurmak zorundalar.ama bir yandan da göçebe etkinliğinde sıralama için uğraşacaklar. göçebede birincilik veya diğer sıralama ödülleri için başka ittifaklardan oyuncu aldıklarında gelen oyuncular bu kez turnuva ödüllerini kazanamayacak.ve bu durum etkinlikler devam ederken oyuncuların yer değiştirmesini etkileyecek

yani arkadaşların talepleri bu güncelleme ile kısmi olarak gerçekleşiyor. bu yüzden güncellemenin doğru olduğu ve diğer etkinlikler içinde uygulanması gerektiği konusunda görüş beyan ediyorlar.

yönetim turnuvada oyuncuların yer değiştirmesini bahsettiğin dostane yaklaşımları baltalamak için değil etkinlikteki oyuncu istismarlarını( bu sadece Türkiye sunucusu için geçerli değil tüm sunucularda aynı sorun vardı)  kaldırmak ve daha adil bir etkinlik ortaya koymak amacıyla yapıyor.

• firar28 (TR1)firar28 (TR1) Gönderiler: 26TR1
    01.03.2018 düzenlendi
    KONU HAKKINDA FİKRİMİZ ...
    DARK OF SOUL- BÜYÜKKAAN - CLAN OF JUSTİCE - SON KALE - BATTALGAZİ -PİRAMİT - RED OF SOUL - OSMANLI İMP. - ALBAYRAK -SON OSMANLILAR. GEÇİŞLERİN VE PUANTAJ SİSTEMİNİN AYNI ŞEKİLDE KALMASIDIR.

2.Önerimiz madem geçişten bu kadar rahatsız olan durumlar oluşmuş..İttifak kişi sayısını 2 katına çıkartalım mesala 120-130 kişi çünkü bizim Ailemiz 65 kişi ye sığmıyor bir etkinlik bir kısmımız yüklenirken diğerlerimiz de izlemeyi sevmiyoruz :) 

Amacımız online düşmüş gelişim yapılamayan yeni oyuncu yetiştiremediğimiz. Dil desteği kaldırılmış TR1 serverinda kendi ailemiz ile birlikte etkinliklerde yüksek puanlar yapıp Serverı tekrar hak ettiği yerlere getirebilmek.. Bunun önüne geçmeye çalışmak yerinde tüm serverin destek vermesini bekliyoruz.

Herkese iyi oyunlar.

( Öneri kısmı bırakıldı,ikili tartışmaya sebep olacak kısımlar silindi)
  • BİLOmmm (TR1)BİLOmmm (TR1) Gönderiler: 29
    OHM (TR1) dedi:
    ...
    yani arkadaşların talepleri bu güncelleme ile kısmi olarak gerçekleşiyor. bu yüzden güncellemenin doğru olduğu ve diğer etkinlikler içinde uygulanması gerektiği konusunda görüş beyan ediyorlar.

yönetim turnuvada oyuncuların yer değiştirmesini bahsettiğin dostane yaklaşımları baltalamak için değil etkinlikteki oyuncu istismarlarını( bu sadece Türkiye sunucusu için geçerli değil tüm sunucularda aynı sorun vardı)  kaldırmak ve daha adil bir etkinlik ortaya koymak amacıyla yapıyor.

Sevgili Emrah kardeşim, Kıymetli Moderatörüm;

Ben de böyle bir uygulamanın ne denli yanlış olduğunu ifade etmeye çalıştım :smiley:

Ayrıca bu görüş sadece benim şahsi görüşümdür. Grubumun/ittifakımın görüşünü grubum adına yetkili arkadaşlar MODERATÖR olarak sana ve diğer ittifak yetkililerine açıklayacaklardır ya da açıklamışlardır.

başlık içeriği amacından uzaklaşarak git gide ikili tartışmaya dönüyor

bu başlıkta yapmanız gereken ;
    evet güncelleme ..........sebeplerden dolayı iyi ......... yapılsa  daha iyi olur
    hayır güncelleme ...... sebeplerden dolayı kötü........yapılmasa daha iyi olur  gibi yorumlar 

bu andan itibaren tartışma amaçlı atılan mesajlar silinecektir.sonrasında kimse moderatör mesajımı neden sildin diye sitem etmesin

• Alturra2 (TR1)Alturra2 (TR1) Gönderiler: 34
    bence tam yerinde bir karar olmuş ggs geç olsada bazı problemlerin önüne geçme kararı almış devamını bekliyoruz
    "Köyün İtleri, Kendi Aralarında Düşman Olsalar Da Kurdu Görünce Birleşirler."
    "The villages are united with the enemies among themselves, and with the appearance of the wolves."
    Konuyla alakasız olan mesajlar silindi tekrarı durumunda yine silinecektir.

• 1453fetih (TR1)1453fetih (TR1) Gönderiler: 118TR1

ANKA Ailesinden Bu Mesajımdan Sonra Kimse Kesinlikle Mesaj Atmasın Bu Konunun Altına,Çünkü Konu uzadıkça Kalp kırmalar hakaretler vs olmaya Başladı..

Biz Fikrimizi Beyan Ettik Yönetim Bunu Kaale Alır Almaz Onlara Kalmış Bir şey..

iyi Günler Herkese..

A*N*K*A

Sign In to comment.