Discuții - Actualizare Iunie

Bravi războinici,

În această discuție vă invităm să vă exprimați opiniile pozitive și negative despre actualizarea care urmează, precum și întrebările și nelămuririle. 

Joc plăcut! 

«137

Comentarii

• daishinkan (RO1)daishinkan (RO1) Postări: 259RO1
    Cam trista actualizarea ... :))) in primul rand ca nu prea se intelege ce si cum, si in al 2-lea rand, prea seaca :)) S-a spus ca se va schimba modul de premiere, monede ucenic cum erau inainte, acelasi shop sau se vor baga cum sunt acum la shopuri ?:)) 3 bucati de nisip sau articole de lvl 3-4 [ puse sa fie ]
    My form is justice! My form is the world! Revere me. Praise me. This noble and beautiful... immortal and most powerful god
  • -ATLAS- (RO1)-ATLAS- (RO1) Postări: 5RO1
    Nu inteleg de ce vin asa multe cladiri pe baza de jetoane daca noi nu putem produce la fel de multe.
    Am revenit recent pe joc si inca ma chinui sa acopar cateva locatii cu serele alea nenorocite...
    Intelegeam daca puteai cumpara pe rubine sau in alt mod, dar nici macar cei care baga nu pot sa le faca in timp util :)))
    Tre sa stai in top 500 pe tinuturi si top mereu la liga, chiar si asa, tot nu le faci repede!
    Aspectele, asa si asa, eu as astepta niste castele cu tematica japoneza, alea chiar ar merge, ceva pe gustul meu.
    Oricum, jocul tinde tot mai mult sa se axeze pe evente.
  • Mondeo (RO1)Mondeo (RO1) Postări: 237RO1
    Nu inteleg de ce vin asa multe cladiri pe baza de jetoane daca noi nu putem produce la fel de multe.
    Am revenit recent pe joc si inca ma chinui sa acopar cateva locatii cu serele alea nenorocite...
    Intelegeam daca puteai cumpara pe rubine sau in alt mod, dar nici macar cei care baga nu pot sa le faca in timp util :)))
    Tre sa stai in top 500 pe tinuturi si top mereu la liga, chiar si asa, tot nu le faci repede!
    Aspectele, asa si asa, eu as astepta niste castele cu tematica japoneza, alea chiar ar merge, ceva pe gustul meu.
    Oricum, jocul tinde tot mai mult sa se axeze pe evente.
    ca sa bani/rubine, simplu
    Gânditul este una dintre cele mai dificile slujbe.
    Poate din acest motiv foarte puțini se angajează la el
  • Gandalf7 (RO1)Gandalf7 (RO1) Postări: 495RO1
    Sunt tare curios ce se va putea lua de la ucenic...
    La prima strigare, imi vine sa cred ca vor fi stifturi... apoi , daca vor fi si oarece chestii mai de colea, probabil ca vei fi nevoit sa "bagi" rubine la greu ca sa iei destule jetoane de-alea (daca nu cumva chiar mai multe decat ti-ar trebui ca sa iei pe rubine cele trebuincioase). Om vedea ce va fi, dar eu unul sunt din ce in ce mai dezamagit de toate gaselnitele gegeeului.
    Sa fiti iubiti  <3
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • Interesant , noua cladire Academia militara seamana cu un muzeu pentru NPC-uri ce ofera buff-uri temporare in loc de abilitati permanente.
    Partea neplacuta este ca nu vor mai fi unelte armurier , saci de materiale si pietre pretiolase la concursul LTPE (pe langa celelalte recompense). 
    ⚔️Pay to win🤑💸 💵 💴 💶 💷 💰 💳

Interesant , noua cladire Academia militara seamana cu un muzeu pentru NPC-uri ce ofera buff-uri temporare in loc de abilitati permanente.
    Partea neplacuta este ca nu vor mai fi unelte armurier , saci de materiale si pietre pretiolase la concursul LTPE (pe langa celelalte recompense). 
    Da-le-ar zbenghea singurul lucru care le satura foamea la astia : doi metri de pamant... >:) o:) >:)
    Ca jocului , i se cam canta prohodu'
    Sa fiti iubiti  <3
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • dado2 (RO1)dado2 (RO1) Postări: 32RO1
    daca tot sunt cladiri noi macar mariti spatiu in castele si avanposturi 
  • ArtemisArtemis Postări: 276Moderator
    editat 01.06.2019
    Sincer nu am inteles mai nimic din noua cladire "academia militara", folosesti niste cuvinte pe care cred...  si tu nu stii ce traduci acolo...  sau sa intelegi draga @Artemis
    Nu inteleg de ce ggs e mereu varza la pragul asta... de a explica exact si scurt ceea ce este nou sau schimbat.

Luând în calcul faptul că nici eu nu pot vedea conținutul nou înainte de a se adaugă în joc, pot să mă deruteze și pe mine anumite noutăți, dar fac tot posibilul să le deslușesc și să traduc/adaptez cât de bine pot. 

Bineînțeles că mi-aș dori și eu să mi se ofere spre traducere texte în care să fie scris totul detaliat, cât de scurt și ușor de înțeles pentru toată lumea.  

De asemenea, am observat și eu că informațiile despre actualizare par cam incomplete și nu sunt oferite anumite detalii (poate chiar cele mai importante ). Cu siguranță că îmi doresc și eu să se ofere din partea lor cât mai multe detalii dinainte, nu să fie lăsați jucătorii să le descopere singuri după aceea. Sper că următoarele anunțuri să fie ceva mai detaliate.  

Uite o dovada despre ce e gge :

Va las pe voi sa va dati cu parerea daca astia sunt niste escroci, sau doar prosti...

Auzi la ei, e pentru stapani de castel, dar mareste rezistenta in curte la atacurile de la NPC !!!
    (nici nu mai pun la socoteala ca traducerile sunt de toata pleasna, berserkerul e redenumit aici ca luptator scandinav, teroarea sau oroarea e redenumita ca spaima si alte dracovenii ... tu trebuie sa-ti dai seama ce au vrut sa zica, dar daca pui ticket , trebuie sa le spui exact denumirea in engleza)
    Un big SICTIR gegee  >:)

Voi ceilalti sa fiti iubiti  <3
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • Obito (RO1)Obito (RO1) Postări: 223RO1
    Uite o dovada despre ce e gge :

Va las pe voi sa va dati cu parerea daca astia sunt niste escroci, sau doar prosti...

Auzi la ei, e pentru stapani de castel, dar mareste rezistenta in curte la atacurile de la NPC !!!
    (nici nu mai pun la socoteala ca traducerile sunt de toata pleasna, berserkerul e redenumit aici ca luptator scandinav, teroarea sau oroarea e redenumita ca spaima si alte dracovenii ... tu trebuie sa-ti dai seama ce au vrut sa zica, dar daca pui ticket , trebuie sa le spui exact denumirea in engleza)
    Un big SICTIR gegee  >:)

Voi ceilalti sa fiti iubiti  <3
    si mai scrie "  rezistenta unitatii de atac de aproape in timpul apararii" :))) cum e atac daca e pentru def ? ori e atac ori rezistenta ? 
    Open the gates of heaven, in hell they did not receive me ! Nostale no1
  • Lotus (RO1)Lotus (RO1) Postări: 205RO1
    Da am si eu o gramada de pietre care-s stricate cu bonusuri de npc sincer cea mai mare piatra de curte pentru relicve la castelani contra stapani de castel sau toata lumea este 5 % cu 3 stele la voi e ceva mai bun ? 
    Lotus @ ro 1
    Iata aici ce face Google translate  :D :D :disappointed:
    Asa-i ca seamana cu ce "traduc" moderatorii ?  >:) Si asta , atunci cand binevoiesc s-o faca  o:)

Vrăjitorii războinici,
     Timpul este aproape pentru o altă actualizare! Ușile palatului sunt aruncate în aer și lansăm totul noul conținut nou pe care minionii lui King Eric l-au muncit atât de mult pentru a se pregăti. Mâine, joi, 6 iunie va fi data eliberării. Vestitorii au anunțat că procesul de actualizare va avea loc între orele 9:00 - 14:00 CEST și că va exista un timp de nefuncționare pentru această actualizare, care din păcate va dura aproximativ 30-60 de minute. Desigur, regele este îngrijorat de Lorzii și doamnele sale credincioși și a decretat că atât mâncarea, cât și boosterii vor fi înghețați în acest timp. Soții ne-au avertizat pe toți despre ce s-ar putea întâmpla cu recoltele și recoltele din regate. Plângând de la înălțime, ei au susținut că va exista un remediu pentru problemele legate de producția alimentară și că au urmat acest lucru cu predicții dure de pierderi ale trupelor, așa cum au pretins anterior. Bucurați-vă de războinici curajoși pentru actualizarea din iunie este aproape,
    Familia ta de Empire

Si cam asa va fi pana cand zgarciobii astia vor binevoi sa plateasca pe cei care isi pierd din timpul liber ca sa modereze forumul lor.

Date fiind multele buguri cu care ne delecteaza nonstop astia de la gegee, tind din ce in ce mai mult sa cred ca ORI sunt buguri introduse intentionat ca sa se mai scuture lumea de euroi , ORI ii platesc si pe cei de la programare la fel ca pe moderatori...  
    Eu, macar am inteles de ce nu se inghesuie lumea sa modereze forumul asta... poate ca unii medici sau avocati practica si "pro bono" dar inca n-am auzit de asa ceva la moderare  B)
    Sper ca intelegeti ce vor astia sa zica  :D :D :D 

Sa fiti iubiti  <3
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • Raybeck (RO1)Raybeck (RO1) Postări: 14RO1
    Ma asteptam la un update mai mare, as vrea sa vad si eu vechiul update log
  • Maykei (RO1)Maykei (RO1) Postări: 67RO1
    Să mor dacă înțeleg ceva  despre ce zic vrăjitoarele nemților!
    Poate ar trebui să colaboreze cu Mama Omida cea originală să știm și noi cum stăm cu hrana pe viitor, fiindcă din ce zic vrăjitoarele nemților,  bugul de hrană nu doar că nu o să dispară, ci o să explodeze de o să rămânem nu doar fără soldați, dar  sunt amenințat și comandații + castelanul să moară de foame. 
    @Artemis te rog lămurește-ne!
  • ArtemisArtemis Postări: 276Moderator
    Să mor dacă înțeleg ceva  despre ce zic vrăjitoarele nemților!
    Poate ar trebui să colaboreze cu Mama Omida cea originală să știm și noi cum stăm cu hrana pe viitor, fiindcă din ce zic vrăjitoarele nemților,  bugul de hrană nu doar că nu o să dispară, ci o să explodeze de o să rămânem nu doar fără soldați, dar  sunt amenințat și comandații + castelanul să moară de foame. 
    @Artemis te rog lămurește-ne!
    Bună seara,

Ghicitoarele se referă la informația postată în anunțul din linkul de mai jos: 

https://community.goodgamestudios.com/empire/ro/discussion/364357/bug-productie#latest

• Buna ziua , 

Pe langa  spusele oficiale din partea companiei s-a facut o modificare si la pretul anumitor echipamente la negustor si s-a adaugat bonusul de loialitate in abonamentul numarul 2.

⚔️Pay to win🤑💸 💵 💴 💶 💷 💰 💳

Artemis a zis:
    Bună seara,

Îmi pare rău să văd că traducerea textului nemulțumește! :( 

Da, folosesc google translate pentru a economisi timp. Acolo modific textul, îl recitesc și apoi îl postez. Eu spun că se înțelege bine ce vrea să transmită mesajul, chiar dacă este scris ca și cum ar fi dintr-o poveste. Citește-l în engleză (doar dacă vrei) și ai să vezi că informațiile oferite sunt identice. 
    Bineînțeles, asta nu înseamnă că nu este loc și de mai bine, atunci când există atenție, timp și răbdare, mereu se poate obține un rezultat mai satisfăcător. 

Am să explic din nou mai pe scurt despre ce este vorba:

Concluzia primei părți a mesajului este aceea că actualizarea se va adăuga în joc mâine între orele 9:00-14:00 CEST. Serverele vor fi oprite pentru întreținere pentru o perioadă de timp de 30-60 minute, iar consumul de alimente și timpul de booster vor "îngheța", adică soldații nu vor consuma alimente iar timpul de booster nu se va scurge. 

Concluzia părții a doua face referință la subiectul acesta 

Și da, moderatorii sunt jucători la fel cum sunteți voi toți. Tot ceea ce facem aici este voluntariat, dar asta nu înseamnă că "muncim" chiar pe gratis. Nu ne alegem cu bani, dar acest voluntariat ne poate ajuta să înțelegem oamenii mai bine, să ne îmbunătățim abilitatea comunicării cu alți oamenii și nu în ultimul rând, satisfacția de a știi că făci o faptă bună pentru cei din jurul tău iar ei, sau cel puțin o parte dintre ei apreciază ceea ce faci, e și acesta un premiu, nu-i așa?

O seară frumoasă tuturor!
    Draga @Artemis.
    Critica nu era la adresa ta, daca asa ceva ai crezut, probabil nu m-am exprimat eu corect pe de-a-ntregul...
    Eu critic faptul ca o firma care cu doar cativa angajati au facut incasari de peste UN MILIARD de "coco", se comporta de-a dreptul cu NESIMTIRE fata de colaboratori si fata de clienti. Am mai spus ca astia in loc de OPTIMIZAREA profitului (lucru care implica si un minimum minimorum de onestitate) ei practica MAXIMIZAREA profitului, chestie care se face in detrimentul clientilor, in detrimentul angajatilor si in detrimentul colaboratorilor sau partenerilor.

Eu va doresc o seara minunata
    si
    Sa fiti iubiti  <3
    RIDENDO CASTIGAT MORES
Sign In to comment.