Acasă Romanian Goodgame Empire - Ştiri Secţiunea de discuţii la anunţurile oficiale

Avem nevoie de noi Moderatori!

ModeratorSuntem mereu în căutare de oameni talentați care să se alăture echipei. Aceasta înseamnă oameni ca tine! Dacă crezi că ne poți ajuta să organizăm și să informăm comunitatea în timp ce îi facem pe toți să se simtă bine, atunci te rugăm să te înscrii. Avem nevoie de oameni care să ajute pe forum, în spatele scenei cu anunțuri, pe Discord și pe alte rețele de socializare.

Dacă crezi că e ceva ce te poate interesa, dă clic AICI

Discuții Update Martie/Aprilie

KenoKeno Postări: 1,177
Aici puteți discuta despre următorul update. 
Post edited by Keno on

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
«1

Comentarii

• Kage (ASIA1)Kage (ASIA1) ASIA1 Postări: 2,943
    Frumos update.
    Dar nu sa spus nimic de comandantul care sa dat gratis la straini/corbi (platosa de +20) :)
    ] - asia 1 / Second player on power -   - 2.8m power - Oct. 04. 2019 

I'm a ghost, but i'm still here.
     To be continued....

• KenoKeno Postări: 1,177
    Frumos update.
    Dar nu sa spus nimic de comandantul care sa dat gratis la straini/corbi (platosa de +20) :)
    Deocamdată știm ca este apărut dintr-un bug acolo :) Nu știm când o să vină și restul echipamentelor sau ce va trebuii să faci să le obții

Regulament ForumSupport | Termenii și Condițiile de UtilizareHUB | Flash PlayerȘtiri de la Moderatori
    editat 19.03.2018
    Am venit cu un mic edit. :)
    Acum am vazut ca comandantul are bonusuri doar pentru evenimentul de nomazi, cat si npc. Este chiar naspa sa bagat un comandant pentru nomazi.. o sa fie "ueseless" cum se zice in engleza,avand in vedere ca sunt jucatori care au 7/8 poate chiar 10 comandanti de npc. Si inca 2/3 in inventar.
    Alta chestie, cei de la sistem au copiat total comandantul dupa castelan :))
    Doar eroul difera si culorile. Marca gg's. Copy and Paste :lol:
    Astept sa vad ce premii noi sunt la aliante, cat pentru cele individuale... nu pot sa spun nimic, jucatori se plangeau ca 15k puncte sunt cam putine pentru nomazi, acuma o sa avem de facut 200k... toti o sa se planga ca e prea greu :)))
    O alta chestie este, daca cei de la sistem vor sa faca comandanti fix pentru astfel de evenimente (cu bonusuri doar pentru acele evenimente, gen nomazi/samuraii) sa faca o mica schimbare la inventar, de la 21 comandanti sa fie pana la x numar de comandanti, dar spatiul sa fie doar pentru astfel de comandanti, specific acelor evenimente.
    Sau largiti pana la 30 comandanti...

To be continued....

• keep strong (RO1)keep strong (RO1) RO1 Postări: 33

updateul prezentat cu ce eveniment lunar  va functiona?

urmatorul eveniment lunar daca, va fi, va avea echipament perntru vreun comandant?  cand va incepe ?

ar fi interesant daca la rasplatile astea noi s-ar introduce si salturi de 24 sau 5, in special la rasplatile pentru alianta,

Am venit cu un mic edit. :)
    Acum am vazut ca comandantul are bonusuri doar pentru evenimentul de nomazi, cat si npc. Este chiar naspa sa bagat un comandant pentru nomazi.. o sa fie "ueseless" cum se zice in engleza,avand in vedere ca sunt jucatori care au 7/8 poate chiar 10 comandanti de npc. Si inca 2/3 in inventar.
    Alta chestie, cei de la sistem au copiat total comandantul dupa castelan :))
    Doar eroul difera si culorile. Marca gg's. Copy and Paste :lol:
    Astept sa vad ce premii noi sunt la aliante, cat pentru cele individuale... nu pot sa spun nimic, jucatori se plangeau ca 15k puncte sunt cam putine pentru nomazi, acuma o sa avem de facut 200k... toti o sa se planga ca e prea greu :)))
    O alta chestie este, daca cei de la sistem vor sa faca comandanti fix pentru astfel de evenimente (cu bonusuri doar pentru acele evenimente, gen nomazi/samuraii) sa faca o mica schimbare la inventar, de la 21 comandanti sa fie pana la x numar de comandanti, dar spatiul sa fie doar pentru astfel de comandanti, specific acelor evenimente.
    Sau largiti pana la 30 comandanti...

Este în plan o modificare la campament.. Dar nu știm când va fi adăugată în joc. 

updateul prezentat cu ce eveniment lunar  va functiona?

urmatorul eveniment lunar daca, va fi, va avea echipament perntru vreun comandant?  cand va incepe ?

ar fi interesant daca la rasplatile astea noi s-ar introduce si salturi de 24 sau 5, in special la rasplatile pentru alianta,

Va apărea la 5 al 2-lea teaser unde va fi prezentat evenimentul pe termen lung pentru luna aprilie și mai

• dianna5 (RO1)dianna5 (RO1) RO1 Postări: 220
    mai bn faceti cv cu salturile de 5 si 24....
    macar 5 acolo pe evenim....conteaza foarte mult
    dianna5 @ ro 1
  • Mondeo (RO1)Mondeo (RO1) RO1 Postări: 243
    editat 20.03.2018
    Subscriu celor scrise mai sus,
    Deja am un preview de la sfarsitul lunii Mai: 

Update peste update peste update la care vine un patch dar nici macar o solutie sa vinzi din echipamentul de stocare gunoaiele alea, ceva, un multi select o chestie. Stai in fata la pc si faci ca o masina de cusut... Daca nu esti singur acasa si te vad ai tai or sa creada ca te-ai damblagit...sau ai o criza de epilepsie

Btw, cmd din aprilie mi se pare praf...
    Post edited by Mondeo (RO1) on
    Gânditul este una dintre cele mai dificile slujbe.
    Poate din acest motiv foarte puțini se angajează la el
  • Pain (RO1)Pain (RO1) RO1 Postări: 3
    Interesanti Comandanti
    Sper totusi ca de data asta sa-mi dati toate piesele din Comandant
    nu cum ati facut la Campionatul de Smarald

http://prntscr.com/iu8yoa   :(:(

• dianna5 (RO1)dianna5 (RO1) RO1 Postări: 220
    e bun comandantul ala lunar....ma scot cu 100k monede 

ce drq vreti sa fac eu cu 15 flanc si 20 glorie la playeri....mai bine ii atac cu aia de npc decat cu asta de acum...mai bn reintroduceti banutii pt dublat rubine, salturi de 5h si 24h, sau macar 2 nivele la campament... ca tot ne dati toate parasutele de echipamente :))) 

vorba celor care au comentat mai sus....o pauza ar prinde numai bn :D
    dianna5 @ ro 1
  • _al3x1984_ (RO1)_al3x1984_ (RO1) RO1 Postări: 106
    Sper sa se revizuiasca bonusul la fancuri la comandantul de la evenimentul de primavara,doar 15% flacuri este apa de ploaie,o sa il vanda aproape toti jucatorii,este inutil si aproape imposibil sa poti da o lupta cu un jucator cat de cat bun;Multumesc de intelegere si sper sa luati in cinsiderare solicitarea mea :)
    -MOLDOVA-
  • pai stai asa fratele meu
    gandes-te ca noi vom avea o perioada de repaus Și anume vreo 5 zile pana pe data de 1 aprilie (când sigur ne luam teapa :D)faceți cv ca în intervalul acesta de timp sa avem un eveniment, inafara de metamorfii în care poți da doar 5 atacuri și care sunt pay to win 
    Probabil au sa vina samuraii
    -MOLDOVA-
  • marci1979 (RO1)marci1979 (RO1) RO1 Postări: 24
    vor veni strainii, fiti pe pace.
    da, nu-s anuntati, dar uitati-va la ultima misiune regala: glorie. cum o facem? cu strainii surpriza, logic 
    Cam astea sunt evenimentele pe luna aprile / 1 mai.
    Festivalul lung, evenimentul de paste (27 Martie -  24 Aprilie)
    Nomazi si Razbunarea Hanului (1 - 5 Aprilie)
    Corbi (5 - 9)
    Batalia pentru berimond (5 - 9)
    Samurai (9 - 13)
    Straini (13 - 17)
    Invazia Berimondului (17 - 20) 
    Corbi (20 - 24)
    Nomazi si Razbunarea Hanului (24 - 28) 
    Straini (28 - 1 Mai)
    Batalia pentru berimond (28 - 1 Mai)

Evenimente paralele care vor rula in urmatoarea luna
    Turnirul aliantelor  (5 - 8) 
    Turnirul aliantelor (21 - 24) (Da, evenimentul va rula de doua ori pe luna, din cate se pare) :)
    Metamorfi / Shapeshifteri (22 - 28)
    Misiunile regale (21 Aprilie - 8 Mai)

Cateva adaugari de la mine, care probabil vor si introduse sau schimbate, la turnirul aliantelor se vorbeste ca se vor baga penele la top 25, acelasi numar (sper), in luna aprilie spre sf. lui mai :)

Schimbari si editari la datele evenimentelor se pot face, luna inca nu este inceputa, deci probleme pot aparea. De exemplu evenimentul de nomazi de acum 2 ture... :)

P.S: bugul(daca e sa fie numit asa) cand ataci metamorfi cu 32 soldati in hard mode inca functioneaza :)

To be continued....

• Din punctul meu de vedere.... e grozav ca au bagat un astfel de comandant la eventul asta.
    In sfarsit avem parte de un event care ne va oferi o perioada de relax (nu cred ca este vre-un jucator care va simti presiune in a termina eventul asta) :smiley:
    Ne bucuram de o mica vacanta si castigam ceva monede vanzand aceste echipamente inutile.
    Singura problema ar putea fi...... politica GGE de a repeta orice event de genul asta. Cu cat este mai nereusit un event, cu atat mai mult insista GGE sa-l repete (eventual cu mici modificari de design).
    In schimb, eventurile asteptate de multi (orasele aliantelor..... subteranele.... coasta cutitelor....etc), raman mereu la stadiul de promisiune :smiley:

Bravo, GGE, tineti-o tot asa. Poate reusiti intr-un final sa ne convingeti sa petrecem tot mai putin timp pe joc, poate chiar sa spunem stop definitiv.

:smile::smile::smiley:
    Dark_Master @ ro 1
    Din punctul meu de vedere.... e grozav ca au bagat un astfel de comandant la eventul asta.
    In sfarsit avem parte de un event care ne va oferi o perioada de relax (nu cred ca este vre-un jucator care va simti presiune in a termina eventul asta) :smiley:
    Ne bucuram de o mica vacanta si castigam ceva monede vanzand aceste echipamente inutile.
    Singura problema ar putea fi...... politica GGE de a repeta orice event de genul asta. Cu cat este mai nereusit un event, cu atat mai mult insista GGE sa-l repete (eventual cu mici modificari de design).
    In schimb, eventurile asteptate de multi (orasele aliantelor..... subteranele.... coasta cutitelor....etc), raman mereu la stadiul de promisiune :smiley:

Bravo, GGE, tineti-o tot asa. Poate reusiti intr-un final sa ne convingeti sa petrecem tot mai putin timp pe joc, poate chiar sa spunem stop definitiv.

:smile::smile::smiley:
    Aici iti dau si eu perfecta dreptate,jocul ascesta se duce in jos spre faliment sigur daca nu isi schimba politica actuala fata de jucatori :'(
    -MOLDOVA-
  • Dark_Master (RO1)Dark_Master (RO1) Postări: 17
    editat 28.03.2018
    KENO, o intrebare.
    Cat tupeu trebuie cuiva pe acest forum sa stearga o postare doar pentru ca este critica si acida ?
    Mi-ati sters postarea desi nu folosisem nici un termen jignitor.
    Asa imi demonstreaza inca o data faptul ca unii pe aici sunt doar niste pupincuristi jegosi.

Tineti-o tot asa.
    Monopolizati forumul si stati voi pe el sa va citati unii pe altii.
    Mie imi poti da ban , ca oricum nu mai intru, atata vreme cat stiu ca se va gasi totdeauna un papagal care sterge tot ce postez doar pentru ca are tepi si nu se potriveste in ... dorsala.
    Post edited by Dark_Master (RO1) on
    Dark_Master @ ro 1
    KENO, o intrebare.
    Cat tupeu trebuie cuiva pe acest forum sa stearga o postare doar pentru ca este critica si acida ?
    Mi-ati sters postarea desi nu folosisem nici un termen jignitor.
    Asa imi demonstreaza inca o data faptul ca unii pe aici sunt doar niste pupincuristi jegosi.

Tineti-o tot asa.
    Monopolizati forumul si stati voi pe el sa va citati unii pe altii.
    Mie imi poti da ban , ca oricum nu mai intru, atata vreme cat stiu ca se va gasi totdeauna un papagal care sterge tot ce postez doar pentru ca are tepi si nu se potriveste in ... dorsala.

Nu imi amintesc sa-ti fi sters postul :)

Despre ce era vorba? Si unde era postat? 

Aceasta discutie a fost inchisa comentariilor!