sugestiee noi unelte si personaje

Duhul din lampă (RO1)Duhul din lampă (RO1) Postări: 721RO1
editat 08.09.2015 în Sugestii, laudă, critică
Servus ,

Mai vin cu o idee .. In regatul "insulele furtunii" sa exista un domn ,un nou personaj , cu o canoe/barca personala ca sa zic asa . el sta acolo si asteapta ca noi sa il punem la treaba in sensul urmator : dam pe el si aici avem mai multe optiuni bazate pe timp:
Optiunea 1 :
-el pleaca de pe insula un timp, sa zicem 10 minute. si isi vede de treaba . cand se intoarce vine cu ceea ce am ales noi la 10 minute , de ex. 10x drapelul furtunii ( mareste punctele de glorie cu 1.5% deci la 2 steaguri denastea mai scoatem 1 rosu )

2.(samd)

-la 30 de minute - 7000 monede

-la 1:30 - sa vina cu 1x sageti din lemn de bambus (care ofera 55% def importriva atacantilor de distanta)

-la 3:00 -
5x scut din scoici care sa aibe 4% bonus distanta dar viteza 50-60% ( ideal pt atacuri cu reperare)

-la 6:00 - presupunem ca pleca la capatul pamantului si aduce 50x porci

-la 12:00 - lada de depozitare acvamarin . asigura 20% mai mult acva in stocare pt 12 ore

-la 24:00 - o decoratiune care sa aiba 140/alta valoare la ordine si care poate fi plasata in orice castel , la alegere.

Dupa cum vedeti mecanismul e acelasi ca si la negustorul de biruri, iar in loc de monede se vor lua acvamarine sau rubine.

cum vi se pare ? daca doriti sa faceti sondaj faceti voi caci eu nu am timp .
La buna vedere
Post edited by Duhul din lampă (RO1) on
⚔️Pay to win🤑💸 💵 💴 💶 💷 💰 💳

Comentarii

• MarelePETRU (RO1)MarelePETRU (RO1) Postări: 84
    editat 07.09.2015
    O idee buna dar apoi jocul ar fi cam foarte usor!
  • DPXDPX Postări: 29
    editat 07.09.2015
    MarelePETRU a scris: »
    O idee buna dar apoi jocul ar fi cam foarte usor!

in sfarsit faci si tu un post bun.......
    DPX @ ro 1
    IMPERIUM OF MAN
    RECRUTAM IN ALIANTA IMPERIUM OF MAN CINE VREA SA VINA SA IMI DEA MESAJ !!!
  • Duhul din lampă (RO1)Duhul din lampă (RO1) Postări: 721RO1
    editat 07.09.2015
    nu e bun :)) pai cum sa fie un joc mai usor daca eu am specificat o unealta mai buna decat cea care poate fi cumparata pe rubine ? ganditi-va ca scoateti 20% bonus in + de acolo si , sa zicem ca daca dv. puneti intr-o def doar uneltele respective scoateti 20% bonus dist. deci necesita 2x zid de aparare pt a acoperii bonusul sau 2 tarani falsi... iar in legatura cu acele scuturi , probabil cu cercetare viteza atac se poate da atacul acela care se repereaza la 30 de sec asa k te-am pupat pe portofel :)))

• Alexandru Catri (RO1)Alexandru Catri (RO1) Postări: 3,539
    editat 07.09.2015
    pro
    ar fi fain:)
    dar cred ca ar fi mai smecher la 40k acva sa iti dea un banut norocos:))))))))))))))
    ce ziceti?
    editat 07.09.2015
    eu va ofer anumite avantaje de care sa beneficiati , cei drept in urma unui timp , iar voi va plangeti dupa ca nu baga supportul avantaje pt jucatori care nu isi permit si ca , preturile pt alte unelte sunt prea scumpe pt voi si tot voi va plangeti dupa aia ca de fiecare data ;D

editat 07.09.2015
    daca bagi acolo banutul norocos fa un sondaj strangem 500 de voturi si trimitem direct catre suport
    daca avem un numar iesit din comun de mare la voturi o sa fim bagati in seama..nu bagati in...altceva:))
    editat 07.09.2015
    Viseaza Catrinelule...daca ar fi asa:)) ar mai dona pl mea pe joc;))

de ce albule?:))))
    eu zilnic scot cate un banut de la misiunile mercenarilor
    dar nu miar strica sa scot cate un banut din 15 in 15 minute:))
    as face fantana dorintelor la maxim:)))))))))
    editat 07.09.2015
    Ma tata,daca se ia 1 banut norocos la 40k acva inseamna 2k rubine,aia cu blaturile lor fac 80k plus pe blat deci 4k rubine pe blat?:)))Sa faci si blaturi toata ziua nu mai doneaza nici drq pe joc.

suportul inca nu stie de ...blaturi..ar fi foarte fain sa nu afle:))ce zici?:)))
    editat 07.09.2015
    dai drq ca stiu de blaturi...doar ca va lasa pe voi sa va simtiti mari bisnitari . Tot prostu vorbeste de blaturi pe forum si tu imi spui mie ca nu stie suportu?:)))
    Ma tata tu ii crezi pe aia prosti?:))

posibil , ar fi bagat ei 7 zile racirea pe insule daca era criza :)))

editat 07.09.2015
    dai drq ca stiu de blaturi...doar ca va lasa pe voi sa va simtiti mari bisnitari . Tot prostu vorbeste de blaturi pe forum si tu imi spui mie ca nu stie suportu?:)))
    Ma tata tu ii crezi pe aia prosti?:))

Si in plus cu atatea rubine,s-ar da peste cap tot jocul...tot prostu ar fi cu av-uri full si cu de toate care ar fi sensul...asta ar fi autodistrugere ...

da ma albule dar cand era dead man in afaceri??ii ziceai cum sa arate avp-ul si til dadea a doua zi gata facut:)))cum era???sau sa mai zic de armurier?sau de baietii cu aliantele peste noapte??
    cred ca banutii ar fi foarte fain sa ii bage...asa lumea nu ar mai cauta sa fraudeze atata jocul..eu cred ca empire deja e cel mai scump joc gratis online..
    am jucat si metin si cs si mai multe dar acolo aveam iteme bune si fara sa bag bani ca aici..
    aici daca nu ai bani de un grajd si o brutarie nu ajungi la lvl 70..acum poti sa ma contrazici..ca sunt si exceptii...
    dar ce vreau sa zic e ca pe harta au exista smecherii care deja au facut muuuuuulte...mai distrusa de atat nu se poate distruge harta
    editat 07.09.2015
    Si ce rost ar mai avea sa incendiezi pe cineva ca se repara instant,am face soldati,unelte,tot absolut tot usor si chiar si un player de kkt ajunge mare smardoi ca si MarelePetru....din niste cacaturi de blaturi...plus ca nu s-ar mai dona si fara donatii jocul se inchide.Deci spune-mi cum e mai bine?sa fie harta furata de playeri sau sa nu mai fie deloc....

Jocul functioneaza cu banii vostri/nostri daca ei nu mai au banii aia de ce s-ar mai chinui? sa vi se scoale voua pula ca aveti rubine?:)) serios acum...nici cel mai prost om nu munceste pe gratis.
    Mai ales ca empire nu mai e un joc e o companie...

pfffffff
    frate ai dreptate la partea cu marele petrica sa fie zmardoi smecher...ideea e proasta:))))sa nu mai aud de ea
    kiss clossed:)))))))))))

imperiu,roman(alex parca te cheama) deja ai pe verde langa castel functia cu mercenarii care dau deja multe lucruri bune
    nu avem nevoie de mai mult

multumim ca teai gandit la noi cand ai postat
    bafta la joc,spor in toate si pupici dragutei tale lidere:X
  • DPXDPX Postări: 29
    editat 07.09.2015
    pfffffff
    frate ai dreptate la partea cu marele petrica sa fie zmardoi smecher...ideea e proasta:))))sa nu mai aud de ea
    kiss clossed:)))))))))))

imperiu,roman(alex parca te cheama) deja ai pe verde langa castel functia cu mercenarii care dau deja multe lucruri bune
    nu avem nevoie de mai mult

multumim ca teai gandit la noi cand ai postat
    bafta la joc,spor in toate si pupici dragutei tale lidere:X

alexe, cu sergiu ce sa intamplat?
    DPX @ ro 1
    IMPERIUM OF MAN
    RECRUTAM IN ALIANTA IMPERIUM OF MAN CINE VREA SA VINA SA IMI DEA MESAJ !!!
    editat 07.09.2015
    ei au vreo 10 jocuri...ar trebui sa fie parerea mea . in concluzie ,daca e sa dea faliment inchid tot ggs-ul nu doar empire.

• Alex14XxXAlex14XxX Postări: 385
    editat 07.09.2015
    prea complicata ideea ce o ai, dar imi place aia cu asigura mai mult acvamarin in stocare, aia ar da bine la blaturi :))))

parerea mea ar fi alta, sa bage naiba si ei niste unelte care sa reduca santul cu 10%, ca podurile de asalt

avem gheare(zid) , testoase(poarta) , papusi(distanta) , _______(sant)

completeaza tu spatiul liber :))
    Alex14XxX @ ro 1
  • Sirius43Sirius43 Postări: 413
    editat 07.09.2015
    Alex14XxX a scris: »
    prea complicata ideea ce o ai, dar imi place aia cu asigura mai mult acvamarin in stocare, aia ar da bine la blaturi :))))

parerea mea ar fi alta, sa bage naiba si ei niste unelte care sa reduca santul cu 10%, ca podurile de asalt

avem gheare(zid) , testoase(poarta) , papusi(distanta) , _______(sant)

completeaza tu spatiul liber :))

nuferi :)))
    scoica
    pacura
    cauciuc
    sau ar fii foarte fain kamikaze :)))) sa poti pune un soldat sa reduca 10% din sant din sinucigasii aia, se fac gramada in sant si trece lumea peste ei, sa se spele si nespalatii aia pe la cur
    images?q=tbn:ANd9GcR-ZaQvQ0TgG755hw3b746gte9i-Nf-IquBRrKBXGp41zwnTGWU
    Nu dormii seara daca nu vrei sa dormi cu pestii ;)
    ALT+F4 o sa ii ajute pe, prosti sa fie mai destepti :)
    Poti sa te ascunzi, dar nu te poti ascunde :x

In timpul liber sunt agent de recrutare, daca te intereseaza lasa-mi mesaj :)
  • gabi1274 (RO1)gabi1274 (RO1) Postări: 45
    editat 08.09.2015
    gabi1274 @ ro 1
Sign In to comment.