Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Zwiastun zmian na Październik część I oraz II - dyskusja

2»

Komentarz

 • Jan MJan M Posty: 2,620
  łomotimaszineri (PL1) powiedział(a):
  zmiany ,zmiany zapytam ponownie czy jest planowana aktualizacja dotyczaca zarzadzaniem budynkami (ozdobami) w zamkach glownych tak a zeby mozna bylo przesylac ozdoby miedzy zamkami glownymi??Nie chodzi o posty ,tylko o zamki glowne Zielone i Krainy??
  By uciąć te spekulacje, więc krótko - NIE
  W tym roku NIE będzie  ani Bitwy o Stolice, ani Berimond na zielonej mapie ani sojuszowej bitwy o chwałę ani zespół nie planuje zmian w obiektach specjalnych. Eventy i zmiany te są albo wycofane albo zawieszone. I nie odpowiem tu w tym wątku o kompensatach bo ... gracz rozkupił jeden element, bo zakupił narzędzia i ma. Ma i dobrze, bo będzie mógł wszystko wykorzystać po poprawkach lub  po gruntownych zmianach.
  Jedyne co mogę zdradzić, to planujemy wydarzenie w którym wojna miedzy sojuszami, stanie się elementem, takim , o którym ta gra mówi na jej wejściu, elemencie równie istotnym i częstym dla gracza, jak eventy które są wykonywane przez wszystkich na co dzień. Wiele graczy wskazuje od dawna, zwłaszcza w wydarzeniach swymi wnioskami przez formularz zgłoszeniowy czy też na forum, na element pierwotnego składu sojuszu, a nie stałymi rotacjami pod wydarzenie. O planach jakie robią na długie tygodnie sojusze przed wydarzeniami. O braku tym samym elementu pełnej i zdrowej rywalizacji. Gdzie od zawsze było tak, że sojusz budowało się nie tygodniami a miesiącami czy nawet latami, by w efekcie końcowym czynnik taki jak zgranie, czy umiejętności, doświadczenie które wszyscy nabywają w trakcie rożnych rozgrywek, decydowały o zwycięstwie a nie stałe rotacje pod wynik.

  Bardzo wielu graczy prosi nas, byśmy nie ogłaszali planu wydarzeń, by zwiększyć szanse dla innych. Nie sadzę by to było wyjście, ale to też temat do analizy i być może tak się stanie. Mają gracze również racje, postulując, by w danym wydarzeniu, wychodząc z sojuszu w trakcie eventu, gracz zabierał ze sobą nie tylko własne punkty ale i te co wniósł swoją obecnością w trakcie wydarzenia. Na stałe utrwaliłoby to, tworzenie sojuszy o trwałych i silnych więzach, nie tylko tymi, które są podyktowane chęcią zwycięstwa w danych wydarzeniu. Jak wcześniej to oczywiście temat do dyskusji.
  Grzelas (PL1) powiedział(a):


  PlayerBoss2 (PL1) powiedział(a):
  Wyjaśnienia adminów związane ze skróceniem bezpłatnego czasu pomijania to chyba jakieś kpiny z logiki.

  ...............  komentującymi tłumaczenie komunikatu podanego przez Jana. Początkującemu graczowi, który stawia budynek w kilka minut, nie przeszkadza to, że pominięcie ...............

  Jak sięgam pamięcią wstecz, komunikaty o zmianach nigdy nie były podane w drobnych szczegółach a zawsze były i będą komunikatem. Możemy coś dodać od siebie w trakcie dyskusji tutaj, ale najczęściej są to jak zauważasz, wpisy krytyczne bez treściwych pytań, gdzie nie można się merytorycznie odnieść.
  Być może dlatego, dalej jesteśmy na pierwszej stronie dyskusji pod zmianami, zapowiadanymi w trzech rożnych ogłoszeniach i pytań które by rozwiewały wątpliwości na ich temat nie widzę :)
  .

  Jan
 • Grzelas (PL1)Grzelas (PL1) Posty: 958
  edytowano 25.09.2017
  Jan M powiedział(a):
  Jak sięgam pamięcią wstecz, komunikaty o zmianach nigdy nie były podane w drobnych szczegółach a zawsze były i będą komunikatem. Możemy coś dodać od siebie w trakcie dyskusji tutaj, ale najczęściej są to jak zauważasz, wpisy krytyczne bez treściwych pytań, gdzie nie można się merytorycznie odnieść.
  Być może dlatego, dalej jesteśmy na pierwszej stronie dyskusji pod zmianami, zapowiadanymi w trzech rożnych ogłoszeniach i pytań które by rozwiewały wątpliwości na ich temat nie widzę :)
  Zdając sobie sprawę z tego, że komunikaty są tłumaczeniem tego co przekazuje zespół gry do polskiego zespołu forum trudno zadawać treściwe pytania pozwalające na polemikę. Komunikat  jest przecież zapowiedzią tego co zostało zaplanowane, a nie tego o czym mogą zadecydować gracze...
  Trudno się dziwić, że dyskusje toczą się w formie krytyki tego, co w zapowiedzianych zmianach się nie podoba, choć ostatnio są też i głosy pozytywne, czy też neutralne w stosunku do części zmian, czy też nowości.
  Zapowiedzi są rzeczywiście od jakiegoś czasu na tyle szczegółowe, że nie ma czego rozwiewać.
  Ciekawsze dyskusje toczą się w propozycjach i sugestiach, ale tutaj jak widać priorytety graczy (przynajmniej serwera PL1) są inne niż wynika to z planów rozwoju gry (być może więcej ciekawych pomysłów pojawia się poza forum - chociażby przez formularze zgłoszeniowe).

  Powodów błędów w eventach nie ma co dyskutować..
  Jan M powiedział(a):
  Jedyne co mogę zdradzić, to planujemy wydarzenie w którym wojna miedzy sojuszami, stanie się elementem, takim , o którym ta gra mówi na jej wejściu, elemencie równie istotnym i częstym dla gracza, jak eventy które są wykonywane przez wszystkich na co dzień.
  Pozostaje zatem czekać na realizację nowego pomysłu - a raczej powrotu do korzeni gry...


 • Jan M napisał:
  W naszej następnej aktualizacji skrócimy czas bezpłatnego pomijania, aby natychmiast zakończyć budowę z 10 do 4 minut. Ta decyzja opiera się na ocenach bieżącej progresji gry, a zwłaszcza na zachowaniach graczy i ich uwagach na wczesnych etapach rozwoju konta. Dlatego dostosowaliśmy nasz system do tej analizy i gracze powinni mieć lepszy postęp w grze z tą korektą.

  marcin369 (PL1) powiedział(a):
  Dokładnie, 10 min czy 5 min dla gracza stawiającego 20 lvl spichlerza nie robi różnicy, ale dla gracza, który dopiero zaczyna grę i przede wszystkim buduje różnica będzie odczuwalna. Na pewno nie jest to zmiana na korzyść graczy

  PlayerBoss2 (PL1) powiedział(a):
  Wyjaśnienia adminów związane ze skróceniem bezpłatnego czasu pomijania to chyba jakieś kpiny z logiki.

  No trudno się nie zgodzić z przedmówcami komentującymi tłumaczenie komunikatu podanego przez Jana. Początkującemu graczowi, który stawia budynek w kilka minut, nie przeszkadza to, że pominięcie jest od 10 minut, wszak nic nie traci. Dla każdego jednak  budynku, którego budowa jest dłuższa niż 4 minuty, nowe pominięcia dają zwolnienie w rozwoju, a nie przyspieszenie.
  Nie wiem jacy analitycy to wymyślili i jakież to zachowania graczy doprowadziły do tych zdumiewających wniosków i w jaki sposób wpłynie to na lepszy postęp w grze...Jakież to zasady logiczne czy też analityczne wpłynęły na taki wynik analizy? To pewnie pozostanie zagadką Archiwum X...
  Może czas powiedzieć wprost, lepiej pomijacie budowę za rubiny...

  Teraz czekać tylko aby "pomijacze czasu"  zgodnie z analizą i obserwacją zachowania graczy zamieniły się z godzinnych w minutowe, te mniejsze w sekundowe... Czy będzie to w planie kolejnych zaś aktualizacji?..


  Stoi Jaś przed klasą i zastanawia się:
  - Gdzie tu sens, gdzie tu logika?!
  Podchodzi dyrektor i pyta się:
  - Co się stało, Jasiu?
  - No bo wie pan: pierdnąłem w klasie, pani mnie wyprosiła, a oni siedzą w tym smrodzie...
 • romi66 (PL1)romi66 (PL1) PL1 Posty: 3
  ŚWIETNE POMYSŁY  na DARMOWĄ grę rezygnacja z grosików, ograniczanie czasu bezpłatnego kończenia budowli  możliwość ataku na krainach tylko z zamków,super,że wszyscy gracze mają te same odległości do celów,ściągnięcie pozostałych rubinków przez wydarzenie  z Nomadami,a potem chcesz grać i zdobywać, PŁAĆ
  BRAWO WY
  Tylko moim skromnym zdaniem gra i cała reszta schodzi na psy (delikatnie rzecz ujmując)
  romi66
 • jeszcze mnie ciekawi po co jest opcja wyboru przy ataku "skup się na grabieży: węgla, oliwy, szkła, żelaza" skoro i tak zawsze noszą tylko węgiel co by się nie zaznaczyło?
 • I już coś skopali, nie ma samurajów.

  + świetny, logiczny pomysł sprzyjające rozwojowi czyli skrócenie darmowego przyspieszenia budowy. Podejrzewam, że ktoś coś źle przetłumaczył komunikat i wyszła groteska.

  Barristan Selmy @ pl 1
 • w ogóle tu są same świetne posunięcia ... porażka
  PlayerKRZYSIEK @ pl 1
 • Nigdy nie uczestniczyłem w bitwie o stolice a chetnie bym sobie polatał,bo na razie te stolice stoją nie potrzebne do niczego :/
 • grik1 (PL1)grik1 (PL1) PL1 Posty: 141
  Witam

  Nowe budynki - fajny pomysł. Powinno być to jednak rozwiązane podobnie jak ze szpitalem 3-4 lvl za zasoby, kolejne za rubiny. 

  Zmiany w ilości darmowego czasu pominięcia z 10 do 4 minut i argumentacja jaka została przedstawiona przeczy logice i zdrowemu rozsądkowi.
  Akurat gracze wysyłali do was opinie, że ten czas jest zbyt długi... Jak dla mnie i reszty mapy 10 min to i tak było za mało. 

  Co do cen i pozyskiwania rubinów do ich budowy. Drodzy gracze - kto was zmusza do ich stawiania? Kupujesz rubiny - chcesz, nie Twoja wola. 

  Każdy przytaczający argument, że gra nie jest darmowa napiszę ile za nią płaci? Gra jest darmowa i nikt nikomu nie każe mieć wszystkiego i brać udziału w każdym evencie. 


  grik1 @ pl 1
 • Hej a czy w ramach zmian utrudniliście scanowanie? 
  Od pewnego czasu znacząco spadła skuteczność zwiadów.
  Na max obozach Samurajów czy Nomadów wystarczało kiedys wysyłac po 12 szpiegów (ryzyko schwytania 13%) i zwiady zakończone powodzeniem, to było jakieś 90%. Teraz jest to jakies 50-60%
  Niby liczby sa takie same ilosc szpiegów a ryzyko schwytania lecz skutecznosc znacznie niższa.
  Mam max ilość  szpiegów a nie moge scanowac jednoczesnie 3 wież czy zamków czy obozów (jak dotychczas) a aby nie marnowac czasu i kasy na puste przebiegi moge wysyłac tylko dwa scany jednoczesnie. 
  Macie jakiegos buga, czy to kolejne utrudnienie/zmiana w grze?
 • Zmiany w ilości darmowego czasu pominięcia z 10 do 4 minut przeczy logice. Ze niby to ma być ułatwienie i to jeszcze na prośbę graczy?
  Zaczynając gre dzisiaj jest jeszcze trudniej dogonić najlepszych.

  Zrobcie podział w legendarnych na poiomy trudnosci, bo nie dajecie szans na robienie top50 tysiącom graczy.
  Jak gracz z 12 legendarnym może się równać z 200 czy 550 legendarnym. Szkoda naszego wysiłku.
 • Yennefer_I (PL1)Yennefer_I (PL1) PL1 Posty: 57
  edytowano 03.10.2017
  cos popierpapier mi się.. prosze o skasowanie posta
  Post edited by Yennefer_I (PL1) on
 • Tata.Tata (PL1) powiedział(a):
  Zmiany w ilości darmowego czasu pominięcia z 10 do 4 minut przeczy logice. Ze niby to ma być ułatwienie i to jeszcze na prośbę graczy?
  Zaczynając gre dzisiaj jest jeszcze trudniej dogonić najlepszych.

  Zrobcie podział w legendarnych na poiomy trudnosci, bo nie dajecie szans na robienie top50 tysiącom graczy.
  Jak gracz z 12 legendarnym może się równać z 200 czy 550 legendarnym. Szkoda naszego wysiłku.
  Grzelas (PL1) powiedział(a):

  Jan M napisał:
  W naszej następnej aktualizacji skrócimy czas bezpłatnego pomijania, aby natychmiast zakończyć budowę z 10 do 4 minut. Ta decyzja opiera się na ocenach bieżącej progresji gry, a zwłaszcza na zachowaniach graczy i ich uwagach na wczesnych etapach rozwoju konta. Dlatego dostosowaliśmy nasz system do tej analizy i gracze powinni mieć lepszy postęp w grze z tą korektą.

  marcin369 (PL1) powiedział(a):
  Dokładnie, 10 min czy 5 min dla gracza stawiającego 20 lvl spichlerza nie robi różnicy, ale dla gracza, który dopiero zaczyna grę i przede wszystkim buduje różnica będzie odczuwalna. Na pewno nie jest to zmiana na korzyść graczy

  PlayerBoss2 (PL1) powiedział(a):
  Wyjaśnienia adminów związane ze skróceniem bezpłatnego czasu pomijania to chyba jakieś kpiny z logiki.

  No trudno się nie zgodzić z przedmówcami komentującymi tłumaczenie komunikatu podanego przez Jana. Początkującemu graczowi, który stawia budynek w kilka minut, nie przeszkadza to, że pominięcie jest od 10 minut, wszak nic nie traci. Dla każdego jednak  budynku, którego budowa jest dłuższa niż 4 minuty, nowe pominięcia dają zwolnienie w rozwoju, a nie przyspieszenie.
  Nie wiem jacy analitycy to wymyślili i jakież to zachowania graczy doprowadziły do tych zdumiewających wniosków i w jaki sposób wpłynie to na lepszy postęp w grze...Jakież to zasady logiczne czy też analityczne wpłynęły na taki wynik analizy? To pewnie pozostanie zagadką Archiwum X...
  Może czas powiedzieć wprost, lepiej pomijacie budowę za rubiny... 

  Teraz czekać tylko aby "pomijacze czasu"  zgodnie z analizą i obserwacją zachowania graczy zamieniły się z godzinnych w minutowe, te mniejsze w sekundowe... Czy będzie to w planie kolejnych zaś aktualizacji?..
  @tata.t Grzelas choć wredota ;), to prawde Ci powie :))
 • moim zdaniem kto chce grac za darmo musi liczyc  sie z wszystkimi nie dogodnosciami w tej grze,a gracze ktorzy finansuja ta gre moga miec dostep do wszystkiego co mozliwe do uzycia w grze empire.
  dlaczego ja place za zabawe i musze miec rowne szanse z kims kto nie inwestuje nawet grosza???
  skoro place te chce miec max feajdy z grania ,rabowania,palenia innych graczy itd.to gra wojenna.
  "Kobieta pozwoli ze sobą zrobić co zechcesz bylebyś jej o tym nie mówił"

                                          Stefan   ... naturalnie z kielecczyzny:)
 • sam_gnus (PL1)sam_gnus (PL1) PL1 Posty: 351
  łomotimaszineri (PL1) powiedział(a):
  moim zdaniem kto chce grac za darmo musi liczyc  sie z wszystkimi nie dogodnosciami w tej grze,a gracze ktorzy finansuja ta gre moga miec dostep do wszystkiego co mozliwe do uzycia w grze empire.
  dlaczego ja place za zabawe i musze miec rowne szanse z kims kto nie inwestuje nawet grosza???
  skoro place te chce miec max feajdy z grania ,rabowania,palenia innych graczy itd.to gra wojenna.
  Z jednej strony trudno nie przyznać Ci racji, z drugiej dlaczego, skoro gra reklamuje się jako darmowa, ktoś nie płacąc nie ma szansy choćby na wygranie durnego konkursu szlacheckiego... Myślę, że dobrym posunięciem byłoby rozdzielenie mas płacących od niepłacących. Albo grasz darmowo i niema nic za rubiny, nic dla wszystkich, albo sub-serwer VIP - opłata miesięczna - z założeniem że jak się raz tam zalogujesz to już nie masz możliwości powrotu na serwer normal i tam masz wszystko za rubiny, szybko sprawnie. Może ciut taniej bo w końcu wpłacasz też miesięczny żołd... Jedni nie stykają się z drugimi, My tu nie marudzimy, wy nie spotykacie marud, my mamy szanse, a wy gracie po swojemu. No ale co ja tam wiem.
 • Adaam (PL1)Adaam (PL1) PL1 Posty: 39
  a gdzie obóz Chana??????

  ziutek1234 @ pl 1
 • od kiedy to wojna jest wyrownana?dlaczego cos co nie jest w pelni darmowe musi byc wyrownane??to jest bledne myslenie.Z drugiej strony nikt nie kaze grac w empire.Na slonia w karawce Ciebie nie stac.hehe
  "Kobieta pozwoli ze sobą zrobić co zechcesz bylebyś jej o tym nie mówił"

                                          Stefan   ... naturalnie z kielecczyzny:)
 • NewSmyk (PL1)NewSmyk (PL1) PL1 Posty: 547
  "Pominięcia czasu, 5-cio godzinne i 24-cztero godzinne jakie otrzymujecie w nagrodach, zostaną zamienione na pominięcia 1 godzinne i 30 minutowe, zarówno w nagrodach indywidualnych jak i sojuszniczych we wszystkich wydarzeniach tj. Wojna Królestw, Bitwa o Berimond, Wojna Krwawych Kruków, Inwazja Samurajów czy Inwazja Nomadów.
  Zauważycie również, stopniowe podniesienie jakości tych wydarzeń, ponieważ będziemy wymieniać 5-cio godzinne  pominięcia na 1-dno godzinne. Gracze będą mogli pozyskać dużo więcej 5-cio godzinnych i 24-cztero godzinnych pominięć czasu przy zakupie rubinów."

  w powyższym cytacie wytłuściłam najważniejszą informację, już nawet komentować mnie się nie chce

Sign In to comment.