Discuții Update Noiembrie

Aici puteți discuta despre următorul update.

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
«1

Comentarii

• Gandalf7 (RO1)Gandalf7 (RO1) Postări: 502RO1
    Halucinant , dar nici nu ma asteptam la altceva  :D :D :D

http://prntscr.com/liq2fe

Nu am reusit sa gasesc in nici o baza de numarare operatiunea aritmetica: 
     80 - 1 = 30  >:)

Acum, nu ma mai mir de ce are jocul asta atatea buguri  >:) Explicatia, tocmai ne-a fost oferita (involuntar, desigur)  :D :D :D

Uite ce inseamna sa primeasca la facultati "studenti" care nu si-au luat BAC-ul 

Sa fiti iubiti  <3
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • daishinkan (RO1)daishinkan (RO1) Postări: 259RO1
    Ooooo, un nou cmdt la samurai... nu e ca si cum e ala vechi de a intarziat atat. 
    My form is justice! My form is the world! Revere me. Praise me. This noble and beautiful... immortal and most powerful god
  • Comandantul asta nou de la samurai va fi bagat pe shop (poate fi cumaprat cu jeatoane precum castelanul de la nomazi "Armura Barbarilor din Rasarit") sau o sa fie bagat printre recompensele de la samurai?
  • KenoKeno Postări: 1,177Moderator
    Comandantul asta nou de la samurai va fi bagat pe shop (poate fi cumaprat cu jeatoane precum castelanul de la nomazi "Armura Barbarilor din Rasarit") sau o sa fie bagat printre recompensele de la samurai?
    "Va fi la shop". Noul comandant de la samurai il vei putea achiziționa cu jetoane samurai precum castelanul de la nomazi.

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
    Keno a zis:
    Comandantul asta nou de la samurai va fi bagat pe shop (poate fi cumaprat cu jeatoane precum castelanul de la nomazi "Armura Barbarilor din Rasarit") sau o sa fie bagat printre recompensele de la samurai?
    "Va fi la shop". Noul comandant de la samurai il vei putea achiziționa cu jetoane samurai precum castelanul de la nomazi.
    Da, chestia care trebuia sa fie atunci cand a fost scos de la top, nu cu intro-ul [ un nou comandant la samurai ]
    My form is justice! My form is the world! Revere me. Praise me. This noble and beautiful... immortal and most powerful god
  • KingKong (RO1)KingKong (RO1) Postări: 16
    La misiuni regale , tot regina de fildes?
  • Duhul din lampă (RO1)Duhul din lampă (RO1) Postări: 736RO1
    editat 16.11.2018

Doresc sa ne prezentati toate modificarile aduse in joc , si aici ma refer la 1) mesterul constructor .Dupa aceasta actualizare mesterul constructor va reduce si costul in rubine , nu doar costul in resurse . 
    Imagine de pe ro1: . Imagine de pe servarul de teste :  . Pe teste mesterul meu reduce cu 21% costurile , deci 66.000-21%=52.140 rubine .Am calculat pentru mai multe cladiri si se confirma optimizarea cladirii.
    2)  Sera asta : ...este un hibrid intre granar si stocare . Care este numarul maxim ? 1 , 2 ..? Daca tot este acest concept , se tine cont de rata de ocupare ? Ma gandesc ca nu ,sera este cladire de sine statatoare.

Alte mentiuni : Faceti modificari la campament si inventarul echipamentelor . Scoateti limita de spatiu la fel cum este la decoratiuni. Modificati in asa fel incat fiecare nivel de campament sa ofere un numar de comantanti , de exemplu 10 comandanti. 7 nivele de campament x 10 -> 70 sus. Adaugati 5 linii ca la muzeu. Linia 1 (linia cu care suntenti obisnuiti): 70 de comandanti . Pe nivelul 2 nu poti sa pui echipamente decat dupa ce ai ocupat pe linia anterioara un anumit numar de comandanti completi ( 5 piese ), iar comandantii de pe nivelul 2 sa ii poti folosi dupa ce ii ai in mars un numar minim  de comandanti de pe nivelul 1 si tot asa. Astfel poti avea 5 x 70 = 350 in mars, de exemplu . 
    *)Acest mod optimizat poate ajuta jucatorul sa isi faca 1 linie full cu comandanti speciali pentru samurai , 1 din piese  legendare etc. 
    Post edited by Duhul din lampă (RO1) on

I-ai lovit la moalele capului  :D :D :D
    Sigur, or sa sara toti aia de la gegee ca sa-ti analizeze propunerile ... 
    Asa au "bagat" inapoi tot ce am cerut noi  >:) jetoanele ucenicului ar trebui sa luam dobanda la ele de cand nu le putem utiliza, banuti norocosi la evenimente si la mercenari, megacastelanul ala atata de trambitat, capitala regala, etc...etc...etc...
    Dar nuuu, stai !!! 
    Ce se vede in zare ?
    Sa fie pasare ? Nuuu...
    Sa fie avion ? Nuuuu...
    E Supermaaaan   :D :D :D
    RIDENDO CASTIGAT MORES

Acum, nu ma mai mir de ce are jocul asta atatea buguri  >:) Explicatia, tocmai ne-a fost oferita (involuntar, desigur)  :D :D :D

Sa fiti iubiti  <3
    A fost o problemă la redactarea textului. Anunțul a fost editat.

Keno a zis:

Sa fiti iubiti  <3
    A fost o problemă la redactarea textului. Anunțul a fost editat.
    Era evident  :D
    Nici n-a crezut cineva altceva, dar simplul fapt ca a aparut o asemenea eroare la un text banal, arata cum apar alte erori, mult mai grave in scrierea liniilor de program  >:)
    Dar si mai grav este ca atunci cand le aduci la cunostinta erorile pe care le depistezi, adopta o atitudine defensiv compulsiva, de parca legea nr. 1 e ca ei nu pot gresi... iar rezultatele se vad.
    Nu mai e nevoie sa mai spun ca de nenumarate ori, de-a lungul anilor , le-au spus sute (daca nu mii) de playeri sa nu mai bage noutati pana nu le verifica temeinic ca nu-s purtatoare de buguri ... nici in basca nu i-a durut.
    Au infiintat (cica) un server de test pentru asta  :D :D :D Timpul insa a aratat ca serverul de test e doar o "mulgatoare mecanica", bugurile nefiind afectate in vreun fel de asa-zisul server de testare  :D si si-au vazut mai departe de treaba lor.
    Eu zic ca e contraproductiva graba de a aduce noutati netestate doar de dragul unor termene impuse de te miri ce manager. Ala e bad management 24/7 !
    Jucatorii ar aprecia implementari mai rare, dar fara buguri. Daca vreti un event fulminant de Craciun, testati-l acum , DAR PENTRU CRACIUNUL URMATOR !!!  Va asigur ca in atari circumstante, evenimentele ar fi bine primite de catre playeri.
    Nimeni nu ar critica cireasa de pe tort, dar deocamdata arata mai degraba ca o bomboana pe coliva...
    Ca sa nu-ti mai spun ca daca contactezi suportul, ti se raspunde ca unui copil, desi minorii au "interzis" pe joc, conform regulamentului. (oare lipsa asta de respect e comuna pentru toate serverele, sau e valabila doar pentru "tiganii de romani" ?)
    Si daca tot vroiai o cireasa pe tort (sau o bomboana pe coliva) , lipsa suportului in limba serverului e ... hmmm ... cum sa spun ca sa nu fiu gresit inteles ? Cand faci bani (multi) dintr-o activitate lucrativa pe teritoriul unei tari, MUSAI sa respecti drepturile instituite de legea protectiei consumatorului din tara respectiva. Cum se respecta drepturile platitorilor care nu cunosc o limba de circulatie internationala (engleza sau germana) si nu depun tickete pentru pierderile provocate de buguri din aceasta cauza ?
    Cunosc o multime de cazuri de acest gen. Sunt oameni in varsta care nu cunosc limbi straine. Am facut cu ani in urma un ticket in numele altcuiva si chiar daca a fost rezolvata problema, mi s-a sugerat sa-mi vad de ale mele si fiecare sa-si faca (ticket) pentru el !!!

"Curat murdar coane Fanica..."

Sa fiti iubiti  <3
    RIDENDO CASTIGAT MORES
    "Nici n-a crezut cineva altceva, dar simplul fapt ca a aparut o asemenea eroare la un text banal, arata cum apar alte erori, mult mai grave in scrierea liniilor de program   "

Sunt echipe diferite. Cel care redactează anunțurile nu codează.

• eu vreau sa spun ca am primit teapa am loat steagul mare l-am cumparat si nu se pune nu il vad

• asi vrea sa rezolvati

eu vreau sa spun ca am primit teapa am loat steagul mare l-am cumparat si nu se pune nu il vad

Trebuie să dezactivezi drapelul VIP din setări prima dată.

• KingKong (RO1)KingKong (RO1) Postări: 16
    Un castel de la Straini/Corbi ,pot sa-l sterg/fortific de cate ori vreau eu si apoi sa-l atac?
    Un castel de la Straini/Corbi ,pot sa-l sterg/fortific de cate ori vreau eu si apoi sa-l atac?
    Am vaga presimtire ca asta cu inlocuirea unui castel va fi ceva ce se va da la premii si va fi foarte greu de obtinut :)))))
  • Muffins 2.0 (ASIA1)Muffins 2.0 (ASIA1) Postări: 2,941ASIA1
    Din cate am inteles, poti sa il "fortifici" de cate ori vrei tu, dar pretul pentru fiecare utilizare va crese (monezi si rubine), si rata de succes pentru a primi ceva bun este mica.. pe teste am avut un strain cu 5,5k def, mi-a adaugat inca 500 def in plus (6k), si am mai incercat de 5 ori (pe rubine), si nu a schimbat numarul de def (tot la 5.5k sau 6k a ramas).
    Dar am obs, ca daca este un numar mai mic de def (ex 600/700), ai sanse sa primesti mai multa defensiva, am patit asa cu 700 def si sa transformat in 1700.... 
    Deci din ce am inteles, numar mai mic def > sanse mai mari sa prinzi ceva mai bun (def mai multa)
    Def mai multa > sanse mici sa primesti ceva mai bun
    ] - asia 1 / Second player on power -   - 2.8m power - Oct. 04. 2019 

I'm a ghost, but i'm still here.
     To be continued....

Keno a zis:
    "Nici n-a crezut cineva altceva, dar simplul fapt ca a aparut o asemenea eroare la un text banal, arata cum apar alte erori, mult mai grave in scrierea liniilor de program   "

In postarea pe care o comentezi tu, am atins o multitudine de lucruri din ceea ce ar trebui tratat cu mai multa atentie de catre geniile de la gge si tu spui doar ca sunt echipe diferite ...
    Or fi, nu te contrazic, insa practica de peste 5 sau 6 ani pe empire, mi-a demonstrat ca din orice echipa ar face parte angajatul altigi, acorda aceeasi atentie muncii depuse: cei care redacteaza textele le fac la o cafea cu tigara intr-o mana si cu facebookul in cealalta :) , cei care "codeaza" o fac cu gandul la weekend, cei care raspund la tickete o fac de parca i-ai injurat de cele "sfinte" , cei care spala pe jos o fac in dorul lelii, etc >:) Cei care sufera sunt jucatorii.
    Si inca ceva ce nu am mentionat anterior  : pe formularul ala pe care altigi il infige periodic sub nasul jucatorului , se face referire la cat de usor de inteles e jocul.
    Faceti bine si spuneti-ne CUM se calculeaza punctele de la metamorfi. Sunt rezultate in marje prea mari in atacuri identice, pe metamorfi asemanatori si niciun calcul nu a putut conduce la o extrapolare satisfacatoare. Deci ?
    Sau poate trebuie reiterat dictonul "no fun, no money" ? 
    Sa fiti iubiti  <3
    P.S.: avand in vedere ca au aparut blaturi si cu metamorfii , probabil ca si astia vor fi "balansati", "compensati" sau cum le-o mai fi placand la astia sa-i zica  :D :D :D
    RIDENDO CASTIGAT MORES
    Keno a zis:

In postarea pe care o comentezi tu, am atins o multitudine de lucruri din ceea ce ar trebui tratat cu mai multa atentie de catre geniile de la gge si tu spui doar ca sunt echipe diferite ...
    Or fi, nu te contrazic, insa practica de peste 5 sau 6 ani pe empire, mi-a demonstrat ca din orice echipa ar face parte angajatul altigi, acorda aceeasi atentie muncii depuse: cei care redacteaza textele le fac la o cafea cu tigara intr-o mana si cu facebookul in cealalta :) , cei care "codeaza" o fac cu gandul la weekend, cei care raspund la tickete o fac de parca i-ai injurat de cele "sfinte" , cei care spala pe jos o fac in dorul lelii, etc >:) Cei care sufera sunt jucatorii.
    Si inca ceva ce nu am mentionat anterior  : pe formularul ala pe care altigi il infige periodic sub nasul jucatorului , se face referire la cat de usor de inteles e jocul.
    Faceti bine si spuneti-ne CUM se calculeaza punctele de la metamorfi. Sunt rezultate in marje prea mari in atacuri identice, pe metamorfi asemanatori si niciun calcul nu a putut conduce la o extrapolare satisfacatoare. Deci ?
    Sau poate trebuie reiterat dictonul "no fun, no money" ? 
    Sa fiti iubiti  <3
    P.S.: avand in vedere ca au aparut blaturi si cu metamorfii , probabil ca si astia vor fi "balansati", "compensati" sau cum le-o mai fi placand la astia sa-i zica  :D :D :D
     " echilibrati " pentru "binele" jucatorilor :))
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!