Acasă Romanian Goodgame Empire – Alianţe şi Pacturi Ştiri Alianţă

Avem nevoie de noi Moderatori!

ModeratorSuntem mereu în căutare de oameni talentați care să se alăture echipei. Aceasta înseamnă oameni ca tine! Dacă crezi că ne poți ajuta să organizăm și să informăm comunitatea în timp ce îi facem pe toți să se simtă bine, atunci te rugăm să te înscrii. Avem nevoie de oameni care să ajute pe forum, în spatele scenei cu anunțuri, pe Discord și pe alte rețele de socializare.

Dacă crezi că e ceva ce te poate interesa, dă clic AICI

SE FURA CONTURI!!

Aveti grija ca in ultima perioada se fura si se sparg parolele la coturile de pe joc.
Nu dati parola la nimeni s-au in cel mai rau caz doar la persoane pe care le cunoasteti si aveti incredere in ei
In data de 27.01.2019 s-au furat mai multe conturi de catre cel care detine contul pe joc cornel33
printre victime m-am aflat si eu, dar am reusit sa-mi recuperez contul .
Pentru recuperare cont trimiteti mesaj la administratorul jocului spunand ca ati uitat parola.
O zi buna
MARA

Comentarii

• mara19 (RO1)mara19 (RO1) RO1 Postări: 4

Aveti grija si la mesajele de genul asta:
    Are contul cu numele Sistem.
    si cand primesti mesajul crezi ca e de la GGE dar este un mesaj fals facut ca sa iti fure contul

Ai fost ales de catre echipa GoodGame sa primesti 1000.00 rubine gratis ,pentru a intra in posesia lor trebuie sa raspunzi la acest mesaj cu "Accept" ,numele contului si parola .

Echipa GoodGame Empire
  • Alina_1982 (RO1)Alina_1982 (RO1) RO1 Postări: 280

si cand primesti mesajul crezi ca e de la GGE dar este un mesaj fals facut ca sa iti fure contul

Ai fost ales de catre echipa GoodGame sa primesti 1000.00 rubine gratis ,pentru a intra in posesia lor trebuie sa raspunzi la acest mesaj cu "Accept" ,numele contului si parola .

Echipa GoodGame Empire
    asta cu mesajul vezi simplu dand click pe expeditor...dl cornel33(desi e copil mic dupa voce da na..) are un vocabular colorat pe joc l-am blocat dar puteam sa il raportez...din pacate si la noi a facut victime si sambata dupa ce a a fost dat afara de la noi am anuntat unde a plecat ca e "binevoitor" si te anunta ca ai atac in 2 min... la colegu a legat fb lui de cont deci poti da delogare de la fb si schimbat pass pana iti vine acru.... eu mi-am legat contu de fb si sper suportu sa accete sa schimbe si mailul de baza.....anunata si tu prin mesaje pe mai multi sa fie atenti la apelurile de la binevoitori....
  • nicky07 (RO1)nicky07 (RO1) RO1 Postări: 41

Echipa GoodGame Empire

.
  • nicky07 (RO1)nicky07 (RO1) RO1 Postări: 41
    da,am primit si eu acel mesaj...dar e de la Sistem. adica e cu punct...si  nu trebuie luat in  seama...chiar lam cautat pe harta si era de lvl ...5 sa zic asa,dar poate ca ia mers pt incepatori
    nu stiu cum,i sa permis sa scrie un asemenea mesaj
    parca suntem aici,ai nimanui....se blocheaza conturi pt ca se cumpara rubine
    si nu se pot bloca asemenea impostori
    .
    cine se ocupa cu din astea era legendar care intra in alianta si incepea sa sune tel ca ai atac in 2min sa gaseasca clienti care dau parola....
  • Lotus (RO1)Lotus (RO1) RO1 Postări: 245
    Suntem in secolu 21 si ne mai pacalesc chestile astea ? :)))))      Ma in primu rand uitativa la contu care va da mesaj ; 2 sistemu are parola si id tau la orice minut .     Cand ati vazut echipa GGE sa va dea 100 k rubine gratis ? Va spun eu : Niciodata :)))) 
    Lotus @ ro 1
    Suntem in secolu 21 si ne mai pacalesc chestile astea ? :)))))      Ma in primu rand uitativa la contu care va da mesaj ; 2 sistemu are parola si id tau la orice minut .     Cand ati vazut echipa GGE sa va dea 100 k rubine gratis ? Va spun eu : Niciodata :)))) 
    ba da...se dau...in ziua cand zboara porcii singuri nearucati de pe cladire;))
  • Claudiu2015Claudiu2015 Postări: 1
    Jucatorul care fura conturi este " mylegendempire " si "rares22" jucatorul acesta umbla din alianta in alianta , face print la numerele de telefon , iar dimineata intre orele 08-10 da mesaj ca ai atac si sa lasi parola sa iti apere. Mai nou se foloseste de contul rares22 cu care spioneaza aliantele ,pentru a ataca din Carla team . Mai are inca 4-5 conturi in alianta days of glory care tot a lui este . Este prieten bun cu Banescu Ionut care mereu ii tine partea la furturi . Acum vine intrebarea .. Oare cei din Carla Team nu stiu ce au la usa ? Eu am marcat toate conturile din days of glory , cele pe care le foloseste la furturi si le voi posta pe youtube impreuna cu prietenul lui " Banescu Ionut " 
    Greseala mare e ca primesc rang de Sergent si pot vizualiza nr de telefon , plus ca unii nu au facute setarile la panou . Deja am auzit ca Alianta Carla team a fost luata in vizor pe chestia asta de multe aliante pe unde a fost individul . Am vazut si pe facebook pe grupuri discutand legat de chestia asta .
  • baubau (RO1)baubau (RO1) RO1 Postări: 42
    se sparg prea simplu conturile 

luam ca de exemplul contul bluepriest ( cu l )
    se poate pune i mare (I) in loc de L mic (l) si avem biurepriest (bIuepriest)
    copie 1:1 

dat fiind cazul anterior oricine poate face o clona a unui avansat dintr-o alianta si sa ceara parolele ;)))) 
    aaaa.. cate conturi s-au spart asa? aproximativ +20-30 :)))) 

mare grija 
    you know me not gonna change , you know . 
    si daca nu te uiti de 2 ori...platesti cu contul desi si sa fie cont de mare rubinar ...ce castiga ca ii fura si distruge contu nu vad.... paguba e pe un joc unde nimeni nu e obligat sa isi bage banii...real..ghinion:)))
    se sparg prea simplu conturile 

luam ca de exemplul contul bluepriest ( cu l )
    se poate pune i mare (I) in loc de L mic (l) si avem biurepriest (bIuepriest)
    copie 1:1 

dat fiind cazul anterior oricine poate face o clona a unui avansat dintr-o alianta si sa ceara parolele ;)))) 
    aaaa.. cate conturi s-au spart asa? aproximativ +20-30 :)))) 

mare grija 
    numai 20-30? putin:)) si daca contu nu are mail real si nu e legat de fb...pa pa cont:)))
  • HazardHazard Moderator Postări: 201
    Salutare,

Atata timp cat nu exista dovezi clare nu se pot lua masuri. Parolele sunt informatii confidentiale care nu trebuiesc impartasite cu nimeni, deicizia va apartine daca alegeti sa va dati parolele..
    Trebuie sa fiti vigilenti...

Hazard ~ Pericol

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier