Concurs Forum - Dragobete

KenoKeno Postări: 1,177Moderator
Bravi războinici,

Urmează o zi foarte specială pentru toți cavalerii: Dragobetele.

Pentru a sărbători această ocazie specială, am creat un concurs pentru cei mai iubitori cavaleri de pe hartă.

Descrierea Concursului

În acest concurs trebuie să creați/compuneți o poveste sau o poezie de dragoste pentru cele mai îndrăgite personaje feminine din Empire: Fiorella, Beatice sau Luna. Concursul este foarte simplu iar tot ceea ce trebuie să faceți este să aveți puțină creativitate.

Regulament

Poezia sau povestea trebuie să se refere obligatoriu la unul dintre cele trei personaje feminine din Empire: FiorellaBeatice sau Luna  
Nu există o limita de cuvinte pe care trebuie să le folosiți, pur și simplu lăsăți-va imaginația să zburde!
Se acceptă o singură postare din partea unui jucător, asta înseamnă că trebuie să alegeți între poezie și poveste
Dacă vă este greu să luați o decizie, puteți crea o poveste în care să încadrați o mică poezie
După ce a fost postată povestea sau poezia, nu mai sunt acceptate editari. Excepție fac doar cazurile în care editarile aduc îmbunătățiri/remedieri legate de gramatică sau corecții aduse unui cuvânt scris greșit

Locul 1:
10000 Rubine + Decorativa Comunității

Locul 2:
6000 Rubine

Locul 3:
4000 Rubine

Vom oferii un cadou special jucătorului care strânge mai mult de 15 aprecieri la povestea/poezia lui. Premiul este de:

5000 Rubine

Ce mai așteptați? Împărtășiți acest concurs cu prietenii și alianța voastră, astfel încât concursul sa fie cunoscut de cât mai mulți jucători!
Concursul va lua sfârșit pe data de 24/02/2018 la ora 23:59
Mult succes tuturor! 3 

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
Post edited by Keno on
«1

Comentarii

• KenoKeno Postări: 1,177Moderator
    @dennissinho (RO1)  A fost descalificat pentru multi-account și pentru că și-a dat aprecieri de pe 8 conturi.

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
  • marelecredinta (RO1)marelecredinta (RO1) Postări: 2
    editat 23.02.2018
    Keno a zis:
    @dennissinho (RO1)  A fost descalificat pentru multi-account și pentru că și-a dat aprecieri de pe 8 conturi.

keno dar daca a dat link in alianta si le-a zis sa il voteze?
    exista vre-o posibilitate de detectare a acestor lucruri?
    si scuze pt off topic da nu stiam  cum te-as fi putut intreba
    Keno a zis:

keno dar daca a dat link in alianta si le-a zis sa il voteze?
    exista vre-o posibilitate de detectare a acestor lucruri?
    si scuze pt off topic da nu stiam  cum te-as fi putut intreba
    Se poate detecta. Atât timp cât nu accesați voi alte conturi să vă dați Aprecieri e ok.

• Martudor (RO1)Martudor (RO1) Postări: 7RO1
    Astept cu nerabdare clipa cand o sa ma pierd din nou in bratele tale si tirziu, in noapte, sa ni se implineasca visul de iubire. In soaptele tale vreau sa ma cufund si sa adorm intr-un dulce sarut… Mi-e atat de dor de tine si de imbratisarea ta.

Te iubesc Fiorella !! <3
    sorinsisilviu98
  • Borewiel (RO1)Borewiel (RO1) Postări: 1
    editat 24.02.2018

Mi-am pus un lacăt

Peste inimă și gănd,

Să-nchid bine iubirea

Dacă reușesc s-o prind.

Cu vorbe revenite

Din vise amorțite

Vreau să păstrez iubirea

Între clipe !

Cu fluturi in privire

Te urmăresc târziu,

Unde te-ascunzi iubire?

Vreau să știu !

Te-oi prinde și te-oi ține

În palmele-mi inchise

Ca să-ți mai simt căldura

Când ne-ntâlnim în vise.

Love you Beatrice

• Domniţa Luna,

Verzi-tulburi ochii-i galeş revarsă pe sub gene
    Ispita pătimaşă şi doru-nveninat.
    E-naltă, cu păr galben, cu mersul legănat,
    În grelele-i veşminte păşind măreţ şi-alene.

Mişcările-i sunt line, molatece, viclene,
    Şi dulcele-i grai curge duios şi răsfăţat.
    Dar, cine-i cată-n faţă se pierde săgetat
    De negrul arc ce-mbină trufaşele-i sprincene.

Muiată-n nestimate şi-n horbote de fir,
    În mâna-i - spelbă floare de ceară străvezie -
    Ea poartă pe subţirea năframă nărămzie

Ca un potir de sânge un roşu trandafir -
    Şi, tot ca el, rănită în plină tinereţe,
    Tânjeşte, se-nfioară şi moare de tristeţe.

Au fost mărite premiile de la locul 2 și 3 ! Succes !

• sergiu11 (RO1)sergiu11 (RO1) Postări: 3RO1
    Trei feciori razboinici vin la vale
    Domnita Luna le iese in cale,
    La care unul dintre feciori ii zice:
    -Ce faci tu domnita
    In calea asta multe nenorociri pot sa iti pice!
    -Domnul meu viteaza de mare fita,
    Observ in tine si un om de mare vita!
    -O!Multumesc draga Luna,
    Asta am mostenit-o de la muma,
    Hai la mine la castel,
    Acolo unde tatal meu rege e Viorel!

Trecura munti,trecura ape,
    Pana ce in cale maretul castel sa se arate;
    Acolo intre cei patru pereti,
    O dragoste mare s-a infiripat intre cei doi iubareti!
    Pe zi ce trece domnita Luna era mai frumoasa
    Pentru toti era mai aratoasa,
    Trecura zile,luni si ani
    Si domnita Luna era mai frumoasa ca niste platani.

Odata cand feciorul a ajuns rege
    Si-a intrebat slujitorii cei credinciosi
    Cum in regat le mai merge
    Dar ei erau putin capriciosi,
    Dar cu timpul au devenit prietenosii.
    Toti se mirau de Domnita Luna
    Care e mai frumoasa decat stapana.

A fost o voiosie in regat,
    De si acum o mai aud din alt palat,
    Domnita Luna si feciorul ,acum rege,
    Au ramas pe veci indragostiti,
    Deoarece s-au cunoscut in ziua de Dragobete. 

• - Flo - (ASIA1)- Flo - (ASIA1) Postări: 31
    editat 24.02.2018

Deoarece soarele nu poate să apună
    făr de a-şi întoarce privirea după fecioarele
    cetătii, mă-ntreba:
    de ce-aş fi altfel decât soarele?

O fată frumoasă e
    mirajul din zariste,
    aurul graiului,
    lacrima raiului.

Tu, fată frumoasă, vei rămânea
    tărâmului nostru o prelungire
    de vis, iar printre legende
    singura adevărată amintire.

Tu , fată frumoasă ,                                                                                                                                                                             Cu aceea rochie albastră ,                                                                                                                                                                 Da chiar este ea ,                                                                                                                                                                               Beatrice a mea ,

Și cu Asta - basta ,                                                                                                                                                                             Cu poezia asta , 

Sper ca va plăcut :)                                                                                                                                                                                       

Post edited by - Flo - (ASIA1) on
    - Flo - @ Asia 1
    RELOAD Power
  • keno,e frumos si cu dragobetele si cu poeziile. te-as ruga sa te rupi,puțin, din atmosfera asta idilică si,dacă  nu cerem prea mult să ne luminezi si pe noi puțin: cum sa facem misiunea regala daca ,din 70 de atacuri ,la corbi, nu am avut unul mai mare de 700 de soldati. si,crede-mă, te rog, a fost doar unul,nu mai mulți de 700.cere-le șefilor tăi cei germani să mai și coreleze misiunile cu oferta de corbi, sau, sa-i zică ....misiune imposibilă, ca să ne prindem și noi. in rest, numai de bine,continuați cu minunatele voatre momente poetice,o seară mai bună decât cea pe care ne-ați facut-o nouă
  • superman (RO1)superman (RO1) Postări: 1
    editat 24.02.2018
    O viata iar de as avea
    La tine gandul tot mi-ar sta
    Sa ma iubesc cu alta  femeie
    Un gand ce inima-mi incheie.

Nimic din lumea asta mare
    Nu mi-ar ajunge ca in dar
    Sa-ti dau in ziua asta-n zare
    Ca sa-ti acopar al tau har.

Tu raza lina hai strapunge
    Inima-mi doar cu o privire
    Alina-mi sufletul cu-n zambet
    Tu Fiorella a mea magie.
    Post edited by superman (RO1) on
  • Keno a zis:
    Au fost mărite premiile de la locul 2 și 3 ! Succes !
    F bine.

Mai tare ne-am bucura daca am primi si noi castele mai mari de 500-700 la eventul in curs. Am atacat azi toata ziua si nu am primit unul mai de Doamne ajuta.

La eventul trecut cu Ungaria 2 a fost acelasi lucru. Chiar isi bat joc de noi.

Astept un raspuns.

O seara buna.
  • happyiulian (RO1)happyiulian (RO1) Postări: 421RO1

Deoarece soarele nu poate să apună
    făr de a-şi întoarce privirea după fecioarele
    cetătii, mă-ntreba:
    de ce-aş fi altfel decât soarele?

O fată frumoasă e
    mirajul din zariste,
    aurul graiului,
    lacrima raiului.

Tu, fată frumoasă, vei rămânea
    tărâmului nostru o prelungire
    de vis, iar printre legende
    singura adevărată amintire.

Tu , fată frumoasă ,                                                                                                                                                                             Cu aceea rochie albastră ,                                                                                                                                                                 Da chiar este ea ,                                                                                                                                                                               Beatrice a mea ,

Și cu Asta - basta ,                                                                                                                                                                             Cu poezia asta , 

Sper ca va plăcut :)                                                                                                                                                                                       

Ți-ai încurcat iubitele, Beatrice ii grăsuța cu rochia roz și cu gogoșile în gură, Fiorella ii fata cu rochie albastră... Hmmm, cineva trăiește într-un triunghi amoros❤️
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!