Strona główna Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Aktualizacja Sierpniowa część 1. - Dyskusja

Jan MJan M Posty: 2,620
Witajcie,

W tym miejscu otwieram dyskusje na temat zmian, jakie planuje zespół na kolejne miesiące a nawet na początek nowego roku, z ogłoszenia z TEGO miejsca  smile

Jak zawsze proszę o wpisy na temat, bez spamu, wtrącania innych wątków niż ten. Jak zawsze za spam mamy punkty karne, zgodnie z regulaminem, które mogą prowadzić do blokad. Bardzo więc proszę o sztywne trzymanie się formuły tego wątku. Inne dyskusje pod innymi działami, jak zawsze.

Pozdrawiam, Jan
«134

Komentarz

• DAHAKA4 (PL1)DAHAKA4 (PL1) PL1 Posty: 47
    edytowano 24.07.2018

Nowe wyglądy przedmiotów budowlanych - na to czekaliśmy :neutral: powtarzają się jak zacięta płyta już ( ważniejsze jest dawanie gó... niż naprawianie błędów lub dodawanie coś mającego większy sens. Brawo wy )

Najważniejsze jest by doić kasę za byle co niż dodawać udogodnienia lub nawet oddać stare eventy.
  • Ta aktualizacja odpowiada żywotnym potrzebom całej społeczności empire. To jest aktualizacja na skalę naszych możliwości. Czy wy wiecie, co support robi tą aktualizacją? Oni otwierają oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówią, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić. Bo to jest aktualizacja społecznościowa, w oparciu o wszystkie zgłoszone wątki, która sobie przejdzie z bugami i co się wtedy zrobi...? 
    Bugfixa...

• A co z wydarzeniami wygaszonymi czy zamrożonymi (tę drugą nazwę chyba bardziej woli support)? Mam na myśli wybrzeże mieczowe, krainę cierni, podziemia, wielki turniej... Wydarzeń nie ma od niepamiętnych czasów, a osiągnięcia zostały - niepokończone przez większość graczy, bez możliwości ukończenia i odblokowania nowych herbów. 
    O miastach już nie wspomnę...
    Chyba wypadałoby najpierw posprzątać "stare śmieci".
    No i kolejny zestaw zapychający i tak już upchaną na max "szafę"...

• Ciekawe co powie Krystyna ?
    "Kobieta pozwoli ze sobą zrobić co zechcesz bylebyś jej o tym nie mówił"

Stefan   ... naturalnie z kielecczyzny:)
  • Muto Yugi (PL1)Muto Yugi (PL1) PL1 Posty: 48
    Ktoś chyba z działu balansu jest niepoważny, że pomyślał, żeby zamiast zmienić przywoływaczkę (bo jest za silna) dać tego nowego kasztelana...normalni dowódcy nie będą mieć do niego podejścia..naprawdę nie wiem kto wymyślił połączenie 120% do dziedzińca 50% na mury i bonus do wszystkich broniących żołnierzy...
  • IkaDo (PL1)IkaDo (PL1) Posty: 137
    no_name_returns (PL1) powiedział(a):
    A co z wydarzeniami wygaszonymi czy zamrożonymi (tę drugą nazwę chyba bardziej woli support)? Mam na myśli wybrzeże mieczowe, krainę cierni, podziemia, wielki turniej... Wydarzeń nie ma od niepamiętnych czasów, a osiągnięcia zostały - niepokończone przez większość graczy, bez możliwości ukończenia i odblokowania nowych herbów. 

No przecież dają je. Jutro. Po godzince każdego. Powodzenia ;)

A aktualka? Poza kasztanem, na którego trzeba będzie w normalnych warunkach zbierać i zbierać, to albo nowe dekorki, albo wyglądy za ciężkie ruble. A może w końcu zrobić coś z sugestii graczy? Bo chyba gra jest dla nas a nie my dla niej (no chyba, że jestem w błędzie...)
    "Mówią, że kto patrzy, a nie widzi, to z takiego szydzi świat"...  ;) 
  • no_name_returns (PL1)no_name_returns (PL1) PL1 Posty: 73
    edytowano 24.07.2018
    IkaDo (PL1) powiedział(a):
    A co z wydarzeniami wygaszonymi czy zamrożonymi (tę drugą nazwę chyba bardziej woli support)? Mam na myśli wybrzeże mieczowe, krainę cierni, podziemia, wielki turniej... Wydarzeń nie ma od niepamiętnych czasów, a osiągnięcia zostały - niepokończone przez większość graczy, bez możliwości ukończenia i odblokowania nowych herbów. 

No przecież dają je. Jutro. Po godzince każdego. Powodzenia ;)

A aktualka? Poza kasztanem, na którego trzeba będzie w normalnych warunkach zbierać i zbierać, to albo nowe dekorki, albo wyglądy za ciężkie ruble. A może w końcu zrobić coś z sugestii graczy? Bo chyba gra jest dla nas a nie my dla niej (no chyba, że jestem w błędzie...)
    No w sumie szybko się uwinęli od 10:08... hehe

Błądzisz, ale to ludzka rzecz...
  • Jan MJan M Posty: 2,620
    Muto Yugi (PL1) powiedział(a):
    Ktoś chyba z działu balansu jest niepoważny, że pomyślał, żeby zamiast zmienić przywoływaczkę (bo jest za silna) dać tego nowego kasztelana...normalni dowódcy nie będą mieć do niego podejścia..naprawdę nie wiem kto wymyślił połączenie 120% do dziedzińca 50% na mury i bonus do wszystkich broniących żołnierzy...
    Masz racje. Ktoś nie pomyślał, więc zespół przeprasza i wycofuje tego kasztelana, dla którego nie byłoby wręcz dobrego ataku. Ten kasztelan będzie do zdobycia, jednak nie teraz. Dowódca z Zmiennokształtnych wywołał swego czasu burze w międzynarodowym środowisko graczy ale po ogłoszeniu kasztelana, było więcej wpisów negatywnych niż się tego spodziewaliśmy. Dlatego pokazałem Wam wszystkie maksymalne wartości jakie on posiada i jak widać jest bardzo mocny, najmocniejszy w historii gry. Ustawiając do niego Sale Legend do obrony, staje się twierdzą. Nawet średnio zaawansowany gracz, mógłby bronic tym kasztelanem każdy rodzaj ataku, bez większych strat. Cóż ... przyjdzie nam poczekać zatem na tego kasztelana i kilka zmian w grze dodatkowo, by się mógł bez większych kontrowersji pokazać do zdobycia dla każdego.

Jan
  • Krzyśko (PL1)Krzyśko (PL1) PL1 Posty: 146
    A co z wydarzeniami wygaszonymi czy zamrożonymi (tę drugą nazwę chyba bardziej woli support)? Mam na myśli wybrzeże mieczowe, krainę cierni, podziemia, wielki turniej [...]
    No i mamy Wybrzeże Mieczowe... <ironia>Na całe 57minut!!!</ironia>
    Krzyśko @ pl 1
  • nawet wojska bez rubinów nie da się przesłaćna te eventy!!!
    okrusz @ pl 1
  • czkawka55 (PL1)czkawka55 (PL1) PL1 Posty: 120
    Po co testujecie event, który jest od kilku lat?
    Beri na krainie tez dawno nie było ... z kilka dni... nastepnym razem 1godzinny bedzie?
    fajnie  >:)

czkawka55

• paka33 (PL1)paka33 (PL1) PL1 Posty: 169
    Hmm... Rozumiem wszystko - to tylko testy, żeby posprawdzać poprawność działania eventu...
    Tylko - co tu jest nowego?
    Nie zauważyłem żadnych nowości - ani dekorów, ani wyposażenia...

Tak to ma wyglądać docelowo?
    Jeśli tak - to nagroda w postaci dekora dającego 208 PP to chyba przykład tego słynnego humoru niemieckiego.
    paka33 @ 5
  • Bim (PL1)Bim (PL1) PL1 Posty: 188
    Jan M powiedział(a): 

Masz racje. Ktoś nie pomyślał, więc zespół przeprasza i wycofuje tego kasztelana, dla którego nie byłoby wręcz dobrego ataku. Ten kasztelan będzie do zdobycia, jednak nie teraz. Dowódca z Zmiennokształtnych wywołał swego czasu burze w międzynarodowym środowisko graczy ale po ogłoszeniu kasztelana, było więcej wpisów negatywnych niż się tego spodziewaliśmy. Dlatego pokazałem Wam wszystkie maksymalne wartości jakie on posiada i jak widać jest bardzo mocny, najmocniejszy w historii gry. Ustawiając do niego Sale Legend do obrony, staje się twierdzą. Nawet średnio zaawansowany gracz, mógłby bronic tym kasztelanem każdy rodzaj ataku, bez większych strat. Cóż ... przyjdzie nam poczekać zatem na tego kasztelana i kilka zmian w grze dodatkowo, by się mógł bez większych kontrowersji pokazać do zdobycia dla każdego.

Jan

Weźmy na tapete zestawy dowódców, tzn te najmocniejsze takie jak np te przywoływaczki, słonica i inne podobne. Czy w grze jest zestaw kasztelana odpowiadający siłowo tym dowódcom, pomijając zestawy dostępne wyłącznie za rubiny, i którego łatwość zdobycia jest podobna do tych dowódców? Chyba nie bardzo. Gdy kasztelan jest troszke zbyt silny to żle i od razu odwołujecie takiego, gdy dowódca jest zbyt silny to wszystko gra. Śmieszne to jest. 
    Tylko słabi gracze stosują dopalacze! :D
  • Jan M powiedział(a):

Jan
    Dowódca jest ok, fakt że najlepszy w grze jak dotychczas (niedługo pewnie za rubiny będzie) ale przywoływaczka czy nawet uczennica dała by radę jeśli by nie było na zamku atakowanym tymi dowodcami których wymieniłem wyżej sali na def bo wtedy ciężko by było coś zrobić sala legend jest niezbalansowana powinni pierw zbalansować salę legend a potem dopiero wprowadzać tego kasztelana i tych dowódców i wtedy dopiero można by było nimi bronić/atakować z resztą nie tylko sala legend jest nie zbalansowana...
    Misje Królewskie tam też by się przydał balans misje które trzeba zrobić ze zdobyciem punktów na berimondzie nie jest łatwo zrobić trzeba siedzieć prawie cały dzień żeby zrobić a ludzie robotami nie są jakimiś i też sporo osób pracuje lub się uczy (chodź teraz są wakacje) więc takim osobą ciężko zrobić te misje I misje związane z nomadem też ciężko zrobić bo jest za mało czasówek w nagrodach indywidualnych i sojuszniczych, reszta jest w porządku chwałę zrobić nie jest problem łupy też, wyleczyć i nawerbować wojsko też. Powinno też tam być tak że jak się skończy misję przed czasem żeby można było robić następną bez zbędnego czekania.A to że będzie tam dowódca który był w misjach przygodowych z jednej strony fajnie bo kolejny spoko dowódca, ale z drugiej strony nie fajnie bo żeby zrobić te misje trzeba trochę czasu poświęcić z niektórymi jest tak że jak skończy się jedną to trzeba czekać długi czas aby zacząć kolejną.. Tylko ciekawe kiedy będzie powiększony OBÓZ zmiana ta była zapowiadana na I kwartał tego roku i co? Dalej nie widać tego, to już jest śmieszne teraz jest kolejny event długoterminowy i kolejny dowódca wpadnie lub nawet dwóch zależy jak kto jest aktywny.. Może obóz powiększa za rok lub dwa jak ludzie będą musieli posprzedawać dużo dobrych dowódców żeby jeszcze więcej śmieci się nazbierało?? ;)
  • Muto Yugi (PL1)Muto Yugi (PL1) PL1 Posty: 48
    GrzegorzM (PL1) powiedział(a):
    Kasztelan Fajny nie przesadzaj
    Fajny ale czy zbalansowany ??? Jak dla mnie wygląda jak połączenie kasztelana zimowego, berimondowego i tego za żetony samuraja (mury, bonus do żołnierzy, dziedziniec) Naprawdę ulżyło mi że nie wprowadzą tego kasztelana w obecnej formie ;)
  • Jan MJan M Posty: 2,620
    paka33 (PL1) powiedział(a):
    Hmm... Rozumiem wszystko - to tylko testy, żeby posprawdzać poprawność działania eventu...

Ale to zawarłeś w mass w sojuszu, co wcześniej przeczytałeś na jakimś forum czy o co chodzi ? Raz Ci kiedyś napisałem, że jeśli chcesz wejść w moje buty, złóż CV, odpisze Ci czy było warto. Gdzieś ktoś napisał słowo - test ? Kolejne z wielu słów które nadużywacie bez konkretnej wiedzy. Najłatwiej powielać opinie wielu, nie wyrażając własnej, być może zwyczajnie jej brak.

Przemysław08 (PL1) powiedział(a):
    Dowódca jest ok, fakt że najlepszy w grze jak dotychczas (niedługo pewnie za rubiny będzie) ale przywoływaczka czy nawet uczennica dała by radę jeśli by nie było na zamku atakowanym tymi dowodcami których wymieniłem wyżej sali na def bo wtedy ciężko by było coś zrobić sala legend jest niezbalansowana powinni pierw zbalansować salę legend a potem dopiero wprowadzać tego kasztelana i tych dowódców i wtedy dopiero można by było nimi bronić/atakować z resztą nie tylko sala legend jest nie zbalansowana...
    Misje Królewskie tam też by się przydał balans misje które trzeba zrobić ze zdobyciem punktów na berimondzie nie jest łatwo zrobić trzeba siedzieć prawie cały dzień żeby zrobić a ludzie robotami nie są ez zbędnego czekania
    Tylko ciekawe kiedy będzie powiększony OBÓZ zmiana ta była zapowiadana na I kwartał tego roku i co?
    Więc w kolejności:
    - piszesz dowódca a myślisz o kasztelanie, tak to odczytuje
    - zespół nie widzi na tę chwile powodu zmian w misjach , nie grasz intensywnie, zawsze możesz sobie pomoc kupując walutę premium, nie kupujesz, musisz poświecić sporo czasu. Nie raz pisałem, że wiele misji czy "topek" nie jest dla każdego i nigdy tak w tej grze nie będzie, nie tylko w tej ....
    - obóz był wielokrotnie opisywany na forum, jak śledzisz moje wpisy, znajdziesz wyjaśnienie pytania które nurtuje każdego co czyta wybiorczo, a jak wczytasz się w pierwszy mój wpis w tym temacie, dowiesz się, że pisząc nie na temat, to spam

Jan
  • Zamiast supermocnego kasztelana lepiej podnieście mury o 2 lv, żeby więcej wojska na murach się zmieściło; niech będzie nawet, że surkę specjalną trzeba będzie wydać. To łatwiej zbalansuje atak vs obrona. 

Ponadto podział legendarnych poziomów - żeby 6-falowcowi nie opłacało się bez straty honoru atakować 4-falowca, i żeby atakując 5-falowca zyskiwał potencjalnie mniej (np. 1/3) honoru niż atakując 6-falowca.

• no_name_returns (PL1) powiedział(a):
    Zamiast supermocnego kasztelana lepiej podnieście mury o 2 lv, żeby więcej wojska na murach się zmieściło; niech będzie nawet, że surkę specjalną trzeba będzie wydać. To łatwiej zbalansuje atak vs obrona. 

Czy ja dobrze widzę? Chyba sprawdza się powiedzenie, że Polacy jako naród narzekają na wszystko. Jak można narzekać na zbyt dobrego kasztelana ? Można narzekać że znów zestaw ubranek dla kasztelana a szafa niepowiększona... Ale narzekać na zbyt dobrego kasztelana czy dowódcę to przesada....

Sam narzekam, owszem - ale zapowiedź tej aktualizacji bardzo mi przypadła do gustu ( wreszcie coś za co można pochwalić GGS) ale odnoszę wrażenie że cokolwiek zespół GGS by nie wprowadził to będą narzekania, że za silny kasztelan, że za słaby kasztelan, że szafa nie powiększona a kolejne ubranko, że stare dekoracje i się nie opłaca ich zdobywać, że za mało pominięć czasowych ( dawniej ich wogóle nie było i jakoś się zdobywało nagrody), że za słabe zamki obcych.... GGS chce wprowadzić coś lepszego to zawsze znajdzie się rzesza osób która będzie narzekać.....
    Jestem jak najbardziej za za nowym zestawem ubranek, jeśli chodzi o wygląd budynków to mi nie przeszkadzają ale nie zamierzam ich kupować bo najzwyczajniej w świecie szkoda mi ładować realnych pieniędzy w grę. Tyle z mojej strony
    Chcemy powrotu Alchemika!!
  • widac ze tylko wypowiadaja sie tutaj gracze ktorzy o wojnach pojecia nie maja, jak czytam ze slonica jest silnym dowodca to smiac sie chce. Kasztyk byl za silny 120 do dziedzinca musialoby od razu spowodowac wprowadzenie do gry dowodcow +200 dziedziniec itd. Jest dobry kasztyk z Beri wiec czego chciec wiecej, sala legend i tak stwarza nieuczciwa rywalizacje bo daje znaczna przewage obroncom
  • ps slonica jest dobrym dowodca ale ma swoje wady, ten kto gra wie o co chodzi
Sign In to comment.