Discuții Update Septembrie

Aici puteți discuta despre următorul update.

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
«1

Comentarii

• Muffins 2.0 (ASIA1)Muffins 2.0 (ASIA1) Postări: 2,939ASIA1
    Pay,pay,pay... asta e tot.
    Ma bucur ca insf, gge si-a facut propriul lor bot, ca si robo empire, melissandra. Doar ca o versiune mai proasta, si trebuie platit lunar.

De ce nu va faceti parteneriat cu Netflix? 
    Asa cei care au cont netflix, pot plati abonamentul lunar direct jucand gge.
    Mai simplu, mai sigur, mai rapid.
    Cat despre noul eveniment.. deh' un alt esec care va avea probleme peste probleme, va cauza pierderi si deconectari, parca deja vad.
    Aplauze :)
    E bine ca mi-am luat pauza de la jocul asta, mult mai bine.
    ] - asia 1 / Second player on power -   - 2.8m power - Oct. 04. 2019 

I'm a ghost, but i'm still here.
     To be continued....

• dianna5 (RO1)dianna5 (RO1) Postări: 216RO1
    eu nu pot sa cred ca ati ajuns sa faceti abonamente :)))))))))))

acum cred ca putem spune ca le-ati facut pe toate :))
    dianna5 @ ro 1
  • Gandalf7 (RO1)Gandalf7 (RO1) Postări: 495RO1
    eu nu pot sa cred ca ati ajuns sa faceti abonamente :)))))))))))

acum cred ca putem spune ca le-ati facut pe toate :))
    Nu , nu le-au facut pe toate (inca) ...
    Se va putea spune ca le-au facut pe toate , cand isi vor face ... sepukku  >:)
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • Theolutu71 (RO1)Theolutu71 (RO1) Postări: 155RO1
    urmeaza taxa de conectare la joc...

"Singura dovada de superioritate pe care o recunosc este bunatatea"

(Ludwing van Beethoven)

• Se merita 300 de dolari pe luna per alianta pentru un cooldown de 30 de ore si 50% forta de atac 😂 .  
    Faci granarele si muzeul fara salturi cand este arhitectul .💋
    ⚔️Pay to win🤑💸 💵 💴 💶 💷 💰 💳

• sarforx (RO1)sarforx (RO1) Postări: 42RO1
    editat 13.09.2018
    MOOOR NU CRED ASA CEVA :))))))))))))))))))))))))))))))))))))) SUNTETI PENIBILI !! PENIBILI TINETI MINTE CUVANTUL ASTA

JOCUL ERA PAY TO WIN  DEJA, ORICE JOC F2P TREBUIE SA PRIMEASCA BANI CA SA FIE SUSTINUT SI CATEODATA SE AJUNGE LA PAY TO WIN EXEMPLU:
    • FIFA,CANDY CRUSH,  WORLD OF TANKS CROSSFIRE METIN2, AION S.A.M.D
    INSA VOI SUNTETI CHIAR PRIMI CARE ADAUGATI PE LANGA FAPTUL CA ESTE PAY TO WIN UN ABONAMENT CA SA REUSESTI SI MAI MULT IN JOC, PROBABIL MAI ESTE UN ABONAMENT SECRET DE 50e/M CA AVANPOSTUL SAU CASTELUL TAU SA NU ARDA :)))))))))))))

EA Acces - 50 JOCURI + DISCOUNT LA JOCURI
    PS+/XBOX LIVE - JOCURI IN FIECARE LUNA + DISCOUNT + ONLINE PLAY 
    TWITCH PRIME - JOCURI GRATIS IN FIECARE LUNA +  FREE SUBSCRIBE + FREE GAME LOOT
    HUMBLE BUNDLE - PLATESTI 12e PRIMESTI 8 JOCURI 
    NETFLIX/HBO./HULU - FILME SERIALE TV SHOWS ETC 

SI ACUM VINE CIREASA DE PE TORT SINGURUL JOC CARE FOLOSESTE SISTEMUL DE ABONARE 
    WORLD OF WARCRAFT - WoW FOLOSESTE SISTEMUL DE ABONARE 13e/M CA SA JOCI JOCUL PENTRU                                             30 DE ZILE !! I 
    IN SCHIMB JUCATORI DE WoW NU SUNT DEZAVANTAJATI ! NU EXISTA ELEMENTE DE PAY TO WIN, TOATE ITEMELE/MOUNTI/PETS ETC SE GASESC IN JOC SI SE FARMEAZA. 

SI ACUM APARETI VOI AL DOILEA JOC FOLOSIND UN SISTEM DE ABONARE PENTRU CE? HAIDETI SA VEDEM
    GOODGAME EMPIRE - Productie in plus si alte benefici (P2W)                           5e/M
                                         - Eliminarea sistemului de spionare a taberelor de NPC si un sistem nou care ar fi de folos tuturor jucatorilor nu doar celor care platesc vinderea echipamentelor         20e/M 
                                         -Abonare pentru aliante Ordine publica +125, skip time de 10 ore (banuiesc ca e cel moca de la 3 min la 10 ore)                                                                                    10e/M

TOTAL 35e/M + Rubine in caz ca vrem booster 10e

Totusi pentru ce? Pentru a avantaja niste playeri sa tina si mai multe trupe de atac? Sa creasca si mai repede? De ce playeri care joaca nu au sistemul de vinderea echipamentelor, nu era de ajuns ca un rubinar de la mine de pe servar RUS distruge singur o alianta? Tine peste 100k trupe are peste 10 mil mancare de zici ca joaca pe BETA.
    Ati scos salturile de 5 si 24 ore dupa ce acel update a fost cel mai bun update si toata lumea sa bucurat acum am ajuns sa stau sa repar cate un granar in fiecare zi dupa un razboi deoarece salturile se duc pe samurai/nomazi in mare parte.
    VA DORESC O ZI BUNA SI SPER SA VA ARDETI LA BUZUNARE LAS URMATOARELE POZE 

Post edited by sarforx (RO1) on
    TIGANU (ASIA1)                

• @TIGANU (ASIA1) "INSA VOI SUNTETI CHIAR PRIMI CARE ADAUGATI PE LANGA FAPTUL CA ESTE PAY TO WIN UN ABONAMENT CA SA REUSESTI SI MAI MULT IN JOC, PROBABIL MAI ESTE UN ABONAMENT SECRET DE 50e/M CA AVANPOSTUL SAU CASTELUL TAU SA NU ARDA" va rog sa va mai informati . goodgame empire nu este primul joc care introduce pachetele cu bani ( adica optiunea de a achizitiona direct iteme sau avantaje cu cardul,acestea neputand fi obtinute in joc ) . va recomand sa mergeti sa jucati seafight sau darkorbit , unde aproape totul este pe bani ;  mai precis : nu poti castiga in-game acele iteme ci doar le cumperi iar acolo totul se cumpara , altfel nu joci :) , in schimb pe empire , acum , poti lua un cmd de sistem daca stai mult timp si aduni rubine din npc-uri si misiuni . dincolo trebuie sa platesti multi euro pentru un astfel de "accesoriu". cu siguranta ca in viitor o sa mai fie implementate astfel de pachete si aici pentru ca asa a fost mereu iar  lumea se lasa de joc , usor dar sigur , vazand ca nu au parte de  fairplay atunci cand concureaza cu persoane care investesc.
    ⚔️Pay to win🤑💸 💵 💴 💶 💷 💰 💳

@Imperiul.Roman (RO1)  Nu intelegi ce inseamna pay to win? 

Pay to Win - Jocurile care te lasa sa cumperi gear mai bun sau iti permit sa faci iteme mai bune fata de restul jucatorilor la un nivel mult mai ridicat astfel facand jocul unbalanced chiar si pentru playeri care se pricep la joc.  (Games that let you buy better gear or allow you to make better items then everyone else at a faster rate and then makes the game largely unbalanced even for people who have skill in the game without paying.)   

Cand am enumerat exemplele de P2W am scris S.A.M.D (si asa mai departe) lista este numeroasa 
    TIGANU (ASIA1)                

editat 13.09.2018
    @Imperiul.Roman (RO1)
    Problema este atunci când dezvoltatorii creează noi caracteristici care sunt solicitate de comunitate doar pentru a le pune în spatele unui "paywall"
    In opinia mea, aceste caracteristici/bonusuri ar trebui sa fie disponibile pentru toata lumea asa cum au facut si in trecut.
    In schimb, in timp pot adauga "extensi" la cele actuale, care pot fi cumparate cu bani, dar restrictionand aceste caracteristici/bonusuri de "new brand" care le fac inaccesibile pentru oricine care nu plateste este foarte gresit..

Dezolvtatorii cand au introdus ramura "VIP" in joc, acel bonus nu a trebuit sa fie cumparat, a fost facut accesibil prin evenimente, prin roata norocului si da, in cele din urma prin oferte. Dar inca mai ai posibilitatea de a alege intre a cumpara sau nu timp vip/puncte vip. 

Trebuie sa intelegem ca acest joc/companie nu se poate compara cu "EA/wow/netflix/steam/dota 2", acest joc a fost facut si este de tip browser, 2d game... 
    Ce vreau sa spun e ca, e greu sa scoti bani din astfel de jocuri, daca totul ar fi gratuit,si la indemana jucatorului, in cele din urma ei trebuie sa scoata bani din aceste jocuri, ca sa le poata tina in viata.
    DAR nu in modul in care o fac ei, in modul exagerat.
    Ceea ce au facut ei in acest update este chiar  lipsa de inteligenta.
    Adaugand aceste bonusuri, bonusuri de atac/rezistenta, este ceva ce debalanseaza jocul...

Deci, daca ei vor sa adauge astfel de caracteristici in joc, ar trebuii sa le faca accesibile pentru tot jucatorul, si in timp, sa fie si cumparabile...

Mai au 7 zile ca sa isi schimbe ideeile, deja lumea a inceput sa dea indeajuns feedback pe forumuri pentru a modifica acest update.

To be continued....

Cum am spus si pe forumul englez, daca voiau sa faca ceva bun din aceste abonamente... am dat o idee..
    Abonamentul de la alianta, sa fie cumparat/folosit prin res. aliantei. 
    Acele bonusuri sa fie folosite de toti jucatori, dar plata sa fie trasa din fondurile aliantei.

To be continued....

@Muffins 2.0 (ASIA1) "Trebuie sa intelegem ca acest joc/companie nu se poate compara cu "EA/wow/netflix/steam/dota 2", acest joc a fost facut si este de tip browser, 2d game... "

De fapt jocul castiga mai bine de cat multe jocuri, si faptul ca este facut pe browser ii aduce un avantaj fiind accesibil pentru mai multe persoane si chiar si cu pc-uri slabe(asa ar fi logic insa sunt multe buguri si probleme nerezolvate)

Intretinerea serverelor cat si platirea hosturilor nu sunt extrem de mari si veniturile sa zicem doar din 10.000 de persoane care au donat odata 10 euro sunt deja 100.000 Euro.
    Mai adaugand si celelalte srv usor usor se creste capitalul.

TIGANU (ASIA1)                

@Muffins 2.0 (ASIA1) "Trebuie sa intelegem ca acest joc/companie nu se poate compara cu "EA/wow/netflix/steam/dota 2", acest joc a fost facut si este de tip browser, 2d game... "

De fapt jocul castiga mai bine de cat multe jocuri, si faptul ca este facut pe browser ii aduce un avantaj fiind accesibil pentru mai multe persoane si chiar si cu pc-uri slabe(asa ar fi logic insa sunt multe buguri si probleme nerezolvate)

Intretinerea serverelor cat si platirea hosturilor nu sunt extrem de mari si veniturile sa zicem doar din 10.000 de persoane care au donat odata 10 euro sunt deja 100.000 Euro.

Nu gresesti aici, chiar ca nu m-am gandit la asa ceva.
    Si da ai dreptate.
    Castigand ~500mil euro, sau ~milrd, cat a facut compania asta in asa scurt timp... este ceva care nu multe jocuri pot sa faca.
    Mai ales ca este o companie europeana, daca ar fi fost din US.. ar fi fost alta poveste, dar fiind europeana, e ceva care nu se intampla mai mereu.

To be continued....

@Imperiul.Roman (RO1)
    Problema este atunci când dezvoltatorii creează noi caracteristici care sunt solicitate de comunitate doar pentru a le pune în spatele unui "paywall"
    In opinia mea, aceste caracteristici/bonusuri ar trebui sa fie disponibile pentru toata lumea asa cum au facut si in trecut.
    In schimb, in timp pot adauga "extensi" la cele actuale, care pot fi cumparate cu bani, dar restrictionand aceste caracteristici/bonusuri de "new brand" care le fac inaccesibile pentru oricine care nu plateste este foarte gresit..

Dezolvtatorii cand au introdus ramura "VIP" in joc, acel bonus nu a trebuit sa fie cumparat, a fost facut accesibil prin evenimente, prin roata norocului si da, in cele din urma prin oferte. Dar inca mai ai posibilitatea de a alege intre a cumpara sau nu timp vip/puncte vip. 

Trebuie sa intelegem ca acest joc/companie nu se poate compara cu "EA/wow/netflix/steam/dota 2", acest joc a fost facut si este de tip browser, 2d game... 
    Ce vreau sa spun e ca, e greu sa scoti bani din astfel de jocuri, daca totul ar fi gratuit,si la indemana jucatorului, in cele din urma ei trebuie sa scoata bani din aceste jocuri, ca sa le poata tina in viata.
    DAR nu in modul in care o fac ei, in modul exagerat.
    Ceea ce au facut ei in acest update este chiar  lipsa de inteligenta.
    Adaugand aceste bonusuri, bonusuri de atac/rezistenta, este ceva ce debalanseaza jocul...

Deci, daca ei vor sa adauge astfel de caracteristici in joc, ar trebuii sa le faca accesibile pentru tot jucatorul, si in timp, sa fie si cumparabile...

Mai au 7 zile ca sa isi schimbe ideeile, deja lumea a inceput sa dea indeajuns feedback pe forumuri pentru a modifica acest update.
    Megacastelanul , l-au scos destul de prompt... chiar suspect de prompt, aproape ca imi vine sa cred ca era programata scoaterea lui... dar chestiile astealalte ... hmmmm , deja nemtii au parasit autostrada si au luat-o prin miriste.
    Am jucat cu ceva vreme in urma grepolis... vreo 3 ani...  cat timp am jucat, nu am bagat un leu, totusi am fost mereu la varf. E drept ca unul care cumpara premium, se putea bate singur cu o alianta intreaga, e drept ca si aia erau tot nemti parca, dar niciodata nu au introdus o politica de marketing asa de agresiva si vadit rauvoitoare la adresa celor care nu cumparau premium. Ca sa nu mai spun ca pentru ei, update insemna introducerea unei lumi noi in joc, nu se stiau ce-s alea buguri, iar instrumentele pe care ti le ofereau gratuit erau net superioare celor pe care se screme gge sa le ofere. (ceasul serverului afisat permanent la secunda , care te ajuta enorm la coordonare, simulatoare de atac, chat si panou comun intre aliantele infratite, samd), ca sa nu mai vorbesc de protectia de noapte care intra in vigoare de la ora... la ora... in functie de lumea pe care jucai si care desi nu elimina total posibilitatea de a fi atacat in timp ce dormi, macar marea costurile si pierderile atacatorului in acel interval orar). 
    Dar noi, am ales gge... poate ca ne meritam soarta :)))

Sa fiti iubiti
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • Thanatos (RO1)Thanatos (RO1) Postări: 244
    Cum am spus si pe forumul englez, daca voiau sa faca ceva bun din aceste abonamente... am dat o idee..
    Acele bonusuri sa fie folosite de toti jucatori, dar plata sa fie trasa din fondurile aliantei.

Problema cu sistemul asta propus de tine este ca jucatorii care investesc nu prea au timp si chef sa farmeze prea multe npc-uri sa doneze resursele in alianta. Ceea ce convine GGS, exact de asta au aparut boosterele de 400 si 500%.
    q S r @ ro 1

Nu gresesti aici, chiar ca nu m-am gandit la asa ceva.
    Si da ai dreptate.
    Castigand ~500mil euro, sau ~milrd, cat a facut compania asta in asa scurt timp... este ceva care nu multe jocuri pot sa faca.
    Mai ales ca este o companie europeana, daca ar fi fost din US.. ar fi fost alta poveste, dar fiind europeana, e ceva care nu se intampla mai mereu.
    Hai sa stam putin stramb si sa judecam drept.
    gasca gangsterilor etilisti a dat cateva tunuri de marketing care o situeaza muuult peste normal :
    - 80% din playeri nu au observat faptul ca rubinele costa dublu fata de acum un an (atunci, fara dublor, costau cat acum cu dublor :D :D :D in felul asta, scumpirea a fost mascata)
    -o invartire de roata a ajuns astfel sa coste de 20 de ori mai mult ca acum un an (de 20 de ori, nu de 10 cum crede majoritatea) In aceste circumstante, chiar si la "superoferta" de -75% , tot sunt mai scumpe ticketele pentru o invartire fata de anul trecut;
    -dar pe departe, cea mai tare lovitura au dat-o cu spada furiei  :D :D :D Dupa cum am vazut eu clasamentele si punctajele , pe fiecare server important au fost cateva zeci de playeri care au introdus in joc sume cu care isi puteau comanda sabii katana originale, faurite de maestri japonezi traditionali  :D :D :D Chiar nu pot sa nu remarc genialitatea politicii lor de marketing  :D :D :D  si nu ma mir ca au depasit 800.000.000 $ incasari in 6 sau 7 ani , cu costuri minime dupa cum remarca cineva mai sus.
    Suparator este faptul ca desi din punct de vedere al profitului stau foarte bine, totusi se incapataneaza sa nu ofere suport in limba unor clienti de pe care sug sume colosale ! Cred ca asta va edifica cu privire la aprecierea de care beneficiaza "Rumänische Zigeuner" in ochisorii mijiti ai nepoteilor lui Dolphy...
    Sa fiti iubiti  <3

RIDENDO CASTIGAT MORES

Problema cu sistemul asta propus de tine este ca jucatorii care investesc nu prea au timp si chef sa farmeze prea multe npc-uri sa doneze resursele in alianta. Ceea ce convine GGS, exact de asta au aparut boosterele de 400 si 500%.
    Da, dar si cand stai sa te gandesti ca folosind acel booster, sa zic... 4/5 ore, jefuiesti pana in 50mil res.
    Avand deja nivel 800, nu prea vad folosul la a mia folosi res, asa ca cu acel booster, poti dona tot in f. aliantei.
    Alt ex ar fi bm de pe verde, care la fiecare atac iti da 50/60k per res... deci intr-un sens, si cei lenesi de "mana" tot ar dona res... daca au indemanarea aia de a mai da si un ochi prin alianta.
    Tin minte ca la mine in alianta in jumatate de luna am donat 300mil res.. din cateva evenimente, in parcursul acestei vacante de vara.
    Sunt jucatori care doneaza si au ajuns deja la miliard cu res... 

To be continued....

• Mondeo (RO1)Mondeo (RO1) Postări: 237RO1
    La urmatorul update..... Star Gate:))) yeeeahh
    Printr-un portal, (doar pentru cateva rubine) se poate ajunge pe alte servere, unde le-o dai in goarna la niste amarati si te intorci cu prada si cu gloria acasa si acum daca mai dai cateva rubine poti sa intri intrun scut protectie impotriva lacomilor invadatori de pe alte servere,. Deasemenea  si tot pentru cateva rubine, poti sa cumperi un tun ionic pe care il iei cu tine prin portal si le spargi la alti fraieri scutul lor protectiv. 
    Ne vedem pe Abydos
    Have fun!!!
    Gânditul este una dintre cele mai dificile slujbe.
    Poate din acest motiv foarte puțini se angajează la el
  • DON VICENZO (RO1)DON VICENZO (RO1) Postări: 109RO1
    acum pot zice ca jocul chiar a devenit patetic
    DON VICENZO @ ro 1
  • peter2 (INT2)peter2 (INT2) Postări: 51INT2
      Saracii de voi,chiar sunteti batuti in cap...
    editat 15.09.2018
    MIROBOLANT !!!
    Sau nu tocmai :D 
    Ia hai sa analizam ultima gaselnita a gegeeului (tinuturile exterioare) : 
    - e un eveniment temporar
    - o iei de la zero (de fiecare data, ca la insule)
    - faci puncte din cladiri
    - cladirile pot sa arda
    - dar cladirile care ard , nu dau punctele alea 
    - daa, dar poti sa le stingi
    - fireste, ai acolo si un magazin de rubine  :D (chiar m-as fi mirat sa nu fie)  >:)
    - deci, poti sa stingi pe rubine   :D
    - cand se termina evenimentul, totul se sterge

Fac o previziune : foarte probabil, va avea pentru inceput un bug nou, despre care vor afla doar membrii "clubului" ca sa faca "exploit" ilegal (se vor dubla cu ocazia asta niste unelte sau niste decorative, poate chiar si rubine >:) sau ceva pe acolo, sau cu ocazia returnarii... om afla ca de obicei si ceilalti, dar numai dupa ce fac astia hotfix) . 
    Oricum, urmariti postarile moderatorului sau ale apropiatilor lui, daca sunt de-alea alarmante cum au fost cele ocazionate de dublarea decorativelor la berimond, cand a mintit cu nerusinare ca le pierdeti daca le "bagati" , sa stiti ca e rost de gheseft acolo)  >:)

Pentru nemembrii "clubului" : 
    Sa fiti iubiti  <3

RIDENDO CASTIGAT MORES
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!