Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Aktualizacja: Mechanika nowych wydarzeń, zasoby Królestwa i wiele więcej ... 05.07.2017 - DYSKUSJA

11116

Komentarz

• nod12 (PL1)nod12 (PL1) Posty: 30
    edytowano 07.07.2017
    Wilczek55 (PL1) powiedział(a):
    wiadomo to tylko gra i zabawa ale ja najzwyczajniej w swiecie czuje sie prze ggs oszukany a to juz nie jest zabawne...w momencie gdy weszła mozliwosc zdobywania grosików ulepszyłem studnie do 8lv to sporo rubinów...i nie wazne czy kupiłem czy zdobyłem,bo jak nawet na studnie zdobyłem to np na mistrza budowy kupiłem...a i mogło byc na odwrot wiec to naprawde nie ma znaczenia...

kolejna sprawa rabus zakupiłem na prawie 1,5 miesiaca przed aktualizacja...
    moj produkt bez mojej zgody został zmieniony...
    naprawde uważasz Janie ze to jest w porzadku do kupujacego?

rozwiazanie jest proste zresetowac studnie do 1lv i zwrocic koszty graczą w rubinach...
    kto ma grosików naciułanych duzo lub ma zamiar je nadal kupowac to sobie powtornie ulepszy studnie do zadowalajacego go poziomu...

poprostu dajcie nam mozliwosc decydowania co jest dla kazdego z nas przydatne...
    a nie ze cos ggs wprowadza ludzie inwestuja kase a za jakis czas zmienia sie to o 180stopni...

to samo z rabusiem zresetowac mi go prosze zwrócic rubelki a jak stwierdze ze jest mi nadal potrzebny np do chwałki to wykupie sobie go powtornie...

swoja droga to juz wiem dlaczego od kilku miesiecy nie ma turnieju sojuszy...
    jak dobrze pamietam za top 20 było 5 grosików...

masz racje ja w sumie nie patrzyłem  na rabusia ale tez zmieniony na 1.5m   ...po prostu brak slow

• nod12 (PL1) powiedział(a):
    Wilczek55 (PL1) powiedział(a):
    wiadomo to tylko gra i zabawa ale ja najzwyczajniej w swiecie czuje sie prze ggs oszukany a to juz nie jest zabawne...w momencie gdy weszła mozliwosc zdobywania grosików ulepszyłem studnie do 8lv to sporo rubinów...i nie wazne czy kupiłem czy zdobyłem,bo jak nawet na studnie zdobyłem to np na mistrza budowy kupiłem...a i mogło byc na odwrot wiec to naprawde nie ma znaczenia...

kolejna sprawa rabus zakupiłem na prawie 1,5 miesiaca przed aktualizacja...
    moj produkt bez mojej zgody został zmieniony...
    naprawde uważasz Janie ze to jest w porzadku do kupujacego?

rozwiazanie jest proste zresetowac studnie do 1lv i zwrocic koszty graczą w rubinach...
    kto ma grosików naciułanych duzo lub ma zamiar je nadal kupowac to sobie powtornie ulepszy studnie do zadowalajacego go poziomu...

poprostu dajcie nam mozliwosc decydowania co jest dla kazdego z nas przydatne...
    a nie ze cos ggs wprowadza ludzie inwestuja kase a za jakis czas zmienia sie to o 180stopni...

to samo z rabusiem zresetowac mi go prosze zwrócic rubelki a jak stwierdze ze jest mi nadal potrzebny np do chwałki to wykupie sobie go powtornie...

swoja droga to juz wiem dlaczego od kilku miesiecy nie ma turnieju sojuszy...
    jak dobrze pamietam za top 20 było 5 grosików...

masz racje ja w sumie nie patrzyłem  na rabusia ale tez zmieniony na 1.5m   ...po prostu brak slow

chociaż wztpie żeby były jakies rekompensaty jak za*****  czas premium tez pocichaczu zadnego info .....jak by ktoś nie wiedział  wcześniej nie było ograniczenia do 180dni kto miał więcej to mu zakosili   i to już nie było za grosiki...hehe
  • Rzadko zdaza mi sie odzywac na jakimkolwiek forum, jednak chcialbym skomentowac ostatni zestaw aktualizacji, ktory moim skromnym zdaniem jest krzywdzacy i, jak to ostatnio bywa, nieprzemyslany. A o to czemu tak uwazam:
    1. Zmniejszyliscie ilosci zasobow przynoszone z lupania innych graczy i obcych. O ile widze z Twoich wpisow Jan mozemy liczyc ze karygodne ilosci przynoszone z obcych sie poprawia, o tyle kwestia zasobow przynoszonych z lupania innych graczy sie nie zmieni. Rozumiem walke z multikontami, w koncu teoretycznie kazdy powinien miec jedynie jedno konto, niemniej jak zwykle jest to cios wymierzony nie w tych, ktorzy powinni dostac po dupie. Cala masa graczy ma sale legend na 550 poziomie i spichlerze miedzy 20 a 30 poziomem. Wiekszosc z nich zdobyla zasoby na nia wlasnie poprzez zbieranie zasobow ze slupow, wiec ich ta zmiana zupelnie nie rusza - oni juz swoje zdobyli w niepochwalany przez was sposob, beda musieli po prostu troche polatac po rozbojnikach aby pozbierac zasoby na spichlerze, ktorych koszt im jeszcze obnizyliscie. Nikt tutaj raczej nie mial wiekszego problemu z zebraniem takich zasobow jak wegiel i oliwa, ktorych sie tony znosilo z obcych, problemem jest glownie ruda oraz troche szklo. Dziwicie skad sie bierze frustracja graczy? Policzmy, jakie mamy sposoby na zbieranie rudy
     - obcy i kruki - ilosc zasobow zostala zmniejszona wielokrotnie
    - inwazja berimondu - nie ma tego eventu od dawna, a mozna bylo z niego poznosic zasoby
    - bitwa o miasta sojusznicze - tego eventu rowniez nie ma
    - produkcja z kopalni - nie osmieszajmy sie, produkcja pokroju 60 na godzine oznaczala, ze po 7-8 dniach bedzie nas stac na podniesienie kopalni o jeden poziom, zwiekszajac jej produkcje do 63 na godzine. 
    - bicie rozbojnikow - na zielonym caly czas sa eventy, wiec wiele osob przestalo wbijac kolejne poziomy. teraz ilosc rudy zostala przyjemnie powiekszona, chwala wam za to, jednak jezeli ktos nie ma rozbojnika na maksymalnym poziomie, moze nawet nie zauwazyc poprawy w tym temacie.
    - bicie slupow - przynosilo duze ilosci zasobow, teraz niemozliwe.
    Jak sam widzisz Janie, kolejne zmiany zabieraja nam opcje sensownego rozwoju, dajac w zamian nic(jak w przypadku odebrania nam inwazji berimondu oraz miast sojuszniczych) albo niewiele(podniesienie produkcji kopalni i podniesienie ilosci rudy u rozbojnikow, zmniejszajac jednoczesnie ilosc zasobow z obcych). Moze oprocz utrudniania rozwoju graczom na pierwszych poziomach legendarnych, jak juz chcecie uczciwej gry, wyciagniecie konsekwencje wobec graczy, ktorzy nieuczciwie sie wzbogacili, zmniejszajac dystans miedzy 8 a 800 poziomem legendarnym? Tym bardziej, ze we wszelkich rankingach obaj gracze startuja w tych samych grupach, nie majac nawet wirtualnych szans na konkurowanie ze soba.
    2. Obecnie moje rezerwy grosikow szczesliwie sie skonczyly, jednak byly czasy, gdy mialem z eventow zebrane ich nawet po 50. Gracze regularnie kupujacy rubiny moga miec nawet wieksze ich zapasy. Kupujac rubiny gracze wybrali moment gdy dostawalo sie grosiki nie dlatego, ze akurat pensja weszla, tylko dlatego, ze mieli w planach cierpliwe pomnazanie ilosci rubinow. Gdyby chcieli skrzydelka albo demonicznych, to by sobie kupili rubiny w trakcie takiej promocji. I prosze mi nie mowic ze rekompensata jest postawienie handlarza, u ktorego mozna wymienic grosiki na cokolwiek, zanim je zabierzecie. Gdy zamawiam w restauracji danie i place za nie z gory, a kuchnia jest zmuszona zabrac mi talerz sprzed nosa, bo jedzenie jest nieswieze/ ma w sobie wlosa czy cokolwiek innego, rekompensata jest oddanie mi pieniedzy za to danie, badz zrobienie mi jeszcze raz takiego samego lub podobnego dania, tym razem niewadliwego, a nie jak w waszym przypadku zaproponowanie mi kompletu talerzy w ramach nagrody pocieszenia.

Ogolnie GGS ma moim zdaniem bardzo nieprofesjonalne podejscie do graczy. Kazde zmiany, ktore utrudniaja gre graczom, powinny byc poprzedzone zmianami, ktore poprawiaja ta gre. Przyklady? prosze bardzo:
    1. Kampania przeciw uzywaniu botow. Byly one wykorzystywane, poniewaz w inny sposob nie dalo sie nawerbowac tyle wojska, ile bylo potrzebne do uczestniczenia w eventach. Najpierw miala miejsce czystka botow, pozniej byly bany, pozniej byl wadliwy system powielania kolejki rekrutowania, ktory nie mial sensu, jezeli nie pakowalo sie w niego rubinow. Ludzie byli tym sfrustowani. Po dluzszym czasie wprowadzono obecny system rekrutowania, ktory w pelni rekompensuje to co dawal robot, oraz zwiekszenie ilosci jednostek z eventow. Ja np nie potrzebuje juz uzywac zadnych sztuczek przy rekrutacji wojsk, jednak przez to, ze zmiany zostaly wprowadzone w zlej kolejnosci, kosztowaly wielu graczy nerwy. A nerwy to odchadzacy gracze i wyludnienia na mapie. 
    2. usuniecie premii do lupow z rabusia oraz wszystkich innych zrodel, co zmniejsza szanse rozwoju. Gdybyscie najpierw poinformowali graczy o planowanym zmniejszeniu/usunieciu premii do grabiezy, pozniej zmniejszyli koszty rozwoju i podniesli produkcje oraz ilosc zasobow znoszonych z rozbojnikow, a na sam koniec ukrucili farmienie slupow, to moge wam zareczyc, polowa graczy nawet by tego nie zauwazyla, poniewaz przyzwyczaili by sie do zbierana zasobow z bardziej legalnych zrodel :)
    3. Zabranie jednego z lepszych zrodel rubinow - grosiki. Bylem wielkim fanem tego rozwiazania, poniewaz moje stale koszty rubinow byly rownowazone przez przychody z fontanny. Rozumiem ze doszlo do sytuacji, gdy ktos kupowal zalozmy 10k rubinow, dostawal za to grosiki, ktore natychmiast wymienial na kolejne 20k rubinow. Moze trzeba bylo wprowadzic najpierw jakis cykliczny event, z ktorego mozna dostac budynek generujacy stale niewielkie ilosci rubinow? Mamy fortece barona rozbojnikow na zielonym, aby mozna bylo spokojnie rubinowe zabawki trzymac na murach, bez obawy o utrate ich broniac sie przez atakami rozbojnikow, wiec czemu nie mozemy miec rozwiazania, ktore amortyzuje cotygodniowe wydatki na nadzorce i rabusia? To znaczy mielismy, ale nam je zabieracie. 
    Nie bede juz rozpisywal sie na temat nieprofesjonalnego podejscia do samego przeprowadzania aktualizacji, ktore dzieja sie kiedy chca, trwaja ile beda trwac bez szczegolnego przejmowania. Bardziej profesjonalne firmy (patrz Blizzard chociazby) przeprowadzaja aktualizacje w godzinach gdy ruch jest najmniejszy, informujac o tym w grze duzo wczesniej, a nie na forum, na ktore sie nawet nie zaglada, bo w sumie nie ma po co. 

Mam nadzieje ze nikogo tym nie obrazilem za bardzo, oraz ze nie potraktujesz tej wypowiedzi Janie jako hejtu. Troszke tutaj juz gram, jezeli zalezy wam na opinii graczy to chetnie odpisze na priv na wszelkie pytania odnosnie zmian, ktore (swoja droga jako web developer z kilkuletnim doswiadczeniem w biznesie) chetnie bym widzial w grze, ktora swojego czasu dala mi duzo radochy :)
  • edytowano 07.07.2017

Powinniście zmniejszyć koszty wysyłania zasobów.

Powinniście też zwiększyć ilość rzeczy dostępnych za rubiny( i też żeby nie były to gówniane rzeczy). Możecie np. ikony na herbach zmienić z rubinowych na dostępne za złoto. Po prostu dajcie jakieś większe ceny( oczywiście złota). Sami mówicie że równość wśród graczy jest ważna. Ale wy idziecie na chama i co chwilę są oferty za rubiny. Gracze którzy są w top 1, 10 i tak dalej, są tak wysoko bo kupują rubiny. Prosty człek który nie wydaje hajsu we wszystkich grach nie ma z nimi szans.

Mam nadzieję że poprawicie to trochę i nie będzie ciągle ,,wyciągania" hajsu. Rozumiem że musicie za coś żyć ale to nie powód aby tak brać hajs.

Moglibyście też w nagrodach podczas wydarzeń (wszystkich) możliwość kupna bądź zdobycia rubinów.

Pozdrawiam                                                                                                                                                                  Itsnotmyname

Post edited by Itsnotmyname (PL1) on
  • grik1 (PL1)grik1 (PL1) PL1 Posty: 141
    nod12 (PL1) powiedział(a):

gdzies na forum wczytałem ze obcych będzie zaliczalo do grabieży jako npc.....niestety tak nie jest żeby jedzonkiem zapchać magazyn to trzeba po ok4-5 atakow wyslac z każdego zameczku ja rozumiem walke z  mnożeniem sury itp. ale teraz nasuwa się pytanie co z KOLOSEM ...drewka i kamyka daje malutko z obcych a glownie z tego eventu się go klepie( przynajmniej ja)

Co do kolosa ja osobiście wpłacam zasoby z eventów w Wielkim Cesarstwie i z rabunku wież na  światach..

Jak już pisałem gra nikogo nie zmusza do kupowania rubinów. 
    Oczywiście likwidacja studni życzeń tworzy precedens likwidacji obiektu premium. Jej wprowadzenie było ciekawym bonusem, zachęcającym do większej aktywności graczy.
    Decyzja zapadła, trudno wykorzystam zdobyte i kupione grosiki i koniec.

OSOBNYM TEMATEM JEST WYPISYWANIE DO KOGOKOLWIEK reprezentującego wydawcę tej gry lub gracza jakichkolwiek gróźb pod adresem jego osoby, mienia i rodziny.

Ludzie pomyślcie zanim coś takiego komuś z was wpadnie do głowy. Pomijając odpowiedzialność karną.. to jest niesmaczne i tylko świadczy o waszym poziomie.

Obiektywnie mi się aktualizacja podoba.
    Mam już postawione budynki na takim poziomie, że nic bez obecności architekta nie zrobię, ale wreszcie ceny zasobów wymaganych przy następnych lvl są realne.
    Zwiększenie rabunku surowców specjalnych z baronów też daje pozytywną zachętę do podnoszenia ilości wież npc na maksymalnym poziomie. 

Śledzę ten wątek od początku i pozdrawiam osoby, które się nie boją napisać z wlanego nicku. 

grik1 @ pl 1
  • magwin (PL1)magwin (PL1) PL1 Posty: 10
    edytowano 08.07.2017
    a co z możliwością przesyłania surowców pomiędzy krainami, po aktualizacji można przesyłać jedynie wojsko?  
    Post edited by Jan M on
  • Krzyśko (PL1)Krzyśko (PL1) PL1 Posty: 148
    magwin (PL1) powiedział(a):
    a co z możliwością przesyłania surowców pomiędzy krainami, po aktualizacji można przesyłać jedynie wojsko?  
    Jest jakaś czynność, która blokuje przesył... Zbieranie monet?
    Jeżeli po wejściu na konto i od razu (po skasowaniu "SPAMU" z ekranu) wchodzi się na Mapę Królestw - wtedy przesył u mnie działa.

Wracając do tematu:
    "Drobne i dobre zmiany" - gram już kilka lat i o ile sobie przypominam, jeżeli coś usunięto (np. budynki lub wojsko podczas aktualizacji), zawsze była rekompensata... Lipna, ale była... Co do Ucznia kowalskiego: to chyba żart jakiś, bo gdyby było x10 to też bym sobie darował! Oferta była by ciekawa dopiero przy x50!
    "Zasoby Królestw" - normalka: zamiast naprawić buga z naliczaniem bonusu (powinno bonusować miejsce na zasoby, a nie same zasoby), łatwiej jest usunąć bonus całkowicie... Zmniejszenie zasobów specjalnych na budowę: fajnie, tylko czemu nie wszystkich budynków (fosa i wartownia - małe zmiany) i czemu pociągnęło to za sobą zwiększenie zasobów "zwykłych" (Sala legend z po 63k na po 81k)?

Krzyśko @ pl 1
  • piotr8105 (PL1)piotr8105 (PL1) PL1 Posty: 14
    No wlasnie i tego nie rozumiem dlaczego jezeli zmienia sie ilosc zasobow potrzebnych do podniesienia np spichlerza o 40%  mniej wiecej tak jakos to nie robi sie tego na wszystko a wrecz jeszcze podnosi na surowce normalne czy to jest powazne podejscie i jednoczesnie ucina sie zdobywanie sury nawet juz zwyklej z atakow no tak nie moze byc i co z rabusiem bo przeznaczenie jego bylo inne niz jest teraz wiec nie rozumiem  ja mam na 3 miesiace wykupionego i co mi chcesz Janie powiedziec ze tez nie nalezy sie rekompensata bo moze wykupilem go za grosiki  jak znam ta gre i podejscie ggs do wszystkiego od jakis 2 lat jest sie ciezko doprosic jakiej kolwiek rekompensaty  mimo wysylania scrinow i czego kolwiek zawsze bylo ich wytlumaczenie na wszystko takie ktore ich zadowalalo  kiedys bylo inaczej potrafili przyznac sie do bledu i zwrocic co przepadlo czy jak byl blad jakis w ataku  teraz juz tego nie ma aktualizacje sa potrzebne ale naprawed nie mozna tak ucinac wszytskiego w taki sposob  pomysleliscie o tym ze ludzie klepia wojsko caly czas  zeby mozna bylo latac po wszystkich wytycznych zadaniach  a do tego jest niezbedne zafrcie w magazynie a teraz jest to ograniczone  a wystarczylo zlikwidowac mozliwosc ustawiania danego surowca w grabiezy i juz jestescie wygrani  bo to by wlasnie dalo taki sam efekt  jaki jest teraz w ataku na slupy bo tu o to chodzilo a wy ukrucacie mozliwosc rabowania zasobow ze wszystkiego no gdzie logika i sens naprawde  bo tak naprawde to ustawianie danego surowca dzialalo tylko na slupy bo nigdzie indziej  a reszta zmian moze dobra moze zla to sie okaze  uwazam tak jak wiekszosc ze rekompensata powinna byc zwrocona za studnie a studnia zmniejszona do lvl1 wtedy by bylo sprawiedliwie bo wielu podnioslo ja za swoje ruble kupione  zeby wlasnie szybciej przerabiac te zdobyte grosiki bynajmniej ja tak zrobilem  a reszta wyjdzie w praniu  Pozdrawiam wszystkich
  • a ta zemsta tego chana to  kiedy bedzie bo widze ze w długoterminowym bedzie go tyle co nic. pewnie we wrzesniu to bedzie znając mechanike wprowadzania nowych eventow
    generał kamil @ pl 1
  • meter18 (PL1)meter18 (PL1) PL1 Posty: 115
    zemsta chana jest czescia skladowa nomada
  • mam pytanie jak jedno źródło zasilające w rudę całe konto gracza ma zapewnić rozwój 7 stałych zamków w tym 3 na światach? Powinno być na światach wyłączone zapotrzebowanie w rudę lub zmiana i tak jak na zielonym atakując obcych i kruki pozyskujemy surę ze światów tak na światach atakując przynajmniej baronów od pewnego poziomu np 5 poziomów przed najwyższym pozyskiwali byśmy rudę. Myślę, że to sprawiedliwe rozwiązanie
  • grik1 (PL1)grik1 (PL1) PL1 Posty: 141
    kmes090562 (PL1) powiedział(a):
    mam pytanie jak jedno źródło zasilające w rudę całe konto gracza ma zapewnić rozwój 7 stałych zamków w tym 3 na światach? Powinno być na światach wyłączone zapotrzebowanie w rudę lub zmiana i tak jak na zielonym atakując obcych i kruki pozyskujemy surę ze światów tak na światach atakując przynajmniej baronów od pewnego poziomu np 5 poziomów przed najwyższym pozyskiwali byśmy rudę. Myślę, że to sprawiedliwe rozwiązanie

Rude dadzą ci ataki na npc i w czasie eventów. 
    Liczenie, że wybudujesz wszystko w miesiąc  to mrzonki, tutaj jest potrzebna spora aktywność, podnoszenie wież baronów.
    Aktywni gracze jak dla mnie nic nie stracili, tylko zyskali szybszy rozwój.  Inną sprawą, jest fakt, że mało komu się chce npc lać.. ale każdy gra jak chce. 
    grik1 @ pl 1
  • Żmiju (PL1)Żmiju (PL1) PL1 Posty: 108
    grik1 (PL1) powiedział(a):
    mam pytanie jak jedno źródło zasilające w rudę całe konto gracza ma zapewnić rozwój 7 stałych zamków w tym 3 na światach? Powinno być na światach wyłączone zapotrzebowanie w rudę lub zmiana i tak jak na zielonym atakując obcych i kruki pozyskujemy surę ze światów tak na światach atakując przynajmniej baronów od pewnego poziomu np 5 poziomów przed najwyższym pozyskiwali byśmy rudę. Myślę, że to sprawiedliwe rozwiązanie

Liczenie, że wybudujesz wszystko w miesiąc  to mrzonki, tutaj jest potrzebna spora aktywność, podnoszenie wież baronów.
    Aktywni gracze jak dla mnie nic nie stracili, tylko zyskali szybszy rozwój.  Inną sprawą, jest fakt, że mało komu się chce npc lać.. ale każdy gra jak chce. 
    OJ coś mi się zdaje że Ty tego co osiągnołeś nie zdobyłeś tylko lataniem na npc...
    Tak przynajmniej mi się wydaje...
    Tak jak było pisane gracze co już wszystko pobudowali to no nie przejmo się za bardzo tą aktualizacją.
    System który mieliśmy był jednak głupi- surka ppojawiała się znikąd...  Kiedyś ggs musiało to zrobić, trafiło na ten czas.
    Ja dużo na tym tracę- jestem graczem sredniego poziomu (135sl) więcdo 550 daleka droga
     Koszty faktycznie są mniejsze a z wież więcej surki wpada aleto nic w porównaniu do tego co dawało mnożenie surki..

• barba2 (PL1)barba2 (PL1) PL1 Posty: 2
    jednym słowem, spaprana gra ...chyba zrezygnuje z niej na korzyć czegoś sensowniejszego....bo przy tym co  nam zaoferowali to śmiech na sali i faktycznie komuna podjeżdża !!!
    edytowano 09.07.2017
    Żmiju (PL1) powiedział(a):

OJ coś mi się zdaje że Ty tego co osiągnołeś nie zdobyłeś tylko lataniem na npc...
    Tak jak było pisane gracze co już wszystko pobudowali to no nie przejmo się za bardzo tą aktualizacją.
    System który mieliśmy był jednak głupi- surka ppojawiała się znikąd...  Kiedyś ggs musiało to zrobić, trafiło na ten czas.
    Ja dużo na tym tracę- jestem graczem sredniego poziomu (135sl) więcdo 550 daleka droga
     Koszty faktycznie są mniejsze a z wież więcej surki wpada aleto nic w porównaniu do tego co dawało mnożenie surki..

wiesz wszystko składa sie na kilka czynników
    po pierwsze podnoszenie baronów, myśle że jeśli nomadzi/samuraje dalej dają rude to po aktualce będzie to rozmiar 500-1k rudy z ataku an nom/sam na których wysyłamy naprawdę sporo ataków a przy tańszym koszcie budynków zebrane zapasy na troche starczą. co do plądrowania obcych/kruków oczywiście te eventy idą i tak do przeróbki wiec we wrześniu zapewne przekonamy się o normalnym plądrowaniu. do tego czasu trzeba mocno latać żeby wykarmić wojsko lub zminimalizować jego ilość i dla niecierpliwych na forum ang zjest zapowiedź hotfixu na początek następnego tygodnia naprawiającego ten bug
    druga sprawa co pamiętają jeszcze starzy wyjadacze przed wprowadzeniem eventów budowa również zależała od pomocy aktywnego sojuszu bo niech każdy z sojuszu wyśle CI wózek 1k rudy to masz prawie cały magazyn w pół godziny a z tego trochę pobudujesz więc poza aktualizacją wbijającą ćwieka w słupy mamy przy okazji powrót do czasów gdzie ludzie szukali aktywnych sojuszy a nie siedzieli sami otoczeni 20 słupami

zaczęły się pojawiać ruiny na mapie czyli ludzie zaprzestali używać slupów a co za tym idzie robi się porządek na mapie, z czasem znikną niepotrzebne sojusze pseudo szkółek, edenów itp więc system prawdopodobnie się odmuli w związku ze zniknięciem z systemu tysięcy fałszywych kont i setek fałszywych sojuszy a nowy gracz chcąc się rozwijać nie napotka ściany braku postów czy wiosek na mapie. wiadomo część graczy kończy gre bo nie widzi w tym sensu ale powiem że sens jest

zmieniły się promocje i nie dają już takiego kopa jak wcześniej że kupując 30k rubinów miało sie odrazu 3k demonów, flagi itp
    blokada przerzutu zabawek przez monu też na prawde dobre posunięcie bo skończyły się czasy dla tych co mieli z 10 słuów 7k flag rubinowych na obcych podczas eventu a wystarczyło tylko na 2 godzinki wyskoczyć nabić nagrody w słupowni

co do studni wiadomo był to zawsze jakiś zastrzyk waluty premium jako nagroda za aktywność w eventach no ale nigdy nie było mówione że ten pomysł będzie trwał wiecznie. kto nachomikował gorsiki może przecież dalej je zużywać w tradycyjny sposób lub co fakt za śmieszne nagrody oczywiście według uznania.wiadomo jest niesmak że wydaliśmy rubiny na podniesienie teraz bezużytecznego budynku ale aktywni gracze potrafili mieć nawet po 500 grosików wiec te 30-50k rubinów również można potraktować jako koszt przychodu nic więcej. na tej grze jest masa możliwości zdobycia rubinów od twierdz, poprzez baronów, wbijanie kolejnych lvli, robienie osiągnięć czy zadań dziennych wystarczy być aktywnym

suma sumarum uważam że ostatnie aktualki idą naprawde w dobrą strone bo i dają powiew świeżosci w przestarzałe ewenty ( i tutaj gadacie o coś nowego ale co mozna wymyslic w empire poza npc i odzwierciedleniem graczy??), dają inny wygląd sojuszu i wrecz zmuszaja do laczenia sie w aktywne sojusze bez slupow, jak i stwarzaja mozliwosc naprawde szybszego rozwoju za cene aktywnosci

• Żmiju (PL1)Żmiju (PL1) PL1 Posty: 108
    meter18 (PL1) powiedział(a):
    Żmiju (PL1) powiedział(a):

wiesz wszystko składa sie na kilka czynników
    po pierwsze podnoszenie baronów, myśle że jeśli nomadzi/samuraje dalej dają rude to po aktualce będzie to rozmiar 500-1k rudy z ataku an nom/sam na których wysyłamy naprawdę sporo ataków a przy tańszym koszcie budynków zebrane zapasy na troche starczą. co do plądrowania obcych/kruków oczywiście te eventy idą i tak do przeróbki wiec we wrześniu zapewne przekonamy się o normalnym plądrowaniu. do tego czasu trzeba mocno latać żeby wykarmić wojsko lub zminimalizować jego ilość i dla niecierpliwych na forum ang zjest zapowiedź hotfixu na początek następnego tygodnia naprawiającego ten bug
    druga sprawa co pamiętają jeszcze starzy wyjadacze przed wprowadzeniem eventów budowa również zależała od pomocy aktywnego sojuszu bo niech każdy z sojuszu wyśle CI wózek 1k rudy to masz prawie cały magazyn w pół godziny a z tego trochę pobudujesz więc poza aktualizacją wbijającą ćwieka w słupy mamy przy okazji powrót do czasów gdzie ludzie szukali aktywnych sojuszy a nie siedzieli sami otoczeni 20 słupami

zaczęły się pojawiać ruiny na mapie czyli ludzie zaprzestali używać slupów a co za tym idzie robi się porządek na mapie, z czasem znikną niepotrzebne sojusze pseudo szkółek, edenów itp więc system prawdopodobnie się odmuli w związku ze zniknięciem z systemu tysięcy fałszywych kont i setek fałszywych sojuszy a nowy gracz chcąc się rozwijać nie napotka ściany braku postów czy wiosek na mapie. wiadomo część graczy kończy gre bo nie widzi w tym sensu ale powiem że sens jest

zmieniły się promocje i nie dają już takiego kopa jak wcześniej że kupując 30k rubinów miało sie odrazu 3k demonów, flagi itp
    blokada przerzutu zabawek przez monu też na prawde dobre posunięcie bo skończyły się czasy dla tych co mieli z 10 słuów 7k flag rubinowych na obcych podczas eventu a wystarczyło tylko na 2 godzinki wyskoczyć nabić nagrody w słupowni

co do studni wiadomo był to zawsze jakiś zastrzyk waluty premium jako nagroda za aktywność w eventach no ale nigdy nie było mówione że ten pomysł będzie trwał wiecznie. kto nachomikował gorsiki może przecież dalej je zużywać w tradycyjny sposób lub co fakt za śmieszne nagrody oczywiście według uznania.wiadomo jest niesmak że wydaliśmy rubiny na podniesienie teraz bezużytecznego budynku ale aktywni gracze potrafili mieć nawet po 500 grosików wiec te 30-50k rubinów również można potraktować jako koszt przychodu nic więcej. na tej grze jest masa możliwości zdobycia rubinów od twierdz, poprzez baronów, wbijanie kolejnych lvli, robienie osiągnięć czy zadań dziennych wystarczy być aktywnym

suma sumarum uważam że ostatnie aktualki idą naprawde w dobrą strone bo i dają powiew świeżosci w przestarzałe ewenty ( i tutaj gadacie o coś nowego ale co mozna wymyslic w empire poza npc i odzwierciedleniem graczy??), dają inny wygląd sojuszu i wrecz zmuszaja do laczenia sie w aktywne sojusze bez slupow, jak i stwarzaja mozliwosc naprawde szybszego rozwoju za cene aktywnosci

FAkt że te działania zmniejszają ilość słupów jest jaknajbardziej ok. Jest jednak jeszcze jedno bardzo ważne zastosowanie słupów- przetrzymywanie postów i właśnie dlatego słupy z gry nie znikną jeśli ggs nic na to nie wymyśli,a nwm co można na to poradzić...

edytowano 09.07.2017
    niech zniknie 70% z mapy to i tak mówimy o liczbie w tysiącach ;)
    a znam osoby które same miały po 70-100 słupów właśnie dla zbierania zabawek za eventy

swoją drogą skoro Obcy kończą się jutro to według harmonogramu mamy dzień przerwy od eventów czy możemy liczyć na nomadów już jutro??
  • Jan MJan M Posty: 2,620
    swoją drogą skoro Obcy kończą się jutro to według harmonogramu mamy dzień przerwy od eventów czy możemy liczyć na nomadów już jutro??
    I to jest to o czym pisze dość często. Wchodzę na forum, wpisuje się, nie czytam ale mój głos ma być znaczący ... Może zaprzestaniemy informacji a zaczniemy działać na zasadzie: pytanie - odpowiedź ?
    Tak wiem, podniosą jak zawsze glosy, mówiące : "ale na angielskim forum przeczytałem" ...  najczęściej tylko bardzo skromny fragment i z dopiskiem na końcu, dotyczy serwera GB1 albo IT ...

Odpowiedź na Twoje pytanie jest TU ...
    ... która "wisi" na forum już kilka dni.

Jan
    edytowano 09.07.2017
    Jan M powiedział(a):
    I to jest to o czym pisze dość często. Wchodzę na forum, wpisuje się, nie czytam ale mój głos ma być znaczący ... Może zaprzestaniemy informacji a zaczniemy działać na zasadzie: pytanie - odpowiedź ?
    Tak wiem, podniosą jak zawsze glosy, mówiące : "ale na angielskim forum przeczytałem" ...  najczęściej tylko bardzo skromny fragment i z dopiskiem na końcu, dotyczy serwera GB1 albo IT ...

Odpowiedź na Twoje pytanie jest TU ...
    ... która "wisi" na forum już kilka dni.

Jan
    wiem doskonale o tej informacji z której wynika że obcy kończą się 11 lipca zaś na grze do końca eventu posostało 22 godziny czyli kończą się już jutro z tąd moje pytanie bo skoro kończą się 10 a nomadzi zaczynają 11 to mamy dzień przerwy aczkolwiek dopisek z mozliwych zmianach w terminarzu może również świadczyć o tym że cały grafik może się przesunąć o 1 dzień aby zapchać luke :)
  • marcin369 (PL1)marcin369 (PL1) PL1 Posty: 19
    Wracając do tematu studni i kosztów podniesienia jej lvl. Może najsprawiedliwiejszą formą jej rekompensaty byłoby przydzielenie graczom szczęśliwych grosików w ilościach proporcjonalnych do lvl studni? Myślę, że takie rozwiązanie mogłoby być zaakceptowane przez obie strony. Co do rudy: Ja jeszcze podnoszę spichlerze na krainach i teraz przy mniejszych kosztach budowy i wprowadzonej wcześniej obniżki kosztu wysyłki surki na krainy, przyspieszyłem z ich budową.
Sign In to comment.