Propunere

Imperiul.Roman (RO1)Imperiul.Roman (RO1) Postări: 678RO1
editat 17.08.2015 în Sugestii, laudă, critică
Servus ,

Vin cu o propunere , o denumesc " casa de licitații " . Această casă v-a avea ca scop negocierea de bunuri între jucatori in felul urmator :

1)să zicem ca eu am invartit roata norocului si mi-au cazut mai multe premii identice [de ex. ghioaga cu colți (de 4 ori ) .]

2) eu pun acest item in casa de licitatii iar acolo jucatorii negociaza diferite sume cum ar fi :

2.1 ) monede => jucatorii care doresc itemul pus de mine investesc monede , iar cel care a investit cel mai mult il ia dupa ce trece timpul (pct.3 ). Precizez ca un numar de monede il pun eu la inceput .

2.2 ) rubine => jucatorii care vor itemul il pot lua instant prin intermediul rubinelor , de asemenea pus de mine.

3 ) Această casă să functioneze in felul urmator :

* sa aibe 3 sloturi, sloturi care se reseteaza dupa un timp in felul urmator :

\Primul slot se reseteaza la 1 ora . Aici sa se poata adauga unelte , tablete nomazi , talismane,decoratiuni mici etc.

\Al 2-lea slot -resetarea -la 12 ore . Aici sa fie decoratiuni , gen gradini , parcuri ; echipamente legendare s.a.m.d.

\Al 3-lea slot -resetarea -odata la 24 de ore . Aici e 'locul regal' in sensul in care sunt puse cele mai valoroase bunuri ale voastre : unice , decoratiuni pe rubine ( zic asta pt ca unii jucatori au in iventar multe decoratiuni si nu mai au loc in castel unde sa le amplaseze ).

\La sfarsitul timpului jucatorul care a investit cel mai mult in itemul respectiv primeste recompensa iar cel care a pus oferta monedele .

Astept pareri .
Post edited by Imperiul.Roman (RO1) on

Comentarii

• AdventurerCATAAdventurerCATA Postări: 14
    editat 16.08.2015
    Eu sunt pro
    AdventurerCATA @ ro 1
  • DARK~ANGELSDARK~ANGELS Postări: 2
    editat 16.08.2015
    Sim eu sunt prooooo
    DARK~ANGELS @ ro 1
  • kalisy (RO1)kalisy (RO1) Postări: 4
    editat 16.08.2015
    eu sunt pro
    kalisy @ ro 1
  • Dihorul1928 (RO1)Dihorul1928 (RO1) Postări: 44
    editat 16.08.2015
    Pro, fa sondaj.
    Dihorul1928 @ ro 1
  • DARK~ANGELSDARK~ANGELS Postări: 2
    editat 16.08.2015
    Ar fi bine sa faca un sondaj
    DARK~ANGELS @ ro 1
  • alexionut73alexionut73 Postări: 21
    editat 16.08.2015
    Contra asta ar incuraja multi-conturile.......:mad:
    alexionut7 @ ro 1
  • editat 16.08.2015
    Servus ,

Vin cu o propunere , o denumesc " casa de licitații " . Această casă v-a avea ca scop negocierea de bunuri între jucatori in felul urmator :

1)să zicem ca eu am invartit roata norocului si mi-au cazut mai multe premii identice [de ex. ghioaga cu colți (de 4 ori ) .]

2) eu pun acest item in casa de licitatii iar acolo jucatorii negociaza diferite sume cum ar fi :

2.1 ) monede => jucatorii care doresc itemul pus de mine investesc monede , iar cel care a investit cel mai mult il ia dupa ce trece timpul (pct.3 ). Precizez ca un numar de monede il pun eu la inceput .

2.2 ) rubine => jucatorii care vor itemul il pot lua instant prin intermediul rubinelor , de asemenea pus de mine.

\Primul slot se reseteaza la 1 ora . Aici sa se poata adauga unelte , tablete nomazi , talismane,decoratiuni mici etc.

\Al 2-lea slot -resetarea -la 12 ore . Aici sa fie decoratiuni , gen gradini , parcuri ; echipamente legendare s.a.m.d.

\Al 3-lea slot -resetarea -odata la 24 de ore . Aici e 'locul regal' in sensul in care sunt puse cele mai valoroase bunuri ale voastre : unice , decoratiuni pe rubine ( zic asta pt ca unii jucatori au in iventar multe decoratiuni si nu mai au loc in castel unde sa le amplaseze ).

\La sfarsitul timpului jucatorul care a investit cel mai mult in itemul respectiv primeste recompensa iar cel care a pus oferta monedele .

Astept pareri .

Contra...jocul si asa este destul de buguit si dupa cum a spus si un coleg mai sus...ar incuraja multi-conturile...
    Sa vezi un plyer de lvl 15 care are comandant de 90-90-90 rep...:)
  • alexionut73alexionut73 Postări: 21
    editat 16.08.2015
    Dupa cum am pus si mai spus ar incuraja multi-conturile si au fost mai multe propuneri de genul asta nu va opriti sa umpleti forumul de subiecte aproape identice??????
    alexionut7 @ ro 1
  • Johann HartwigJohann Hartwig Postări: 695
    editat 16.08.2015
    Este o idee destul de bună, sper să se ia în considerare de GGE, PRO.
    1298-m.jpg
  • Sirius43Sirius43 Postări: 413
    editat 16.08.2015
    MagdaD a scris: »
    Contra...jocul si asa este destul de buguit si dupa cum a spus si un coleg mai sus...ar incuraja multi-conturile...
    Sa vezi un plyer de lvl 15 care are comandant de 90-90-90 rep...:)

dupa cum spuneam, va cacati pe el de 90 aproape 90 distanta daca nu e pic de zid, sant, poarta nu faceti nimic cu el
    images?q=tbn:ANd9GcR-ZaQvQ0TgG755hw3b746gte9i-Nf-IquBRrKBXGp41zwnTGWU
    Nu dormii seara daca nu vrei sa dormi cu pestii ;)
    ALT+F4 o sa ii ajute pe, prosti sa fie mai destepti :)
    Poti sa te ascunzi, dar nu te poti ascunde :x

In timpul liber sunt agent de recrutare, daca te intereseaza lasa-mi mesaj :)
  • -JOKER--JOKER- Postări: 589
    editat 16.08.2015
    degeaba are 90-90 ca soldati la nivel mic nu-s buni cum a zis si sirius fara zid ,poarta sau sant e inutil

oricum urata ideea :(
    -JOKER- @ ro 1
  • jakpot3jakpot3 Postări: 186
    editat 16.08.2015
    Servus ,

Astept pareri .

Contra , ar aparea si mai multi jucatori cu cate 2-3 conturi si ar aparea si bug-urile .
    si daca vi cu o idee fa un sondaj , chair daca aceasta idee a mai fost propusa de mai multe ori .
    www.jakpot3.ro

106.gif
    Cat power :P
    /\
    |
    |
    Uite cat de sus , cat de sus pot eu sa sar :D

.....____________________ , ,__
    ....../ `---___________----_____] - - - - - - - - ░ ▒▓▓█D
    ...../_==o;;;;;;;;_______.:/
    .....), ---.(_(__) /
    ....// (..) ), ----"
    ...//___//
    ..//___//
    .//___// Nu sta in calea mea :D
    Semnatura oficiala
  • Imperiul.Roman (RO1)Imperiul.Roman (RO1) Postări: 678RO1
    editat 16.08.2015
    Sa vezi un plyer de lvl 15 care are comandant de 90-90-90 rep...

daca s-ar implementa asta cei de niv 15 nu au cum sa aibe cmd 90-90 cum ati precizat mai sus dintr-un simplu motiv , sunt sute de jucatori de 70 care vor echip de tipul ala si se investesc milioane de monede , doar ca sa iasa :) asa ca de unde scoate ala de 15 atatea modene ...?
  • TheBlackMr (RO1)TheBlackMr (RO1) Postări: 29
    editat 16.08.2015
    nu e ok ideea...contra scz
    TheBlackMr @ ro 1
  • REGELE FLORIN (RO1)REGELE FLORIN (RO1) Postări: 21
    editat 16.08.2015
    Contra , ar aparea si mai multi jucatori cu cate 2-3 conturi si ar aparea si bug-urile .
    si daca vi cu o idee fa un sondaj , chair daca aceasta idee a mai fost propusa de mai multe ori . (asta e un citat)

Eu am venit primul cu ideea asta pe forum :)
    Adica cu casa de licitatii .....
    PRO...
  • Detective Scoob (RO1)Detective Scoob (RO1) Postări: 109
    editat 16.08.2015
    proooo.......
    Detective Scoob @ ro 1
  • NickName (RO1)NickName (RO1) Postări: 752
    editat 16.08.2015
    contra :)) s-ar incuraja spargerea si furtul de conturi:))... ex: eu iti sparg contu si imi transfer echipamentele mie pe gratis.
    [SIGPIC] [/SIGPIC]NickName @ ro 1
    editat 17.08.2015
    NickName2 a scris: »
    contra :)) s-ar incuraja spargerea si furtul de conturi:))... ex: eu iti sparg contu si imi transfer echipamentele mie pe gratis.
    Dupa ce am citit mai bine a sunat mai interesanta ideea aceea, caci, nu ai cum sa transferi exact unui jucator echipamentele, se face o licitatie, iar, cine plateste mai mult ia ce a fost pus la licitatie.

• NickName (RO1)NickName (RO1) Postări: 752
    editat 17.08.2015
    Sirius43 a scris: »
    Dupa ce am citit mai bine a sunat mai interesanta ideea aceea, caci, nu ai cum sa transferi exact unui jucator echipamentele, se face o licitatie, iar, cine plateste mai mult ia ce a fost pus la licitatie.

si daca fac licitatia la ora 4 :))
    [SIGPIC] [/SIGPIC]NickName @ ro 1
    editat 17.08.2015
    NickName2 a scris: »
    si daca fac licitatia la ora 4 :))

Aseara s-a stat toata noaptea pentru a lua locul 1 la nobilitate, nu crezi ca e o pasarica cu insomnie?

Sign In to comment.