Strona główna Polish Sugestie, pochwały & krytyka

*Obozy Obronne*

Witam,
chciałbym przedstawić pomysł, który moim zdaniem urozmaiciłby grę. Są to obozy obronne.
Obozy obronne mogą być budowane na mapie i być widocznym tylko dla sojuszników, gracza broniącego się i atakującego.
Ów konstrukcja może być zbudowana za pośrednictwem Warsztatu Obozowego ( Lepszą nazwę proszę w komentarzach )
Obóz ten jest budowany na paskach ataku, gdzie gracz obronny może zbudować taki obóz i uprościć sobie obronę przed silnymi atakami lub masowymi atakami. Budowane są z określonej ilości złota i zasobów ( zależy od poziomu )
Do obozu wysyła się grupę żołnierzy w ilościach zależnych od poziomu Warsztatu Obozowego. Każdy poziom obozu ma także określone "procenty" muru, bramy oraz siły żołnierzy walczących wręcz oraz dystansowo. Na obozy nie używane są maszynki oblężnicze i podczas udanego ataku na obóz, nie traci ich się.

Przykładowe poziomy Warsztatu Obozowego:

Poziom 1 W.O - 25 lvl
Koszt Obozu - 1200 drewna, 1200 kamienia, 6t sztuk złota - Mur = 10% Brama = 15 % Wręcz/Dystans = 100% Pojemność na wojsko = 30 wojska
Poziom 2 W.O - 35 lvl
Koszt Obozu - 3600 drewna, 3600 kamienia, 12t sztuk złotwa - Mur = 20% Brama - 30% Wręcz/Dystans = 110% Pijemność na wojsko = 50 wojska

I tak dalej można wymyślać, ale rozumiecie o co chodzi, nie?

Komentarz

• gabip4 (PL1)gabip4 (PL1) PL1 Posty: 71
    Nie wiem o co ci chodzi :/
  • gabip4 (PL1) powiedział(a):
    Nie wiem o co ci chodzi :/
    Co Ci wytłumaczyć? :)
  • Grzelas (PL1)Grzelas (PL1) Posty: 958
    edytowano 26.08.2017
    Magnut (INT1) powiedział(a):Co Ci wytłumaczyć? :)
    Jaki wpływ na obronę obiektu i jakiego obiektu miałby mieć obóz?
    Czy znajdowałby się w obiekcie (np. w zamku) czy poza nim?
    Co pierwsze byłoby atakowane: obóz czy obiekt chroniony (np zamek)?
    Jaki byłby wpływ z obrony obozu na obronę obiektu chronionego (np. zamku)?
    Jeśli obóz jest w środku, to co w sytuacji, gdy atak przejdzie mury zamku? Czy potem atakuje obóz i odbywa się kolejna walka? Czy najpierw odbywa się walka na dziedzińcu, czy w obozie?
    Czy premie w obozie są zależne od kasztelana na obiekcie? Czy może posiada własne premie i kasztelana?

Czy budowanie na paskach ataku oznacza, że wysyłamy wojsko na konkretny atak aby go osłabić?
    Jakie parametry obrony wtedy działają?
    Palisada z drewna, a może wilcze doły?

Co jeśli idzie na Ciebie 100 ataków? Skąd bierzesz wojsko na obronę poszczególnych pasków? Czy sojusz może słać defa na rozstawiony obóz?... Jak ustawia się obronę na takim obozie?

Czy obozy można rozstawiać na ataki idące na obiekty specjalne? Czy taki obóz może stawiać wyłącznie osoba, która "posiada" obiekt specjalny, czy dowolna osoba z sojuszu?....

Mógłbym tak do jutra...

Proponując takie rozwiązanie pomyślałeś, czy w ogóle znasz funkcjonującą mechanikę obrony i ataku?

Post edited by Grzelas (PL1) on
  • Grzelas (PL1) powiedział(a):
    Magnut (INT1) powiedział(a):Co Ci wytłumaczyć? :)
    Jaki wpływ na obronę obiektu i jakiego obiektu miałby mieć obóz?
    Czy znajdowałby się w obiekcie (np. w zamku) czy poza nim?
    Co pierwsze byłoby atakowane: obóz czy obiekt chroniony (np zamek)?
    Jaki byłby wpływ z obrony obozu na obronę obiektu chronionego (np. zamku)?
    Jeśli obóz jest w środku, to co w sytuacji, gdy atak przejdzie mury zamku? Czy potem atakuje obóz i odbywa się kolejna walka? Czy najpierw odbywa się walka na dziedzińcu, czy w obozie?
    Czy premie w obozie są zależne od kasztelana na obiekcie? Czy może posiada własne premie i kasztelana?

Czy budowanie na paskach ataku oznacza, że wysyłamy wojsko na konkretny atak aby go osłabić?
    Jakie parametry obrony wtedy działają?
    Palisada z drewna, a może wilcze doły?

Co jeśli idzie na Ciebie 100 ataków? Skąd bierzesz wojsko na obronę poszczególnych pasków? Czy sojusz może słać defa na rozstawiony obóz?... Jak ustawia się obronę na takim obozie?

Czy obozy można rozstawiać na ataki idące na obiekty specjalne? Czy taki obóz może stawiać wyłącznie osoba, która "posiada" obiekt specjalny, czy dowolna osoba z sojuszu?....

Mógłbym tak do jutra...

Proponując takie rozwiązanie pomyślałeś, czy w ogóle znasz funkcjonującą mechanikę obrony i ataku?

Dzięki za znalezienie braków w informacjach, już odpowiadam...

-Obóz byłby budowany na tym pasku ataku ( Ta strzałka z innego zamku na twój zamek, gdy jesteś atakowany )
    -Sam warsztat byłby budowlą, jak Warsztat Oblężniczy, a Obóz Obronny taką ikoną podobną gdy atakujesz kogoś Cieniami ( taki obóz )
    -Obóz znika po zakończeniu ataku ( W przypadku porażki wojsko z zamku oraz obozu ginie, w przypadku gdy atakujący przegra przy przełamowaniu obrony obozu, wojsko wraca do zamku. Gdy obóz padnie, lecz zamek nie, wojsko nie wraca, bo nie żyje, a ochrona zamku nie została przełamana. )
    -Wpływ byłby taki, że obóz powstrzyma część atakujących i może spowodować, że jedna flanka przeżyje i zadecyduje to o zwycięstwie.
    -Obóz jest na pasku ataku.
    -Obozem dowodzi osobny dowódca z Warsztatu Obozowego.
    -Tak
    -Podałem
    -A może to i to?
    - 100 ataków jest nie zbyt możliwe.
    - Nie, tylko atakowany gracz może tworzyć obóz, wsparcie od sojuszu idzie do warowni ( tak jak jest )
    - Obronę ustawia się tak samo jak na monumentach czy labolatoriach.
    - Gdyby mozna było tak robić, to balans by skubnął.
    - Obóz rozstawia osoba atakowana.
    - A ja mógłbym odpowiadać tak do końca świata
    - Tak, gram 5 lat.
    edytowano 27.08.2017
    Pomysł wcale niegłupi, ale wciąż pozostaje wiele problemów do rozwiązania:

1. Rozstawienie obozów na paskach z konkretnej masówki, podczas gdy ataki widoczne są 3 minuty przed wejściem do zamku, nie będzie możliwe, a to raczej takie ataki dewastują obronę zamku.
    Sama kwestia techniczna - nakładania się strzałek na siebie sprawiłaby wiele trudności, obóz musiałbyś wysyłać poprzez przegląd ruchów - no i tutaj znowu wracamy do sedna czasu widoczności ataków...
    Chyba, że możesz postawić jeden obóz w danej chwili i broni on ataków wg kolejności wchodzenia do czasu aż nie padnie.
    Pytanie, czy można wtedy postawić kolejny obóz, czy od razu po upadku pierwszego, czy musi upłynąć jakiś czas?
    Czy obóz powstaje natychmiastowo po wydaniu polecenia? W jakiej odległości od zamku? Przecież wojsko musi tam dotrzeć,
    postawienie na drodze ataku przeszkody, która wyrasta niejako spod ziemi zachwieje równowagę gry.

2. Zakładając, że każdy atak byłby liczony dwa razy, raz na obozie, drugi raz na zamku, o ile atak przebije się przez obóz mamy kolejny problem.
    W obronie obozu pomagałyby dodatkowe narzędzia obronne i tutaj pojawia się zachwianie  balansu...
    Atakujący może ustawiać narzędzia na każdą falę ataku, jeżeli zużyje je na pokonanie obozu, nie zostanie mu nic do ataku na zamek... W takim układzie w ataku potrzebne byłyby dodatkowe okienka na maszyny lub możliwość dźwigania większej ilości... Inaczej atakowanie nie miałoby sensu, bo bez premii z narzędzi mimo pokonania obozu nie ma szans wbić na obiekt główny...
    Kolejny problem, co jeśli obrona nie wystawi obozu? Wtedy atakujący idzie do zamku z większą ilością maszyn i mamy sytuację odwrotną, nie masz szans obronić tego na murze...

3.
    Magnut (INT1) powiedział(a):

-Obozem dowodzi osobny dowódca z Warsztatu Obozowego.

Raczej chyba dodatkowy kasztelan, dowódca nie ma premii do obrony...

4. Jakiego rodzaju mury miałby obóz? Czy w zależności od rodzaju murów jego tworzenie zajmowałoby więcej czasu? Czy rodzaj dostępnych murów jest uzależniony od poziomu gracza (w zależności od poziomu masz dostęp do innych murów). Analogicznie wieże obronne i fosa.
    5. Czy schemat walki na obozie jest taki sam jak na zamku? Czyli czy po sforsowaniu umocnień odbywa się walka na dziedzińcu obozu?

A może po rozstawieniu obozu mamy określone parametry obrony, bez możliwości wyboru, czy też niezależne od naszego poziomu - w końcu to obóz polowy...
    Post edited by Grzelas (PL1) on
  • Mówiłem, że maszynki nie są wykorzystywane na obóz.
    Masówki to masówki. Na nie tylko Bóg lub bug może pomóc. Głównie chodzi mi o takie ataki gdie ktoś atakuje cie pojedyńczo. Zazwyczaj jest tak na niższych poziomach.
    Obóz byłby rozstawiany odrazu. Obóz by działał troche jak monument. Nie da się sprawdzić co jest w nim wybudowane.
    Z tym kasztelanem to popełniłem małe niedpoatrzenie.
    Na satystyki obronne zależą od poziomu warsztatu ( jak podałem ), ale powinny być nieco zmienione bo są zbyt niezbalansowane.
    Z tym murem też trzeba by było pomyśleć. Raczej gdyby GG spodobał się pomysł, oni by sporo pozmieniali, a tylko pomysł by zaczerpnęli.
    edytowano 27.08.2017
    Jeszcze w odniesieniu do jednej kwestii:

[..]
    - Tak, gram 5 lat.
    Serio piszemy o tej samej grze? :) Przez pięć lat nie miałeś sytuacji, że poleciało na Ciebie kilkaset ataków jednego wieczoru?

....

Cóż, na wiele pytań nie odpowiedziałeś.

Zakładam, że ogólnikowego pomysłu nikt nie ruszy, coś na temat pomysłów rzucanych przez graczy na forum akurat wiem.

Nie mniej jednak życzę powodzenia :)
  • Grzelas (PL1) powiedział(a):

[..]
    - Tak, gram 5 lat.
    Serio piszemy o tej samej grze? :) Przez pięć lat nie miałeś sytuacji, że poleciało na Ciebie kilkaset ataków jednego wieczoru?
    Nigdy nie dobijałem lvl wyższego niż 60. Najdłuższa seria jakś dostałem to było z 30 ataków. Po tym mi się grać odechciało i wbiłem za 2 miesiące.
  • Podsumowując naszą rozmowę:

Nigdy nie dobijałem lvl wyższego niż 60. Najdłuższa seria jakś dostałem to było z 30 ataków. Po tym mi się grać odechciało i wbiłem za 2 miesiące.
    Pozostawię bez komentarza i tym samym życzę dopracowania pomysłu zanim kolejnym razem go przedstawisz.
  • interesujące
Sign In to comment.