Discuții Update Ianuarie

Aici puteți discuta despre următorul update.

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori

Comentarii

• Prevad o reducere forte mare la aspecte la cat is astia de generosi :smiley:  a da si cine dracu ar da 60 de lei pentru 50k stocare in plus la hrana doar pentru o locatie ?
  • daishinkan (RO1)daishinkan (RO1) Postări: 259RO1
    Prevad o reducere forte mare la aspecte la cat is astia de generosi :smiley:  a da si cine dracu ar da 60 de lei pentru 50k stocare in plus la hrana doar pentru o locatie ?
    copilasule, bns ala de 50k stocare va fi un + la abonamentul de 60 lei existent...si pentru jucatorii mari care joaca calumea, si 10k e foarte bun.
    My form is justice! My form is the world! Revere me. Praise me. This noble and beautiful... immortal and most powerful god
  • Muffins 2.0 (ASIA1)Muffins 2.0 (ASIA1) Postări: 2,941ASIA1
    Cum incepe gge noul an ?
    Cu un update in care 90% din el e facut doar ca sa te stoarca din bani.
    Good Job to everyone at gge. (Penibil, dar probabil... singurul lucru care l-au facut ^gandit/planuit^ si planificat de pe luna decembrie pe luna ianuarie e cum sa faca ei rost de mai multi bani de la jucatori in schimbari mici si care nu se simt.

Unele companii care chiar ar face ceva *wow* pentru a intra in noul an si prin a impresiona/ajuta comunitatea asta.. care e si ea vai de capul ei *cu 50% mai putini jucatori activi*... ar fi sa treaca naibi odata de la flash la HTML5, sa reintroduca odata cele doua evenimente asteptate de jucatori (Berimondul si capitalele regale).

Dar cei care au urmarit cu atentie progresul gge-ului in ultimul an.. isi dau seama ca aceste evenimente vor veni pe la jumatatea anului sau nu vor veni de loc asa cum era ele odata... total schimbate si neinteresante (ex turnirul aliantelor).

In ultimele 2 luni, am stat pe joc.. daca as calcula ... aproximativ ~1 ora+ (total).. pe cont.

Multa bafta in noul an, si mult spor la joc.
    Cat de la mine, 1 an de protectie e mai ieftin decat bani necesari intr-un eveniment pe romania.
    ] - asia 1 / Second player on power -   - 2.8m power - Oct. 04. 2019 

I'm a ghost, but i'm still here.
     To be continued....

• Prevad o reducere forte mare la aspecte la cat is astia de generosi :smiley:  a da si cine dracu ar da 60 de lei pentru 50k stocare in plus la hrana doar pentru o locatie ?
    copilasule, bns ala de 50k stocare va fi un + la abonamentul de 60 lei existent...si pentru jucatorii mari care joaca calumea, si 10k e foarte bun.
    Trebuie sa fi prost ca sa dai 60 de lei pentru un bonus da acm na omu nici o simpla parere nu poate sa mai spuna ca se trezesc destepti sa comenteze
  • Lotus (RO1)Lotus (RO1) Postări: 205RO1
    Degeaba se lauda ei ca au facut uprade ala ala ala ; pana la urma se constata cu toate upgradeurile lor sunt bune de nimic .  
    Lotus @ ro 1
  • VRAJITORUL9 (RO1)VRAJITORUL9 (RO1) Postări: 114RO1
    Ma nu va mai plângeti ca în mare parte update-ul e ok, nu va obliga nimeni sa va cumpărați abonamente, iar dacă tot vorbiți de bani sunt jocuri unde dacă nu bagi bani degeaba joci aici pe gg tot mai poți face ceva dai pe fortărețe  mai  faci un grajdi sa ai viteza sa poți prinde mai multe mai iei rubine de la turnuri  salturi mai faci din turnuri(puține dar faci) nu zic ca e ușoR,  dar dacă ești destul de activ  poți sa te dezvolți mai bagi o data la 3 luni o oferta la samurai sa iei soldati sa dai  cu ei pe fortărețe și aia e 
    Fortaaaaaaaaaaaaaaaaaa Ordinul Pheonix
    Prevad o reducere forte mare la aspecte la cat is astia de generosi :smiley:  a da si cine dracu ar da 60 de lei pentru 50k stocare in plus la hrana doar pentru o locatie ?
    Trebuie sa fi prost ca sa dai 60 de lei pentru un bonus da acm na omu nici o simpla parere nu poate sa mai spuna ca se trezesc destepti sa comenteze
    e simplu. Vrei, dai 60lei, nu vrei, nu dai. Jucatorii de top au abonamente, noi astia ne plangem pe forum .
    My form is justice! My form is the world! Revere me. Praise me. This noble and beautiful... immortal and most powerful god
  • .Spartacus. (RO1).Spartacus. (RO1) Postări: 2RO1
    La ce castelani se baga acum la metamorfi sigur se va da jocul peste cap
    O sa aibe toti castelan bun si cei care ataca sparge 1k
    E ciudat
    Trebuie sa stii sa te si aperi, nu castelanul face strategia. Si oricum, la ce cmdt sunt pe joc...cu o corbita cu aspect sau invocator cu aspect cu piatra curte sau flanc...faci praf si castelanu asta cu 100.
  • nicky07 (RO1)nicky07 (RO1) Postări: 41RO1
    E ciudat
    ce se da la castelanii metamorfi,nu neaparat e si real..dar,iti poti face comandanti cu cerintele de acolo: ca are 90% atac de aproape,poti sa iti faci un cmdt cu asa ceva,ca are cu distanta..la fel si asa mai departe...cu nu stiu cata protectie zid,poarta etc

ce am vazut eu la metamorfi....spionajele arata  ca au defensiva de 450 soldati si..cand ajungi acolo,la momentul impactului au vreo 3 sau 4000...rezultatul este atac infrangere,ca tu te duci cu 1500,ca atat poti... pe hartie iti mor toti,dar,ti se dau inapoi toti
    chiar scrie undeva ca metamorfii pot sa nu arate tot ce au,adica,nu sunt reale datele
    cand ai avut succes,si pe raport ai 100 morti...pai aia sunt morti,cu coliva cu tot si cu pomana de 1 an facuta:)))
    .
  • KenoKeno Postări: 1,177Moderator
    E ciudat
    ce se da la castelanii metamorfi,nu neaparat e si real..dar,iti poti face comandanti cu cerintele de acolo: ca are 90% atac de aproape,poti sa iti faci un cmdt cu asa ceva,ca are cu distanta..la fel si asa mai departe...cu nu stiu cata protectie zid,poarta etc

ce am vazut eu la metamorfi....spionajele arata  ca au defensiva de 450 soldati si..cand ajungi acolo,la momentul impactului au vreo 3 sau 4000...rezultatul este atac infrangere,ca tu te duci cu 1500,ca atat poti... pe hartie iti mor toti,dar,ti se dau inapoi toti
    chiar scrie undeva ca metamorfii pot sa nu arate tot ce au,adica,nu sunt reale datele
    cand ai avut succes,si pe raport ai 100 morti...pai aia sunt morti,cu coliva cu tot si cu pomana de 1 an facuta:)))
    Metamorfii sunt jucatori de pe server

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
    E ciudat

logic ca schimba deful daca playerul respectiv e on
    Gata cu off-topic-ul. Acest TOPIC este creat pentru a se discuta despre update-ul din luna Ianuarie!

• Gandalf7 (RO1)Gandalf7 (RO1) Postări: 509RO1
    Chiar ma intrebam ce "imbunatatiri" vor aduce samurailor de i-au tinut exilati atata timp... o prima constatare, au disparut porcusorii (nu e neaparat o pierdere mare, dar e )
    La "realms" au mai "echilibrat" una  >:) desi chestia aia era egala pentru toti playerii , deci nu avantaja pe unul ca sa dezavantajeze pe altul. Nu stiu daca sa bat din palme sau sa-mi strig "ura"  >:)
    Dar de aici reiese cata "grija" are gge pentru satisfactia noastra  >:) cred ca ne-o doresc aproape orgasmica ...
    Sa fiti iubiti  <3
    RIDENDO CASTIGAT MORES
    Si inca ceva (nu am mai putut edita postarea anterioara, asa ca am adaugat...).
    Orice logare se face mai nou cu serverul International 3 implicit.
    Cand o faci de pe un dispozitiv cu android mesajul ala cu " conectare esuata ...[.] ... incearca serverul corect" incepe sa te scoata din minti ...
    O fi fost asa de greu pentru tovaraseii aia cu cosuri pe fata, sa lase implicit serverul Romania 1 daca te conectezi cu un IP romanesc ???
    Sau motivul e tot "grija" aia de care pomeneam mai sus ? >:)
    RIDENDO CASTIGAT MORES
    Cand o faci de pe un dispozitiv cu android mesajul ala cu " conectare esuata ...[.] ... incearca serverul corect" incepe sa te scoata din minti ...
    O fi fost asa de greu pentru tovaraseii aia cu cosuri pe fata, sa lase implicit serverul Romania 1 daca te conectezi cu un IP romanesc ???
    Probabil este o metodă de a promova server-ul.

Keno a zis:
    Probabil este o metodă de a promova server-ul.
    Cel mai probabil ca asa este, dar crede cineva ca dupa cate patimim aici, o sa facem cont si pe alt server ???
    S-a vazut clar ca nimeni nu mai are rabdare sa o ia de la zero, pe outer realms a intrat lumea, a vazut ce saracie e pe acolo si a lasat-o de izbeliste, de-aia au dat tura cu un inceput de la lvl 11... si chiar si asa, daca va uitati pe harta, abunda de conturi de lvl 11, deci ? Sigur eu n-o sa ma duc pe I3 si nici prea multi altii. Am mai auzit de unii care au abandonat conturile pe aici si si-au facut conturi pe servere bananiere,unde prind si ei topurile mai usor   :D... dar o sa le treaca si lor curand  :D:D:D
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • Lotus (RO1)Lotus (RO1) Postări: 205RO1
    Oricum pentru 2019 GoodGameEmpire este slab ;  nota pentru update este 5 ; astept sa vad cu castelani de la metamorfi daca e ceva  de ei pana atunci prafff ! . 
    Lotus @ ro 1

.
    nu credeam ca o sa fiu vreodata de acord cu tine daishinkan...dar,uite cateodata chiar ai dreptate
    si 50k e bun ...si intradevar si 10k e foaarte bun uneori....
    .
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!