Discuții - Actualizare Iunie

157

Comentarii

• Gandalf7 (RO1)Gandalf7 (RO1) Postări: 509RO1
    editat 04.07.2019
    Mai primim si noi calendarul pe luna iulie?
    Ce sa facem cu el ? Sa vedem care e ordinea evenimentelor care sunt din ce in ce mai neinteresante ?
    Lasa planul evenimentelor, mai bine renunta la concediu si fa niste donatii la gegee , ca "moare" nemtii de foame... >:)

Oricum, faptul ca nu a catadicsit nimeni sa le zica la fraierii astia care isi pierd timpul pe joc, ce evenimente urmeaza, arata clar cat de tare ii doare in basca pe nemtalai de "contribuabili"  >:)
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • colonelu7 (RO1)colonelu7 (RO1) Postări: 100RO1
    Doamna moderator Artemis,te rog frumos sa afisezi calendarul evenimentelor din luna iulie pe forum,in numele tuturor jucatorilor de pe serverul Romania 1 iti multumim!
    Rogather
  • Theolutu71 (RO1)Theolutu71 (RO1) Postări: 171RO1
    Fratilor..ce eveniment e asta...500 de soldati pierdere la un singur atac.....

"Singura dovada de superioritate pe care o recunosc este bunatatea"

(Ludwing van Beethoven)

soldatii daymo au devenit mutanti....3000 de soldati pierdere la un orasel in aparare...explicati fratilor daca introduceti un nou eveniment nu ne lasati cu ochii in soare si sa avem asemenea pierderi...soldatii se refac dar nu in ritmul asta,....

(Ludwing van Beethoven)

• Jevil (RO1)Jevil (RO1) Postări: 31RO1
    editat 05.07.2019
    ce ***** de event ne-ati bagat? spargem o gramada de sold si nici nu avem ce cumpara la cat cu noile jetoane
    Post edited by Artemis on
  • colonelu7 (RO1)colonelu7 (RO1) Postări: 100RO1
    Este atat de buguit jocul incat au aparut erori peste erori,nu te lasa sa te aperi pe oraselele alea si te mai ataca si pe alte regate,fara avertisment si goarna,doar vezi raportul ca ai muscat-o
    Rogather
    5-600 de soldati pierderi la un singur atac... 10 atacuri 5-6000 de soldati... pe care ii faci in mai mult de 24 de ore ...deci astepti mai bine de o zi pentru cateva atacuri.... sau .... cumperi soldatei....

(Ludwing van Beethoven)

• deniel8 (RO1)deniel8 (RO1) Postări: 5RO1
    editat 05.07.2019
    Planul evenimentelor pe luna iulie apare pana in august? :))
    Nu e vorba de nemultumiri...e vorba ca bonusurile castelanilor sau comandantilor oraselor si castelelor Daymo sunt foarte mari si nu pot fi acoperite,... pierderile care ajung la atacurile noastre la peste 1000 de soldati nu se justifica pentru premiile care pot fi luate ... discrepanta dintre ceea ce se ofera si ce se pierde este foarte mare....

(Ludwing van Beethoven)

editat 05.07.2019
    Artemis a zis:
    Bună ziua! 

De acum înainte nu se vor mai posta programele evenimentelor, ele vor fi anunțate doar în ziua în care încep. 

Cât despre noul eveniment, i-am înștiințat despre nemulțumirile voastre privind acesta. 
    Ce convenabil  :s 
    Norocul gegee e acela ca mama prostilor e mereu gravida , ca daca nu ar fi fost asa, dadeau de mult faliment...

Citez : "ele vor fi anunțate doar în ziua în care încep" , am incheiat citatul, acum sa va traduc eu ce inseamna asta : majoritatea playerilor, vor citi anuntul DUPA ce va incepe evenimentul , asa ca lasati-o dreaq de treaba, nu mai anuntati nimic ca va bateti gura de pomana... 
    Bine ca veniti cu povesti despre ce rege bun e regele asta, cum dreaq l-o fi chemand ... Hans ... Fritz... aaaa , Eric  o:) care apropos, l-o fi schimbat pe ucenic, dar tot poza aia o afiseaza pe facebuci si noul ucenic  :D  o fi fra-su geaman  >:)
    Si , aaaa ...  nu nemultumire avem noi la adresa gegee... cred ca s-ar numi mai degraba FURIE ce simt eu si alti playeri la adresa nesimtitilor astora !!!
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • Mr.Buster (RO1)Mr.Buster (RO1) Postări: 27RO1
    editat 06.07.2019
    Adaugati si bonus de sant la oraselele alea, ca pierderile de soldati la o singura aparare sunt macrometrice. Am incercat o aparare de rang 1... 500 de soldati rupti. Am primit vreo 100 de medalii... minim 750 trebuiau, la ce preturi au acele articole din magazinul Daimyo
    Oricum, chiar nu am idee cine o sa faca 300k de jetoane si 200k de..."medalii samurai" pentru un articol de lv 20 de hrana... inflatie peste masura.
    Pe langa asta, nu mi se pare normal sa fie o limita atat de mica la orasele de grad 3 si 4. Nu am incercat ce-i drept (ca nici nu vreau sa-mi pierd soldatii aiurea, ca oricum se fac greu), dar mi se pare aproape imposibil sa aperi cu 3k def un full de minim 2k (ca presupun ca acel comandant cu care vine are bonusuri de numai sistemul le poate concepe... 50-60 limita in fata, flancuri, whatever...full de minim 2k, asta e clar, iar tu, la orasel nu ai nici sant si cu un castelan de 76 limita pe zid de-abia poti tine 600 de soldati pe zid.
    La 60 limita pe flanc e imposibil sa aperi nici macar un flanc. Vine cu 30% bonus in curte si face rupere totala in curte.

Verdictul meu la aceasta umplutura de la samurai este ca mai bine nu se introducea in joc. Era mai bine de faceati un han, ca la nomazi. Dar in fine, nu cred ca mai au cei de la ggs chef sa refaca eventul, asa ca, macar sa-l repare pe asta, ca e prea inegal, si la costurile rasplatilor, dar si la ce tine de atac si aparare.
    Post edited by Mr.Buster (RO1) on

Who cares anyways ?
    I don't.
  • dianna5 (RO1)dianna5 (RO1) Postări: 220RO1
    macar mai mariti si voi limita de def la orase...macar la 5-6k...si mai reduceti pierderile la sold nostri ca nu 

si la magazinul ala daimyo mai bn ne lasati sa alegem sa cumparam cu jetoane samurai sau din celelalte, nu si si...ca drq unele rasplati sunt prea scumpe si nu merita...cel putin la articolul ala de 20 hrana cere catastrofal de mult

si la cat de des vin samuraii astia mai bn mai mariti cantitatea de jetoane d-alea de constructie...ce sa fac cu 10 pe luna...macar 50-100

sper sa ajunga cat mai multe mesaje de genul la support...
    dianna5 @ ro 1
    stai pe aproape....baga pui ..in curand..... >:)>:)>:)

(Ludwing van Beethoven)

• Muffins 2.0 (ASIA1)Muffins 2.0 (ASIA1) Postări: 2,941ASIA1
    Adaugati si bonus de sant la oraselele alea, ca pierderile de soldati la o singura aparare sunt macrometrice. Am incercat o aparare de rang 1... 500 de soldati rupti. Am primit vreo 100 de medalii... minim 750 trebuiau, la ce preturi au acele articole din magazinul Daimyo
    Oricum, chiar nu am idee cine o sa faca 300k de jetoane si 200k de..."medalii samurai" pentru un articol de lv 20 de hrana... inflatie peste masura.
    Pe langa asta, nu mi se pare normal sa fie o limita atat de mica la orasele de grad 3 si 4. Nu am incercat ce-i drept (ca nici nu vreau sa-mi pierd soldatii aiurea, ca oricum se fac greu), dar mi se pare aproape imposibil sa aperi cu 3k def un full de minim 2k (ca presupun ca acel comandant cu care vine are bonusuri de numai sistemul le poate concepe... 50-60 limita in fata, flancuri, whatever...full de minim 2k, asta e clar, iar tu, la orasel nu ai nici sant si cu un castelan de 76 limita pe zid de-abia poti tine 600 de soldati pe zid.
    La 60 limita pe flanc e imposibil sa aperi nici macar un flanc. Vine cu 30% bonus in curte si face rupere totala in curte.

Verdictul meu la aceasta umplutura de la samurai este ca mai bine nu se introducea in joc. Era mai bine de faceati un han, ca la nomazi. Dar in fine, nu cred ca mai au cei de la ggs chef sa refaca eventul, asa ca, macar sa-l repare pe asta, ca e prea inegal, si la costurile rasplatilor, dar si la ce tine de atac si aparare.
    Nu incerca sa te aperi contra unui atac pe oras de nivel 4, ieri am pierdut 3k defensiva pe rubine, am aparat ok atacul, si in raport ce sa vezi tata?
    Nu aveam unelte de defensiva pe chestia aia.
    Se pare ca exista o problema prin care orasele alea se reseteaza si tot ce ai facut pe ele revine pe castelul principal, doar defensiva ramane.

Si asa am pierdut 3k defensiva pe rubine... nu-i o pierdere mare pt cine isi permite.
    Dar alta chestie e ca si de ramaneau acele unelte, cu vulturul (castelanul), tot nu puteam sa inving acel atac.. pt ca lipseste santul, si indiferent de ce castelan ai, cu 500 trupe pe zid nu faci fata.
    Si nici cu 65+ curte...
    Ca sa faci fata probabil ai nevoie de castelan de la relicve cu 100+ curte si peste 120/120 distanta/aproape.
    Dar nici atunci nu e 100% sansa de castigare, chiar de castigi, din 3k def iti mai raman max 1k.

Si pe langa aceste chestii, trebuie sa te aperi cu bombe si alte unelte de defensiva care costa ... costa mult.

Deci acest eveniment a fost scos pe sv reale fara a fi testat de catre developeri...

Pana nu schimba aceste probleme.... lumea sa se joaca mai mult cu Hanul, ca macar acolo e mai usor.

Si alta chestie, cand ataci acele orase, sa se permita bonusurile de la muzeul, pentru dumnezu, iti trebuie comandant de la relicve cu peste 140+ curte, ca sa poti face fata in curte... si o groaza de orori si terori, ca soldati normali nu prea fac fata...

Nu stiu ... evenimentul acesta a fost facut in graba, nu gandit... @Artemis nu stiu cum trimiti acest feedback, dar te rog fa-o, caci aceste noi schimbari in samurai  sunt .... chiar imposibile de castigat.. 
    ] - asia 1 / Second player on power -   - 2.8m power - Oct. 04. 2019 

I'm a ghost, but i'm still here.
     To be continued....

• fire_eyes (RO1)fire_eyes (RO1) Postări: 56RO1
    salut
    tura trecuta era un booster de 18 ore la festivalul lotus
    la mod hard
    l-ati balansat si pe asta?
    sau l-a luat furtuna?
    fire_eyes @ ro 1

Nu incerca sa te aperi contra unui atac pe oras de nivel 4, ieri am pierdut 3k defensiva pe rubine, am aparat ok atacul, si in raport ce sa vezi tata?
    Nu aveam unelte de defensiva pe chestia aia.
    Se pare ca exista o problema prin care orasele alea se reseteaza si tot ce ai facut pe ele revine pe castelul principal, doar defensiva ramane.

Si asa am pierdut 3k defensiva pe rubine... nu-i o pierdere mare pt cine isi permite.
    Dar alta chestie e ca si de ramaneau acele unelte, cu vulturul (castelanul), tot nu puteam sa inving acel atac.. pt ca lipseste santul, si indiferent de ce castelan ai, cu 500 trupe pe zid nu faci fata.
    Si nici cu 65+ curte...
    Ca sa faci fata probabil ai nevoie de castelan de la relicve cu 100+ curte si peste 120/120 distanta/aproape.
    Dar nici atunci nu e 100% sansa de castigare, chiar de castigi, din 3k def iti mai raman max 1k.

Si pe langa aceste chestii, trebuie sa te aperi cu bombe si alte unelte de defensiva care costa ... costa mult.

Deci acest eveniment a fost scos pe sv reale fara a fi testat de catre developeri...

Pana nu schimba aceste probleme.... lumea sa se joaca mai mult cu Hanul, ca macar acolo e mai usor.

Si alta chestie, cand ataci acele orase, sa se permita bonusurile de la muzeul, pentru dumnezu, iti trebuie comandant de la relicve cu peste 140+ curte, ca sa poti face fata in curte... si o groaza de orori si terori, ca soldati normali nu prea fac fata...

Nu stiu ... evenimentul acesta a fost facut in graba, nu gandit... @Artemis nu stiu cum trimiti acest feedback, dar te rog fa-o, caci aceste noi schimbari in samurai  sunt .... chiar imposibile de castigat.. 
    Exact aia am patit-o si eu, dar la un oras de lvl 1 !!!
    Am setat defensiva si la raport ... stupoare : NICI O UNEALTA PE ZID !!! Sa nu zica hans sau fritz ca nu i-a sughitat toata partea feminina a familiei, ca minte  >:) 
    Am castigat batalia, dar imagineaza-ti ca mi-a rupt 2k defensiva !

In alta ordine de idei , atacul la lvl 4 poate fi oprit. Am reusit asta, dar nu cred ca merita pretul. Pe zid, armurier, defensiva de elita si din 3k iti mor vreo 2,6 - 2.7k
    Aici nu mai considera gegeeul ca e "decompensata" treaba si ca tre' s-o "balanseze"  >:)
    Alta chestie : nu se pune muzeul, ca e npc, dar un coleg de alianta e in cioara si nu este lasat sa atace deymentosii astia ! (deci : ca sa pui muzeul, nu e pvp , e npc dar ca sa-i ataci din cioara nu se poate, ca nu-s npc, sunt pvp) dezvoltatorii astia isi merita toate spumele cu care ii gratuleaza playerii.
    Sa fiti iubiti <3
    RIDENDO CASTIGAT MORES
    salut
    tura trecuta era un booster de 18 ore la festivalul lotus
    la mod hard
    l-ati balansat si pe asta?
    sau l-a luat furtuna?
    La asta cu jetoane e booster doar la modul soft. Nici tura trecuta nu a fost booster la modul hard. Daca tu ai avut, inseamna ca ai fost avantajat fata de mine, care nu am avut.
    RIDENDO CASTIGAT MORES
Sign In to comment.