Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Dyskusja na temat - Aktualizacja: zbliża się lato i wojna!

15

Komentarz

• łomotimaszineri (PL1) powiedział(a):
    lowczynie z sawanny bracie tez mam 5 sztuk bardzo dobry dowodca.
    na baronow
    sarrah @ pl 1
  • grik1 (PL1) powiedział(a):
    Witam

Kolejne zmiany przynoszą nam nowe wyzwania i sporo wątpliwości.

Już teraz sporo graczy zastanawia się nad sensem dalszego kupowania premii dla eventu samuraje i nomadzi. Dlaczego? 
    Odpowiedź jest prosta - ceny zabawek drewnianych jakie można kupić u Zbrojmistrza są zbyt wysokie. 
    Przy zużyciu ok 100 szt osłon na atak na same osłony wydam 81 tys złota, a gdzie koszt pozostałych zabawek, werbunku/ leczenia wojska i koszt wysłania ataku.. 
    Część zabawek można naklepać, ale jeśli kupuje premię, to nie w celu wysłania kilku ataków, tylko wydania pełnego magazynu minutek. 

Wiadomo mam alternatywę lać npc na rubinowych zabawkach, ale ilu z nas to robi? 

Najbardziej prostym i efektywnym rozwiązaniem jest zmian cen u zbrojmistrza. 

Proszę mi tylko nie odpisywać o niesprawiedliwości.. w wypadku jeśli ktoś ma mało złota. Czy ja komuś bronie lać barony? 

no lac baronow:)
    zloto bedzie)
    sarrah @ pl 1
  • Mam pytanie dotyczące atakowania fortec z wiosek, wiadomo kiedy problem będzie rozwiązany? 
    "Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa." 
                                                                                                                 Jiddu Krishnamurti
  • okrusz (PL1)okrusz (PL1) Posty: 27
    edytowano 01.06.2017
    BM_Keira powiedział(a):
    Champion-Wojtek (PL1) powiedział(a):
    Dlaczego nie można atakować fortec z wiosek co to ma być czy tak zostanie czy to jakiś błąd po aktualizacji. 
    Witam,
    Jest to błąd, który został już przekazany do działu QA.
    Pozdrawiam
    Keira
    a jak to się ma do poniższej odpowiedzi z działu wsparcia??

EDIT:// Nie wklejamy na forum, korespondencji z Działem Wsparcia to raz a dwa, podałem informacje jak wyżej i taka mam jako oficjalną, Jan

może lepiej napisz wprost, że nie otrzymaliście oficjalnej odpowiedzi na to pytanie, a nie wciskaj kitów! Skoro z działu wsparcia napisali mi to celowa blokada i nie będzie już można atakować z wiosek to chyba jest to bardziej prawdopodobne niż "taka mam jako oficjalną" 
    Post edited by okrusz (PL1) on
    okrusz @ pl 1
  • grik1 (PL1)grik1 (PL1) PL1 Posty: 141
    Piotrek935 (PL1) powiedział(a):
    Bez przesady, teraz o narzędzia można wyprodukować, sam mam jakieś 60k zapasu osłon, choć te 15k minimum zawsze robię.
    I na ile Ci to wystarczy? Kup premkę na nomada i policz ile wydasz zabawek.

Bardzo ciekawy nick tylko jakoś zamku nie mogę znaleźć na mapie pl1, zawsze mnie ciekawi udział w dyskusji tylko dlaczego się boicie pod własnym nickiem pisać? 
    grik1 @ pl 1
    Bez przesady, teraz o narzędzia można wyprodukować, sam mam jakieś 60k zapasu osłon, choć te 15k minimum zawsze robię.

Bardzo ciekawy nick tylko jakoś zamku nie mogę znaleźć na mapie pl1, zawsze mnie ciekawi udział w dyskusji tylko dlaczego się boicie pod własnym nickiem pisać? 
    Nie gram na Waszym serwerze.

Na atak schodzi maksymalnie 78 osłon, nie wiem skąd te 100 wziąłeś. Za rubiny napewno bym nie pomijał, to policzmy, że mam jakieś 400 ataków. 400*78 to ile? 31200 osłon w najgorszym wypadku.

Czyli powiedzmy zostało by mi jakieś 30k osłon, potem 4 dni obcych podczas których jest tyle zasobów, że na osłony nigdy nie braknie,
    7 zamków, średnio 80 osłon to 3 godziny powiedzmy, jakieś 4k osłon dziennie, 16k wychodzi, plus coś tam z nagród itp.

No faktycznie, masz rację :D Choć nigdy jeszcze nie musiałem ich kupować,
  • Widzisz, zależy kto co lubi i jakie ma priorytety przy nomadach, można przyoszczędzić na zabawkach, można na wojsku; można bić dwiema, można trzema stronami i tu różnice w zużyciu zabawek mogą być. Każdy dostaje inne obozy, co więcej możesz sobie wbić 4x 90 mieć bardzo przyzwoite ustawienia, po czym (co troszkę zastanawiające) po przenosinach zamku, nadal masz te obozy na 90, ale z zupełnie odmiennymi ustawieniami. Problem jest taki, że jako, iż każdy dostaje co innego właściwie, zuzycie osłon drewnianych na optymalnym (opinia uznaniowa) obozie waha Ci się od 48 do powiedzmy tych tam no 78 (bijąc dwiema stronami). Jest różnica? Jest. Jak ktoś sobie pstryka od tak, kończy książeczki, albo nawet tego nie robi, to zużyje niespecjalnie dużo, jak ktos macha te 400 obozów to na pewno pójdzie tego więcej, 10 głupich osłon na optymalnym obozie przy 400 atakach daje wiadomo ile, a jak masz niefart to nawet i 8k osłon więcej może pójść czy12k. 
    A teraz najważniejsze, chyba. Zakładasz, że ogólnie to tak nonstop się produkuje osłony drewniane, niby można, tylko wtedy albo musisz miec ogromny zapas ogonów, tudzież czerwonych chorągwi, lub jakichkolwiek chorągwi,albo słabą konkurencje na obcych/krukach. Może, moooże tam gdzie grasz da się wykręcać topki na w/w wydarzeniach bez ratowania się chorągwiami, tutaj to troszke mało prawdopodobne (ewentualnie aktywność dużo powyżej przeciętnej). Z kolei ponadprzeciętna aktywność na obcych, to też i większe zużycie osłon. Ok, ok, wiem są osłony z nagród, są stalowe,manekiny, są specjalizowane tylko na obcych, nie w tym rzecz... Puenta jest taka, że aktywność nie popłaca ze względu na ewentualne koszta zakupu i zużycie narzędzi, na ten moment.
  • grik1 (PL1)grik1 (PL1) PL1 Posty: 141
    aelian (PL1) powiedział(a):
    Widzisz, zależy kto co lubi i jakie ma priorytety przy nomadach, można przyoszczędzić na zabawkach, można na wojsku; można bić dwiema, można trzema stronami i tu różnice w zużyciu zabawek mogą być. Każdy dostaje inne obozy, co więcej możesz sobie wbić 4x 90 mieć bardzo przyzwoite ustawienia, po czym (co troszkę zastanawiające) po przenosinach zamku, nadal masz te obozy na 90, ale z zupełnie odmiennymi ustawieniami. Problem jest taki, że jako, iż każdy dostaje co innego właściwie, zuzycie osłon drewnianych na optymalnym (opinia uznaniowa) obozie waha Ci się od 48 do powiedzmy tych tam no 78 (bijąc dwiema stronami). Jest różnica? Jest. Jak ktoś sobie pstryka od tak, kończy książeczki, albo nawet tego nie robi, to zużyje niespecjalnie dużo, jak ktos macha te 400 obozów to na pewno pójdzie tego więcej, 10 głupich osłon na optymalnym obozie przy 400 atakach daje wiadomo ile, a jak masz niefart to nawet i 8k osłon więcej może pójść czy12k. 
    A teraz najważniejsze, chyba. Zakładasz, że ogólnie to tak nonstop się produkuje osłony drewniane, niby można, tylko wtedy albo musisz miec ogromny zapas ogonów, tudzież czerwonych chorągwi, lub jakichkolwiek chorągwi,albo słabą konkurencje na obcych/krukach. Może, moooże tam gdzie grasz da się wykręcać topki na w/w wydarzeniach bez ratowania się chorągwiami, tutaj to troszke mało prawdopodobne (ewentualnie aktywność dużo powyżej przeciętnej). Z kolei ponadprzeciętna aktywność na obcych, to też i większe zużycie osłon. Ok, ok, wiem są osłony z nagród, są stalowe,manekiny, są specjalizowane tylko na obcych, nie w tym rzecz... Puenta jest taka, że aktywność nie popłaca ze względu na ewentualne koszta zakupu i zużycie narzędzi, na ten moment.
    Dokładnie. Nawet optymalne zużycie 48 szt. pociąga większe straty, a to też koszt dodatkowy. 
    Kupię premkę do latania, a potem 2 tygodnie będę ją odrabiał lejąc barony? 
    Matematyka jest prosta.. złoto ma się zgadzać.
    grik1 @ pl 1
  • aelian (PL1) powiedział(a):
    Widzisz, zależy kto co lubi i jakie ma priorytety przy nomadach, można przyoszczędzić na zabawkach, można na wojsku; można bić dwiema, można trzema stronami i tu różnice w zużyciu zabawek mogą być. Każdy dostaje inne obozy, co więcej możesz sobie wbić 4x 90 mieć bardzo przyzwoite ustawienia, po czym (co troszkę zastanawiające) po przenosinach zamku, nadal masz te obozy na 90, ale z zupełnie odmiennymi ustawieniami. Problem jest taki, że jako, iż każdy dostaje co innego właściwie, zuzycie osłon drewnianych na optymalnym (opinia uznaniowa) obozie waha Ci się od 48 do powiedzmy tych tam no 78 (bijąc dwiema stronami). Jest różnica? Jest. Jak ktoś sobie pstryka od tak, kończy książeczki, albo nawet tego nie robi, to zużyje niespecjalnie dużo, jak ktos macha te 400 obozów to na pewno pójdzie tego więcej, 10 głupich osłon na optymalnym obozie przy 400 atakach daje wiadomo ile, a jak masz niefart to nawet i 8k osłon więcej może pójść czy12k. 
    Z obcych mam zestawy już porobione, więc teraz robię ten milion chwały bez flag, czasem więcej, dla zasobów tylko w sumie, bo chwała też mi spada 20% dziennie, to nawet nie próbuję tego dumnego wbijać. 

A jak się trafi lepszy event, że przetasowanie obcych jest i coś trafię to wtedy chorągiewki idą, bo się nazbiera ich trochę przez kilka eventów bez porządnych zamków.

Puentując, to u zbrojmistrza wszystko jest ok, tylko ze wszystkich eventów wpadać powinno choćby te 35k złota na atak.
  • Lepi (PL1)Lepi (PL1) Posty: 270
    Czyli co , skoro już przyznano się skąd się brały mega wyniki w każdej edycji nomadów czy samurajów może czas zeby wszyscy mieli równe szanse. jak ktoś zbiera osłony i wynik robi na co 3 czy co 4 evencie to niech ma szanse uczciwie zdobyć nagrody.  Osłony robia się szybko ale trzeba je robić bezprzerwy i wszędzie , reszzte zabawek kuopować

Lepi @ pl 1
  • bankmen (PL1)bankmen (PL1) PL1 Posty: 114
    Witam mam małe pytanko czy kamyki z miast wsadzone do dowodcy z obcego straca swoja sile i przestana calkowicie dzialac w pewnym momencie ,czy jak beda sie miescic sie w przedziale swojego parametru np 120% murow to bedzie to dzialalo, czy  bedzie i tak 85% sily na murach u dowdcy z obcego bo tyle ma,  bo system nie wezmie pod uwage tego ze te kamyki sa wsadzone w dowodce od innego kompletu i beda swoje parametry wykazywac tylko w dowdcy z miast kompletnym. Czyli chodzi mi dokladnie o to czy bedzie mozna mieszac dowdcow systemowych czy kazdy musi byc kompletny bo elemnty jednego pomieszany z drugim nie bedzie podnosil sily dowodcy drugiego bo jest calkiem innym kompletem
    bankmen
  • Jan !!!

to zaczyna przypominać radio Erwań

https://scr.hu/ZXWdWX

nie posterunek tylko labolatorium

i nie zdobyłem tylko straciłem

Czy ta osoba co to pisze  wie co pisze?Czy wy to kontrolujecie

czerwona.malwa @ pl 1

bo by mogli wioske zajumac)

nie daj Boze post albo i 2:)
    sarrah @ pl 1
  • Dzieki za informacje o wioskach...
    nastepny powód by zakonczyc gre..
    zamiast ułatwiać suport nam pod górkę.. gratki...

Hagino @ pl 1     Rebelianci      Wyróżnia nas pojęcie.....którego Wy nie znacie....WIERNOŚĆ ....Dzisiaj wrogu...Wczoraj Bracie....
  • Piotrek935 (PL1)Piotrek935 (PL1) Posty: 238
    edytowano 05.06.2017
    No i koniec z jakimikolwiek rubinami oprócz zakupu
    A ceny teraz będą coraz droższe, powoli, by robić z graczy idiotów, co zresztą się im udaje,
Sign In to comment.