Acasă Romanian Goodgame Empire - Jocul Întrebări cu privire la joc

Avem nevoie de noi Moderatori!

ModeratorSuntem mereu în căutare de oameni talentați care să se alăture echipei. Aceasta înseamnă oameni ca tine! Dacă crezi că ne poți ajuta să organizăm și să informăm comunitatea în timp ce îi facem pe toți să se simtă bine, atunci te rugăm să te înscrii. Avem nevoie de oameni care să ajute pe forum, în spatele scenei cu anunțuri, pe Discord și pe alte rețele de socializare.

Dacă crezi că e ceva ce te poate interesa, dă clic AICI

Utopia, noua putere pe harta !!!

28

Comentarii

• BRONCEA (RO1)BRONCEA (RO1) Postări: 20
    editat 22.03.2015
    Cea mai puternica alianta pe harta ramane DX
    BRONCEA @ ro 1
  • bebe_lidero (RO1)bebe_lidero (RO1) Postări: 21
    editat 22.03.2015
    Fratilor;
    Regret sa o spun dar NO NAME va cadea, am prieteni acolo dar razboiul este razboi.Sper ca jocul de aceasta data sa fie corect
    va rog doar sa pastrati bunul simt
    bebe_lidero @ ro 1
    editat 22.03.2015
    ideea este sa reusim sa pastram un echilibru pe harta
    jucatori in dezvoltare vor trebui protejati
    sunt polite de platit
    bebe_lidero @ ro 1
    editat 22.03.2015
    bebe_lidero a scris: »
    ideea este sa reusim sa pastram un echilibru pe harta
    jucatori in dezvoltare vor trebui protejati
    sunt polite de platit
    :confused:
    bebe_lidero @ ro 1
  • dnx (RO1)dnx (RO1) RO1 Postări: 250
    editat 22.03.2015
    andrei 224 a scris: »
    pai o alianta mare dc sa nu atace o academi??????

atat timp cat o academie isi permite sa atace intr-o alianta mare si alianta mare ataca inapoi

daca o alianta de 30 atac intr-o alianta de 65 inseamna ca isi permite sa duca un razboi

foarte corect spus. ataca baietii din academii si cand le intorci vizita sunt mirati vezi doamne ca de ce ii ataca jucatori din aliante mari :)))
    editat 22.03.2015
    BRONCEA a scris: »
    Cea mai puternica alianta pe harta ramane DX

normal! :))
  • FabioCristian (RO1)FabioCristian (RO1) RO1 Postări: 35
    editat 22.03.2015
    Brassov stai linistit si voi la fel faceti nu am vazut din BKL dar cred ca au fost peste 50 de goarne din tigrii si arcadia de la vecini pana in 15 campuri
    FabioCristian @ ro 1
  • Dani H (RO1)Dani H (RO1) RO1 Postări: 10
    editat 22.03.2015
    Celor care mai cred alceva le spun ca sa nu aibe dubii.
    Utopia a format-o din nou tirania unei ligi( acum no name, altadata f.o.c, e.t.c), asa s-a intamplat mereu , asa se va intampla si pe viitor.
    De data aceasta aliante puternice precum dx s-a batut cu no nameul singuri si au rezistat, apoi a inceput no nameu sa dea pe noi ( Legendary)....am rezistat, si precum a stiut intotdeauna no nemul dau toti intr-o singura alianta.
    Acum ne-am unit cativa fortele tocmai ca sa nu mai existe aceasta tiranie a unei ligi impotriva unei singure aliante. Speram , sau cel putin eu personal sper, ca jocul sa devina unul echitabil de acum, sa ajungem si noi sa ne permitem un razboi 1 la 1 sa nu fim nevoiti sa ne uitam in gorna cum apar 1000 de atacuri, sa cheltuim bani pe porti aiurea si mai presus de orice, sa ne punem seara la 12 linistiti in pat, sa putem iesii la o terasa fara sa fim nevoiti sa ramanem zi lumina pe joc.
    Adevarat este si ca monstrii nasc monstrii, dar eu sper sa nu ne transformam si noi in tirani, daca se va intampla asta, vor continua alte ligi si ate uniuni pana se elimina prostia asta cu 90% din harta intr-o singura liga
    Dani H @ ro 1
  • Dani H (RO1)Dani H (RO1) RO1 Postări: 10
    editat 22.03.2015
    Si ca sa raspun cuiva mai sus, are make dreptate, noi postam cu nume reale, de ce ne-am ascunde dupa degete?
    Dani H @ ro 1
  • Contele CalinContele Calin Postări: 1
    editat 22.03.2015
    vindeti un cont de lvl 70 sua 60 intre ele:confused:
    Contele Calin @ ro 1
  • brassov (RO1)brassov (RO1) Postări: 117
    editat 23.03.2015
    FabioCristian a scris: »
    Brassov stai linistit si voi la fel faceti nu am vazut din BKL dar cred ca au fost peste 50 de goarne din tigrii si arcadia de la vecini pana in 15 campuri

Prietene , sti ce i un OB ???

cam de genul ala esti si tu .. te ai bagat si tu in seama dar nici nu sti despre ce este vb in printul pe care a fost adresat alte i persoane ..

inainte sa te mai bagi ca OB ul , citeste si abia dupa dai un rsp ..

sa fi iubit ;)
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Forever young
  • MixRemixMixRemix Postări: 11
    editat 23.03.2015
    Dc la orice post de un anonim iese cearta intre cele 2 confederatii .... ?
    Titlul este " Utopia, noua putere pe harta !!! "
    S-a deviat total de la intrebarea celui care a postat primu pana la ultimul comentariu facut !
    Mdea...va bateti capu degeaba
    Inca nu se stie...ca vor fi 2 confederatii mereu ?
    Una care invinge...si care se va destrama...cele care au plecat din cea invingatoare impreuna cu cele care au pierdut vor forma o alta confederatie ?
    Asa va fi mereu
    Un Exemplu : no name a castigat...a plecat legendary ..s-au dus cu dx ol si altele...ele au format o confederatie..se vor bate cu no name-ul...care va castiga se va lupta cu alta confederatie facuta de cele pierzatoare...
    Asta este mersul jocului...
    Dar m-am plictisit ca lumea sa se certe mereu pe acest forum ...Nu stiu sigur daca este sau nu asa dar nu cred ca Forumul din germania / usa fac acelasi lucru ca aici ...poate se intampla dar nu asa de des si in felul asta :))
    La fiecare post...
    Poate m-am bagat in seama degeaba...sau poate ca nu
    Va doresc o zi Buna in continuare !
    MixRemix @ ro 1
  • editat 23.03.2015
    brassov a scris: »
    Prietene , sti ce i un OB ???

cam de genul ala esti si tu .. te ai bagat si tu in seama dar nici nu sti despre ce este vb in printul pe care a fost adresat alte i persoane ..

inainte sa te mai bagi ca OB ul , citeste si abia dupa dai un rsp ..

sa fi iubit ;)

din moment ce voi nu respectati ora de impact a confederatiei noastre care este ora 12:00 noi de ce sa respectam ora voastra? veniti pe noi cu atacuri la 1 2 venim si noi la 2....poate 3 poate 4 cum am zis ori va supuneti regulilor astora care cred ca sunt de bun simt ori va impunem regulile astea vedem care pe care.
    Sa castige cel mai bun.
    spor.
  • cornel1458 (RO1)cornel1458 (RO1) Postări: 331
    editat 23.03.2015
    makedonix a scris: »
    din moment ce voi nu respectati ora de impact a confederatiei noastre care este ora 12:00 noi de ce sa respectam ora voastra? veniti pe noi cu atacuri la 1 2 venim si noi la 2....poate 3 poate 4 cum am zis ori va supuneti regulilor astora care cred ca sunt de bun simt ori va impunem regulile astea vedem care pe care.
    Sa castige cel mai bun.
    spor.

Ai dreptate!
    ”Un om trebuie să fie destul de mare ca să-și recunoască greșelile, suficient de deștept ca să învețe din ele și îndeajuns de tare ca să le îndrepte.”
  • AdventurerMikiAdventurerMiki Postări: 84
    editat 24.03.2015
    vrei sa te joci si sa castigi bani reali
    un nou joc abia lansat gen MarketGlory
    https://www.hamllet.com/register.php?r=killerX
    http://ro.board.goodgamestudios.com/...chmentid=11094

daca te intereseaza site-uri PTC (paid to click) va recomand ceva nou aparut
    https://trafficmonsoon.com/?ref=killer
    AdventurerMiki @ ro 1
    editat 24.03.2015
    vrei sa te joci si sa castigi bani reali
    un nou joc abia lansat gen MarketGlory
    https://www.hamllet.com/register.php?r=killerX
    http://ro.board.goodgamestudios.com/...chmentid=11094

daca te intereseaza site-uri PTC (paid to click) va recomand ceva nou aparut
    https://trafficmonsoon.com/?ref=killer

da pe tampitu asta nu-l ban-eaza nimeni cu reclamele lui de kkt??
  • Anonim007Anonim007 Postări: 1
    editat 24.03.2015
    ca sa va spulber dilema in care va aflati toti in legatura cu intrebarea cn va iesi invingatori ,Utopia sau No Name
    Utopia va iesi garantat Castigatoare
    Si ca sa nu credeti ca sunt un fan al lor va spun dp acum,fac parte dintro alianta din No Name,si culmea prostiei nu avem nici un razboi si nu suntem atacati de nici un membru al confederatiei Utopia care este in fapt dusmanul nostru, insa suntem atacati la greu de cei care scriptic ne sunt aliati adica tot de aliante din No Name

Deci ce concluzie se poate trage de aici cand le zici celor care te ataca sa se uite la descriere si sa vada ca si noi suntem tot o academie No Name ca si ei si iti raspund ca nui intereseaza asta

Asa ca sincer ne bate gandul si pe noi ca si pe alte aliante sa trecem neutre ,,nici in utopia nu vom intra pt ca suntem o alianta cu respect nu de Kurve care se plimba din pl in pl cum fac multe aliante
    acum va las pe voi sa trageti concluziile
    Anonim007 @ ro 1
  • NickName (RO1)NickName (RO1) Postări: 752
    editat 24.03.2015
    Anonim007 a scris: »
    ca sa va spulber dilema in care va aflati toti in legatura cu intrebarea cn va iesi invingatori ,Utopia sau No Name
    Utopia va iesi garantat Castigatoare
    Si ca sa nu credeti ca sunt un fan al lor va spun dp acum,fac parte dintro alianta din No Name,si culmea prostiei nu avem nici un razboi si nu suntem atacati de nici un membru al confederatiei Utopia care este in fapt dusmanul nostru, insa suntem atacati la greu de cei care scriptic ne sunt aliati adica tot de aliante din No Name

Deci ce concluzie se poate trage de aici cand le zici celor care te ataca sa se uite la descriere si sa vada ca si noi suntem tot o academie No Name ca si ei si iti raspund ca nui intereseaza asta

Asa ca sincer ne bate gandul si pe noi ca si pe alte aliante sa trecem neutre ,,nici in utopia nu vom intra pt ca suntem o alianta cu respect nu de Kurve care se plimba din pl in pl cum fac multe aliante
    acum va las pe voi sa trageti concluziile

..............
    [SIGPIC] [/SIGPIC]NickName @ ro 1
  • mitzwmitzamitzwmitza Postări: 182
    editat 25.03.2015
    PENTRU TOTI PAMBLICARII care habar nu au ce se intampla pe joc dar isi dau cu parerea, ca "e si ei oameni" si are si ei dreptu' la opinie... va SPUN ASA:

Utopia ieri au dat un maxim de 250 atacuri pe una dintre aliantele NO NAME. Cate atacuri le-au ramas? Aproximativ 50...
    NO NAME a afisat in repetate randuri mass-uri de peste 700 atacuri. Cate s-au aparat, maxim 100-200. Asa ca, s-avem pardon.

Nu mai credeti ce maraie makedonix pe aici, ca lauda de sine pute a peste afumat...
    Oare nu va dati seama ca toate balivernele astea scornite de ei sunt menite ca sa va atraga pe cat mai multi in razboiul lor, spre a scapa ei de unele atacuri care ar veni pe voi cei care va alaturati ligii lor?

Utopia pana acum a afisat urmatoarele:
    - propaganda falsa;
    - recrutari masive, pe premiza "nu conteaza cine vine ca oricum e in prima linie, noi stam mai la coada..."
    - furturi de sate;
    - atacuri pe capitale si metropole;
    - sabotaje.

Pe langa ca ati ales un nume predestinat, aveti si un comportament care atrage doar dusmani.
    Si voi mai vreti joc echitabil? =))
    "Ador ideea unui joc nebun în care toţi cred că joacă pentru ei... dar de fapt joacă pentru alţii."
    editat 25.03.2015
    mitzwmitza a scris: »
    PENTRU TOTI PAMBLICARII care habar nu au ce se intampla pe joc dar isi dau cu parerea, ca "e si ei oameni" si are si ei dreptu' la opinie... va SPUN ASA:

Utopia ieri au dat un maxim de 250 atacuri pe una dintre aliantele NO NAME. Cate atacuri le-au ramas? Aproximativ 50...
    NO NAME a afisat in repetate randuri mass-uri de peste 700 atacuri. Cate s-au aparat, maxim 100-200. Asa ca, s-avem pardon.

Nu mai credeti ce maraie makedonix pe aici, ca lauda de sine pute a peste afumat...
    Oare nu va dati seama ca toate balivernele astea scornite de ei sunt menite ca sa va atraga pe cat mai multi in razboiul lor, spre a scapa ei de unele atacuri care ar veni pe voi cei care va alaturati ligii lor?

Utopia pana acum a afisat urmatoarele:
    - propaganda falsa;
    - recrutari masive, pe premiza "nu conteaza cine vine ca oricum e in prima linie, noi stam mai la coada..."
    - furturi de sate;
    - atacuri pe capitale si metropole;
    - sabotaje.

Pe langa ca ati ales un nume predestinat, aveti si un comportament care atrage doar dusmani.
    Si voi mai vreti joc echitabil? =))

doar o chestie...din alea 250 de atacuri date doar in dx au ramas 50 pt ca nush dc s-au aparat 10.
    vezi mai fa un calcul. in rest...da, ``no name e cei mai tari`` , vba ta.

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier