Acasă Goodgame Empire - Jocul

Avem nevoie de noi Moderatori!

ModeratorSuntem mereu în căutare de oameni talentați care să se alăture echipei. Aceasta înseamnă oameni ca tine! Dacă crezi că ne poți ajuta să organizăm și să informăm comunitatea în timp ce îi facem pe toți să se simtă bine, atunci te rugăm să te înscrii. Avem nevoie de oameni care să ajute pe forum, în spatele scenei cu anunțuri, pe Discord și pe alte rețele de socializare.

Dacă crezi că e ceva ce te poate interesa, dă clic AICI

Sistemul de fuziune

Gandalf7 (RO1)Gandalf7 (RO1) RO1 Postări: 528
editat 21.07.2018 în Goodgame Empire - Jocul
M-am convins definitiv : OAMENII ASTIA SUNT BOLNAVI ... DUPA BANI

Cei care au ceva vechime pe joc, isi mai amintesc despre pietrele alea gen "10% sanse de 10 cavaleri de cacao in curte"
S-a renuntat la ele deoarece erau la fel de utile ca apa in bocanci.
Fuziunea asta e aceeasi Marie cu alta palarie. Nivelele de putere la un echipament reprezinta o sursa de confuzie de care jucatorul are mare nevoie ca sa mai cheltuiasca o gramada de rubine  :#
Recent am avut ocazia sa vad ce inseamna asta : am primit un echipament "cadou" de la gegee... nivel 5 de un roz oarecare... tot cam in acelasi timp , la o extragere gratuita la roata am primit piciorul dragonului, tot nivel 5 , dar de un alt fel de roz  >:)
Rezultatul a fost ca am pus una din pietre pe piciorul gresit (tot de lvl 5, dar alt fel de roz, mai deschis la culoare) ... s-o creada gegeeul ca o sa consum 20k rubine ca sa scot piatra aia . PREFER SA ARUNC DRACULUI TOT RAHATUL ALA DE COMANDANT !!! 
Pentru ca asta inseamna orice cadou de la gegee ! O tentativa continuua de inselatorie, care complica jocul din aproape in aproape cu pasi mici spre un joc care nu va mai fi posibil fara o gramada de bani.
Cei care baga 15 sau 30 de lei la Pasti si la Craciun nu sunt doriti in joc de gegee. Sunt buni doar aia care baga zilnic salariul mediu al unui roman, ca sa faca gegeeul burta mare.
Inteleg si e perfect normal ca o afacere sa fie condusa spre profit. Dar vrem ca acest profit sa fie unul ONEST prin oferirea unor lucruri utile daca tot vreti sa va dam din banii nostrii, nu prin inselaciune, ca sa dam bani fiindca ne-ati inselat si trebuie sa reparam stricaciunea produsa voit prin introducerea unor sisteme creeate anume pentru inducerea in eroare.
Acest text il voi trimite si catre suportul care in continuare NU exista in limba romana desi serverul asta e fruntas la donatori. 
Daca voi romanii aveti un elementar simt al mandriei in sensul bun al cuvantului, trimiteti fiecare cate un ticket de protest pe tema asta . Daca nu... va meritati soarta, il meritati pe "tatuca" dragnea si armata lui de penali, e exact ce are nevoie o tara de mamaligi. o:)
Sa fiti iubiti.
RIDENDO CASTIGAT MORES

Comentarii

• Eurocent (RO1)Eurocent (RO1) Postări: 11
    Decât să-ţi pierzi vremea cu tichete şi proteste, nu mai bine nu cumperi nimic de la ei? Dacă-i arzi la bani, îi doare cel mai tare. Şi asta e valabil şi pentru dracnea... cât mai puţină muncă, cât mai puţine taxe şi impozite către statul mafiot, cât mai multe concedii medicale sau fără plată şi cât mai puţine cheltuieli (cam 20% din ce cheltuiţi se duce pe TVA direct la penali)... să vedeţi cum se rezolvă toate fără 'părăluţe' la buget...
  • Gandalf7 (RO1)Gandalf7 (RO1) RO1 Postări: 528
    Decât să-ţi pierzi vremea cu tichete şi proteste, nu mai bine nu cumperi nimic de la ei? Dacă-i arzi la bani, îi doare cel mai tare. Şi asta e valabil şi pentru dracnea... cât mai puţină muncă, cât mai puţine taxe şi impozite către statul mafiot, cât mai multe concedii medicale sau fără plată şi cât mai puţine cheltuieli (cam 20% din ce cheltuiţi se duce pe TVA direct la penali)... să vedeţi cum se rezolvă toate fără 'părăluţe' la buget...
    La bani i-ar arde daca toate serverele ar boicota cumpararea simultan. In rest ... dau nepotii lui dolphy m*** (autocenzurat) la tot mapamondu'.
    Culmea e ca exact aia care baga bani grei in joc sunt si cei mai napastuiti, dar ei nu-si dau seama.
    Ceeace ma deranjeaza pe mine, e ca gu... geniile astea vor sa bagam si noi ceilalti la fel de mult, folosind metode de INSELATORIE.
    CINE ARE NEVOIE DE 15 VERSIUNI ALE ACELUIASI COMANDANT ???
    Nu se multumesc cu sumele modice pe care le bagam noi ceilalti, vor ca putinul ala sa-l consumam fara sa obtinem un avantaj din asta. Plus faptul ca desi serverul ro1 se situeaza mereu pe locuri fruntase la competitiile intre servere, lucru care nu poate sa insemne altceva decat ca se baga bani seriosi aici, totusi gu... geniile se incapataneaza sa nu ofere suport in limba romana. 
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • Obito (RO1)Obito (RO1) RO1 Postări: 232
    La bani i-ar arde daca toate serverele ar boicota cumpararea simultan. In rest ... dau nepotii lui dolphy m*** (autocenzurat) la tot mapamondu'.
    Culmea e ca exact aia care baga bani grei in joc sunt si cei mai napastuiti, dar ei nu-si dau seama.
    Ceeace ma deranjeaza pe mine, e ca gu... geniile astea vor sa bagam si noi ceilalti la fel de mult, folosind metode de INSELATORIE.
    Nu se multumesc cu sumele modice pe care le bagam noi ceilalti, vor ca putinul ala sa-l consumam fara sa obtinem un avantaj din asta. Plus faptul ca desi serverul ro1 se situeaza mereu pe locuri fruntase la competitiile intre servere, lucru care nu poate sa insemne altceva decat ca se baga bani seriosi aici, totusi gu... geniile se incapataneaza sa nu ofere suport in limba romana. 
    Ai uitat replica ta :)
    Sa fiti iubiti !
    Open the gates of heaven, in hell they did not receive me ! Nostale no1
    Ai uitat replica ta :)
    Sa fiti iubiti !
    Sunt batran tata, mai uit si eu  :D
    sa fiti iubiti  <3
    RIDENDO CASTIGAT MORES
  • Eurocent (RO1)Eurocent (RO1) Postări: 11
    Nu găsesc nicăieri o lămurire: am eu eroare la ruletă, sau de ce acum pentru o tragere simplă trebuie 30 de tichete în loc de 3???
  • yama (RO1)yama (RO1) RO1 Postări: 157
    Nu găsesc nicăieri o lămurire: am eu eroare la ruletă, sau de ce acum pentru o tragere simplă trebuie 30 de tichete în loc de 3???
    nu e eroare toți playeri o au e noul update de la gg
  • am peste 150 de articole decorative in stocare, mie mi se pare ok update-ul asta cu fuziunea, pare bun. acum, nu se stie ce si cum pana nu apare pe joc. 
    ชีวิตเป็นสุนัขตัวเมียตัวใหญ

am peste 150 de articole decorative in stocare, mie mi se pare ok update-ul asta cu fuziunea, pare bun. acum, nu se stie ce si cum pana nu apare pe joc. 
    OK, pot sa accept parerea ta...
    ... dar : 
    http://prntscr.com/kagcec
    Imagineaza-ti ca pui o piatra pe o piesa de-asta  >:)
    Cand le ai in fata , pare ok , cand ai doar una in vedere... e usor sa confunzi culoarea si sa pui piatra pe piesa gresita. Apoi te costa 20k rubine ca s-o scoti.
    Poate ca nu ai bagat de seama , dar vor fi 15 variante de putere pentru fiecare comandant !!! WTF!!! Sa TE PLANGI ATUNCI DE LIPSA DE SPATIU DE STOCARE  :D:D:D
    Vei ajunge ca solutia e aceeasi ca acum : sa vinzi piesele din spatiul de stocare, iti garantez ca dupa ce "arzi" cateva pietre si cumperi rubine ca sa salvezi doar cate o piatra unica, imi vei da dreptate.
    RIDENDO CASTIGAT MORES
Sign In to comment.