Discuții despre Satele cu Resurse Private

Aici puteți discuta despre noua caracteristică, Satele cu Resurse Private!

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori

Comentarii

• Mondeo (RO1)Mondeo (RO1) Postări: 237RO1
    editat 23.11.2018
    Big looooooooool 
    Acum ceva timp mi-am pierdut satele pe nisip ca au murit soldatii de foame, daca sa m-ai  auzit asa ceva:((
    Eram sigur ca apare si motivul, cumpara sate fratioare si nu se mai pierd, muhahahahahah
    Mie imi convine ca asa am reusit sa ma las de joc.
    Da, numai joc, asta nu inseamna ca numai trec pe aici sa vad ce a mai inventeaza minunata si vesnic flamanda echipa gge.
    Gânditul este una dintre cele mai dificile slujbe.
    Poate din acest motiv foarte puțini se angajează la el
  • KenoKeno Postări: 1,177Moderator
    Big looooooooool 
    Acum ceva timp mi-am pierdut satele pe nisip ca au murit soldatii de foame, daca sa m-ai  auzit asa ceva:((
    Eram sigur ca apare si motivul, cumpara sate fratioare si nu se mai pierd, muhahahahahah
    Mie imi convine ca asa am reusit sa ma las de joc.
    Da, numai joc, asta nu inseamna ca numai trec pe aici sa vad ce a mai inventeaza minunata si vesnic flamanda echipa gge.
    Parerea mea:

Faza ca pierzi satele daca mor soldatii de foame e veche.. Nu esti nici primul nici ultimul care a patit asta..

Daca e sa o luam logic.. daca niste sateni nu primesc hrana.. mor.. si satul ramane gol (in cazul nostru, liber pe harta).

Si dupa cum vezi.. satele pot fi cumparate si cu tablite de la nomazi/jetoane de la samurai.. In situatia asta oricine poate folosii niste sate private, atat timp cat da 2-3 atacuri pe tabere.. pe care oricum le dai sa iei hrana

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
  • KingKong (RO1)KingKong (RO1) Postări: 16
    Am 5 sate pe gheata, de hrana,maxim posibil acum.
    Daca vreau sa cumpar un sat privat de hrana, trebuie sa renunt la unul din satele mele ?
    Sau cum, o sa am  5 sate publice, cum le spuneti voi si 5  private? ma refer la gheata.
  • KenoKeno Postări: 1,177Moderator
    Am 5 sate pe gheata, de hrana,maxim posibil acum.
    Daca vreau sa cumpar un sat privat de hrana, trebuie sa renunt la unul din satele mele ?
    Sau cum, o sa am  5 sate publice, cum le spuneti voi si 5  private? ma refer la gheata.
    Da, pentru a avea un sat privat trebuie să renunți la unul normal. Este o limită de sate pe fiecare regat și nu poate fi depăsită.

Data viitoare îți sugerez să aștepți un răspuns, nu să postezi alt comentariu cerându-mi să îți răspund, având în vedere ca aproape au trecut 2 ore de când ai pus întrebarea. După cum am spus și în altă postare.. nu pot fi mereu online să vă răspund la întrebări când le puneți, am și alte treburi pe lângă moderarea forumui.

Stiu, eu nu sunt suparat sau deranjat de momentul cand raspunzi la postare, nu mai fi asa deranjat de tot ce se posteaza pe forum, fiecare aici si pe joc cu nebunia lui.
  • Deci din cate am inteles, un jeton rural costa 100 jetoane samurai/tablite de la nomazi, si daca ai cumparat deja 15 jetoane rurale, urmatoarele pe care le cumperi pana la 45 te vor costa 300 jetoane samurai/nomazi per bucata?
    am inteles bine?
    Nu stiu daca am inteles bine. Pentru un sat am nevoie de  110 jetoane, sa-l ridic la max. La fiecare eveniment nomazi/samuraii pot sa cumpar maxim 45 jetoane rurale platind cu tablite/tablite..

• cand de baga vestitul castelan de la metamorfi?
  • P.D.James (RO1)P.D.James (RO1) Postări: 11RO1
    cum pot face sera relicva ? am inteles ca trebuie jetoane  dar nu stiu de unde le achizitionez 

• daishinkan (RO1)daishinkan (RO1) Postări: 259RO1
    cum pot face sera relicva ? am inteles ca trebuie jetoane  dar nu stiu de unde le achizitionez 

a zis chiar de unde ai aflat de ea zice si cum se face....
    My form is justice! My form is the world! Revere me. Praise me. This noble and beautiful... immortal and most powerful god
  • cum pot face sera relicva ca nimeni nu stie pana acum din colegii pe care i-am intrebat

rainbow @ ro 1
  • uRgeuRge Postări: 2RO1
    cum pot face sera relicva ca nimeni nu stie pana acum din colegii pe care i-am intrebat

Cu jetoanele castigate la tinuturile exterioare, eu am castigat 60 de jetoane dar sera costa 120.
Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!