Acasă Romanian Goodgame Empire - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Avem nevoie de noi Moderatori!

ModeratorSuntem mereu în căutare de oameni talentați care să se alăture echipei. Aceasta înseamnă oameni ca tine! Dacă crezi că ne poți ajuta să organizăm și să informăm comunitatea în timp ce îi facem pe toți să se simtă bine, atunci te rugăm să te înscrii. Avem nevoie de oameni care să ajute pe forum, în spatele scenei cu anunțuri, pe Discord și pe alte rețele de socializare.

Dacă crezi că e ceva ce te poate interesa, dă clic AICI

Discuții Update August

148

Comentarii

• Starrk (RO1)Starrk (RO1) RO1 Postări: 247
    Ohh vaiii multumim !!!!! Un excelent cadou aniversar pentru noi playerii !!!! Marire cu 2-3k rubine sau ce prostii mai sunt in postul ala :)))))) Playerii va multumesc pentru cadoul splendit ! Super oferte [ cu bani bine inteles ] pentru un event ce l-ati bagat dupa 2 ani, fara strop de modificare, fara nici o atractie... la shop sunt numai porcarii, si ultimul premiu...o deco de 205...really nigga !!! ? 
    Sa spun sincer... mi-au sclipit ochii cand am vazut asta http://prntscr.com/kfdrdz
     :D  :D:D
    Daaa, foarteee tareeee 111% mai multe gunoaie , o sa va tinem la curent cu modul minunat in care va puteti cheltui banii luati pe rinichiul vandut  >:) BRAVAA
    Aaa , scuze, eu nu am deschis eventul ala, nu stiu cum au facut dar e cel mai rahitic dintre cele care n-au mai rulat de multa vreme... oricum, enjoy  :D
    Cei care l-au deschis, sunt rugati sa ne spuna cate buguri gasesc acolo. Nu stiu de ce, dar am ferma convingere ca nu au fost niciun fel de probleme cu acele eventuri (cu exceptia faptului ca "n-a vrut muschii gegeeului" sa le mai "bage")
    Ei bine, o singura oferta ma mai intereseaza si aia doar daca e cumulata :  200% mai multe rubine , cumulata cu -75% pretul la setul barbosului, in rest (spre extazul parasutelor de la nasa) ma gandesc deja ca am poposit prea mult pe taramul gegeeului ... ce-a fost cu vreo 2 - 3 ani in urma si ce e acum... si asta doar din lacomie.
    Nu cred ca nu faceau profit in urma cu 4 ani sau 3 ani... au vrut mai mult si au facut totul praf. 
    Este totul clar , au incercat recent sa dreaga busuiocul mutand jocul preponderent catre NPC in speranta ca asta va opri valul de abandonuri (degeaba ma contraziceti, era evident ca intrau doar comandanti noi preponderent de npc, venea pe teava megacastelanul , etc) . Ei bine, "o parte" neinsemnata ca numar, dar insemnata la capitolul "donatii" s-a opus acestui lucru si au dat (temporar) inapoi planul de inflatie pe joc. Pentru copilasii astia care nu au apucat prea multa scoala, e suficient sa stie ca inflatia este o metoda prin care tugulanul plateste mai mult fara sa primeasca mai mult. Se practica in economie de ce ar face exceptie un taram destinat distractiei ? Cel putin aici s-au dat tunuri de exceptie : s-a dublat pe nesimtite pretul rubinelor  B)  nici macar n-ati bagat de seama, acest lucru s-a disimulat prin dubloare , apoi au marit de enspe ori pretul unei extrageri la roata (ne)norocului (chapau bas messieurs) , "enspe" citindu-se 20  >:) , au dat o lovitura FENOMENALA cu sabioaca aia , pentru care cred ca si-au scos pretul de cateva mii de ori  :D:D:D (chapau bas messieurs aussi )
    Apoi... fiecare reactioneaza conform cu temperamentul lui : unul le citeaza inscrierea de pe o placuta de inmatriculare celebra deja >:) , altul le "ureaza" cu multa caldura sa aibe frigiderul indesat (nu indesit)... de la caz la caz ...
    Dar se pare ca desi astia sunt nemti, e valabila si la ei zicala : cainii latra, caravana trece...
    Sa fiti iubiti  <3
    cum zicea un mare om " cat timp mama prostilor e mereu gravida, gge-ului le va merge bine "
    Open the gates of heaven, in hell they did not receive me ! Nostale no1
  • Tilicutza (RO1)Tilicutza (RO1) RO1 Postări: 42
    il bagam undeva pe kraken ")) si festivalele astea ''duble' sunt de ras deja....tragi 2 luni ptr ce?:)) ptr o decorativa de 300 la top aia inseamna o luna  de munca:)) mai bine tragi la un top la straini si in 3..4 zile ai una de 350:)
  • unoarecare (RO1)unoarecare (RO1) RO1 Postări: 9
    MAGAZINUL DE FARMECE...ce a patit?...este in vacanta de vara ca tot este August si luna de concedii,..... ca parca trebuia daca tot nu s-a reusit introducerea castelanului sa dati drumul in mod normal ca si pana acum...insa este inactiv

exact cum spun si ceilalti... UPDATE-uri ....da da da...promisiuni..da da da...totul ...made in romania
    >:) Think Dark and act Bright o:)
  • KenoKeno Postări: 1,177
    MAGAZINUL DE FARMECE...ce a patit?...este in vacanta de vara ca tot este August si luna de concedii,..... ca parca trebuia daca tot nu s-a reusit introducerea castelanului sa dati drumul in mod normal ca si pana acum...insa este inactiv

exact cum spun si ceilalti... UPDATE-uri ....da da da...promisiuni..da da da...totul ...made in romania
    Citește ACEST anunț.

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
    editat 07.08.2018
    Keno a zis:

Citește ACEST anunț.
    si cand apare actualizarea ? ...nu era normal ca la inceputul lunii sa fie actualizarea pentru august ? sau actualizarea pentru august va fi in septambrie ?
    Keno a zis:

Citește ACEST anunț.
    Intrebarea mea a fost destul de corecta, pentru ca am citit anuntul indicat inainte de a face  postarea, dar  trecut o saptamana, se termina si evenimentul si update-ul este pe vine :):wink: 
  • Ionut 1114 (RO1)Ionut 1114 (RO1) RO1 Postări: 21
    Sa inteleg ca cei de la GGS au hotarat ca unele evenimente(Coasta Cutitelor , Regele Ghimpe si Tinutul Subteran) care se desfasurau in fiecare luna, de acum se vor desfasura doar cand va fi aniversarea jocului?!!!!
    Cred ca au uitat sa bage niste oferte speciale ca sa incerce sa mai ia niste bani de la jucatori:)) >:)>:)

Inca o data BRAVAA
    Marim decoratiunile ,  foarte bine, dar... (si de obicei, ce urmeaza dupa "dar" arata cat de rahat e update-ul vostru) : 
    - nu se pot mari si nu se pot consuma colosii  >:) adica exact aia care nu pot fi vanduti si iti umplu inventarul ala care e limitat. 
    GENIAL !!!
    Daca ar exista un premiu pentru perversitate in gandire , l-ati castiga detasat in fata oricaror alti competitori.
    Nu stiu de ce va mai chinuiti sa puneti spre consum tot felul de monede si catalizatori... puneti bre direct rubine, ca oricum este precis vreun butonel pe acolo gen "inlocuieste resursele cu rubine"  >:)
    Sa nu va mirati daca or sa apara (prin Suedia, evident)  >:) numere de inmatriculare personalizate, precum cel devenit deja celebru  >:) in care psd sa fie inlocuit cu gge  >:)
    Pentru toti ceilalti : 
    Sa fiti iubiti  <3
    fii sigur ca or sa te lase sa fuzionezi doar de 2-3 ori decorative, asta asa ca un demo, sa iti intre la suflet. Si apoi doar pe rubine. Ceva o sa fie la mijloc, nu are cum sa fie asa usor :)) Ori, catalizatoarele alea vor fi foarte greu de luat [ cum e de obicei, ceva bun, il iei foarte greu daca nu bagi 1 salariu ] . Nici o supra " inventie " a gge-ului nu e inventata fara sa iasa un mare profit [ 800.000.000 euro ] :)))
  • Theolutu71 (RO1)Theolutu71 (RO1) RO1 Postări: 238
    Cred ca toate comentariile astea sunt vorbe aruncate in vant...niciodata jucatorii nu vor fi luati in considerare... asta e politica jocului..cine o accepta bine..cine nu...iarasi bine...tot ceea ce vor ei vor face ...
    comandanti pente comandanti...dar campatamentul ramane acelasi...cat mai multe pct pentru a lua cateva amarate de artefacte..dar strainii si corbii tot de 400-500 raman si lista poate sa continue.... asa ca degeaba va raciti gura ....

"Singura dovada de superioritate pe care o recunosc este bunatatea"

(Ludwing van Beethoven)

Cred ca toate comentariile astea sunt vorbe aruncate in vant...niciodata jucatorii nu vor fi luati in considerare... asta e politica jocului..cine o accepta bine..cine nu...iarasi bine...tot ceea ce vor ei vor face ...
    comandanti pente comandanti...dar campatamentul ramane acelasi...cat mai multe pct pentru a lua cateva amarate de artefacte..dar strainii si corbii tot de 400-500 raman si lista poate sa continue.... asa ca degeaba va raciti gura ....
    vorbim si noi ca poate o vada cei de la GGE cum au putut vedea un singur comentariu la adresa SUPER CASTELANULUI care venea de la un membru al ''clubului'', si un comentariu dintre zecile pe care le scriu jucatorii care nu fac parte din clasa ''privilegiata"

Eu niciodata nu am pus vre-un comentariu cu speranta ca va fi luat in considerare catusi de putin :)) pana la urma, aici e o cutie a milei, suntem aici doar pentru a ne striga oful, ce scriem noi aici, tot noi vedem, nimeni altcineva. Suntem ca intre patru pereti protejati fonic, iar cei de la GGE, sunt undeva afara unde se lafaie in banii sponsorilor si mai arunca odata pe luna, ici colo cate un update...care ghici ce ? Nu e unul cerut de jucatori, e ala asigurat de a aduce mult venit. 
    salutare tuturor, am observat acest blocking daca il pot numi asa ...si anume nu poti cumpara castelanul de la nomazi ( GENERAL BARBAR DE RASARIT ) decat o data ( aparent pentru tot restul evenimentelor ce au fost de cand l-am achizitionat si ce vor mai fi.... si anume l-am achizitionatla inceput si apoi am avut o perioada de inactivitate pe cont, am revenit...si aparent ma asteptam sa il pot recumpara dar se pare ca doar o data il poti achizitiona...nu ca si comandantii si castelanul vechi...care se reseteaza de la un eveniment la altul permitandu-mi sa il pot achizitiona ori de cate ori revine evenimentul, deci cum sa il numim un BUG pe MASURA...sau asa a fost ? ....pentru ca eu am cautat si discutiile trecute despre acest castelan si nu exista mentionat ca il poti achizitiona doar o data si atat...ci anume citez
    se va putea achizitiona pe perioada fiecarui eveniment 

dar observ ca a fost JUST ONE TIME

salutare tuturor, am observat acest blocking daca il pot numi asa ...si anume nu poti cumpara castelanul de la nomazi ( GENERAL BARBAR DE RASARIT ) decat o data ( aparent pentru tot restul evenimentelor ce au fost de cand l-am achizitionat si ce vor mai fi.... si anume l-am achizitionatla inceput si apoi am avut o perioada de inactivitate pe cont, am revenit...si aparent ma asteptam sa il pot recumpara dar se pare ca doar o data il poti achizitiona...nu ca si comandantii si castelanul vechi...care se reseteaza de la un eveniment la altul permitandu-mi sa il pot achizitiona ori de cate ori revine evenimentul, deci cum sa il numim un BUG pe MASURA...sau asa a fost ? ....pentru ca eu am cautat si discutiile trecute despre acest castelan si nu exista mentionat ca il poti achizitiona doar o data si atat...ci anume citez
    se va putea achizitiona pe perioada fiecarui eveniment 

dar observ ca a fost JUST ONE TIME

Tzeapa ! Se numeste tzeapa ! Nu ai mai luat teapa de mult ? Forta Steaua hei hei ! Ps: Castelanul il gasesti cu cateva sute de mii de rubine, sau vrei sa spui ca nu vrei sa cotizezi la milioanele de euro ale gge-ului ?
    GGE si-a luat lumea in cap de cand au vazut ca in ciuda faptului ca isi bat joc de noi prin fiecare "minunat" update lumea continua sa bage bani in joc!
    Isi bat joc mai ales de veteranii jocului care joaca acest joc inca de cand se mai faceau actualizari in favoarea noastra,adica de mai mult de 2-3 ani!!!!
    Prin ce?
    Prin faptul ca au scos multi comandanti si castelani buni care se obtineau prin munca multa, topuri ,iar acum un jucator care baga 150 de lei la un primetime de 150% poate sa isi cumpere corbita, strainul sau orice comandant sau castelan care era la evenimentele lunare(ex. Lotusul)fara sa munceasca deloc pe joc!!!
    De aici provin nemultumirile noastre!!!!!
    Ar fi un miracol ca cineva de la GGE sa vada acest comentariu din moment ce eu nu fac parte din acea clasa privilegiata!

• Theolutu71 (RO1)Theolutu71 (RO1) RO1 Postări: 238
    asteapta....baga pui....

"Singura dovada de superioritate pe care o recunosc este bunatatea"

(Ludwing van Beethoven)

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!