Zwiastun zmian na Październik część I oraz II - dyskusja

Jan MJan M Posty: 2,620
Witam,

W tym wątku zapraszam do dyskusji o zmianach jakie nadchodzą w najbliższym czasie z ogłoszenia zamieszczonego TU.

Pozdrawiam, Jan
Post edited by Jan M on
«1

Komentarz

 • Niewielkie zainteresowanie aktualizacją . Może wypadałoby się zastanowić dlaczego?
  Niestety nie  wnosi nic nowego , to samo tylko w trochę zmienionej odsłonie. Czekam z niecierpliwością na aktualizację która wprowadzi coś naprawdę nowego a nie tylko zmianę garderoby u dowódców. 
 • Wybór między młotem a kowadłem. Zbyt duża różnorodność narzędzi nie pomaga a wręcz utrudnia grę.         Nie liczyłam jeszcze parametrów nowej zbroi ,  może wreszcie dorówna tym kupowanym za rubiny.  Chociaż wątpię , zbyt łatwa do zdobycia.  Nie każdy gra za rubiny , jednak mając na uwadze wyrównywanie szans należałoby aktywnym , bardzo aktywnym graczom umożliwić jej zdobycie. Jeden inwestuje pieniądze drugi czas. Obie inwestycje powinny być równomiernie nagradzane. 
 • co z Beri na zielonym, będzie jeszcze??
  wezysko @ pl 1
 • superMati5 (PL1)superMati5 (PL1) Posty: 256PL1
  edytowano 20.09.2017
  Nowe budynki wprowadzają heh....ciekawie i interesująco :)
  Ale teoretycznie po co ? 
  Albo nie po co , tylko dlaczego za rubiny ?
  Nie dość , że zostały ucięte z wież to dodatkowo dawać budynki , które by podstawić trzeba zapłacić czerwoną walutą.... 
  Albo.... cytat 
  ''Czy brakuje Ci jednego bądź kilku elementów wyposażenia aby dokończyć dowódce bądź kasztelana? Nie martw się teraz będziesz mógł je zakupić u handlarza wyposażeniem za rubiny!''

  Oczywiście będzie można dokupić , ale oczywiście za co ?????????
  Za takie czerwone brylanciki :) 
  Pewnie jedna zbroja z 150-200 tyś będzie kosztować

  Dramat :)
  superMati5 @ pl 1
 • dymitr38 (PL1)dymitr38 (PL1) Posty: 111PL1
  Wiadomo na czymś muszą zarobić, dla zwykłego gracza to będzie nieosiągalne, wiadomo, dlaczego. 
  dymitr38 @ pl 1
 • Przecież twórcy gry muszą na niej zarabiać to oczywiste. Dają nam możliwość zdobywania nagród poprzez aktywną grę albo za nie płacąc. Można dyskutować czy możliwość kupna bosterów daje równe szanse. .Tylko jak nie grasz i nie chcesz wydawać realnej gotówki to nie płacz że  nie można czegoś zdobyć w eventach. Nie ma takiego eventu , z którego nie można by zdobyć wszystkich nagród.Dlaczego dekoracje z wydarzeń najczęściej zdobywają rubinowi gracze, a może zdobyć je przecież  każdy tu się liczy tylko ilość wysłanych ataków. Prosta odpowiedź  , płacą i na dodatek ostro grają . 
  Jest jeszcze trzecia możliwość , przestać grać . Tylko przestańcie jęczeć ze się nie da, nie można , że coś jest nieosiągalne. ..... trochę wysiłku. 
  Wadą gry jest brak różnorodności . Twórcom gry jak na razie brak pomysłu na nową atrakcyjną  zmianę, ale wszystko przed nami. 
 • dymitr38 (PL1)dymitr38 (PL1) Posty: 111PL1
  Iza ja nie płaczę tylko stwierdzam fakty he he.
  dymitr38 @ pl 1
 • I znowu praktycznie wszystko co dobre to za rubiny zero możliwości dla ludzi nie kupujących rubiny bez sens jak to ma polepszać sytuacje w grze jak tylko rubinowcy maja cały czas przewage która sami im umożliwiacie porażka ....
 • I tu się z tobą zgodzę , nie powinno być tak że bez rubinów pewne elementy gry są nieosiągalne. Niezaprzeczalny fakt zasilania konta GG nie powinien tak znacząco promować  graczy rubinowych. Za kasę powinno być oczywiście łatwiej i z tym się zgadzam ale  również ci co poświęcają sporo swojego wolnego czasu na grę  tez powinni mieć możliwość zdobywania tych nagród. Mogę walczyć parę miesięcy o budynek , który ktoś kupi w ciągu paru minut ale powinnam mieć taką możliwość. To byłoby wyrównanie szans o  czym często czytam na forum.  800 legendarny bez kasy to obecnie mało liczący się gracz. Wiekszość  rubinowców to zapaleńcy  kochający tą grę ale z kim będą walczyć jak zostaną sami?
 • W naszej następnej aktualizacji skrócimy czas bezpłatnego pomijania, aby natychmiast zakończyć budowę z 10 do 4 minut. Ta decyzja opiera się na ocenach bieżącej progresji gry, a zwłaszcza na zachowaniach graczy i ich uwagach na wczesnych etapach rozwoju konta. Dlatego dostosowaliśmy nasz system do tej analizy i gracze powinni mieć lepszy postęp w grze z tą korektą.

  Prosze o wyjasnienie, jak zwolnienie szybkosci budowy moze miec/dawac lepszy postep w grze? • rubiny kupujcie, rubiny....
 • edytowano 23.09.2017
  Wyjaśnienia adminów związane ze skróceniem bezpłatnego czasu pomijania to chyba jakieś kpiny z logiki.
 • Dokładnie, 10 min czy 5 min dla gracza stawiającego 20 lvl spichlerza nie robi różnicy, ale dla gracza, który dopiero zaczyna grę i przede wszystkim buduje różnica będzie odczuwalna. Na pewno nie jest to zmiana na korzyść graczy
 • Odnośnie nowego łańcucha misji - czy będzie on także dostępny dla graczy 70+ ?
 • Kolejna aktualizacje po to żeby każdy musiał kupić jeszcze więcej rubinów. Brawo GGS, jeszcze kilka takich aktualizacji i ludzie w to całkiem przestaną grać
 • warto kupic rubiny
 • Grzelas (PL1)Grzelas (PL1) Posty: 958
  edytowano 24.09.2017
  Tieru (PL1) powiedział(a):
  Wiecznie to samo, gra się zatrzymała na powtarzalności tego samego od kilku lat.
  "Przegrafikowane" wydarzenie złożone z tych samych wydarzeń, praktycznie z tych samych nagród i tego samego trybu mistrzowskiego z już chyba niepotrzebnym nowym "przegrafikowanym" wyposażeniem.
  Całkiem niedawno byłeś bardzo "podjarany" tymi powtarzalnymi eventami i chciałeś online pokazywać jak się robi topkę za narzędzia z prezentów od widzów :) Jak widać szybko zmieniłeś zdanie Tieru :) Z entuzjasty stałeś się krytykiem :)

  Jan M napisał:
  W naszej następnej aktualizacji skrócimy czas bezpłatnego pomijania, aby natychmiast zakończyć budowę z 10 do 4 minut. Ta decyzja opiera się na ocenach bieżącej progresji gry, a zwłaszcza na zachowaniach graczy i ich uwagach na wczesnych etapach rozwoju konta. Dlatego dostosowaliśmy nasz system do tej analizy i gracze powinni mieć lepszy postęp w grze z tą korektą.

  marcin369 (PL1) powiedział(a):
  Dokładnie, 10 min czy 5 min dla gracza stawiającego 20 lvl spichlerza nie robi różnicy, ale dla gracza, który dopiero zaczyna grę i przede wszystkim buduje różnica będzie odczuwalna. Na pewno nie jest to zmiana na korzyść graczy

  PlayerBoss2 (PL1) powiedział(a):
  Wyjaśnienia adminów związane ze skróceniem bezpłatnego czasu pomijania to chyba jakieś kpiny z logiki.

  No trudno się nie zgodzić z przedmówcami komentującymi tłumaczenie komunikatu podanego przez Jana. Początkującemu graczowi, który stawia budynek w kilka minut, nie przeszkadza to, że pominięcie jest od 10 minut, wszak nic nie traci. Dla każdego jednak  budynku, którego budowa jest dłuższa niż 4 minuty, nowe pominięcia dają zwolnienie w rozwoju, a nie przyspieszenie.
  Nie wiem jacy analitycy to wymyślili i jakież to zachowania graczy doprowadziły do tych zdumiewających wniosków i w jaki sposób wpłynie to na lepszy postęp w grze...Jakież to zasady logiczne czy też analityczne wpłynęły na taki wynik analizy? To pewnie pozostanie zagadką Archiwum X...
  Może czas powiedzieć wprost, lepiej pomijacie budowę za rubiny...

  Teraz czekać tylko aby "pomijacze czasu"  zgodnie z analizą i obserwacją zachowania graczy zamieniły się z godzinnych w minutowe, te mniejsze w sekundowe... Czy będzie to w planie kolejnych zaś aktualizacji?..

  superMati5 (PL1) powiedział(a):
  Nowe budynki wprowadzają heh....ciekawie i interesująco :)
  Ale teoretycznie po co ? 
  Albo nie po co , tylko dlaczego za rubiny ?
  Tutaj moim zdaniem jest w miarę ok. Nowe budynki pomogą w rozwoju nowym graczom, biorąc pod uwagę, że Ci rozwinięci poświęcili określony czas na badania, budynek zwiększający wydajność wieży za ruble wydaje się być sensownym - alternatywnym wsparciem dla nowych.

  superMati5 (PL1) powiedział(a):
  ''Czy brakuje Ci jednego bądź kilku elementów wyposażenia aby dokończyć dowódce bądź kasztelana? Nie martw się teraz będziesz mógł je zakupić u handlarza wyposażeniem za rubiny!''

  Oczywiście będzie można dokupić , ale oczywiście za co ?????????

  Dlaczego nie? Nie uczestniczyłeś w evencie, lub za mało byłeś w nim aktywny, kup sobie to co Cię ominęło. Tutaj również powinien być zachowany balans pomiędzy pracą włożoną przez graczy, którzy "ugrali" set, a tymi co chcą go mieć "łatwiej".
  Tutaj też zgadzam się z tym co napisała Iza:
  iza55555 (PL1) powiedział(a):
  Nie każdy gra za rubiny , jednak mając na uwadze wyrównywanie szans należałoby aktywnym , bardzo aktywnym graczom umożliwić jej zdobycie. Jeden inwestuje pieniądze drugi czas. Obie inwestycje powinny być równomiernie nagradzane. 

  iza55555 (PL1) powiedział(a):
   Zbyt duża różnorodność narzędzi nie pomaga a wręcz utrudnia grę.        
  To prawda, że ten miks narzędziowy może doprowadzić do pląsawicy gałki ocznej...
  Nie mniej jednak jakieś to jest urozmaicenie, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę event pojawiający się raz do roku...

  I na koniec:
  tor80 (PL1) powiedział(a):
  FANTASTYCZNA SPRAWA Z GŁOSOWANIEM GRACZY CO MA BYĆ ZA NAGRODA W DANYM EVENCIE MIESIĘCZNYM JESTEM ZA :)
  Nic dodać nic ująć...
  Zawsze najbardziej "płaczą" Ci, co w nic się nie angażują.
  Teraz każdy z graczy ma możliwość współudziału w tworzeniu wydarzeń...
  Krok do przodu, miejmy nadzieję, że nie w przepaść ;)
  Post edited by Grzelas (PL1) on
 • zmiany ,zmiany zapytam ponownie czy jest planowana aktualizacja dotyczaca zarzadzaniem budynkami (ozdobami) w zamkach glownych tak a zeby mozna bylo przesylac ozdoby miedzy zamkami glownymi??Nie chodzi o posty ,tylko o zamki glowne Zielone i Krainy??
  "Kobieta pozwoli ze sobą zrobić co zechcesz bylebyś jej o tym nie mówił"

                                          Stefan   ... naturalnie z kielecczyzny:)
Sign In to comment.