Discuții Planuri T1

KenoKeno Postări: 1,177Moderator
Aici puteți discuta despre planurile viitoarelor update-uri.
Post edited by Artemis on

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
«1

Comentarii

• Grimm (RO1)Grimm (RO1) Postări: 405RO1
    Eu inca astept cu sufletul la gura sa bage jetoanele de stins instant pentru abonati :blush:
    Spatiu mai mare pentru resurse daca suntem abonati? BRING IT
    Mai multi comandanti? Mai multe rasplati la evenimente? Rework la capitala si sa putem dupa atata timp distruge capitala pe berimond? very nice

cand mai urmeaza o serie de teste pe versiunea HTML5?
  • KenoKeno Postări: 1,177Moderator
    editat 20.12.2018
    Eu inca astept cu sufletul la gura sa bage jetoanele de stins instant pentru abonati :blush:
    Spatiu mai mare pentru resurse daca suntem abonati? BRING IT
    Mai multi comandanti? Mai multe rasplati la evenimente? Rework la capitala si sa putem dupa atata timp distruge capitala pe berimond? very nice

cand mai urmeaza o serie de teste pe versiunea HTML5?
    Din păcate, "jetoanele de stins instant pentru abonați" nu vor mai fi implementate sub această formă. Citește ACEST anunț pentru mai multe detalii.

Deocamdată nu este o dată exactă pentru "încă o serie de teste pentru versiunea HTML5". Urmărește secțiunea de anunțuri oficiale și vei afla când va fi redeschisă versiunea beta.

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
  • The Admiral (RO1)The Admiral (RO1) Postări: 22RO1
    Eu zic sa faceti un update in care putem schimba pietrele gratis macar de 2 ori
    borcea david @ ro 1
  • colonelu7 (RO1)colonelu7 (RO1) Postări: 98RO1
    Am o sugestie pentru viitor update,sa se aibe in vederea activarii abonamentelor pentru jucatori si alianta si cu alte metode de plata cum ar fi telefonul si paysafe,multumesc de intelegere ;)
    PROJECT EMPIRE
  • Gandalf7 (RO1)Gandalf7 (RO1) Postări: 491RO1
    Am o sugestie pentru viitor update,sa se aibe in vederea activarii abonamentelor pentru jucatori si alianta si cu alte metode de plata cum ar fi telefonul si paysafe,multumesc de intelegere ;)
    Eu astept cu interes ca dezabonarea sa fie implicita in momentul in care nu mai platesti.
    Am mai spus-o : din cauza faptului ca multe merg anapoda, prevad ca si optiunea de dezabonare poate sa nu functioneze corespunzator si sa te pomenesti ca platesti pentru ceva ce nu mai vrei , dar pe care nu-l poti opri...
    Cinstit ar fi ca sa fi instiintat ca peste "n" zile iti expira abonamentul iar continuarea lui e conditionata de plata acestuia inainte de ziua "Z".
    Promit ca in ziua aia ma voi abona.
    Sa fiti iubiti  <3
    RIDENDO CASTIGAT MORES
    Eu astept cu interes ca dezabonarea sa fie implicita in momentul in care nu mai platesti.
    Am mai spus-o : din cauza faptului ca multe merg anapoda, prevad ca si optiunea de dezabonare poate sa nu functioneze corespunzator si sa te pomenesti ca platesti pentru ceva ce nu mai vrei , dar pe care nu-l poti opri...
    Cinstit ar fi ca sa fi instiintat ca peste "n" zile iti expira abonamentul iar continuarea lui e conditionata de plata acestuia inainte de ziua "Z".
    Sa fiti iubiti  <3
    Daca ar fi metoda de abonare prin paysafe nu ar mai putea sa te taxeze in plus luna de luna chiar sa nu mai vrei,dar na,asta este....
    PROJECT EMPIRE
    Sa fiti iubiti  <3
    Daca ar fi metoda de abonare prin paysafe nu ar mai putea sa te taxeze in plus luna de luna chiar sa nu mai vrei,dar na,asta este....
    Mda colonele, dar eu nu folosesc paysafe.
    Pur si simplu , pe unde merg si intreb de paysafe se uita aia lung la mine de parca le-as vorbi necuviincios 
    :D :D :D
    Asa ca-mi raman la indemana metodele mai accesibile :) Dar nu vreau sa se traga automat. De-aia le-am dat flit si la ...netflix, in rest nici un provider nu-mi pretinde acreditiv sau plata automata. Nici nu as accepta asa ceva, e cea mai buna metoda se te "suga" de bani si nu ai nici-o sansa sa-i mai recuperezi. Ar insemna sa dai in judecata cine stie ce multinationala blindata cu avocati, te costa o gramada de bani sa-ti tragi avocatii tai, pentru cei cativa lei cat reprezinta un asemenea abonament. N-o vei face, iar ei stiu bine asta. 
    RIDENDO CASTIGAT MORES
    Da,sunt curios de clauzele abonamentului ca de obicei trebuie sa aiba o anumita valabilitate obligatorie de platit si nu stiu sa eciste metoda de inchiderea a lui,iar cu metodele de plata,eu nu am card si nici nu am incredere in sistemul bancar,am langa mine un magazin care da tichete paysafe de la paypoin si este ok as zice
    PROJECT EMPIRE
  • DON VICENZO (RO1)DON VICENZO (RO1) Postări: 108RO1
    Sa fiti iubiti  <3
    Mda colonele, dar eu nu folosesc paysafe.
    Pur si simplu , pe unde merg si intreb de paysafe se uita aia lung la mine de parca le-as vorbi necuviincios 
    :D :D :D
    Asa ca-mi raman la indemana metodele mai accesibile :) Dar nu vreau sa se traga automat. De-aia le-am dat flit si la ...netflix, in rest nici un provider nu-mi pretinde acreditiv sau plata automata. Nici nu as accepta asa ceva, e cea mai buna metoda se te "suga" de bani si nu ai nici-o sansa sa-i mai recuperezi. Ar insemna sa dai in judecata cine stie ce multinationala blindata cu avocati, te costa o gramada de bani sa-ti tragi avocatii tai, pentru cei cativa lei cat reprezinta un asemenea abonament. N-o vei face, iar ei stiu bine asta. 
    incearca la un supermarket de tip profi peny etc daca ai prin oras ca s-ar putea pe la intrare sa aibe un fel de bancomat de unde poti cumpara sau chiar la posta romana
    DON VICENZO @ ro 1
  • keep strong (RO1)keep strong (RO1) Postări: 31RO1

se cunoaste o dată aproximativă pentru actualizările propuse în trimestrul I ?

si inca o problema: de ce la insulele furtunii nu mai apar periodic(macar o data sau de două ori pe saptamana) forturi de diferite niveluri, ma refer de cele de la 60 in sus? Că nu prea mai avem ce face pe acolo. De forturile de niv.10-50 deja ne-am saturat si sunt pierdere de vreme.

se cunoaste o dată aproximativă pentru actualizările propuse în trimestrul I ?

Nu am primit încă nici o informație privind acest subiect.

si inca o problema: de ce la insulele furtunii nu mai apar periodic(macar o data sau de două ori pe saptamana) forturi de diferite niveluri, ma refer de cele de la 60 in sus? Că nu prea mai avem ce face pe acolo. De forturile de niv.10-50 deja ne-am saturat si sunt pierdere de vreme.
    Forturile și insulele apar aleatoriu pe hartă.

in primul rand apreciez faptul ca s-a raspuns la intrebari, dar daca sunt programate sa apara aleator, ideea este sa se lucreze la partea de pogramare, ca sa mai apara si de alea de nivel mare, pentru ca daca ar fi aleator ar aparea din fiecare pe rand,  acum daca dispar niste forturi apar in loc numai de alea mici, de ce nu mai apar si de 80 de exemplu? 

in primul rand apreciez faptul ca s-a raspuns la intrebari, dar daca sunt programate sa apara aleator, ideea este sa se lucreze la partea de pogramare, ca sa mai apara si de alea de nivel mare, pentru ca daca ar fi aleator ar aparea din fiecare pe rand,  acum daca dispar niste forturi apar in loc numai de alea mici, de ce nu mai apar si de 80 de exemplu? 

Fiindca, asa cum am mai spus-o, subrutina de generare a numerelor "pseudoaleatoare"  este ajustata sa genereze mai multe numere "aleatoare" care se incadreaza in intervalul 10 - 50 si muuult, muuult mai putine numere "aleatoare" care sa se incadreze in intervalul 60 - 80. Simplu.
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • Mondeo (RO1)Mondeo (RO1) Postări: 237RO1
    sau si mai simplu, iese vreun ban sau vreun rubin pentru gge de acolo, nu, case closed.
    Gânditul este una dintre cele mai dificile slujbe.
    Poate din acest motiv foarte puțini se angajează la el
  • The Admiral (RO1)The Admiral (RO1) Postări: 22RO1
    Cum se poate schimba numele contului?Un link daca se poate
    borcea david @ ro 1
    Cum se poate schimba numele contului?Un link daca se poate
    Trebuie să faci ticket în limba engleză la support și să îndeplinești niște condiții. (îți va spune în mail)

• Lotus (RO1)Lotus (RO1) Postări: 205RO1
    Viitor update :  Capitala Straini ;   Bagati la fiecare invazie de straini  o capitala care sa contina 4-5 k def sa o poti ataca o singura data pe eveniment .    Cred ca e o cerere mica pentru 2019 si e echilibratata deoarece fiecare jucator beneficeaza de un castel calumea la straini :).  
    Lotus @ ro 1
  • Muffins 2.0 (ASIA1)Muffins 2.0 (ASIA1) Postări: 2,937ASIA1
    Viitor update :  Capitala Straini ;   Bagati la fiecare invazie de straini  o capitala care sa contina 4-5 k def sa o poti ataca o singura data pe eveniment .    Cred ca e o cerere mica pentru 2019 si e echilibratata deoarece fiecare jucator beneficeaza de un castel calumea la straini :).  
    nu
    ] - asia 1 / Second player on power -   - 2.4m power - Sep. 01. 2019 

Because of my addiction to this game, recently i lost something precious in my life, but that's the nature of our life.
     Just like in this game, sometimes we lose, sometimes we win.
     I'm a ghost, but i'm still here.
     To be continued....

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!