Discuții Update Decembrie

Aici puteți discuta despre următorul update.

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
«1

Comentarii

• daishinkan (RO1)daishinkan (RO1) Postări: 259RO1
    Keno a zis:
    Aici puteți discuta despre următorul update.
    Gata, s-a dus decorativa pentru participare a ?:))) in schimb ati dat 3 invartiri la roata...wow :))
    My form is justice! My form is the world! Revere me. Praise me. This noble and beautiful... immortal and most powerful god
  • robert ladanyi (RO1)robert ladanyi (RO1) Postări: 166RO1
    cand e mai precis update-ul ca din asta nu inteleg1x.12.2018
  • KenoKeno Postări: 1,177Moderator
    "Planul este de a lansa această actualizare săptămâna viitoare. Vom începe actualizarea dimineața între orele 9:00 și 15:00."

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
    Keno a zis:
    "Planul este de a lansa această actualizare săptămâna viitoare. Vom începe actualizarea dimineața între orele 9:00 și 15:00."
    maine dimineata sau in care? in dimineata aia cand se va baga mega castelanul de la meta ?
    My form is justice! My form is the world! Revere me. Praise me. This noble and beautiful... immortal and most powerful god
    Keno a zis:
    maine dimineata sau in care? in dimineata aia cand se va baga mega castelanul de la meta ?
    Îți propun să citești de mai multe ori ce scriu înainte să comentezi.

Keno a zis:
    Keno a zis:

dimineata de saptamana viitoare ? Daca e maine dimineata, nu puteai sa zici clar? sunt unii care nu se prind. " saptamana viitoare, vom incepe dimineata " ... Cred ca ai avut numai 10 la logica.
  • Ekkoz (RO1)Ekkoz (RO1) Postări: 104RO1
    Keno a zis:
    Keno a zis:

dimineata de saptamana viitoare ? Daca e maine dimineata, nu puteai sa zici clar? sunt unii care nu se prind. " saptamana viitoare, vom incepe dimineata " ... Cred ca ai avut numai 10 la logica.
    rober ladanyi, prin 1x.12.2018 se referă că update-ul se poate băga oricând între 10-19 decembrie, nu se ştie o dată exactă din cauza unor situaţii neprevăzute, cum ne spune şi moderatorul mai mereu, nu prea înţeleg ce e neclar în asta, dar în fine =)))
    daishinkan, din punctu' meu de vedere a fost destul de clar în care dimineaţă, moderatorul precizând asta în propoziţia anterioară(Planul este de a lansa această actualizare săpt. viitoare), iar apoi el spunând că actualizarea va începe dimineaţa(în una din zilele din "săpt viitoare"), cred că tu ar trebui să iei nişte lecţii de logică, în niciun caz moderatorul. Şi dacă veţi spune că iau apărarea moderatorului să ştiţi că nu e aşa, pur şi simplu nu m-am putut abţine din a comenta la o chestie banală şi stupidă. Dar na, fiecare cu logica lui şi fiecare cu "nelogica lui" =))), csf, ncsf.
    Sfat? Cei doi tipi logici care n-au înţeles eu zic să lăsaţi puţin jocul, să treceţi pe la şcoală, să vă dezvoltaţi "logica şi imaginaţia" şi apoi vă puteţi întoarce pe joc şi, sunt sigur de asta, nu veţi mai avea întrebări stupide la care răspunsul e destul evident.
  • robert ladanyi (RO1)robert ladanyi (RO1) Postări: 166RO1
    la scoala ai putea sa te intorci tu poate n-ai tu atatia ani cat eu de scoala ar fi putut pur si simplu sa zica asa nu in coduri morse
    la scoala ai putea sa te intorci tu poate n-ai tu atatia ani cat eu de scoala ar fi putut pur si simplu sa zica asa nu in coduri morse
    Aici e buba, ai ani de şcoală cât n-am eu vârsta? Ce am înţeles eu din asta? Un simplu om nu a fost în stare să înţeleagă două propoziţii simple. Eu de ce am înţeles şi tu n-ai înţeles? Asta e problema, gândirea. Ştiu că n-are legătură cu subiectu' şi iertaţi-mă ptr off-topic, dar uitaţi motivul de ce ţara are o conducere de "hoţi". Din cauza asta, că majoritatea nu înţeleg chestiile simple. Tu şi poate şi alţii n-aţi înţeles banalitatea de a spus-o kenno, chestia cu "săpt. viitoare", deci ce aşteptări să avem când ni se spun chestii mai complexe? Dacă din prostia aia nu s-a înţeles ce a vrut să zică,ceea ce era destul de evident şi clar la ce se referea, când vi se spun chestii mai complexe, mult mai greu de perceput, de înţeles, o să... nu contează, o lăsăm ca tine, n-am eu ani câţi ai tu de şcoală.
    Repet, scuze pentru off-topic.
    Cheers.
    Aici e buba, ai ani de şcoală cât n-am eu vârsta? Ce am înţeles eu din asta? Un simplu om nu a fost în stare să înţeleagă două propoziţii simple. Eu de ce am înţeles şi tu n-ai înţeles? Asta e problema, gândirea. Ştiu că n-are legătură cu subiectu' şi iertaţi-mă ptr off-topic, dar uitaţi motivul de ce ţara are o conducere de "hoţi". Din cauza asta, că majoritatea nu înţeleg chestiile simple. Tu şi poate şi alţii n-aţi înţeles banalitatea de a spus-o kenno, chestia cu "săpt. viitoare", deci ce aşteptări să avem când ni se spun chestii mai complexe? Dacă din prostia aia nu s-a înţeles ce a vrut să zică,ceea ce era destul de evident şi clar la ce se referea, când vi se spun chestii mai complexe, mult mai greu de perceput, de înţeles, o să... nu contează, o lăsăm ca tine, n-am eu ani câţi ai tu de şcoală.
    Cheers.
    in dimineata saptamanii viitoare vei avea contul banat..ce ai inteles din asta? ca intr-o dimineata, dar ziua? nu. Eu zic sa te duci sa te culci si sa mai inveti ce inseamna logica.
    Cheers.
    in dimineata saptamanii viitoare vei avea contul banat..ce ai inteles din asta? ca intr-o dimineata, dar ziua? nu. Eu zic sa te duci sa te culci si sa mai inveti ce inseamna logica.
    Prostie 2.0
    Dovezi împotriva logicii tale impecabile şi de nota 10:

Proba 1

Titlul subiectului postat de keno: https://prnt.sc/lrwa7g

Detaliile probei 1:
    a1) data(cea din chenarul roşu), unde variabila x putând să aibă valoarea: 0, 1, 2, 3,...,8 ,9(cifrele lipsă sunt 4, 5, 6 şi 7). Dacă nu te prinzi ai la proba 2, detaliile probei 2, punctul b2 zilele posibile.
    b1) ora(cea din chenarul albastru)
    *Mi-a fost lene să pun chenar şi la durata adăugării acestei actualizări, dar presupun că vă prindeţi.

Proba 2

Chestia scrisă de keno în acest topic(aceleaşi cuvinte scrise în topic-ul cu detaliile actualizării, le găseşti ma jos la detaliile probei 2, punctul c2(poză) sau punctul a2(citat))

Detaliile probei 2:
    a2) "Planul este de a lansa această actualizare săptămâna viitoare(punct, sfârşitul acestei propoziţii). Vom începe actualizarea dimineaţa între orele 09:00 şi 15:00". Dovadă: https://prnt.sc/lrwg3h
    b2) "Săptămâna viitoare" însemnând una din zilele 10, 11, 12, 13,...,18, 19 decembrie 2018(imagine la proba 1). Poză cu un calendar( http://prntscr.com/lrwis8 ), trebuie să înţelegem cu toţii, nu? Să presupunem că cei de la ggs nu vor fi aşa leneşi şi vor adăuga actualizarea după 16 decembrie 2018(aici expirând termenul de "săptămâna viitoare")
    c2) http://prntscr.com/lrwlb2 (subliniat cu verde)

Din ce ai scris tu în urmă cu o oră sau două "în dimineaţa săptămânii viitoare vei avea contul banat" nu se ştie niciun detaliu(data probabil şi o oră aproximativă) asta însemnând că pot fi banat oricând(azi, mâine, peste două luni sau când va fi al treilea război mondial) 

Din ce s-a scris pe forum s-a precizat destul de clar data probabilă(între 10-19 decembrie 2018), ora posibilă(09:00 şi 15:00) şi apoi la sfârşitul topic-ului fiind precizat, din nou, când se va adăuga actualizarea(poza o găseşti mai sus, proba 2, detaliile probei 2, punctul c2).

Sau mai pe scurt:
    "Planul este de a lansa această actualizare săptămâna viitoare. Vom începe actualizarea dimineaţa între orele 09:00 şi 15:00."

Nu prea ştiu cine ar trebui să înveţe ceva logică... eu şi keno sau tu şi tipul cu "
    n-ai tu atâţia ani cât eu de şcoală"?

*Toată chestia asta este pentru cei doi experţi ai logicii, cel cu şcoala şi cel cu somnul.

Şi cu asta am încheiat acest conflict.
    Cheers :).

DACĂ MAI FACEȚI OFF-TOPIC SAU DACĂ VA MAI CERTAȚI VEȚI FI SANCȚIONAȚI CU 2 PUNCTE!

Numele topicul este "d
    iscutii update decembrie".. deci trebuie discutați despre update nu să vă certați că cineva nu a înteles o propoziție!

ÎNCHIDEM AICI SUBIECTUL CU "NEÎNȚELEGEREA PROPOZIȚIEI"

Deci, cand are loc actualizarea? 
  • baubau (RO1)baubau (RO1) Postări: 42RO1
    mai degraba ramanea 1 singur sat special pe fiecare regat, ascuns , si fara nivel de upgrade, cu un bonus mai mare ca un sat normal .
    you know me not gonna change , you know . 
  • Stie cineva cate jetoane rurale sunt necesare pentru a construi un sat privat ? Si care este costul pentru imbunatatirea acestuia?
    Stie cineva cate jetoane rurale sunt necesare pentru a construi un sat privat ? Si care este costul pentru imbunatatirea acestuia?
    Ai AICI toate informațiile despre Satele cu Resurse Private.

• Theolutu71 (RO1)Theolutu71 (RO1) Postări: 150RO1
    pana la urma care este bonusul oferit de satele private...in descriere la nivelul 15 ar trebui sa fie un bonus de 60% pentru nivelul maxim ... la magazinul de sate bonusul de este de doar 40%...
    http://prntscr.com/luihpw

"Singura dovada de superioritate pe care o recunosc este bunatatea"

(Ludwing van Beethoven)

• Gandalf7 (RO1)Gandalf7 (RO1) Postări: 491RO1
    editat 13.12.2018
    Uite rezultatul strasnic al ultimului hotfix : 

sau update (naiba le mai stie ce-s) ...

http://prntscr.com/lujc55

sa i-o spuneti lu' mutu, ala de s-a nascut talent si a murit speranta cu nicu gheara in gat,  ca are cineva de pe server atatia strajeri ...

si mai na unul , tot in seria asta :)

http://prntscr.com/lujgt8

mai oameni, voi sunteti normali la cap ???  :D :D :D 
    RIDENDO CASTIGAT MORES
    Toți metamorfii sunt jucători de pe server. Ți-am dat un exemplu în privat gandalf.

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!