Aktualizacja 14.12.2016 - Automatyczny werbunek, klepsydry

Jan MJan M Posty: 2,620
edytowano 19.12.2016 w Oficjalne Ogłoszenia

Witam serdecznie,

Oto zmiany jakie nadeszły wraz z kolejna aktualizacją:

 Automatyczny werbunek wojska i narzędzi:

Po dokładnej analizie wszystkich Waszych opinii, mamy przyjemność poinformowania Was, że od tej aktualizacji, nastąpi możliwość automatycznego werbunku jednostek wojskowych i produkcji narzędzi. Priorytetem stało się dla nas, by w wydajny i prosty sposób rekrutować w grze jednostki wojskowe, łącząc to z koniecznością ograniczenia używania wszelkich botów w grze. Jesteśmy przekonani, że jest to duży krok w kierunku uczciwej rozgrywki oraz etap uczciwego i bezpiecznego środowiska gry. Wstępnie informowałem Was o zasadach tego nowego werbunku w aktualizacji - "Mapa drogowa Empire" - więcej informacji, oczywiście - jak zawsze - na naszym forum.

Naszym nadrzędnym celem przeprojektowaniu tej funkcji było:

     - Pozwolić Graczom rekrutować/ wyprodukować więcej jednostek/ narzędzi znacznie mniejszą ilością kliknięć

     - Zmniejszenie wymogu powrotu do koszar/ interfejs warsztatowy, aby ponownie uruchomić proces rekrutacji i produkcji

Wprowadziliśmy dwie główne zmiany w oknie dialogowym:

     - Dodaliśmy nową mechanikę do okienek werbunkowych, które mogą być wypełnione jednostkami/ narzędziami

     - Zaktualizowaliśmy interfejs do wybierania jednostek/ narzędzi

                    
(grafika informacyjna w języku ang. Pole za polem: Werbuj po kolei jednostki z każdego pola). 


Nowa rekrutacja i system produkcji:

                     


Podstawa mechaniki rekrutacji/ produkcji nie uległa zmianie

    - Do pięciu okienek w koszarach/ warsztatach, będzie można wypełnić wojskami/ narzędziami. Rekrutacja/ produkcja tych elementów rozpocznie się automatycznie po zakończeniu bieżącego procesu

    - Pojemność rekrutacji i gniazd produkcyjnych znacznie wzrosła! Zamiast maksymalnie pięciu jednostek, można umieścić aż do 80 jednostek/ narzędzi w jednym oknie produkcyjnym!

    - Oznacza to, że można umieścić ogromną liczbę wojsk/ narzędzi w kolejce werbunku/ produkcji, bez konieczności częstego powrotu do koszar/ warsztatu produkcyjnego!

    - Zdolność gniazda rekrutacji zależy od poziomu koszar. Im wyższy poziom koszar, tym większa pojemność i liczby jednostek którą można zatrudnić/ wyprodukować.

    - Warsztaty mają zdolność produkcyjną ustaloną na poziomie 80 narzędzi na slot, więc nie wahaj się produkować wiele narzędzi!

    - Nowy interfejs jest dostępny we wszystkich koszarach, w warsztatach dla produkcji narzędzi ofensywnych i defensywnych, także w Berimond.

                                      

Sam proces rekrutacji/ produkcji nie uległa zmianie:

     - Okno werbunku do pięciu jednostek/ narzędzi pochodzi z pierwszego slotu w kolejce i przenosi się do okna procesowego na lewo. Zegar pojawi się poniżej okna werbunkowego i proces rozpocznie się automatycznie.

     - Gdy proces zostanie zakończony, nowo nabyte jednostki/ narzędzia będą dostępne, a następna pula jednostek / narzędzia będzie automatycznie przenoszone do okna procesu werbunkowego. Proces ten potrwa tak długo, aż wszystkie okna rekrutacji/ produkcji w kolejce wybranych elementów zostaną zakończone.


Istnieją dwa nowe przyciski, które pozwalają zmienić kolejność kolejki rekrutacji/ produkcji:

         - Zapełnij pole: Werbunek/ produkują wszystkich jednostek/ narzędzi z pierwszego okna w kolejce przed rozpoczęciem następnego okna werbunku/ produkcji. 
         - Zapełnij pole: Zwerbuj wszystkie jednostki/ wyprodukuj wszystkie narzędzia z pierwszego pola kolejki nim przejdziesz do kolejnego pola 

         - Jedno po drugim polu werbunku/narzędzi: werbunek/produkcja narzędzi z każdego slotu będą ustawione w kolejności oczekiwania. Pole za polem: Werbuj po kolei jednostki/ produkuj po kolei narzędzia z każdego pola

         - Dzięki temu możecie werbować lub produkować po pięć jednostek lub narzędzi każdego typu w powtarzającej się rotacji działań. Skorzystaj z tej opcji, jeśli chcesz, uzyskać zbalansowany mix różnych jednostek i narzędzi wytwarzanych w polach produkcji.     Na szczycie przeglądu znajdziecie również liczniki pokazujące całkowitą ilość jednostek/ narzędzi w bieżącej linii rekrutacji/ produkcji, jak również całkowitą ilość czasu potrzebnego do zakończenia całej linii.
Dlatego miejcie na uwadze zegar, aby wiedzieć, kiedy trzeba wrócić i napełnić kolejkę kilku jednostek/ narzędzi.

                                                               
Przerwanie werbunku/ produkcji
Przesunięto przycisk anulowania działań, jednak jego funkcja pozostaje bez zmian.
 • Kliknij na pole werbunku/produkcji, potwierdź okno ostrzegawcze o wybranym działaniu i usuń wybrane pole. 
 • Pamiętaj, że teraz możesz usunąć w ten sposób bardzo dużą ilość jednostek/ narzędzi na raz! 


Podwajanie ilości jednostek/ narzędzi 

Nadal możecie podwajać ilość narzędzi/ jednostek

 • Kliknięcie na pole werbunku/ produkcji a następnie wybór podwojenia ilości przez odpowiedni przycisk  

 • Nowe okno potwierdzające wybór tej opcji i wskazujące koszta tych działań zostało zaimplementowane, by zapobiec pomyłkom przy niechcianych wydatkach

 • Nadal można wykonać to działanie maksymalnie trzykrotnie

 • Podwojenie ilości produkcji czy werbunku spowoduje odpowiednio większe przesuwanie się ilości jednostek/ narzędzi przenoszonych z kolejki oczekiwania do pola produkcyjnego

 • Pomoc sojuszu odnosi się również do podwojonych jednostek, więc zyskacie jeszcze więcej wojsk dzięki tej funkcji. 

 • Podwojone pola produkcji i werbunku będą opatrzone dodatkową ikoną

                                                           
                                         przykładowe okno potwierdzenia podwojenia ilości werbunku


Werbunek wojska: pomoc sojuszu

Pomoc sojuszu jest ważnym i wciąż dostępnym elementem zmian mających miejsce. Oczywiście, wraz z wielkimi możliwościami, łączy się ogromna odpowiedzialność i z tego względu ostrożnie przyjrzano się tej części zmian, wprowadzając adaptację zmian. 

Zdajemy sobie sprawę, że 1+1 to bardzo efektywna metoda werbunku wojska, jednak z drugiej strony, wiążąca się z dużym ryzykiem eksploatacji. Z tego względu zdecydowaliśmy o zmianie funkcjonalności tej części gry. 

 • Jednym z udogodnień jest fakt, że tylko raz wystarczy kliknąć na przycisk zaproszenia sojuszu do pomocy przy werbunku, by zapytanie dotyczyło wszystkich pól werbunku w koszarach! Oszczędzi to część wysiłku i cennego czasu! 
 • Jeśli sojusznicy odpowiedzą na Wasze zapytanie o pomoc, otrzymacie jedną dodatkową jednostkę w zamian za każdą piątą jednostkę w kolejce Waszego werbunku. 
  Przykład: Jeśli macie 50 jednostek w kolejce werbunku, otrzymacie w takim wypadku na jego zakończenie dodatkowe 10 dla danego slotu werbunku.
 • Pomoc sojuszu nie zadziała dla pól werbunku mających mniej niż 5 jednostek.
 • Oznacza to, że krótkoterminowy czas werbunku jednostek ulegnie zredukuje ilość żołnierzy w stosunku do wcześniejszego stanu, ale w perspektywie dłuższego werbunku, więcej jednostek zostanie przyjętych w szeregi Waszych armii. 

Wybór jednostek i narzędzi - zmiana interfejsu 

Wybór jednostek, czy narzędzi do produkcji, wiązał się wcześniej z dużą ilością kliknięć. Zbyt dużą. Nowy system sprawi, że zmiana będzie bardziej komfortowa dla Graczy.

 • Kliknij na jednostkę/ narzędzie w celu jego wyboru
 • Zamiast wyskakującego okna dialogowego wszystkie informacje pojawią się bezpośrednio pod wybranym elementem
 • Możesz tu znaleźć przyciski i suwak służący wyborom ilości; przycisk wyboru max. ilości również został zaimplementowany
 • Ponadto pojawi się przycisk potwierdzenia wyboru. Klikając na przycisk werbunku lub produkcji, uruchomicie wybrane działanie dla większych ilości jednostek i narzędzi. 
 • Interfejs tej części działań jest jednakowy dla produkcji jednostek oraz narzędzi.

Więcej miejsca dla pominięć czasowych - "klepsydry":

Pojemność magazynu z możliwością przechowywania pominięć czasowych, tych powyżej 5 minut, zwiększy się do 180 miejsc.


TUTAJ zapraszam do dyskusji na temat aktualizacji.W imieniu Zespołu Empire,
- Jan


Post edited by Jan M on

Komentarz

 • CM Asia07CM Asia07 Posty: 3,526Community Manager
  edytowano 14.12.2016
  Drodzy Gracze, 

  jak z pewnością zdążyliście zauważyć, powyższa aktualizacja opóźnia się w stosunku do zapowiedzi. Z przyczyn technicznych niestety nie możemy obecnie wskazać, kiedy update nastąpi i czy zmiany będą miały miejsce jeszcze dziś. 

  Zespół dokłada wszelkich starań, by możliwie szybko wprowadzić zapowiedzianą aktualizację. Przepraszam w imieniu Teamu Empire za wszelkie niedogodności związane z tą sytuacją.   ______________________
  Jednocześnie bardzo Was proszę o wyrozumiałość dla błędu w treści zapowiedzi w Oficjalnych Ogłoszeniach w ostatnim czasie dla jednego z ogłoszeń "zamieszczonych" na naszym forum przez Jana M. Tak naprawdę nie Jan był Autorem tego ogłoszenia, a przypisano do Niego post zamieszczony przez jednego z Członków anglojęzycznego Zespołu Forum, aby polskie ogłoszenie zniknęło możliwie szybko z promowanych treści forum na forum angielskim. Jestem pewna, że Zespół kierował się dobrymi intencjami; pod nieobecność polskiej Załogi forum chciano pomóc, jednak ta pomoc anglojęzycznego Teamu na naszym forum kosztowała problemy w anglojęzycznej Społeczności Graczy i jeden z mniej doświadczonych członków Zespołu, chcąc dobrze, niestety podjął decyzję o zmianie autora już opublikowanego wpisu, co wywołało kolejne zamieszanie. Błędy są rzeczą ludzką, mam nadzieję, że okażecie wyrozumiałość dla tej sprawy.

  Zależy mi na przejrzystym wyjaśnieniu tej sytuacji, więc przy okazji tego ogłoszenia pragnę bardzo mocno podkreślić, że pewne uprawnienia forum nadane członkom naszego Zespołu zostały na niekorzyść Jana w dobrej wierze, ale jednak niewłaściwie wykorzystane. Nie miejcie jednak proszę do Niego żalu, czy pretensji, ponieważ nie jest w tym wypadku winny wprowadzeniu Was w błąd. 


  Pozdrawiam i jednocześnie witam serdecznie po ponad 2-tygodniowej przerwie,
  - Asia.
 • CM Asia07CM Asia07 Posty: 3,526Community Manager
  Kochani, wiele wskazuje na to, że aktualizacja jednak nie odbędzie się w dniu dzisiejszym. O nowym terminie wprowadzenia zmian poinformujemy tak szybko, jak to tylko będzie możliwe. 

  Raz jeszcze przepraszam w imieniu Zespołu za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją. 

  Nowy termin aktualizacji pojawi się w tym wątku, jak tylko Zespół Empire da "zielone światło" dla wprowadzenia zmian do gry. 

  Zaglądajcie proszę na nasze forum. 

  - Asia
 • CM Asia07CM Asia07 Posty: 3,526Community Manager
  Drodzy Gracze, 

  Zespół Empire wciąż pracuje nad sfinalizowaniem etapu przygotowań do wprowadzenia powyższej aktualizacji i prace konserwacyjne powinny ruszyć tak szybko, jak tylko działania zostaną zakończone. 

  Nie mamy informacji o dokładnym momencie wystartowania prac konserwacyjnych, ale prosimy o zabezpieczenie wojsk przed dezercją z braku pożywienia na wypadek nagłej przerwy konserwacyjnej w dniu dzisiejszym. O ewentualnych zmianach będziemy informować. 


  - Asia
 • Jan MJan M Posty: 2,620
  edytowano 15.12.2016
  Witam,

  W najbliższych kilku do kilkunastu minut Zespół Empire planuje rozpoczęcie wyżej wspomnianych prac konserwacyjnych. W tym czasie dostęp do gry będzie niemożliwy. Przepraszamy za niedogodności związane z przerwą w dostępie do gry.

  Pozdrawiam, Jan

  EDIT://  W ostatniej chwili pojawił się nowy, istotny problem i aktualizacja ponownie została wstrzymana. O zmianach będziemy informować.

 • CM Asia07CM Asia07 Posty: 3,526Community Manager
  Wiadomości z ostatniej chwili: 

  ze względów technicznych aktualizacja została przesunięta na jutro. Zespół musi uporać się z błędem, który wykryto w ostatniej chwili, stąd wstrzymano decyzję o przeprowadzeniu prac konserwacyjnych dzisiaj. 

  Przepraszam Was najmocniej za całe zamieszanie związane z tą sytuacją. Chcemy być jednak pewni, że aktualizacja przebiegnie na tyle płynnie, na ile to tylko możliwe przed jej wprowadzeniem na właściwy serwer gry. 


  Życzę spokojnego wieczoru, a już jutro mam nadzieję przedstawić wam nowy plan dotyczący wyżej wspomnianej aktualizacji

  - Asia
 • CM Asia07CM Asia07 Posty: 3,526Community Manager
  Dzień dobry! 

  Kolejny dzień, kolejna porcja wiadomości ;)  Według najnowszych informacji Zespołu gry, błąd wstrzymujący przeprowadzenie aktualizacji został wczoraj wyeliminowany. 

  Oznacza to, że Zespół Empire ponownie zapowiedział ruszenie z pracami konserwacyjnymi w dniu dzisiejszym. Update jest przewidziany na okolice godziny 11:00. 

  Ponowna prośba o zaopatrzenie wojsk w wystarczającą ilość pożywienia przed rozpoczęciem aktualizacji. 


  Życzę miłego dnia, a w razie zmian, wraz z Zespołem Forum, będę Was informować na bieżąco o stanie sytuacji. 

  - Asia.
Sign In to comment.