Empire HTML5 BETA - Feedback și Probleme Întâmpinate

Dragi războinici,

În acest topic puteți lăsa feedback-ul vostru despre actuala versiunea HTML5 beta și puteți să ne transmiteți problemele pe care le întâmpinați.

În cazul în care vreți să raportați o problemă în acest topic, vă rugăm să ne furnizați următoarele informații:

• Browser-ul de pe care jucați în prezent

• Versiunea actuală a browser-ului tău

• Explicați-ne pas cu pas modul în care a apărut problema

• Dacă este posibil, vă rugăm să atașați o captură de ecran

Dacă nu știți cum să găsiți versiunea browserului vostru sau dacă aveți alte întrebări, nu ezitați să consultați HTML5 FAQ.

Așteptăm cu nerăbdare să primim feedback-ul vostru despre noua versiune a jocului - HTML5.

Vă mulțumim anticipat! Apreciem cu adevarat sprijinul vostru!

Toate cele bune,
Echipa Empire.

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori

Comentarii

• Gandalf7 (RO1)Gandalf7 (RO1) Postări: 491RO1
    Inca nu s-a lansat, dar deja prevad unele disfunctionalitati.
    As dori sa stiu daca gge va trata eventualele erori la fel cum a tratat problema aparuta la caderea serverelor... adica daca va trata cu acelasi dispret pe cei care au pierdut cu adevarat ceva in joc si va da cadouri nesperate celor care neam de neamul lor n-au avut orori... (inca am pastrat, atat printul cu promisiunea ca se vor compensa pierderile reale la acel moment, cat si raspunsul arogant al unuia de la suport, cum ca au "compensat suficient" pierderile)
    Oricum, recomand tuturor acelora care vor testa noua versiune (pe care trebuie insa s-o recunoastem, o dorim cu totii) sa-si faca printuri cu "avutia" inainte de a trece la testat.
    In alta ordine de idei, faptul ca noua versiune nu este disponibila pe dispozitive mobile, este chiar ingrijorator.
    Se va face ceva in aceasta privinta ?
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • KenoKeno Postări: 1,177Moderator
    editat 30.11.2018
    Inca nu s-a lansat, dar deja prevad unele disfunctionalitati.
    As dori sa stiu daca gge va trata eventualele erori la fel cum a tratat problema aparuta la caderea serverelor... adica daca va trata cu acelasi dispret pe cei care au pierdut cu adevarat ceva in joc si va da cadouri nesperate celor care neam de neamul lor n-au avut orori... (inca am pastrat, atat printul cu promisiunea ca se vor compensa pierderile reale la acel moment, cat si raspunsul arogant al unuia de la suport, cum ca au "compensat suficient" pierderile)
    Oricum, recomand tuturor acelora care vor testa noua versiune (pe care trebuie insa s-o recunoastem, o dorim cu totii) sa-si faca printuri cu "avutia" inainte de a trece la testat.
    In alta ordine de idei, faptul ca noua versiune nu este disponibila pe dispozitive mobile, este chiar ingrijorator.
    Se va face ceva in aceasta privinta ?
    După cum reiese din nume, este varitanta beta. Pe dispozitivele mobile încă veți putea accesa jocul prin intermediul aplicației Puffin, având în vedere ca veți putea alege dacă vreți să jucați de pe flash sau html5. (deocamdată, cel mai probabil se va stabiliza și o versiune pentru dispozitivele mobile)

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
  • colonelu7 (RO1)colonelu7 (RO1) Postări: 98RO1
    La ce ora se da startul pe versiunea HTML5?
    PROJECT EMPIRE
    La ce ora se da startul pe versiunea HTML5?
    Versiunea HTML5 deja rulează și o poți accesa întrând pe acest link: https://empire.goodgamestudios.com/html5/

• Duhul din lampă (RO1)Duhul din lampă (RO1) Postări: 721RO1
    editat 03.12.2018
     Continutul este estompat chiar si cu 100% zoom . Daca doresti sa modifici zoom-ul se distorsioneaza si mai rau. Te obliga sa tii fereastra la 100% zoom.

⚔️Pay to win🤑💸 💵 💴 💶 💷 💰 💳

• daishinkan (RO1)daishinkan (RO1) Postări: 259RO1
    Nu se conecteaza...:)))) am incercat de 3 ori
    My form is justice! My form is the world! Revere me. Praise me. This noble and beautiful... immortal and most powerful god
    editat 03.12.2018
    Continutul este estompat chiar si cu 100% zoom . Daca doresti sa modifici zoom-ul se distorsioneaza si mai rau. Te obliga sa tii fereastra la 100% zoom.
    Se știe de problemă dar am trimis-o mai departe.
    Data viitoare când mai raportezi o problemă legată de noua versiune HTML5, te rog să dai si următoarele date: (Date care ajută la rezolvare mai rapidă a problemei)
    • Browser-ul de pe care jucați în prezent

• Versiunea actuală a browser-ului tău

• Explicați-ne pas cu pas modul în care a apărut problema

• Dacă este posibil, vă rugăm să atașați o captură de ecran

Nu se conecteaza...:)))) am incercat de 3 ori
    Da-mi te rog informatiile pe care le-am cerut mai sus, pentru a putea trimite problema mai departe.
    Post edited by Keno on

• colonelu7 (RO1)colonelu7 (RO1) Postări: 98RO1
    Ruleaza mai greu pe html5 ca pe flashplayer26,deci nu cred ca se merita noua versiune deocamdata daca nu se modifica ceva mai pozitiv
    PROJECT EMPIRE
    Ruleaza mai greu pe html5 ca pe flashplayer26,deci nu cred ca se merita noua versiune deocamdata daca nu se modifica ceva mai pozitiv
    Dupa cum am mai spus si dupa cum a fost anuntat.. ESTE VERSIUNEA BETA!

• andy andreea (RO1)andy andreea (RO1) Postări: 31RO1
    merge jocul foarte lent pe versiunea html5 fata de flash player, pe browserele principale folosite..
    andy andreea @ ro 1
  • st4ck (RO1)st4ck (RO1) Postări: 54RO1
    editat 04.12.2018
    Google Chrome Versiunea 70.0.3538.110
    -Zoom exagerat in interiorul castelului
    -Butonul zoom out partial functional in interiorul castelului
    -Mesaj pop-up - http://prntscr.com/lq81ng
    -Incarcarea greoaie in world map cat si in interiorul castelului
    -Butonul de suport nefunctional-http://prntscr.com/lq84tg
    -Butonul "optiuni" partial nefunctional in full screen 
    -Chatul aliantei nefunctional-http://prntscr.com/lq8622

Post edited by st4ck (RO1) on
    Cea mai mare glorie nu o dobândeşti atunci când nu eşti doborât niciodată, ci atunci când te ridici după ce ai căzut.

• DRAGONU ALB (RO1)DRAGONU ALB (RO1) Postări: 19RO1
    Nu pot sa ma intru 

http://prntscr.com/lqb2ph
    DRAGONU ALB @ ro 1
  • MrGog (RO1)MrGog (RO1) Postări: 56RO1
    Keno a zis:
    Dupa cum am mai spus si dupa cum a fost anuntat.. ESTE VERSIUNEA BETA!
    Pentru  cei de la gge ori ca  e BETA ori ca e implementat in joc tot aceeasi chestie este....nu exista DIFERENTE!:))
    wqwq @ ro 1
    CINE MAI FACE OFF TOPIC VA FI SANCTIONAT.

@wqwq (RO1)

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!