Acasă Goodgame Empire - Jocul Probleme tehnice şi Bug-uri

Avem nevoie de noi Moderatori!

ModeratorSuntem mereu în căutare de oameni talentați care să se alăture echipei. Aceasta înseamnă oameni ca tine! Dacă crezi că ne poți ajuta să organizăm și să informăm comunitatea în timp ce îi facem pe toți să se simtă bine, atunci te rugăm să te înscrii. Avem nevoie de oameni care să ajute pe forum, în spatele scenei cu anunțuri, pe Discord și pe alte rețele de socializare.

Dacă crezi că e ceva ce te poate interesa, dă clic AICI

Bug sau "echilibrare" ?

Gandalf7 (RO1)Gandalf7 (RO1) RO1 Postări: 528
Fac astia ce fac si mereu lovesc in interesele clientilor (fiindca pentru ei, jucatorii sunt CLIENTI).
De azi de dimineata am constatat o modificare a vitezei de deplasare... ghici ? Nu, categoric NU a crescut , ba dimpotriva s-a micsorat, astfel incat drumul parcurs a crescut de la cateva minute la zeci de minute sau ore !
Cum m-am obisnuit deja cu faptul ca "bugurile" sunt in 90% introduse intentionat de gegeeu , am tendinta sa trec asta de la bug la "echilibrare" >:) sau "compensare" >:) a jocului , facuta in cel mai jegos stil cu putinta :s , adica fara sa anunte, dupa principiul ca unii nici n-or sa bage de seama. Asa au facut de exemplu cand au dublat pretul rubinelor !!! Unii nici acum nu si-au dat seama de asta  B)
Concret : 
daca un spionaj pe pana la straini si-a modificat durata de la 0:53 la 1:03 (lucru nu foarte suparator) o caruta care facea 20 de minute pe monede , face acum pe acelasi traseu in PESTE O ORA !!! 20 de minute face acum PE PANA !!! Si ca sa nu se trezeasca vreun neavenit care isi da cu parerea in favoarea gegeeului precizez ca nu mi-a scazut vreun bonus de viteza si ca acest fenomen l-au testat si altii , confirmandu-mi ca si la ei se intampla.
Decenta ? ce e aia ar intreba CEO de la gegee... Bun simt ? Nu cred ca exista asa ceva in dictionarele lor explicative.
Doar bataie de joc la adresa clientilor, asa ca dragi prieteni, aveti ca optiuni sa acceptati sau sa protestati.
Indiferent ce veti face,
Sa fiti iubiti  <3

Update : desi spionajul se pare ca si-a revenit, totusi carutele se duc in continuare de parca si-au pierdut caii potcoavele...
RIDENDO CASTIGAT MORES

Comentarii

• Mondeo (RO1)Mondeo (RO1) RO1 Postări: 243
    editat 18.06.2019
    nu am timp sa citesc tot dar sunt sigur ca e o "echilibrare"
    e ceva legat de mecanica...fluidelor in stare inerta de miscare in sens contrar meridianului pararel perpendicular pe miscare... da da, cu siguranta asa e.

uite se sceensaver am facut;)

Gânditul este una dintre cele mai dificile slujbe.
    Poate din acest motiv foarte puțini se angajează la el
  • peter2 (INT2)peter2 (INT2) INT2 Postări: 51
    Fac astia ce fac si mereu lovesc in interesele clientilor (fiindca pentru ei, jucatorii sunt CLIENTI).
    De azi de dimineata am constatat o modificare a vitezei de deplasare... ghici ? Nu, categoric NU a crescut , ba dimpotriva s-a micsorat, astfel incat drumul parcurs a crescut de la cateva minute la zeci de minute sau ore !
    Cum m-am obisnuit deja cu faptul ca "bugurile" sunt in 90% introduse intentionat de gegeeu , am tendinta sa trec asta de la bug la "echilibrare" >:) sau "compensare" >:) a jocului , facuta in cel mai jegos stil cu putinta :s , adica fara sa anunte, dupa principiul ca unii nici n-or sa bage de seama. Asa au facut de exemplu cand au dublat pretul rubinelor !!! Unii nici acum nu si-au dat seama de asta  B)
    Concret : 
    daca un spionaj pe pana la straini si-a modificat durata de la 0:53 la 1:03 (lucru nu foarte suparator) o caruta care facea 20 de minute pe monede , face acum pe acelasi traseu in PESTE O ORA !!! 20 de minute face acum PE PANA !!! Si ca sa nu se trezeasca vreun neavenit care isi da cu parerea in favoarea gegeeului precizez ca nu mi-a scazut vreun bonus de viteza si ca acest fenomen l-au testat si altii , confirmandu-mi ca si la ei se intampla.
    Decenta ? ce e aia ar intreba CEO de la gegee... Bun simt ? Nu cred ca exista asa ceva in dictionarele lor explicative.
    Doar bataie de joc la adresa clientilor, asa ca dragi prieteni, aveti ca optiuni sa acceptati sau sa protestati.
    Indiferent ce veti face,
    Sa fiti iubiti  <3

Update : desi spionajul se pare ca si-a revenit, totusi carutele se duc in continuare de parca si-au pierdut caii potcoavele...
    Nu stiu din ce cauza ai problema asta, cel putin la mine atacurile cat si carucioare ajung in acelasi timp la destinatie ca in zilele anterioare.
  • ArtemisArtemis Postări: 288
    Bună ziua! 

@Gandalf7 (RO1) bonusurile de la abonamentul alianței au rămas la fel? 

• Gandalf7 (RO1)Gandalf7 (RO1) RO1 Postări: 528
    Artemis said:
    Bună ziua! 

@Gandalf7 (RO1) bonusurile de la abonamentul alianței au rămas la fel? 
    nu a avut nimeni abonament de alianta, deci nu avea ce sa scada :)
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • ArtemisArtemis Postări: 288
    Atunci probabil este un bug, pentru că dezvoltatorii jocului nu au modificat nimic peste noapte. 

Am să raportez! 

• Mr.Buster (RO1)Mr.Buster (RO1) RO1 Postări: 28
    Spune clar acolo in lista modificarilor aduse jocului ca bug-ul cu acel cursor care dispare a fost remediat.
    La mine tot dispare, si e foarte enervant.
    Singura mea explicatie e ca cei de la ggs vor sa nu vedem unde suntem cu sageata, ca sa dam accidental si sa cheltuim rubine pe o oferta cotata cu "BEST DEAL".

Who cares anyways ?
    I don't.
  • Gandalf7 (RO1)Gandalf7 (RO1) RO1 Postări: 528
    Vad ca acuma totul a revenit la normal, viteza este asa cum a fost inainte.
    Si-a revenit treptat, in sensul ca aseara spionajul mergea cu viteza cunoscuta si unele atacuri, azi de dimineata toate mergeau asa cum stiam ca trebuie sa mearga.
    Deci ceva a fost.
    RIDENDO CASTIGAT MORES
Sign In to comment.