Acasă Romanian Goodgame Empire - Jocul Întrebări cu privire la joc

Avem nevoie de noi Moderatori!

ModeratorSuntem mereu în căutare de oameni talentați care să se alăture echipei. Aceasta înseamnă oameni ca tine! Dacă crezi că ne poți ajuta să organizăm și să informăm comunitatea în timp ce îi facem pe toți să se simtă bine, atunci te rugăm să te înscrii. Avem nevoie de oameni care să ajute pe forum, în spatele scenei cu anunțuri, pe Discord și pe alte rețele de socializare.

Dacă crezi că e ceva ce te poate interesa, dă clic AICI

Rubine, paysafe si telefon .

2YzzY (RO1)2YzzY (RO1) Postări: 169
Salutări .
De 6 luni de zile, m-am mutat în Germania , bine, nu este asta problema .
Problema este că nu pot cumpara rubine prin telefon .
Dacă are careva un răspuns, înafară de "fugi la suport" , știți și voi că ei sunt activi .
P.S : Paysafe,ar merge ?
Dacă mai e vre-unu din Germania, care joacă și are avre-un răspuns , îl rog frumos, să mă lămurească .
Post edited by 2YzzY (RO1) on
[SIGPIC][/SIGPIC]"Nu imi este teama de o armata de lei,condusa de o oaie ; Imi este teama de o armata de oi,condusa de un leu "-Alexandru Cel Mare

Comentarii

• sss57sss57 Postări: 270
    editat 22.03.2014
    2YzzY a scris: »
    Salutări .
    De 6 luni de zile, m-am mutat în Germania , bine, nu este asta problema .
    Problema este că nu pot cumpara rubine prin telefon .
    Dacă are careva un răspuns, înafară de "fugi la suport" , știți și voi că ei sunt activi .
    P.S : Paysafe,ar merge ?
    Dacă mai e vre-unu din Germania, care joacă și are avre-un răspuns , îl rog frumos, să mă lămurească .

pai e pacaleala mare sa iei cu sms
    pay safe e cel mai bun nu mai lua cu sms ca de multe ori nci nu primesti rubinele plus ca iei de 3 ori mai putine
    SPYKE
  • 2YzzY (RO1)2YzzY (RO1) Postări: 169
    editat 22.03.2014
    sss57 a scris: »
    pai e pacaleala mare sa iei cu sms
    pay safe e cel mai bun nu mai lua cu sms ca de multe ori nci nu primesti rubinele plus ca iei de 3 ori mai putine
    Da, dar nu mă lasă sub nici-o formă .
    Unde's manageri , că deaia sunt manageri .
    Este aici și am văzut și în Românica, acele bonuri sau carduri cadou, de 15 euro, paysafe sau paycard, in fine, ce vreau să știu , este dacă merge aici, știind faptul că acest cont este făcut în România .
    [SIGPIC][/SIGPIC]"Nu imi este teama de o armata de lei,condusa de o oaie ; Imi este teama de o armata de oi,condusa de un leu "-Alexandru Cel Mare
  • sss57sss57 Postări: 270
    editat 22.03.2014
    Este aici și am văzut și în Românica, acele bonuri sau carduri cadou, de 15 euro, paysafe sau paycard, in fine, ce vreau să știu , este dacă merge aici, știind faptul că acest cont este făcut în România .

pai forumu e facut mai mult pt sugestii pt comunicare intre playeri daca vrei raspuns de la ei dale e _mail cu pasurile tale ca aici nu primesti raspuns
    SPYKE
  • swordsword Postări: 157
    editat 22.03.2014
    Buna seara,
    Din cate stiu eu ar trebui sa functioneze achizitionarea cu paysafecard. Eu am achizitionat pe un alt joc, nu al acestei firme moneda reala de joc cu paysafe lira sterlina si a functionat. Acum totul depinde de cei care intermediaza aceste metode de plata daca permit asta, desi nu as vedea o problema.
    Sms-ul nu functioneaza, chiar daca ai utiliza o retea din Romania, exista Roamingul, de o retea a respectivei tari nici nu se pune problema atat timp cate fereastra de plati corespunde Romaniei.

Ai 2 posibilitati:
    1. Risti si achizitionezi cu paysafecard;
    2. Contactezi serviciul de suport, poate exista posibilitatea sa iti schimbe fereastra de plati, astfel incat sa corespunda tarii in care domiciliezi sau poate iti vor oferi un raspuns concret ce metode de plata poti utiliza.
  • 2YzzY (RO1)2YzzY (RO1) Postări: 169
    editat 23.03.2014
    sword a scris: »
    Buna seara,
    Din cate stiu eu ar trebui sa functioneze achizitionarea cu paysafecard. Eu am achizitionat pe un alt joc, nu al acestei firme moneda reala de joc cu paysafe lira sterlina si a functionat. Acum totul depinde de cei care intermediaza aceste metode de plata daca permit asta, desi nu as vedea o problema.
    Sms-ul nu functioneaza, chiar daca ai utiliza o retea din Romania, exista Roamingul, de o retea a respectivei tari nici nu se pune problema atat timp cate fereastra de plati corespunde Romaniei.

Ai 2 posibilitati:
    1. Risti si achizitionezi cu paysafecard;
    2. Contactezi serviciul de suport, poate exista posibilitatea sa iti schimbe fereastra de plati, astfel incat sa corespunda tarii in care domiciliezi sau poate iti vor oferi un raspuns concret ce metode de plata poti utiliza.
    Mulțumesc frumos . Am să încerc cu paysafe , dacă merge, merge, dacă nu merge, nu mă mai ating .
    editat 23.03.2014
    Mulțumesc frumos . Am să încerc cu paysafe , dacă merge, merge, dacă nu merge, nu mă mai ating .
    Cu placere! Totusi, chiar daca primesti un raspuns din partea suportului mai greu, merita incercat si acolo, nu ai nimic de pierdut, in plus daca ai asteptat atat timp, 2-3 zile in plus nu cred ca ar fi o mare problema.
  • george731george731 Postări: 150
    editat 23.03.2014
    Deci niste prieteni de ai mei se duc la un paysafe si dau bani acolo,la jocul asta merge sa fac asta?(p.s. prieteni mei joaca alt joc)ca vreau sa donez
    george731 @ ro 1
    Alianta:cavalerii verzi
    Level:30
    Titlu:Cavaler
    editat 23.03.2014
    george731 a scris: »
    Deci niste prieteni de ai mei se duc la un paysafe si dau bani acolo,la jocul asta merge sa fac asta?(p.s. prieteni mei joaca alt joc)ca vreau sa donez
    Salut,
    Desigur, aceasta metoda de plata este valabila si pentru acest joc.
    Dar, banii reali ii utilizezi pentru a achizitiona codul paysafe, cu ajutorul caruia poti achizitiona moneda reala de joc, introducand codul paysafe pe care il primesti in momentul achizitionarii.
    Nu am inteles prea bine faza cu donatul. Ce vrei sa donezi? Rubine nu poti, in schimb poti cod paysafe.
    editat 23.03.2014
    Adica vreau sa dau bani reali ca sa iau rubine
    george731 @ ro 1
    editat 23.03.2014
    Adica ma duc la paysafe si le zic codul si le dau banii si aia imi dau rubine?
    george731 @ ro 1
    editat 23.03.2014
    Adica vreau sa dau bani reali ca sa iau rubine
    Adica ma duc la paysafe si le zic codul si le dau banii si aia imi dau rubine?
    Observ ca nu cunosti cum sta treaba cu aceasta metoda de plata numita paysafecard, de aceea iti recomand sa vizitezi site-ul acestora, este necesar o simpla cautare cu ajutorul unui motor de cautare si il vei gasi.

Sa iti explic in mare parte cum sta treaba:
    - paysafecard este un cod, atunci cand selectezi metoda de plata, din fereastra de plati, vei observa ca ti se va va deschide o fereastra unde va trebui sa introduci respectivul cod;
    - achizitionarea acestui paysafecard se face cu bani reali, pe site-ul lor poti gasi punctele de vanzare care corespund localitatii in care domiciliezi. Sunt tonomate in supermarketuri, unde introduci bani si iti ofera acest cod paysafecard, bineinteles dupa ce vei urma pasii necesari.
    Sper ca ai inteles despre ce este vorba.
    O seara frumoasa!
    editat 24.03.2014
    Acum am inteles.Multumesc!
    george731 @ ro 1
    editat 24.03.2014
    Acum am inteles.Multumesc!
    Cu placere! :D

Lasati un comentariu

BoldCursivTăiat cu o linieOrdered listListă neordonată
Emoticon
Imagine
Aliniere la stângaAliniere la centruAliniere la dreaptaComutați vizualizarea HTMLComutați întreaga paginăLumini de comutare
Adăugați imagine/fişier