Acasă Romanian Goodgame Empire - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Avem nevoie de noi Moderatori!

ModeratorSuntem mereu în căutare de oameni talentați care să se alăture echipei. Aceasta înseamnă oameni ca tine! Dacă crezi că ne poți ajuta să organizăm și să informăm comunitatea în timp ce îi facem pe toți să se simtă bine, atunci te rugăm să te înscrii. Avem nevoie de oameni care să ajute pe forum, în spatele scenei cu anunțuri, pe Discord și pe alte rețele de socializare.

Dacă crezi că e ceva ce te poate interesa, dă clic AICI

Discuții - Actualizare Iunie

Bravi războinici,

În această discuție vă invităm să vă exprimați opiniile pozitive și negative despre actualizarea care urmează, precum și întrebările și nelămuririle. 

Joc plăcut! 

«137

Comentarii

• daishinkan (RO1)daishinkan (RO1) RO1 Postări: 262
    Cam trista actualizarea ... :))) in primul rand ca nu prea se intelege ce si cum, si in al 2-lea rand, prea seaca :)) S-a spus ca se va schimba modul de premiere, monede ucenic cum erau inainte, acelasi shop sau se vor baga cum sunt acum la shopuri ?:)) 3 bucati de nisip sau articole de lvl 3-4 [ puse sa fie ]
    My form is justice! My form is the world! Revere me. Praise me. This noble and beautiful... immortal and most powerful god
  • -ATLAS- (RO1)-ATLAS- (RO1) RO1 Postări: 5
    Nu inteleg de ce vin asa multe cladiri pe baza de jetoane daca noi nu putem produce la fel de multe.
    Am revenit recent pe joc si inca ma chinui sa acopar cateva locatii cu serele alea nenorocite...
    Intelegeam daca puteai cumpara pe rubine sau in alt mod, dar nici macar cei care baga nu pot sa le faca in timp util :)))
    Tre sa stai in top 500 pe tinuturi si top mereu la liga, chiar si asa, tot nu le faci repede!
    Aspectele, asa si asa, eu as astepta niste castele cu tematica japoneza, alea chiar ar merge, ceva pe gustul meu.
    Oricum, jocul tinde tot mai mult sa se axeze pe evente.
  • Mondeo (RO1)Mondeo (RO1) RO1 Postări: 243
    Nu inteleg de ce vin asa multe cladiri pe baza de jetoane daca noi nu putem produce la fel de multe.
    Am revenit recent pe joc si inca ma chinui sa acopar cateva locatii cu serele alea nenorocite...
    Intelegeam daca puteai cumpara pe rubine sau in alt mod, dar nici macar cei care baga nu pot sa le faca in timp util :)))
    Tre sa stai in top 500 pe tinuturi si top mereu la liga, chiar si asa, tot nu le faci repede!
    Aspectele, asa si asa, eu as astepta niste castele cu tematica japoneza, alea chiar ar merge, ceva pe gustul meu.
    Oricum, jocul tinde tot mai mult sa se axeze pe evente.
    ca sa bani/rubine, simplu
    Gânditul este una dintre cele mai dificile slujbe.
    Poate din acest motiv foarte puțini se angajează la el
  • dado2 (RO1)dado2 (RO1) RO1 Postări: 38
    daca tot sunt cladiri noi macar mariti spatiu in castele si avanposturi 
  • ArtemisArtemis Postări: 288
    editat 01.06.2019
    Sincer nu am inteles mai nimic din noua cladire "academia militara", folosesti niste cuvinte pe care cred...  si tu nu stii ce traduci acolo...  sau sa intelegi draga @Artemis
    Nu inteleg de ce ggs e mereu varza la pragul asta... de a explica exact si scurt ceea ce este nou sau schimbat.

Luând în calcul faptul că nici eu nu pot vedea conținutul nou înainte de a se adaugă în joc, pot să mă deruteze și pe mine anumite noutăți, dar fac tot posibilul să le deslușesc și să traduc/adaptez cât de bine pot. 

Bineînțeles că mi-aș dori și eu să mi se ofere spre traducere texte în care să fie scris totul detaliat, cât de scurt și ușor de înțeles pentru toată lumea.  

De asemenea, am observat și eu că informațiile despre actualizare par cam incomplete și nu sunt oferite anumite detalii (poate chiar cele mai importante ). Cu siguranță că îmi doresc și eu să se ofere din partea lor cât mai multe detalii dinainte, nu să fie lăsați jucătorii să le descopere singuri după aceea. Sper că următoarele anunțuri să fie ceva mai detaliate.  

• NostaIe (RO1)NostaIe (RO1) RO1 Postări: 250
    Uite o dovada despre ce e gge :

Va las pe voi sa va dati cu parerea daca astia sunt niste escroci, sau doar prosti...

Auzi la ei, e pentru stapani de castel, dar mareste rezistenta in curte la atacurile de la NPC !!!
    (nici nu mai pun la socoteala ca traducerile sunt de toata pleasna, berserkerul e redenumit aici ca luptator scandinav, teroarea sau oroarea e redenumita ca spaima si alte dracovenii ... tu trebuie sa-ti dai seama ce au vrut sa zica, dar daca pui ticket , trebuie sa le spui exact denumirea in engleza)
    Un big SICTIR gegee  >:)

Voi ceilalti sa fiti iubiti  <3
    si mai scrie "  rezistenta unitatii de atac de aproape in timpul apararii" :))) cum e atac daca e pentru def ? ori e atac ori rezistenta ? 
    Open the gates of heaven, in hell they did not receive me ! Nostale no1
  • Lotus (RO1)Lotus (RO1) RO1 Postări: 245
    Da am si eu o gramada de pietre care-s stricate cu bonusuri de npc sincer cea mai mare piatra de curte pentru relicve la castelani contra stapani de castel sau toata lumea este 5 % cu 3 stele la voi e ceva mai bun ? 
    Lotus @ ro 1
  • Raybeck (RO1)Raybeck (RO1) RO1 Postări: 14
    Ma asteptam la un update mai mare, as vrea sa vad si eu vechiul update log
  • Maykei (RO1)Maykei (RO1) RO1 Postări: 67
    Să mor dacă înțeleg ceva  despre ce zic vrăjitoarele nemților!
    Poate ar trebui să colaboreze cu Mama Omida cea originală să știm și noi cum stăm cu hrana pe viitor, fiindcă din ce zic vrăjitoarele nemților,  bugul de hrană nu doar că nu o să dispară, ci o să explodeze de o să rămânem nu doar fără soldați, dar  sunt amenințat și comandații + castelanul să moară de foame. 
    @Artemis te rog lămurește-ne!
  • ArtemisArtemis Postări: 288
    Să mor dacă înțeleg ceva  despre ce zic vrăjitoarele nemților!
    Poate ar trebui să colaboreze cu Mama Omida cea originală să știm și noi cum stăm cu hrana pe viitor, fiindcă din ce zic vrăjitoarele nemților,  bugul de hrană nu doar că nu o să dispară, ci o să explodeze de o să rămânem nu doar fără soldați, dar  sunt amenințat și comandații + castelanul să moară de foame. 
    @Artemis te rog lămurește-ne!
    Bună seara,

Ghicitoarele se referă la informația postată în anunțul din linkul de mai jos: 

https://community.goodgamestudios.com/empire/ro/discussion/364357/bug-productie#latest

• Mondeo (RO1)Mondeo (RO1) RO1 Postări: 243
    editat 06.06.2019
    da, foamea asta e problema mare, culmea e ca, cu cat castiga mai mult cu atat vor mai mult, si asta cu cativa sclavi....
    Post edited by Mondeo (RO1) on
    Gânditul este una dintre cele mai dificile slujbe.
    Poate din acest motiv foarte puțini se angajează la el
  • NostaIe (RO1)NostaIe (RO1) RO1 Postări: 250
    da, foamea asta e problema mare, culmea e ca, cu cat castiga mai mult cu atat vor mai mult, si asta cu catIva sclavi....
    in lumea asta traim :)) cu cat ai mai mult, cu atat vrei si mai mult. daca ai 1 mil euro, vreo 5, daca ai 5 vreo 10 si tot asa. 
    Open the gates of heaven, in hell they did not receive me ! Nostale no1
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!