sugestie...

Nu ar fi frumos sa se implementeze si un muzeu pentru npc? Cu bonusuri contra npc-urilor, de exemplu cu 20-30 curte, bonus de tablete samurai/han, bravura. se gasesc ele 
@Artemis
My form is justice! My form is the world! Revere me. Praise me. This noble and beautiful... immortal and most powerful god

Comentarii

• Muffins 2.0 (ASIA1)Muffins 2.0 (ASIA1) Postări: 2,904ASIA1
    nu
    ] - asia 1 / top 1 player - 2.3m power - 13.06.2019

• daishinkan (RO1)daishinkan (RO1) Postări: 259RO1
    nu
    scz, pe asia jucatorii sunt ca npc-urile de buni, nu ai nevoie de 2 muzee
    My form is justice! My form is the world! Revere me. Praise me. This noble and beautiful... immortal and most powerful god
  • Imperiul.Roman (RO1)Imperiul.Roman (RO1) Postări: 705RO1
    Nu ar fi frumos sa se implementeze si un muzeu pentru npc? Cu bonusuri contra npc-urilor, de exemplu cu 20-30 curte, bonus de tablete samurai/han, bravura. se gasesc ele 
    @Artemis
         Ideea este buna , la asa ceva m-am gandit si eu , dar in alt mod :
    Muzeul sa poata fi modernizat pe jetoane de modernizare si constructie , pana la nivel 800. Muzeul iti da posibilitatea de a pune pana la maxim 550 de puncte pe rubrica atac si/sau aparare ( actualul sistem ) iar restul intr-o rubrica NPC . Atentie : din cauza ca bonusul structurilor ( zid , poarta etc) s-a majorat odata cu introducerea noilor echipamente relicva consider ca acesta rubrica NPC trebuie modelata astfel incat sa existe alte bonusuri fata de " reducerea zidului" sau "reducerea portii" si implementarea unui sistem de tipul : ofera 5% viteza de deplasare scut , ofera 5% monede contra taberelor samurai si nomade etc.
    Pentru nivelul maiestrie sa se reintroduca bonusul de 100% Rubine jeuite.

Te intrebi de ce nu este posibila o implementare de tipul " reducerea zidului" sau "reducerea portii" in muzeu , desi acesta ar fi un lucru benefic ? Raspunsul este simplu : De indata ce atingi nivelul 70 poti contrui muzeul iar tu deja ai adunate in inventar cateva seturi bunicele ce reduc zidul cat de cat ,  dar totodata , la nivel 70 , deblochezi si Fieraria aliantei care iti ofera acces la echipamentele relicva de unde poti lua o armura ce reduce zidul chiar si cu 120% . Acestea fiind spuse , cred ca este util sa eliminam aceste procente din structuri si sa introducem altele cum ar fi : bonus putere soldati defensivi contra han , bonus puncte de reputatie sau bravura etc. Lista poate fi optimizata de dezvoltatori, desi o idee ca aceasta ar fi greu de implementat deoarece in prezent exista ceva abilitati pentru NPC-uri in muzeu.

Nota : acel 5% este pentru 1 punct de abilitate . O abilitate la maxim poate avea 5/5 , 8/8 etc. (In fuctie de tipul acesteia).
  • Gandalf7 (RO1)Gandalf7 (RO1) Postări: 462RO1
    Indiferent daca ar fi un muzeu sau doua , ideea in sine nu e rea. Dar asa cum a evoluat gegeeul in ultimii ani , vor gasi cu siguranta o modalitate sa mai mulga niste bani cu ideea asta  :#
    Nu vedeti oare ca nu le pasa de playeri ?
    N-ar fi bagat porcaria aia peste butonul cu mesaje daca ascultau feedback-ul de pe asa-zisul server de teste. Nu ar fi FURAT jetoanele stranse cu cheltuiala la evenimentul cu capitalele !
    Butonul il vor schimba datorita multelor tickete.
    Daca nu vor fi mii de tickete pentru jetoanele furate, nu vor compensa cu nimic jetoanele furate.
    Amintiti-va, cand au scos alchimistul la pensie, au oferit compensatii pentru pungutele cu ierburi retrase de pe piata.
    SA FACA SI ACUM LA FEL !!! 
    Toti cei care veti trimite tickete pentru asta : 
    Sa fiti iubiti  <3
    RIDENDO CASTIGAT MORES
    nu
    Imi place ca incepi cu serverul meu :))
    Ma rog, de ce am zis nu?
    PT ca jocul asta e destul de debalansat, daca mai schimba astia muzeul... atat ne mai trebuie...
    Ai sa pierzi 100 defensiva per atac real, daca e asa.
    La ora actuala jucatori cu castelanul nou pierd maxim 800 defensiva, daca atacul e aparat ok.
    Si stiu ca te-ai referit la npc-uri.
    Sunt destui comandanti care ofera bonusuruile maxime pentru poarta, zid, si viteza.
    Bonusurile pt nomazi samurai (ex tablite, sau furie), sunt doar niste numere nesemnificative, atat de mici, ca nici nu ar conta.
    Cand zic nesemnificative, orice bonus ar fi pe acel muzeu de npc-uri, 30% 40% tablite, sau furie, nu se va simti.
    Lumea cand da cu bonusurile de 300% 400% la nomazi, sau 75% furie, nu le pasa de acele 20/30 tablite in plus care va oferi muzeul.

Si chiar daca ar fi asa ceva pe joc, este degeaba.
    Ai uneltele, surcelele, si tot tacamul, la un atac dai maxim 10 unelte de lemn, pt zid/poarta cu un comandant maxat pe npc.

Ce ar fi frumos este sa fie castelani pentru npc-uri, cu bonusuri maricele. (au incercat ei cu noile relicve), dar au esuat.. 30% curte, si nu stiu cat zid.. e nimica toata contra unui atac de han.

Din nou, daca tie iti e greu sa faci rost de comi de npc, e problema ta.
    Nu trebuie implementat sau schimbat ceva daca un jucator, sau un nr de jucatori au probleme cu ceva, care deja poate fi rezolvat cu uneltele si comi din joc.

Ce as vrea eu sa se schimbe, e modul in care aperi hanul.
    Este chiar.. ar trb sa existe un bonus de monezi cand aperi hanul, sa primesti 40/45k monezi per atac aparat.
    Daca tot pierzi defensiva multa..

• daishinkan (RO1)daishinkan (RO1) Postări: 259RO1
    nu
    Imi place ca incepi cu serverul meu :))
    Ma rog, de ce am zis nu?
    PT ca jocul asta e destul de debalansat, daca mai schimba astia muzeul... atat ne mai trebuie...
    Ai sa pierzi 100 defensiva per atac real, daca e asa.
    La ora actuala jucatori cu castelanul nou pierd maxim 800 defensiva, daca atacul e aparat ok.
    Si stiu ca te-ai referit la npc-uri.
    Sunt destui comandanti care ofera bonusuruile maxime pentru poarta, zid, si viteza.
    Bonusurile pt nomazi samurai (ex tablite, sau furie), sunt doar niste numere nesemnificative, atat de mici, ca nici nu ar conta.
    Cand zic nesemnificative, orice bonus ar fi pe acel muzeu de npc-uri, 30% 40% tablite, sau furie, nu se va simti.
    Lumea cand da cu bonusurile de 300% 400% la nomazi, sau 75% furie, nu le pasa de acele 20/30 tablite in plus care va oferi muzeul.

Si chiar daca ar fi asa ceva pe joc, este degeaba.
    Ai uneltele, surcelele, si tot tacamul, la un atac dai maxim 10 unelte de lemn, pt zid/poarta cu un comandant maxat pe npc.

Ce ar fi frumos este sa fie castelani pentru npc-uri, cu bonusuri maricele. (au incercat ei cu noile relicve), dar au esuat.. 30% curte, si nu stiu cat zid.. e nimica toata contra unui atac de han.

Din nou, daca tie iti e greu sa faci rost de comi de npc, e problema ta.
    Nu trebuie implementat sau schimbat ceva daca un jucator, sau un nr de jucatori au probleme cu ceva, care deja poate fi rezolvat cu uneltele si comi din joc.
    nu stiu de unde ai dedus ca nu am com de npc...am chiar 14 speciali. Dar ideea a fost in general, daca e de playeri ar fi fost ok sa fie si pentru npc, cu mai mult flanc, un bns de aur, chestii minore dar sa te satisfaca sa le ai. unii au terminat tot ce e de construit si orice nou e binevenit...acum mna..e o sugestie, ca va fi vreodata, ei stiu.
Sign In to comment.