Acasă Romanian Goodgame Empire - Jocul Sugestii, laudă, critică

Avem nevoie de noi Moderatori!

ModeratorSuntem mereu în căutare de oameni talentați care să se alăture echipei. Aceasta înseamnă oameni ca tine! Dacă crezi că ne poți ajuta să organizăm și să informăm comunitatea în timp ce îi facem pe toți să se simtă bine, atunci te rugăm să te înscrii. Avem nevoie de oameni care să ajute pe forum, în spatele scenei cu anunțuri, pe Discord și pe alte rețele de socializare.

Dacă crezi că e ceva ce te poate interesa, dă clic AICI

Critica: Coasta cutitelor

2

Comentarii

• Lexundros (RO1)Lexundros (RO1) RO1 Postări: 23
    editat 17.12.2013
    Tin sa precizez ca acest joc este pentru persoane cu grad de inteligenta ridicat, il pot juca multi dar putini il pricep cu adevarat, si pentru acele persoane sunt rubinele care de multe ori compenseaza multe, dar nu complet. Iar cand incepi sa faci o afirmatie prima data sa te documentezi umpic despre ce este vorba, nu te arunci ca si "musca pe rahat".
    Eventul este ok si toate de acest gen, sper sa fie cat mai multe :) sa am comandanti bazati cat de multi :)
    Lexundros @ ro 1
  • THE TIGER (RO1)THE TIGER (RO1) RO1 Postări: 211
    editat 17.12.2013
    Eu l-am facut fara sa bag niciun rubin am facut peste 4500 perle si pana se incheie mai bag
    banderas833 @ ro 1
  • editat 18.12.2013
    alexander96 a scris: »
    ziceti ca e pierdere de timp dar uite ca sunt multi care au facut eventul eu am inceput acum 2 sapt si mai am 4 turnuri pana la kraken lam facut lejer nici nu ma grabesc uneori am batut pasul pe loc. daca vorbiti frumos poate va pun un print-screen cu tabara mea doar din corturi si articole decorative pe resurse obtinute de la convoaiele de pirati.

ce ai facut tu nu a facut nimeni poze cu tabara de la cutite gasesti subiect deschis de mine exact asa se numeste Coasta Cutitelor vezi acolo tabara;););):)))
    v-au lamurit ceilalti jucatori cu privire la eveniment nu e important nici sa iei regali si nici decoratiunea aia cel mai important premiu la un eveniment sunt echipamentele unice>cele cu rosu fara de care nu am putea avea comandanti de 90 cu 90 nu mai imi racesc gura de pomana v-au lamurit colegii nostri de mai sus:D
    O zi buna!
  • Andrei2013BossAndrei2013Boss Postări: 18
    editat 19.12.2013
    Io tot atac si tot pierd e nasol nu se merita sa dai monezi de drum degeaba
    Andrei2013Boss @ ro 1
  • editat 19.12.2013
    Io tot atac si tot pierd e nasol nu se merita sa dai monezi de drum degeaba

pai daca ataci cu spadasini si cu ghioage normal ca pierzi:)))
    cauta prin forum cum se face un atac pe turnuri ca exista astfel de posturi si cu ce unelte trebuie sa dai si cu ce soldati si apoi o sa castigi:D
  • bebe_lidero (RO1)bebe_lidero (RO1) Postări: 21
    editat 20.12.2013
    ai dreptate
    bebe_lidero @ ro 1
  • ZacaseZacase Postări: 944
    editat 20.12.2013
    Eu il joc doar de distractie. Nu prea se merita dar macar mai frec menta putin!
  • .DIACONU. (RO1).DIACONU. (RO1) Postări: 802
    editat 20.12.2013
    in general pe event scuturile fac diferenta.
    [SIGPIC][/SIGPIC],
  • razzy11razzy11 Postări: 467
    editat 21.12.2013
  • WarriorRobert67WarriorRobert67 Postări: 883
    editat 22.12.2013
    pro nu-mi place
    WarriorRobert67 @ ro 1
  • butco dumitru fbutco dumitru f Postări: 26
    editat 22.12.2013
    pro
    cei care au multe rubine pot sa il faca deoarece e mult mai usor jocul cu rubine
    butco dumitru f @ ro 1
  • Nobleman2345ser (RO1)Nobleman2345ser (RO1) RO1 Postări: 213
    editat 22.12.2013
    Ai dreptate, pana la urma nu este cine stie ce articoloul ala, pierzi sute de soldati si mi de monede de pomana
    Nobleman2345ser @ ro
  • AlionteMarius1AlionteMarius1 Postări: 2,621
    editat 22.12.2013
    Astăzi vin cu un comentariu foarte mare :)) :

Topicul, consider că îşi are rostul 40% şi 60% nu. Tu, cel ce ai făcut topicul, vrei să îi avertizezi într-un fel pe cei care au nivel mic şi nu pot participa sau care participă la acest eveniment. Şi eu am fost pe acest eveniment, dar nu am primit mare lucru şi consider că îţi trebuiesc foarte multe monede şi timp şi gândire.. ştiţi voi.

Pro sau Contra:

Eu nu sunt nici pro şi nici contra, important: participă cine vrea şi cine nu. Echipamentul acela roşu face totul. Dar îţi trebuie răbdare ca să-l obţii.

Şi încă ceva:

Avertisment:

- Cei de nivel 30 care nu prea le au cu jocul: să nu intraţi în evenimentul acesta, veţi pierde totodată multe monede şi resurse la deblocarea regatului şi nu câştigaţi mare lucru.

Baftă tuturor!
    200.gif

— Dă un clic AICI, dacă ai nevoie de informaţii de joc. Merci!

I'm a writer. Click here to see my fantastic stories!
    editat 22.12.2013
    Am terminat evenimentul, adica am iesit mai repede ca m-am sictirit deja de el dar a meritat, la ce am luat de pe el:

Echipamente
    1.Sceptrul reginei marilor
    2.Sabia peste spada
    3.Busola de aur
    (nu va mai descriu ce proprietati au, sunt cele mai bune din joc impreuna cu regele ghimpe,ce pot spune pt cei incepatori, ii ca rupi cu, comandantul de doua ori mai multa armata decat ai cand ataci alt jucator :) .)

Ornamente:

Marile Morti +198
    Comorile din adancuri +195

Am vrut sa mai stau sa i-au mai multe ornamente "comorile din adancuri", dar am iesit din eveniment ca deja ma termina psihic. Dar acum as mai fi stat sa atac :).

Nu recomand celor sub level 40 sa intre decat daca nu au ce face cu rubinele.

Proportiile de soldati pierduti trebuie sa fie cam 1/3 din numarul de scoici castigate adica:
    Primesti 120 de scoici mor cam 40 de soldati. La mine asa a fost am facut aproximativ 7500 de scoici deci mi-au murit cam 2500 de soldati ce inseamna cel putin 350k aur, nu a fost problema pt mine mai am 400k :).

Sfaturi:

1.Daca intri in event sa ai minim nivel 40, soldati pregatiti si unelte, monede multe.
    2.Tabara o duci pana cam la 150 de soldati si apoi incepi sa upgradezi corturile nu fa multe de nivel 1 ca nu mai ai loc de ornamente apoi si o sa pierzi mai multi soldati.
    3.Ornamente trebuie facute, nu mari tabara prea mult fara sa faci ornamente pierzi soldati.
    4.Primele 5 corabii le ataci din ora in ora daca poti, faci de pe ele resurse si 5-6 scoici.
    5.La primele tabere ataci pe valuri nu pui unelte, la primele 3 minim 30-40 soldati da 348 resurse, la urmatoarele 2 minim 60 soldati da 638 resurse.
    6.Sa dispui de mult timp si rabdare.
    7.Am atacat corabiile de nivel 7 cu zidurile la 140% dau cel mai bine scoici si mor cei mai putini.
    8. Obligatoriu folosesti unelte scuturi scari cand cum ii cazul.
    9. Rubinele usureaza umpic munca si pierderile dar sunt cheltuite prost aici zic eu, mai bine iti faci brutarie si grajduri pe castele.

Evenimentul merita facut nici nu se pune problema, problema ii: Daca ai timp sa il faci si rabdarea necesara ....? ii un eveniment greu nu ii pt oricine.

Daca aveti intrebari imi puteti trimite mesaje pe forum.
    Spor sa aveti incontinuare.
    Lexundros @ ro 1
  • sss57sss57 Postări: 270
    editat 23.12.2013
    makedonix a scris: »
    pai daca ataci cu spadasini si cu ghioage normal ca pierzi:)))
    cauta prin forum cum se face un atac pe turnuri ca exista astfel de posturi si cu ce unelte trebuie sa dai si cu ce soldati si apoi o sa castigi:D

Eu am atacat numa cu ghioage si arbalete cu scari si scuturi de lemn si tot am luat echip nu trebuie neaparat regali si rubine trebuie stiinta e adevarat la convoaiele niv8 fara rubine nu le dobandesti
    SPYKE
  • THE TIGER (RO1)THE TIGER (RO1) RO1 Postări: 211
    editat 23.12.2013
    SA nu va mai aud ca nu se merita cei care zic asta sunt de level mic sunteti boti.Si eu mi-am luat cea ce am vrut si m-am plisctisit vreyo comandanti puternici faceti aceste evemnimente si nu o sa va para rau.
    banderas833 @ ro 1
  • editat 23.12.2013
    sss57 a scris: »
    Eu am atacat numa cu ghioage si arbalete cu scari si scuturi de lemn si tot am luat echip nu trebuie neaparat regali si rubine trebuie stiinta e adevarat la convoaiele niv8 fara rubine nu le dobandesti

da aici tin sa zic ca ai dreptate..dar la mine era altfel decat cum au zis ceilalti jucatori..eu dadeam numai pe cele de 8 pe cele de 7 rar..pentru ca cele de 7 ma ardeau mai mult decat cele de 8..cele de 8 avand cate 50 de sloturi pentru unelte in timp ce alea de 7 aveau cate 40 si nu puteam sa anulez si zidul si defensiva portii si defensiva soldatilor.:D eu am dat pe alea de 8 am fost foarte castigat..proportie atac convoaie..85 la suta cele de 8 si 15 la suta cele de 7:D nu m am grabit mi am luat echipamentele si ala decorativ si am mai ramas si cu cateva..3800 de scoici pentru eventul urmator:D direct am doua echipamente luate next time fara sa misc un muschi:D
  • marian12367marian12367 Postări: 17
    editat 23.12.2013
    eu sunt pro pentru ca e o risipa de timp mai ales de bagi resurse si soldaati si nu reusesti sa o termini
    SUNTEM GLADIATORII LIBERI !!!!
    NU SUNTEM SLUGA NIMANUI FERITIVA DE NOI SI CAND SUNTEM IN FLACARI !!!!

Gladiatori.jpg

CONFEDERATIA : C.A.N (Confederatia Aliantelor Neutre)
  • Cavalerul XXCavalerul XX Postări: 59
    editat 23.12.2013
    Stiti eu nu am ajuns la Coasta Cutitelor dar daca credeti ca e pierdere de timp si de soldati nu va mai bagati.
    Cavalerul XX @ ro 1
    editat 23.12.2013
    cele de nivel 8 daca nu ma insel aveau zidurile la 180% pe centru si flancuri numarul de scoici procurate erau la fel, mi s-a parut inutil sa le atac, am atacat de 2 ori am avut 60 soldati pierdere 127 de scoici, la level 7 am avut intre 30-40 de soldati pierdere, cu unelte pe resurse nu pe rubine. Mi s-au parut neprofitabile si nu le-am atacat. Eu am doar level 48, am 3 valuri de atac, la nivel mai mare am vazut ca ai 4 valuri ce deja schimba complet ecuatia, si strategia. Am vazut pe unii atacau numa cu arcasi, pe 3 flancuri (adica centru stanga dreapta) puneau scuturi si reduc puterea arcasilor, si atunci rupi arcasi cu arcasi in atac!, da ii o treaba si asta, cumva ii mai usor , dar consumi mai multe scuturi si unelte , ca ataci pe 3 nu pe 2 cum faceam eu, si faci economie de unelte. Important ii sa faci scoici :) alea sunt baza. Eu data viitoare, voi lua doar ornamente pt ca echipamentele sunt aceleasi din cate situ si nu se schimba deci voi putea lua doar ornamente, si credeti-ma si ornamentele sa ai pe castel numa din alea in loc de parcuri si gradini conteaza mult, si plus apoi pe av-uri deci ai ce face cu ele. Doar timp sa ai sa le faci :), si eu la inceput am crezut ca ii un joc de relaxare dar are multe dedesupturi, si poate aia ma atrage,la el, ca te poti afirma in joc daca sti cum, doar ca cere rabdare si sacrificiu timp, si din pacate in ziua de azi timpul ii o problema pt toti. In schimb pot sa spun ca ne trebuie si umpic de relaxare, si in relaxarea respectiva muncim intr-un joc, deci tot muncim :) dar macar asteptarile sunt pe masura, adica suntem recompensati considerabil.

Imi pare rau ca multi nu pricep acest joc sincer imi pare rau pt ei :) le urez succes pe viitor, cu munca vine si rasplata dar sa nu pricepi ca rasplata ii buna si sa zici ca ii rea .... te pune umpic pe ganduri, iar titlul la aceasta sectiunie din forum trebuia sa fie, cum pot face ceva profitabil pe cutzite ..? cum atac ? cum fac tabara ? cum etc...?; nu ba ca ii o prostie .. pierdere de timp scoateti din joc sectiunea asta.....

Inca mai am un pic de timp si rabdare sa explic la unul altul probabil in curand nu o sa am dupa cum observ ca altii nu mai au, si pun capac direct. Desi sunt incepator, invat repede si prind miscarea, sunt dispus sa spun si la altii ce si cum dar trebuie sa asculte. Avem alianta "Power kingdoms" cine vrea sa vina in ea ii binevenit, ajut pe oricine, atat timp cat imi dovedeste ca are interes si ii place jocul. Ma scuzati daca imi fac reclama la alianta si nu ii voie :).

Important este ca orice "un pic" face diferenta si poate face chiar "un pic mai mult".

Va salut pe toti sarbatori fericite !!!!

ps: Sper ca nu se supara nimeni pt cele zise au fost sincere.....
    Lexundros @ ro 1

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier