Acasă Romanian Goodgame Empire - Jocul Sugestii, laudă, critică

Avem nevoie de noi Moderatori!

ModeratorSuntem mereu în căutare de oameni talentați care să se alăture echipei. Aceasta înseamnă oameni ca tine! Dacă crezi că ne poți ajuta să organizăm și să informăm comunitatea în timp ce îi facem pe toți să se simtă bine, atunci te rugăm să te înscrii. Avem nevoie de oameni care să ajute pe forum, în spatele scenei cu anunțuri, pe Discord și pe alte rețele de socializare.

Dacă crezi că e ceva ce te poate interesa, dă clic AICI

critica

cei cu batjocora asta la corbi, unora le da cu miile soldati iar eu nu primesc decat sase sapte sute rusineeeeee!!!!!!!!

Comentarii

• 600 ,700 e bine 
    eu nu trec de 590 iar cel mai mic a fost de 270 
    pe bune ce jucator de nivel 70 ati vazut voi cu 700 defensiva 

[SIGPIC][/SIGPIC]nemuritori-1 @ ro 1
  • KenoKeno Postări: 1,177
    cei cu batjocora asta la corbi, unora le da cu miile soldati iar eu nu primesc decat sase sapte sute rusineeeeee!!!!!!!!
    Repartiția soldaților de defensiva la castelele străine/corbii sângeri este total random și ține de noroc.

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
  • ATTILATHEHUN (RO1)ATTILATHEHUN (RO1) RO1 Postări: 25
    Eu cred ca , o actualizare pe aceasta tema ar fi utila , invazia straina a fost implementata pe vremea cand nu existau nivelele legendare , nici granarele sau celelalte bonusuri care ridica productia de hrana la ora actuala , deci , evident nu se puteau tine 6-7 k defensiva pe castele .Dai atacuri cu nemiluita si in 3 zile abia gasesti unul cu 1 k defensiva , si aia daca ai noroc .Eu personal dau doar atacuri fara steaguri , pentru hrana si materiale de constructii, Nu merita sa srici steagurile pe 3- 4 sute defensiva .Si , o curiozitate , americanii cand apar la straini , au castele cu defensiva decenta , cum se poate  lucrul acesta ?Ar trebui sa  faca cumva ca la 10-15 atacuri sa prinzi macar unul decent .
    ATTILATHEHUN @ ro 1
  • Stai linistit nu e numai la tine, la o alianta intreaga de 65, doar cativa de 1,3k restul 300-700, asa ca daca vrei glorie cumpara 85k rubine si ia 6 ore boost ca sa faci ceva, 
    Am ajuns sa activam gloria la 1,3 k, e o sarbatoare cand ne pica unul din asta si asta se intampla de vreo 2,3 sezoane. RUsineeee gge
  • bIuepriest (RO1)bIuepriest (RO1) RO1 Postări: 20
    editat 03.04.2018
    de ce vine atat de rar berimondul?:(

DX FOREVER
  • daca normal e ca in viata reala atacatorul sa prade comoara celui asuprit de ce nu se pot transfera si aicea galbenii si comandantii castelanii???
  • The Admiral (RO1)The Admiral (RO1) RO1 Postări: 22
    Ce noroc  Keno? stai si tragi zile intregi si daca iti cade unu de 3k ,mai spargi si unelte aiurea .Bine ca stiti sa ne umpleti  de oferte de  cacao , bagati  200 terori si 2 salturi  si spuneti ca au valoarea de 123k rubine . Nu se mai satura  nemtii de   bani !!!!!
    borcea david @ ro 1
  • Maykei (RO1)Maykei (RO1) RO1 Postări: 67
    Ofertele sunt pentru buzunarul fiecăruia, apoi neamțu oferă, dacă vrei bine, dacă nu vrei, nu cumperi, E ca la piață, ai 3 lei, cumperi parizer, dacă ai 10 lei, cumperi mușchi file, însă și eu sunt de  părere că primești puțin pentru banii pe care-i dai, iar ofertele nu sunt întotdeauna ceea ce vrei și poate ar trebui să apară oferte sau o modalitate ca fiecare să-și cumpere direct ce are nevoie. Exemplu - vreau salturi și unelte fără orori care oricum sunt super scumpe pentru cât rezistă, de regulă ororile mor primele, practic sunt ca aparatele de ras de unică folosință,  cu diferența că aparatele alea de ras de unică folosință le folosești mai des decât ororile astea, așa că aș prefera să cumpăr strict ce am nevoie.
  • Kage (ASIA1)Kage (ASIA1) ASIA1 Postări: 2,943
    Ofertele sunt pentru buzunarul fiecăruia, apoi neamțu oferă, dacă vrei bine, dacă nu vrei, nu cumperi, E ca la piață, ai 3 lei, cumperi parizer, dacă ai 10 lei, cumperi mușchi file, însă și eu sunt de  părere că primești puțin pentru banii pe care-i dai, iar ofertele nu sunt întotdeauna ceea ce vrei și poate ar trebui să apară oferte sau o modalitate ca fiecare să-și cumpere direct ce are nevoie. Exemplu - vreau salturi și unelte fără orori care oricum sunt super scumpe pentru cât rezistă, de regulă ororile mor primele, practic sunt ca aparatele de ras de unică folosință,  cu diferența că aparatele alea de ras de unică folosință le folosești mai des decât ororile astea, așa că aș prefera să cumpăr strict ce am nevoie.
    De unde ai ajuns tu la concluzia ca ororile mor primele?
    Daca te referi la dezertari, primele trupe care mor sunt cele de defensiva, pe urma soldati cu puterea mai slaba, si tot asa pana se ajunge la cele mai bune trupe.
    Sistemul este configurat, sa iti salveze trupele cel mai puternice, respectiv ororile/terorile.
    Si nu te obliga nimeni sa le folosesti ca orbul, ataci cu ele stiind ca vei castiga atacul, ataci pe raspunderea ta.
    Si din contra, nu sunt asa scumpe, la 90 de lei, poti sa cumperi aprox 5/6k terori la o oferta full soldati.
    Si pe langa aia mai ai si pentru salturi. Ofertele sunt ok asa cum sunt, cate 3 deodata, doar trb sa stii cand sa le iei, si sa le stii timpul.
    ] - asia 1 / Second player on power -   - 2.8m power - Oct. 04. 2019 

I'm a ghost, but i'm still here.
     To be continued....

Daca te referi la dezertari, primele trupe care mor sunt cele de defensiva, pe urma soldati cu puterea mai slaba, si tot asa pana se ajunge la cele mai bune trupe.
    Sistemul este configurat, sa iti salveze trupele cel mai puternice, respectiv ororile/terorile.
    Si nu te obliga nimeni sa le folosesti ca orbul, ataci cu ele stiind ca vei castiga atacul, ataci pe raspunderea ta.
    Si din contra, nu sunt asa scumpe, la 90 de lei, poti sa cumperi aprox 5/6k terori la o oferta full soldati.
    Si pe langa aia mai ai si pentru salturi. Ofertele sunt ok asa cum sunt, cate 3 deodata, doar trb sa stii cand sa le iei, si sa le stii timpul.
    O fi așa cum zici, eu constat că ororile au ele putere, dar mor mereu primele, iar diferența am constatat-o când  dau 1 atac cu orori și 1 alt atac  cu sold obișnuiți, ororile  ajung primele în spital. Iar cât despre oferte chiar nu are rost să discutăm, degeaba sunt ele 3 oferte dacă nu sunt ofertele care-mi trebuiesc. V-ați gândit să dați oferte care să cuprindă câte 1 ofertă pentru fiecare eveniment pe care joci? NU! Voi dați oferte care vă avantajează pe voi, nu pe mine, ia dă-mi 3 oferte 1 pt  campionat, 1 pt corbi 1 pt berimod și-ai să vezi c-o să cumpăr, dar nu cred că o  să văd combinația asta de oferte niciodată,  voi dați oferte strict pt 1 event, iar mie nu-mi convine să dau banii să am ofertă doar pt 1 event și restul umplutură. Neamțu  a gândit ofertele ca să-i fie în avantaj lui nu mie, să mă oblige  să cumpăr cât mai mult de la el, și nu-mi venii mie Muffins cu afirmația că e atent neamțu cu noi jucătorii clienții lui, că nu e așa, pe oricare jucător dacă-l întreb, e imposibil să nu fi fost afectat într-un fel pe joc de modul cum gestionează jocul nemții. Au noroc că ne-a intrat jocul în sânge și suntem dependenți de el, dar asta nu înseamnă că suntem și proști și nu vedem strategia lor lacomă de-a primii câți mai mulți euro de la noi. Puțină decență nu le-ar strica!
    O fi așa cum zici, eu constat că ororile au ele putere, dar mor mereu primele, iar diferența am constatat-o când  dau 1 atac cu orori și 1 alt atac  cu sold obișnuiți, ororile  ajung primele în spital. Iar cât despre oferte chiar nu are rost să discutăm, degeaba sunt ele 3 oferte dacă nu sunt ofertele care-mi trebuiesc. V-ați gândit să dați oferte care să cuprindă câte 1 ofertă pentru fiecare eveniment pe care joci? NU! Voi dați oferte care vă avantajează pe voi, nu pe mine, ia dă-mi 3 oferte 1 pt  campionat, 1 pt corbi 1 pt berimod și-ai să vezi c-o să cumpăr, dar nu cred că o  să văd combinația asta de oferte niciodată,  voi dați oferte strict pt 1 event, iar mie nu-mi convine să dau banii să am ofertă doar pt 1 event și restul umplutură. Neamțu  a gândit ofertele ca să-i fie în avantaj lui nu mie, să mă oblige  să cumpăr cât mai mult de la el, și nu-mi venii mie Muffins cu afirmația că e atent neamțu cu noi jucătorii clienții lui, că nu e așa, pe oricare jucător dacă-l întreb, e imposibil să nu fi fost afectat într-un fel pe joc de modul cum gestionează jocul nemții. Au noroc că ne-a intrat jocul în sânge și suntem dependenți de el, dar asta nu înseamnă că suntem și proști și nu vedem strategia lor lacomă de-a primii câți mai mulți euro de la noi. Puțină decență nu le-ar strica!
    Decenta ?  :D:D:D
    Cand e vorba de $$$,  nu exista asa ceva   >:)
    Nu știu ce fel de oameni ai întâlnit tu până acum, dar eu am întâlnit oameni care au decență și nu s-ar lăcomi la banul altuia. Până la urmă e vorba de mentalitate, mentalitatea omului care-și păstrează omenia și merge pe drumul corect și mentalitatea lacomului care uită de omenie și-și urâțește viața gândindu-se numai la bani și cum să-i obțină prin orice mijloace  Ți-ai  pus întrebarea de ce majoritatea oamenilor foarte bogați sunt nefericiți?  Banii sunt o unealtă de-a-ți  face viața frumoasă, nu un scop în sine și niciodată nu o să ai parte de-o viață frumoasă din banii murdari, dar din păcate majoritatea află asta abia după ce-o pățesc!

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier