Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Aktualizacja: Mechanika nowych wydarzeń, zasoby Królestwa i wiele więcej ... 05.07.2017 - DYSKUSJA

Jan MJan M Posty: 2,620
Witam,

W tym miejscu zapraszamy do dyskusji na temat najnowszych zmian w ogłoszeniu, zamieszczonym w TYM miejscu.

Pozdrawiam, Jan
«1316

Komentarz

• meter18 (PL1)meter18 (PL1) PL1 Posty: 115
    edytowano 30.06.2017
    drogi Janie mozesz podac czy nowe zestawy ubranek beda do kupienia czy za top100 wevencie jak w przypadku kruka w obcych

oczywiscie aktualka zapowiada sie ciekawie bo wprowadzi kilka ciekawych zmian na mapie :)
  • DarkLuka (PL1)DarkLuka (PL1) Posty: 150
    edytowano 30.06.2017
    Aktualizacja ciekawa
    ciekawe jest to np że będzie nas atakował nomad, lub nowe dekorki czy ubranka

Tylko Janie powiec mi czy będą do kupna stare ubranka i dekorki czy te nowe zastąpią stare ?

Do gry jednak zniechęci usunięcie grosików lub ubranka za top100 jeżeli bedzie za top100

Jezeli nie to bedzie jednak zmiana na plus 

• ChampionCesarz (PL1)ChampionCesarz (PL1) PL1 Posty: 49
    edytowano 30.06.2017
    jeżeli te zbroje z nomada i samuraja będo do kupienia a nie za top 100 to będzie bardzo dobra zmiana i te dekoracje są super :) ale za to skrytykuje pomysł likwidacji możliwości zamiany grosików na rubiny w studni życzeń mam wrażenie że to jest robione tak naprawde po to aby zmusic graczy do kupna rubinów. I mam pytanie odnośnie produkcji i ilości produkowanej surki jeżeli bedzie to tak samo korzystne jak rabowanie ze slupow to tez bedzie dobra zmiana

i mam pytanie czy będzie można nadal kupowac te stare narody czy nie ?
  • aelian (PL1) powiedział(a):
    Łał, aż o 40% więcej produkcji oliwy, szkła, o nie, to będzie się trzeba z raz na 2 tygodnie pojawić, aby to wydać, o żesz... chyba pora dostawić z 10 tych budynków, no szał naprawdę. Więcej z rundy po wieżach wpada, niż z tej "produkcji" i to się nie zmieni. Nie wiem co mają wspólnego bonusy z sali, z tytułu beri w kwestii specsurek na Krukach i Obcych:
    - i tak jak zamawiasz sobie przyniesienie jedzenia(czy czegokolwiek, a już szczególnie specsurek), to niekoniecznie to dostajemy, a nawet zamiast chleba dostanie się kamulce, więc nie wiem co tu komuś nie pasowało - za dużo niezużytego węgla i oliwy na zamkach graczy było?
    - wielkich ilości najcenniejszego żelaza/szkła to się na w/w wydarzeniach nie przynosi
    Podobno te zmiany to tak w imię, aby nowi mieli równe szanse - to powodzenia z budowaniem sali za 100-200 rudy zwiezionej z barona na zieleni, niech to będzie i 1k po tych zmianach - nadal powodzenia. Chyba na piątej fali się skończy, o spichlerzach nie wspominając. Mniej surek w tym specjalnych na obcych i krukach, absolutnie nic tu nikomu nie ułatwi. Dopóki nie wrócą miasta,o ile i tam czegoś ze specsurkami nie "poprawią", rozwijanie czegokolwiek na zamkach będzie prawdziwym wyzwaniem.

Wiadomo, że to raczej kampania przeciw nadużyciom, niż wyrównywanie szans, a skoro tak już temat został pociągnięty, to może pojechać dalej i zabrać chwałe z walk między "graczami", hmm? Niech mi ktoś wytłumaczy, jak to się dzieje, bo ja to taki głupi jestem, nie wiem o co chodzi... jak to jest, że topowe chwałkowe tytuły  dzierżą/odzyskują między wydarzeniami Kruk/Obcy zamki, które czasem mają bardzo daleko do top10, top100, a niezwyciężonego trzyma niekoniecznie zwycięzca wydarzenia. Bo skoro walczyć ze słupami/multikami (zwał jak zwał), to na całego. Za ganianie po obcych powinna być jakaś nagroda, poza wyposażeniem, a nie ktoś kto wyda x tysięcy ogonów w edycji, nacieszy się rekrutacją włóczniczek przez 12-24h po edycji, gdyż ktoś inny kosztem nie paru tysięcy, a 893 ogonów sobie strzeli ustawkę, bo bez włóczniczek gry sobie nie wyobraża (no dobrze jak jeszcze wezmie z sojuszu deff, a nie od 20 "mniej aktywnych kolegów" z domkami na archipelagu zbierających złoto). 

Natomiast odnośnie wyposażenia - wyjdzie w praniu, ale oby nie było do wykupienia całe za tabliczki uzbierane jednego przedpoludnia. Szczerze powiedziawszy jestem przeciw udostępnianiu w całości tak mocnych zestawów w sklepie dla każdego, tym bardziej po śmiesznych cenach, bo po co wtedy robić zestawy na beri, czy obcych, które są za top, a zaraz się okaże, że ten z beri to będzie słabszy, phi... zaniżajmy dalej próg, żeby każdy miał ekstra gienka, do palenia 3 wież dziennie.
    akurat z tym że będzie go można w całości kupić jest dobre bo jak za top 100 byłby to byłyby to wiecznie jedne i te same osoby a tak każdy dostał równo szanse na zdobycie go. a z reszto u ciebie się zgodze
  • Witam zmiany zapowiadają się ciekawie ale jak wy to umiecie i tak bedzie coś zepsute po aktualizacij panie Janie wprowadzacie nowe rzeczy a stare obiecane jeszcze nie poprawione bredził pan coś kiedyś bo inaczej tego nie nazwe  że zamki z obcych i kruków mają sie odkrywać od razu po ataku a żołnierze wrócili na zamek a obcy dalej nie odkryty  nastepna sprawa jak wy to śmiesznie nazywacie chcecie balansować równość gry żeby były takie same szanse dla wszystkich a zabieracie grosiki wiem że dla was tylko liczy sie stan konta żeby kasa grała i żeby kupować rubiny ja nie jestem rubinowcem i nie bede inwestował w taką żałosną gre siedze tylko z nudów i to się nazywa ta wasza równość szans czyli coraz bardziej jestem nastawiony żeby kończyć tą gre i tak jak napisałem ważne żeby kasa na koncie grała nie?dobra bo  sie rozpisałem a to i tak nic nie zmieni zresztą olać ggs i tą śmieszną gre  sory za pisownie ale nie chciało mi się do tego przykładać bo i po co jaka gra taka pisownia
  • ChampionCesarz (PL1) powiedział(a):
    akurat z tym że będzie go można w całości kupić jest dobre bo jak za top 100 byłby to byłyby to wiecznie jedne i te same osoby a tak każdy dostał równo szanse na zdobycie go. a z reszto u ciebie się zgodze
    To sorry po kiego grzyba robić jakiekolwiek topki w którymkolwiek wydarzeniu z założenia? Dajmy każdemu na start konta wszystkie dostępne zestawy (nad którymi chyba ktoś nie panuje, nie zna parametrów tego co rozdaje za pół darmo, a co wciska za top i niech się mordują głupole...), 500m złota albo 1g lepiej, bo może nie starczyć 500 na wszystko, i niech sobie ulepsza. Dajmy posty, piekarnie, rubiny, co dusza zapragnie. Jak wszystko będzie rozdawane za byle pierdnięcie nomadowi w twarz 3 razy dziennie, to jedyna różnica będzie taka, że niektórzy będą trzymać 10k woja/post i mieć te zestawy poulepszane, bo sobie złoto z wież przyniosą, a inni będą "wiecznie poszkodowani, wiecznie bez szans, wiecznie za uszy będzie trzeba ciągnąć by zasypywać przepaść", bo brak - wielokrotnie powtarzane - aktywności.
  • ChampionCesarz (PL1) powiedział(a):
    aelian (PL1) powiedział(a):
    Łał, aż o 40% więcej produkcji oliwy, szkła, o nie, to będzie się trzeba z raz na 2 tygodnie pojawić, aby to wydać, o żesz... chyba pora dostawić z 10 tych budynków, no szał naprawdę. Więcej z rundy po wieżach wpada, niż z tej "produkcji" i to się nie zmieni. Nie wiem co mają wspólnego bonusy z sali, z tytułu beri w kwestii specsurek na Krukach i Obcych:
    - i tak jak zamawiasz sobie przyniesienie jedzenia(czy czegokolwiek, a już szczególnie specsurek), to niekoniecznie to dostajemy, a nawet zamiast chleba dostanie się kamulce, więc nie wiem co tu komuś nie pasowało - za dużo niezużytego węgla i oliwy na zamkach graczy było?
    - wielkich ilości najcenniejszego żelaza/szkła to się na w/w wydarzeniach nie przynosi
    Podobno te zmiany to tak w imię, aby nowi mieli równe szanse - to powodzenia z budowaniem sali za 100-200 rudy zwiezionej z barona na zieleni, niech to będzie i 1k po tych zmianach - nadal powodzenia. Chyba na piątej fali się skończy, o spichlerzach nie wspominając. Mniej surek w tym specjalnych na obcych i krukach, absolutnie nic tu nikomu nie ułatwi. Dopóki nie wrócą miasta,o ile i tam czegoś ze specsurkami nie "poprawią", rozwijanie czegokolwiek na zamkach będzie prawdziwym wyzwaniem.

Wiadomo, że to raczej kampania przeciw nadużyciom, niż wyrównywanie szans, a skoro tak już temat został pociągnięty, to może pojechać dalej i zabrać chwałe z walk między "graczami", hmm? Niech mi ktoś wytłumaczy, jak to się dzieje, bo ja to taki głupi jestem, nie wiem o co chodzi... jak to jest, że topowe chwałkowe tytuły  dzierżą/odzyskują między wydarzeniami Kruk/Obcy zamki, które czasem mają bardzo daleko do top10, top100, a niezwyciężonego trzyma niekoniecznie zwycięzca wydarzenia. Bo skoro walczyć ze słupami/multikami (zwał jak zwał), to na całego. Za ganianie po obcych powinna być jakaś nagroda, poza wyposażeniem, a nie ktoś kto wyda x tysięcy ogonów w edycji, nacieszy się rekrutacją włóczniczek przez 12-24h po edycji, gdyż ktoś inny kosztem nie paru tysięcy, a 893 ogonów sobie strzeli ustawkę, bo bez włóczniczek gry sobie nie wyobraża (no dobrze jak jeszcze wezmie z sojuszu deff, a nie od 20 "mniej aktywnych kolegów" z domkami na archipelagu zbierających złoto). 

Natomiast odnośnie wyposażenia - wyjdzie w praniu, ale oby nie było do wykupienia całe za tabliczki uzbierane jednego przedpoludnia. Szczerze powiedziawszy jestem przeciw udostępnianiu w całości tak mocnych zestawów w sklepie dla każdego, tym bardziej po śmiesznych cenach, bo po co wtedy robić zestawy na beri, czy obcych, które są za top, a zaraz się okaże, że ten z beri to będzie słabszy, phi... zaniżajmy dalej próg, żeby każdy miał ekstra gienka, do palenia 3 wież dziennie.

bez przesady ...kupujesz premke i topa twoja

o ile jesteś w stanie klpnac wszystko w 4h :D

• nod12 (PL1)nod12 (PL1) Posty: 30
    edytowano 30.06.2017
    ChampionCesarz (PL1) powiedział(a):
    To sorry po kiego grzyba robić jakiekolwiek topki w którymkolwiek wydarzeniu z założenia? Dajmy każdemu na start konta wszystkie dostępne zestawy (nad którymi chyba ktoś nie panuje, nie zna parametrów tego co rozdaje za pół darmo, a co wciska za top i niech się mordują głupole...), 500m złota albo 1g lepiej, bo może nie starczyć 500 na wszystko, i niech sobie ulepsza. Dajmy posty, piekarnie, rubiny, co dusza zapragnie. Jak wszystko będzie rozdawane za byle pierdnięcie nomadowi w twarz 3 razy dziennie, to jedyna różnica będzie taka, że niektórzy będą trzymać 10k woja/post i mieć te zestawy poulepszane, bo sobie złoto z wież przyniosą, a inni będą "wiecznie poszkodowani, wiecznie bez szans, wiecznie za uszy będzie trzeba ciągnąć by zasypywać przepaść", bo brak - wielokrotnie powtarzane - aktywności.
    domyślam się ze o kruku to tylko możesz pomarzyc :)

• czyli co 6 fal wpada na zamek i wynosi całe żarcie jakie jest w zamku a wojsko pada a nie około 30% jak było do tej pory ... masakra
    M to mądrość która wynosisz z walki
    M to miazga i monstrualne karki
    A to atak, ty mu musisz stawić czoła
  • nod12 (PL1) powiedział(a):

mam nie co inne zdanie na ten temat ale ne każdy jest w stanie zrozumieć z tego co widze więc koncze to durno rozmowe o wszystkim i niczym
  • aelian (PL1) powiedział(a):
    ale tak czy siak kazdy będzie musiał lac żeby zebrac wszystkie czesci moze i latwiej ale chociaz sprawiedliwie bo kazdy bedzie mogl go zdobyc 
  • Witam, co do wprowadzenia nowych zmian, chciałbym się odnieść co do studni życzeń.
    Rzekomo każda zmiana ma na celu wprowadzenie ulepszeń i gry równych szans, jednakże jak to się ma do wycofania możliwości zdobywania grosików, wedle mnie teraz dopiero będzie różnica- "różnica grubości portfela" bo rubiny, które w tej grze nie ma się co oszukiwać są niezbędne to teraz możliwość ich posiadania będzie się tylko sprowadzała do ich kupna -co w większej mierze raczej się do tego przyczyniło niż dobro graczy; jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o kasę, tak oto dbają o nas, aby więcej wykładać gotówki.
    Aczkolwiek to jest tylko moje wrażenie i moja sugestia, jestem tylko człowiekiem i mogę się mylić, ba! nawet chciałbym.
    jakubhubert @ pl 1
  • zizu3 (PL1)zizu3 (PL1) Posty: 156
    edytowano 30.06.2017
    jak można będzie zdobywać szczęśliwe grosze? bo jeśli nie to po co nam studnia i kto odda zainwestowane w nią rubiny?????
    zizu3 @ pl 1
  • ci starzy gracze co skorzystali z wszystkiego i sie juz rozbudowali do max to sie śmieją z wszystkiego a najgorzej to są poszkodowani nowi gracze i ci w średnim stadium rozbudowy
    TA GRA NIE JEST DARMOWA
  • Sorki, to wyrównywanie szans takim komunizmem mi jedzie, że aż zęby bolą. Nadal, w tej kwestii, mam dalej do fortec, czy wież, niż inni gracze i wydaję więcej złota na atak. Nie wiem, kto tą równość szans wymyśla, ale idzie ona, wg mnie, nie w tym kierunku,. Nikogo w ten sposób do gry się nie przyciągnie, a ciągle nowe zamki bez soja wykwitają na mapie. Jeszcze niedawno, żadnego wolnego posta nie było w pobliżu mojego zamku, a teraz wiatr hula. Ciągle te same eventy, nagrody, brak miast.Nadal wieje nudą. 

Instincts @ pl 1
  • Zgadzam się w pełni z wypowiedzią poprzednika. Prawie 4 lata temu jak zaczynałem grać, pełno było ludzi i emocji, cwaniactwa też (multikonta itd) ale gra żyła!!! Każdy wiedział że są wałki, że trzeba dużo siedzieć albo kombinować itd i to było fajne!!! Teraz nawet nie chce się nikomu gadać, a przebieg gry przypomina mi wprowadzanie fakur kosztowych w księgowości. Tak naprawde nawet Auto i Robo empire krzywdy Wam nie robiło bo ja w tamtych czasach kupowałem kilkanaście razy w roku rubiny. A teraz ostatni raz chyba w styczniu. BRAK LUDZI KTÓRYCH ZNIECHĘCACIE ZABIJE WAM TĄ GRĘ I ŹRÓDŁO DOCHODÓW. Sami będziecie sobie winni. Brak grosików (dla mnie ostatnia motywacja robienia eventów) to już ostatni gwóźdź do trumny. Ale w sumie lepiej bedę miał czas na ciekawsze zajęcia. A szkoda klimat był fajny.
    Nacjonalista @ pl 1
  • nod12 (PL1) powiedział(a):

Nie wiem, nie widziałem, to i marzyć nie wiem o czym ;) a tak serio, to się zastanawiam po co toto robić, jak zaraz - może nie za tydzień, może nie za dwa -  w ramach równouprawnienia, czy "polityki ciągnięcia za uszy" załapię się na darmoweg kruka, co jeszcze ze dwie sroki będzie ujeżdzać.

mam nie co inne zdanie na ten temat ale ne każdy jest w stanie zrozumieć z tego co widze więc koncze to durno rozmowe o wszystkim i niczym
    Proponuję zrobić chociaż z jedno top dla legendarnych (nie wnikam, czy było Ci to już dane, czy nie), polecam beri na krainie (bo tu wpływu poziom nie ma, albo ma marginalne znaczenie) - wtedy albo zrozumiesz, albo będziesz się trzymać swego. Jedne i te same (jak mówisz, a wcale nie są to powtarzalne osoby i widywałem już osoby w setce na obcych nie mające nawet sali 250 poziomu. Nie każdemu się chce w koło rypać naokrągło nomad, obcy, samuraj, kruk, ..., nomad przez pół roku) są gdzie są, bo albo im się chce chcieć, albo im się chce zainwestować. Jak ktoś wylata, to może poczuje satysfakcje, że ma coś niekoniecznie dostępnego dla reszty, że uczciwie sobie zapracował na evencie, albo uczciwie zakupił premki i też zapracował. Zrobienie top któregokolwiek to dużo więcej pstrykania, niż jego nie zrobienie i przebimbanie wydarzenia na pół gwizdka, po czym udanie się do sklepu i zakupienie tego samego (tyle że jeden uzbiera na to w 4h, inny 4 wydarzenia - efekt ten sam, a jednak różnica kolosalna między zamkami).

Jakbyś chciał hipotetycznie argumentować rozdawanie mordek z berimondu za top50 (obecnie za top1) komuś, kogo miesiąc wcześniej, w ostatniej edycji,  kosztowało to setki tysięcy rubinów. "Fajnie, ktoś bogaty, to go stać?". Skoro koniec końców zrobi się rozdawnictwo za pół darmo czegoś niegorszego, to jaki sens jest prowadzic ranking wydarzeń, jakąkolwiek rywalizacje na wydarzeniach? Aby bazować na czyimś "chciejstwie" i - nazwijmy po imieniu - uzależnieniu? Ktoś chce już i teraz, musi na ten moment mieć, to może kupi, może wylata? Natomiast jak ktoś nie ma ciśnienia - ggs zapewnia - dostanie za darmo za rok, to samo, kropka w kropke, klejnot w klejnot, w ramach "polityki ciągnięcia za uszy" leniwców ;)

• Amon_Ra (PL1)Amon_Ra (PL1) PL1 Posty: 6
    Może byście, w związku z tymi "cudami", zwiększyli powierzchnię zamków ?
    Amon_Ra @ pl 1
Sign In to comment.