Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Plan działań na II i III kwartał 2017 roku - dyskusja

135

Komentarz

• a ja mam pytanie nastepujace...inwestowalem w promki, w boostery do ilosci zetonow do miast zbieralem zetony na zbrojke kupowalem tylko po kamieniu bo fajne i mialem na nastepnej edycji kupic kompletna zbrojke.....kto mi odda za stracony czas za zainwestowane rubiny?? moze tak dac chociaz mozliwosc wykorzystania tego co jest zebrane do tej pory?? anie kasacja bez slowa...?? zeby choc zapowiedz byla ze bedzie ostatnia edycja to ludzie by sobie porobili co chca wykorzystali co maja a nie zostali po prostu oszukani....
  • Jan MJan M Posty: 2,620
    mackoMM (PL1) powiedział(a):
    a ja mam pytanie nastepujace...inwestowalem w promki, w boostery do ilosci zetonow do miast zbieralem zetony na zbrojke kupowalem tylko po kamieniu bo fajne i mialem na nastepnej edycji kupic kompletna zbrojke.....kto mi odda za stracony czas za zainwestowane rubiny?? moze tak dac chociaz mozliwosc wykorzystania tego co jest zebrane do tej pory?? anie kasacja bez slowa...?? zeby choc zapowiedz byla ze bedzie ostatnia edycja to ludzie by sobie porobili co chca wykorzystali co maja a nie zostali po prostu oszukani....
    Zapytam za jaki czas stracony ? Czas stracony na grze ? Dość odważna teoria .... Jeśli wartość na przykład dystansu wynosi 90% a dołożysz do tego kamień na kolejne 15%, czyli chcesz uzyskać 105% to tego nie uzyskasz, bo nie działa. A jeśli stwierdzisz , ze działa, zgłoszę to by to sprawdzili, bo działać nie powinno o  czym na forum pisałem już wcześniej. Natomiast ustalona będzie górna granica dla pozostałych wartości, by zarówno atak jak i obrona, w przypadku wszystkich poziomów graczy lvl 70 , miała sens.
    łomotimaszineri (PL1) powiedział(a):
    w wobecnej sytuacji jeszcze gra sprawia przyjemnosc ale mozna zauwazyc przymiarki do spowolnienia rozwoju gry przez support bo nic nowego nie ma tylko ograniczacie nasz wszystkich osigniecia ktore zdobylismy przez kilka lat.
    Nowy gracz stare konto ... Przeczytaj wyżej, proszę i ogłoszenie z uwagą. Nikt nie spowolni gry a dostosuje jej elementy na podstawie zgłoszeń graczy na całym świecie na każdym naszym forum. Każde forum, na którym gracze zgłaszają swe propozycje są one poddawane pod dyskusje. Większość zmian jakie będzie miała miejsce, jest na prośbę społeczności Empire i momentami ta dyskusja mnie zastanawia. Bo jeśli sami gracze wnoszą o zmiany które są w Ogłoszeniu, to w czym teraz problem ?

Jan

• Panie Janie ale naprawde nas nie interesują gracze na całym świecie i z innych serwerów pytacie nas co my byśmy wprowadzili itd. itp.  a za każdym razem jest i tak jak wy chcecie a po drugie jeszcze nie wszystkie rzeczy zostały spełnione tak jak kolega któryś napisał w jakimś poście z pierwszych planowanych zmian a tak w ogóle otwieracie dyskusje która i tak jest zbędna bo de facto i tak nic sie nie zmieni no ale popisać zawsze sobie można.
  • mackoMM (PL1)mackoMM (PL1) Posty: 11
    edytowano 18.03.2017
    Jan M powiedział(a):
    a ja mam pytanie nastepujace...inwestowalem w promki, w boostery do ilosci zetonow do miast zbieralem zetony na zbrojke kupowalem tylko po kamieniu bo fajne i mialem na nastepnej edycji kupic kompletna zbrojke.....kto mi odda za stracony czas za zainwestowane rubiny?? moze tak dac chociaz mozliwosc wykorzystania tego co jest zebrane do tej pory?? anie kasacja bez slowa...?? zeby choc zapowiedz byla ze bedzie ostatnia edycja to ludzie by sobie porobili co chca wykorzystali co maja a nie zostali po prostu oszukani....
    Zapytam za jaki czas stracony ? Czas stracony na grze ? Dość odważna teoria .... Jeśli wartość na przykład dystansu wynosi 90% a dołożysz do tego kamień na kolejne 15%, czyli chcesz uzyskać 105% to tego nie uzyskasz, bo nie działa. A jeśli stwierdzisz , ze działa, zgłoszę to by to sprawdzili, bo działać nie powinno o  czym na forum pisałem już wcześniej. Natomiast ustalona będzie górna granica dla pozostałych wartości, by zarówno atak jak i obrona, w przypadku wszystkich poziomów graczy lvl 70 , miała sens.

Jan

Stracony czas...bo chcialem kupic zbrojke a wy kasujecie bez zapowiedzi event a ja nie zdazylem wykorzystac swoich żetonow... chcialem to zrobic w tej edycji...zbeiralem zetony zeby kupic calosc zeby nie popelnic jakeijs gafy i nie kupic dwa razy tego samego.... zbieralem zatem zetony. zeby.....nic z tego nie miec...to chyba strata czasu?? i zainwestowanej w to kasy?? czy nie??

a kamyk...no kurde...przeciez chyba oczywisite ze kupowalem rozszerzenie skrzydel i sile na dziedzincu...wiec nie wiem do czego byla odpowiedz o 15% do dystansu.... i akurat te kamyki to jedyny zysk bo je kupilem a strata to tych zetonow ktorych nie wymienilem czekajac na kolejna edycje.. dlatego twierdze ze powinniscie zapowiedziec to "przed ostatnia edycja" dajac ludziom czas na zamkniecie swoich planow w danym evencie...a nie robic ich w bambuko

mam nadzieje ze teraz jasne jest jak slonce jak w d... macie graczy pdoejmuajc takie decyzje i dyskusje... nie myslac od strony gracza ktory inwestuje czas kase zakladajac ze cos co wprowadzila gra bedzie po czym bez zapowiedzi to znika a jego ma supp  w d.   to tak dosadnie bo mam wrazenie ze ten jezyk blizszy niektorym
  • ahhhhh i jeszcze jedno... czemu stwierdzacie ze jakis event jest do d a nie spytacie graczy....mysle ze miasta jesli chodzi o soj  sa zdecydowanie mniej istotne jak indywidualnie dla ludzi rozbudowujacych swoje zamki....i rozumiem ze tu jest ból...ze ludize za rubiny nie kupuja surki specjalnej tylko zdobywaja na miastach tak??  mysle ze BARDZO WIELU GRACZY czeka na MIASTA zeby znowu pobudowac sie ostro a wy cichaczem podajac jakis blahy powod twierdzicie ze kasujecie to:)
  • Jan MJan M Posty: 2,620
    edytowano 18.03.2017

a kamyk...no kurde...przeciez chyba oczywisite ze kupowalem rozszerzenie skrzydel i sile na dziedzincu...wiec nie wiem do czego byla odpowiedz o 15% do dystansu.... i akurat te kamyki to jedyny zysk bo je kupilem a strata to tych zetonow ktorych nie wymienilem czekajac na kolejna edycje.. dlatego twierdze ze powinniscie zapowiedziec to "przed ostatnia edycja" dajac ludziom czas na zamkniecie swoich planow w danym evencie...a nie robic ich w bambuko
    Dla mnie to nie jest oczywiste, w momencie w którym zaznaczam, ze pisałem o tym na forum, mamy wyszukiwarkę która działa, to raz a dwa, proszę czytać mnie ze zrozumieniem, łatwiej nam pójdzie dalsza dyskusja. Od dawna nie działają kamienie na zwiększenie mocy dystansu i wręcza z wartości maksymalnej czyli 90%, tym samym skoro o tym oficjalnie pisałem, proszę nie mieć pretensji do nas....
    I ostatni raz, większość zmian, budowane jest na podstawie Waszych podkreślam Waszych propozycji zmian w grze.

Jan
  • Jan M powiedział(a):

Dla mnie to nie jest oczywiste, w momencie w którym zaznaczam, ze pisałem o tym na forum, mamy wyszukiwarkę która działa, to raz a dwa, proszę czytać mnie ze zrozumieniem, łatwiej nam pójdzie dalsza dyskusja. Od dawna nie działają kamienia na zwiększenie mocy dystansu i wręcza z wartości maksymalnej czyli 90%, tym samym skoro o tym oficjalnie pisałem, proszę nie mieć pretensji do nas....
    I ostatni raz, większość zmian, budowane jest na podstawie Waszych podkreślam Waszych propozycji zmian w grze.

Jan
    a celowo omija Pan Jan tematyke ze stracilem zetony nie ostrzezony ze nie bedzie jzu tego eventu i ze dobre by bylo zrobic ostatnia edycje?? zeby gracze wykroystali co zebrali??
  • AniaT (PL1) powiedział(a):
    [...] a  to  że  ktoś  ewentowych  kamieni  używa  do  nieewentowych zbroi -  to  chwała  mu  za to..  to  wskazuje  ze używa  głowy  do  myślenia...  

gracze nie mają myśleć, mają kupować promki...
  • Pan Jan się zagotował bo już naprawdę sami sie plątacie w tym co piszecie a powtórze sie po raz kolejny jakich naszych propozycij zmian w grze? jak tak macie odpisywać graczom naprawde nie kompromitujcie sie już bo to bywa już zabawne
  • Jeśli nie zrobią finalnej edycji miast żeby człowiek mógł uczciwie dokończyć zbieranie do pełnego wyposażenia Egzekutorki to uznaje,że mam do czynienia z kimś kto nie traktuje mnie poważnie.

Podobna sytuacja była jak chciano wprowadzić gaszenie budynków za surkę specjalną wtedy zdecydowany opór graczy zdecydował o niewprowadzaniu tego pomysłu w życie.

Skoro ktoś nie traktuje mnie poważnie to pora się z kimś takim pożegnać bez żalu z mojej strony także teraz wszystko w rękach suportu

Sławek88 @ pl 1
  • kacper994 (PL1)kacper994 (PL1) PL1 Posty: 29
    edytowano 17.05.2017
    panie janie m(********* moze zamias banow to jakies przepraszam za partactwo twoje i ggs
    nadal nie mogom sie logowac gracze ktorzy maja neta z orange i ja osobiscie pomagam w soju przez teamviwer-a czyli daj mi juz bana bo ip bedzie takie samo
    juz wkrotce bedziesz na forum sam sobie pisal do siebie bo coraz wiecej graczy ma dosc partaczy ktorzy nazywaja sie informatykami
    i mam jeszcze pytanie czy pracownicy ggs tez dostana bany bo graja na tej mapie
    wy zyjecie z nas nie my z was zapamietaj to
    Post edited by Czubajka on
  • teka (PL1)teka (PL1) PL1 Posty: 14
    Przykładowo gram ja , mój syn i jego kolega na moim kompie to pewnie dacie bana na mniejsze konta a moje  zostanie jako niby główne - wniosek okradniecie dzieciaka i jego kolegę.
    Brawo przemyślane działania :-)
  • piekło666 (PL1)piekło666 (PL1) PL1 Posty: 239
    A ja mam pytanie do Jana M co z graczami co kupili za pare baniek kamyki z sila ktora teraz nie dziala  czy im zwroci gra rubcie jak zadeklaruja ze ich nie chca bo nie działają?  Kupujac je gracz sadzil ze bedzie miec dodatkowy bonus a tu lipa i to za realna kase... Hmmm ci z tym fantem zrobi ggs 
    [SIGPIC][/SIGPIC]
  • 1) Dodajcie proszę link do tej dyskusji w wątku obwieszczeniowym: https://community.goodgamestudios.com/empire/pl/discussion/330478/plan-dzialan-na-ii-i-iii-kwartal-2017-roku

2) Moje uwagi (jeśli nie ma uwag, to oceniam pozytywnie lub coś przeoczyłem). :-)):
    a) "Obecnie górna wartość graniczna nie odnosi się do kamieni szlachetnych i w stosunku do normalnego wyposażenia  (np. ogólna wartość uderzenia na dziedzińcu), a to powoduje, że inne unikalne kamienie są wykorzystywane w niezamierzony sposób, a to poważny brak równowagi w grze."
    Tak, to prawda, ale tylko dzięki temu siła ataku kontra siła obrony została jakoś tam zrównoważona. Generalnie, gdyby nie te sztuczki, to nadal atak jest zbyt mocny do obrony. Balans jest zachwiany w kierunku ataku. Nawet mimo tych sztuczek, potrafię wejść KAŻDEMU na +30%, ale przynajmniej muszę wtedy zdecydować z kamyków do dziedzińca (bo muszą dać bardzo mocne kamyki na flankę i front). Więc jest coś za coś. est jakiś balans. Z niemieckiego forum wnioskuję, że jednocześnie planowane jest osłabienie siły kamyków na dziedziniec (masowo wstawianych do dowódcy "obcy"). Czyli problemem nie jest balans sam w sobie, bo z jednej strony ograniczana jest zdolność do obrony, z drugiej do ataku. O co więc chodzi? To proste, dowódcy systemowi zdaniem GGS mają zbyt małą przewagę.Obniżymy obronę i atak czegoś co w miarę jest możliwe do zdobycia przy poświęceniu dużej ilości czasu (bez użycia rubli), to dowódcy systemowi + tacy, których trudno zdobyć nie inwestując rubli (kruk), to gracze rublowi będą bardziej zadowoleni. Ale... ci ich dowódcy (i kasztelani) już wcześniej mieli przewagę. Tyle, że akceptowalną, taką, że mniej zasobni w portfelu gracze mieli przynajmniej poczucie szansy w rywalizacji, taka zmiana moim zdaniem długofalowo przyniesie złe skutki. Jest też jeszcze inny bardzo ważny aspekt tej zmiany: Jeśli ja zainwestowałem, ruble, za które zapłaciłem złotówkami, po to aby uzyskać top100 w zdarzeniu, które powiedzmy oferowało kamyk 11 lev i on dawał 15 do dziedzińca, a potem mi ktoś to modyfikuje na minus, to mnie de facto okrada, obiecał, że towar będzie miał taki i takie parametry,  a potem wskakuje przez ogrodzenie i mi zdobyty przy pomocy zakupów sprzęt psuje tak, aby był mniej efektywny
    .... reszta uwag później,bo mnie coś zajęło teraz. :-).

Elita Warlords & Szlachta
    (EW Szlachta)
  • czerwona.malwa (PL1)czerwona.malwa (PL1) PL1 Posty: 171
    edytowano 22.03.2017

Wiesz Julenka mnie ten balans gry średnio interesuje bo mam świadomość tego że cośtakiego nie istnieje.

Bardziej martwi mnie to i to jest problem

mam produkcje żelaza 1100 na godzine i 500 000 potrzeb tak na dzień dobry i nie co bym miał za te 500 tysi ośągnąć niewiadomo co........... może da mi to kilka leweli i to nie z 500 na 800  .....może przeskocze 180  Może

jak teraz znikną stolice sojuszu to ja niewiem gra stanie w miejscu?

edit

może przeskocze 180 ty lewel.....

czerwona.malwa @ pl 1
  • marello (PL1)marello (PL1) PL1 Posty: 185
    Zauwazyliście, że trzeba złamać zasady forum, żeby odezwał się moderator :smile:
    marello @ pl 1
    W którym kwartale przewidziane jest, że gra będzie działać we wszystkiich sieciach?

marello @ pl 1
    Jan M powiedział(a):
    łomotimaszineri (PL1) powiedział(a):
    w wobecnej sytuacji jeszcze gra sprawia przyjemnosc ale mozna zauwazyc przymiarki do spowolnienia rozwoju gry przez support bo nic nowego nie ma tylko ograniczacie nasz wszystkich osigniecia ktore zdobylismy przez kilka lat.
    Nowy gracz stare konto ... Przeczytaj wyżej, proszę i ogłoszenie z uwagą. Nikt nie spowolni gry a dostosuje jej elementy na podstawie zgłoszeń graczy na całym świecie na każdym naszym forum. Każde forum, na którym gracze zgłaszają swe propozycje są one poddawane pod dyskusje. Większość zmian jakie będzie miała miejsce, jest na prośbę społeczności Empire i momentami ta dyskusja mnie zastanawia. Bo jeśli sami gracze wnoszą o zmiany które są w Ogłoszeniu, to w czym teraz problem ?

Jan

ad 1. skoro zdobyłem lepsze klejnoty to dla czego mam je zmieniać na słabsze? zdobycie tych klejnotów kosztowało mnie czas. Skoro nie ma sensu ich zakładać to był to zmarnowany czas.

ad 2. którzy to gracze wnoszą o zmieny, czy przypadkiem nie kniazie robiący 5 poziomów legendarnych miesięcznie?

Na serwerze polska1 jest 200 może 300 graczy nadających tempo gry, którzy poświęcają czas, żeby mieć silniejsze konto od innych. Twórcy gry na siłę chcą ich ściągnąć w dół i równać do słabszych graczy, a to zniechęca do gry. 
    Ciągle mówi się o równaniu szans. Każdy ma takie same szanse. Z tym, że jedni są aktywnymi graczami, a inni nie. Jedni potrafili poziom 800legendarny zrobić w przeciągu kilku miesięcy, a inny w ciągu 2 lat nawet nie dobili do 100. Jeśli koniecznie celem twórców gry jest wyrównanie poziomów to dajcie każdemu po 1M chorągwi doświadczenia i niższe levele to nadrobią, z tym, że nigdy nie dorównają czołowym graczom, bo brakuje im aktywności
    marello @ pl 1
  • Asqelos (PL1)Asqelos (PL1) PL1 Posty: 191
    edytowano 23.03.2017
    Jan M powiedział(a):

Jan

działa i ma działać, mało tego dołoze jeszcze +10% z samego bohatera i i będę miał +115%, to nie wszystko, zostały jeszcze 3 ubranka, w które tez włoże kamienie po +15% i razem bede miał 160%.
    I teraz, albo jesteście złodzieje i oszuści(pisze to z pełna odpowiedzialnością) jesli jest inaczej, czyli z samych ubranek mam +90% a siłe z kamieni i bohatera moge se wsadzić...., albo Ty musisz udać się do GGS na szkolenie.

Oczywiście z samych ubranek jest max +90% i to jest ok, bo jest jasno w grze opisane,
  • nie nowy gracz stare kato tylko po ktorej stoisz stronie ?napisalem bardzo wyraznie gorna granica to 90%
    ale po to sa kamienie i inne dodatki zeby trzebab bylo myslec w tej grze bo jezeli bedzie wszystko wyrownane 
    to tylko automat ustawi ten gracz ktory go ma i bedzie wszystko samo latac.
    "Kobieta pozwoli ze sobą zrobić co zechcesz bylebyś jej o tym nie mówił"

Stefan   ... naturalnie z kielecczyzny:)
Sign In to comment.