Acasă Goodgame Empire - Jocul Sugestii, laudă, critică

Avem nevoie de noi Moderatori!

ModeratorSuntem mereu în căutare de oameni talentați care să se alăture echipei. Aceasta înseamnă oameni ca tine! Dacă crezi că ne poți ajuta să organizăm și să informăm comunitatea în timp ce îi facem pe toți să se simtă bine, atunci te rugăm să te înscrii. Avem nevoie de oameni care să ajute pe forum, în spatele scenei cu anunțuri, pe Discord și pe alte rețele de socializare.

Dacă crezi că e ceva ce te poate interesa, dă clic AICI

Propunere

Duhul din lampă (RO1)Duhul din lampă (RO1) RO1 Postări: 740
editat 17.08.2015 în Sugestii, laudă, critică
Servus ,

Vin cu o propunere , o denumesc " casa de licitații " . Această casă v-a avea ca scop negocierea de bunuri între jucatori in felul urmator :

1)să zicem ca eu am invartit roata norocului si mi-au cazut mai multe premii identice [de ex. ghioaga cu colți (de 4 ori ) .]

2) eu pun acest item in casa de licitatii iar acolo jucatorii negociaza diferite sume cum ar fi :

2.1 ) monede => jucatorii care doresc itemul pus de mine investesc monede , iar cel care a investit cel mai mult il ia dupa ce trece timpul (pct.3 ). Precizez ca un numar de monede il pun eu la inceput .

2.2 ) rubine => jucatorii care vor itemul il pot lua instant prin intermediul rubinelor , de asemenea pus de mine.

3 ) Această casă să functioneze in felul urmator :

* sa aibe 3 sloturi, sloturi care se reseteaza dupa un timp in felul urmator :

\Primul slot se reseteaza la 1 ora . Aici sa se poata adauga unelte , tablete nomazi , talismane,decoratiuni mici etc.

\Al 2-lea slot -resetarea -la 12 ore . Aici sa fie decoratiuni , gen gradini , parcuri ; echipamente legendare s.a.m.d.

\Al 3-lea slot -resetarea -odata la 24 de ore . Aici e 'locul regal' in sensul in care sunt puse cele mai valoroase bunuri ale voastre : unice , decoratiuni pe rubine ( zic asta pt ca unii jucatori au in iventar multe decoratiuni si nu mai au loc in castel unde sa le amplaseze ).

\La sfarsitul timpului jucatorul care a investit cel mai mult in itemul respectiv primeste recompensa iar cel care a pus oferta monedele .

Astept pareri .
Post edited by Duhul din lampă (RO1) on

Comentarii

• AdventurerCATAAdventurerCATA Postări: 14
    editat 16.08.2015
    Eu sunt pro
    AdventurerCATA @ ro 1
  • DARK~ANGELSDARK~ANGELS Postări: 2
    editat 16.08.2015
    Sim eu sunt prooooo
    DARK~ANGELS @ ro 1
  • kalisy (RO1)kalisy (RO1) Postări: 4
    editat 16.08.2015
    eu sunt pro
    kalisy @ ro 1
  • Dihorul1928 (RO1)Dihorul1928 (RO1) Postări: 44
    editat 16.08.2015
    Pro, fa sondaj.
    Dihorul1928 @ ro 1
  • DARK~ANGELSDARK~ANGELS Postări: 2
    editat 16.08.2015
    Ar fi bine sa faca un sondaj
    DARK~ANGELS @ ro 1
  • alexionut73alexionut73 Postări: 21
    editat 16.08.2015
    Contra asta ar incuraja multi-conturile.......:mad:
    alexionut7 @ ro 1
  • editat 16.08.2015
    Servus ,

Vin cu o propunere , o denumesc " casa de licitații " . Această casă v-a avea ca scop negocierea de bunuri între jucatori in felul urmator :

1)să zicem ca eu am invartit roata norocului si mi-au cazut mai multe premii identice [de ex. ghioaga cu colți (de 4 ori ) .]

2) eu pun acest item in casa de licitatii iar acolo jucatorii negociaza diferite sume cum ar fi :

2.1 ) monede => jucatorii care doresc itemul pus de mine investesc monede , iar cel care a investit cel mai mult il ia dupa ce trece timpul (pct.3 ). Precizez ca un numar de monede il pun eu la inceput .

2.2 ) rubine => jucatorii care vor itemul il pot lua instant prin intermediul rubinelor , de asemenea pus de mine.

\Primul slot se reseteaza la 1 ora . Aici sa se poata adauga unelte , tablete nomazi , talismane,decoratiuni mici etc.

\Al 2-lea slot -resetarea -la 12 ore . Aici sa fie decoratiuni , gen gradini , parcuri ; echipamente legendare s.a.m.d.

\Al 3-lea slot -resetarea -odata la 24 de ore . Aici e 'locul regal' in sensul in care sunt puse cele mai valoroase bunuri ale voastre : unice , decoratiuni pe rubine ( zic asta pt ca unii jucatori au in iventar multe decoratiuni si nu mai au loc in castel unde sa le amplaseze ).

\La sfarsitul timpului jucatorul care a investit cel mai mult in itemul respectiv primeste recompensa iar cel care a pus oferta monedele .

Astept pareri .

Contra...jocul si asa este destul de buguit si dupa cum a spus si un coleg mai sus...ar incuraja multi-conturile...
    Sa vezi un plyer de lvl 15 care are comandant de 90-90-90 rep...:)
  • alexionut73alexionut73 Postări: 21
    editat 16.08.2015
    Dupa cum am pus si mai spus ar incuraja multi-conturile si au fost mai multe propuneri de genul asta nu va opriti sa umpleti forumul de subiecte aproape identice??????
    alexionut7 @ ro 1
  • Johann HartwigJohann Hartwig Postări: 695
    editat 16.08.2015
    Este o idee destul de bună, sper să se ia în considerare de GGE, PRO.
    1298-m.jpg
  • Sirius43Sirius43 Postări: 413
    editat 16.08.2015
    MagdaD a scris: »
    Contra...jocul si asa este destul de buguit si dupa cum a spus si un coleg mai sus...ar incuraja multi-conturile...
    Sa vezi un plyer de lvl 15 care are comandant de 90-90-90 rep...:)

dupa cum spuneam, va cacati pe el de 90 aproape 90 distanta daca nu e pic de zid, sant, poarta nu faceti nimic cu el
    images?q=tbn:ANd9GcR-ZaQvQ0TgG755hw3b746gte9i-Nf-IquBRrKBXGp41zwnTGWU
    Nu dormii seara daca nu vrei sa dormi cu pestii ;)
    ALT+F4 o sa ii ajute pe, prosti sa fie mai destepti :)
    Poti sa te ascunzi, dar nu te poti ascunde :x

In timpul liber sunt agent de recrutare, daca te intereseaza lasa-mi mesaj :)
  • -JOKER--JOKER- Postări: 589
    editat 16.08.2015
    degeaba are 90-90 ca soldati la nivel mic nu-s buni cum a zis si sirius fara zid ,poarta sau sant e inutil

oricum urata ideea :(
    -JOKER- @ ro 1
  • jakpot3jakpot3 Postări: 186
    editat 16.08.2015
    Servus ,

Astept pareri .

Contra , ar aparea si mai multi jucatori cu cate 2-3 conturi si ar aparea si bug-urile .
    si daca vi cu o idee fa un sondaj , chair daca aceasta idee a mai fost propusa de mai multe ori .
    www.jakpot3.ro

106.gif
    Cat power :P
    /\
    |
    |
    Uite cat de sus , cat de sus pot eu sa sar :D

.....____________________ , ,__
    ....../ `---___________----_____] - - - - - - - - ░ ▒▓▓█D
    ...../_==o;;;;;;;;_______.:/
    .....), ---.(_(__) /
    ....// (..) ), ----"
    ...//___//
    ..//___//
    .//___// Nu sta in calea mea :D
    Semnatura oficiala
  • Duhul din lampă (RO1)Duhul din lampă (RO1) RO1 Postări: 740
    editat 16.08.2015
    Sa vezi un plyer de lvl 15 care are comandant de 90-90-90 rep...

daca s-ar implementa asta cei de niv 15 nu au cum sa aibe cmd 90-90 cum ati precizat mai sus dintr-un simplu motiv , sunt sute de jucatori de 70 care vor echip de tipul ala si se investesc milioane de monede , doar ca sa iasa :) asa ca de unde scoate ala de 15 atatea modene ...?

• TheBlackMr (RO1)TheBlackMr (RO1) Postări: 29
    editat 16.08.2015
    nu e ok ideea...contra scz
    TheBlackMr @ ro 1
  • REGELE FLORIN (RO1)REGELE FLORIN (RO1) RO1 Postări: 21
    editat 16.08.2015
    Contra , ar aparea si mai multi jucatori cu cate 2-3 conturi si ar aparea si bug-urile .
    si daca vi cu o idee fa un sondaj , chair daca aceasta idee a mai fost propusa de mai multe ori . (asta e un citat)

Eu am venit primul cu ideea asta pe forum :)
    Adica cu casa de licitatii .....
    PRO...
  • Detective Scoob (RO1)Detective Scoob (RO1) Postări: 109
    editat 16.08.2015
    proooo.......
    Detective Scoob @ ro 1
  • NickName (RO1)NickName (RO1) Postări: 752
    editat 16.08.2015
    contra :)) s-ar incuraja spargerea si furtul de conturi:))... ex: eu iti sparg contu si imi transfer echipamentele mie pe gratis.
    [SIGPIC] [/SIGPIC]NickName @ ro 1
    editat 17.08.2015
    NickName2 a scris: »
    contra :)) s-ar incuraja spargerea si furtul de conturi:))... ex: eu iti sparg contu si imi transfer echipamentele mie pe gratis.
    Dupa ce am citit mai bine a sunat mai interesanta ideea aceea, caci, nu ai cum sa transferi exact unui jucator echipamentele, se face o licitatie, iar, cine plateste mai mult ia ce a fost pus la licitatie.

• NickName (RO1)NickName (RO1) Postări: 752
    editat 17.08.2015
    Sirius43 a scris: »
    Dupa ce am citit mai bine a sunat mai interesanta ideea aceea, caci, nu ai cum sa transferi exact unui jucator echipamentele, se face o licitatie, iar, cine plateste mai mult ia ce a fost pus la licitatie.

si daca fac licitatia la ora 4 :))
    [SIGPIC] [/SIGPIC]NickName @ ro 1
    editat 17.08.2015
    NickName2 a scris: »
    si daca fac licitatia la ora 4 :))

Aseara s-a stat toata noaptea pentru a lua locul 1 la nobilitate, nu crezi ca e o pasarica cu insomnie?

Sign In to comment.