Strona główna Polish Gazetki Graczy

Poradnik: Jak zaatakować Samuraja? I wiele, wiele innych!

Kamil1997 (PL1)Kamil1997 (PL1) Posty: 199
edytowano 23.08.2016 w Gazetki Graczy
Witajcie :) Będę prowadził gazetkę w każdy wtorek :) Proszę o czytanie i opinie :)

Niedawno rozpoczął się ciężki do zrobienia event samurajów. Trzeba się bardzo napracować, żeby go skończyć. Na wyższych lvl -ach nie ma praktycznie szans na zrobienie tego w Topce. Niestety, jestem dopiero 59. Mam 1150 punktów. Postawiłem już jedną Fontannę spokoju serca. Wojska brak. Straty na samuraju wynoszą od 20, do 30 żołnierzy, przy dobrym Gienku. Mój Gienek ma takie oto premie:

Główne premie dobrego Gienka na lvl-u 40-50 :
64,9% dla siły bojowej jednostek walczących wręcz.
-52% ochrony murów przeciwnika.
+54,2 czasu do wykrycia Twojej armii przez wroga.
+37,7 siły bojowej jednostek dystansowych.
+36,4 prędkości przemieszczania.
-20% ochrony fosy przeciwnika.
+20% chwały.
+12,1 plądrowanych zasobów.
Klejnoty:
Podnosi limit jednostek na skrzydłach o 15%
Podnosi limit jednostek na froncie o 17%
Zwiększa siłę bojową atakujących dziedziniec o 8%
Ot jest mój najlepszy dowódca :)

Na szczęście, Samuraj nie Obcy. Więc przynajmniej nie atakuje. Najlepsza nagroda z Japońca, według mnie, to wojsko. Bo można lecieć dalej. Jak atakujemy?

Dobra strategia na samuraja poziomu 60.
1 fala. wysyłamy jednego piechura z maczugą + 10 skrzynek + flagi na PD + 5 świnek skarbonek.
2 fala. Całe wojsko jakie tylko mamy. Polecam w tym przypadku samych zdradzieckich i wędrownych. Warto dodać inne jednostki specjalne.
Maszynki... no to już każdy inaczej. Każdy ma podane ile czego wysłać.
3 flanka. Same jednostki dystansowe + ile tylko możemy tarcze. Najlepiej rubinowe.
4 fala... no akurat ja 4 nie posiadam, ale jak jakiś wyższy poziom będzie czytał podam instrukcję:
Sam wręcz + rogi bojowe. Przy moim Gienku i takiej ot armii, stracimy około 19 żołnierzy.

Dlaczego nie wkładamy wszystkich skrzynek i wszystkich skarbonek na jeden atak?
Już mówię. Zwiększamy w tedy wydajność tych skrzynek, skarbonek, czy co tam mamy. Jak wrzuciłem wszystkie skrzynki dostałem 140 żetonów. A wsadzając po 10 skrzyń dostaje około 32 za atak. https://scr.hu/PmONYX. U mnie to wygląda tak. Jak nie mamy odpowiedniej ilości wojska (200), to co zrobić? Już mówię. Odpalić ucztę i klepać aż dobijemy do tysiąca piechurów z maczugą. W tedy wysłać atak, oczywiście bez osłon. Stracimy około 150. A dostaniemy i z Japońca w postaci nagrody, i z eventu Kali, i być może z konkursu szlachectwa. Jak komuś szkoda czasu to wyda pieniądze. A po co jak można równie dobrze zrobić to tak, jak mówię? :) Na tym evencie, jest oberwanie głowy, a to, ponieważ chce zdobyć 2 owe Fontanny, i dostać się do Top 50. Strategie mam i znam, zresztą podałem u góry, nauczył mnie mój Król, StarPlayer33, i ATHOR, jeden z moich kolegów :) Pozdrawiam i dziękuje :)

Na lvl-ach 60-69 To dopiero jest trudno. Żeby skończyć event, nie licząc nawet Gienka, trzeba mieć z 1k - 2k wojska. rubinowego wojska. Istnieją 2 możliwości: od 1 poziomu brać udział we wszystkich eventach, i być w topach, albo być palony i nagle się obudzić i kupić rubiny, co jest oczywiście nie opłacalne.

Tryb Vip, dobry wspomagacz, czy czerpanie z ludzi kasy?

Jak najbardziej to pierwsze. Nie wyobrażam sobie gry, bez trybu Vip. Mam odblokowany 6 poziom Vip. Już jak zaczynałem grę na tym koncie, a było to nie cały miesiąc temu, doładowałem rubiny, i zakupiłem 6 lvl vip. Bo? Bo zobaczcie co on daje: https://scr.hu/OmONMa. Opłaca się jak nie wiem co. Ja nawet nie zwracam uwagi, że go mam, a zgadnijcie co wydłuża mi jego czas? Kala! Tak! Z kali dostajemy czas Vip. Można też złapać go w konkursie :) Oczywiście za Top :)
No to podałem jak można przedłużyć Czas Vip. CO jeszcze pomoże nam na Japońcu... Hmm... O! Już wiem! Maszynki specjalne, do tego celu. Mimo, że mój skośnooki, nie ma ochrony murów, wstawiam 5 drabin od Kaliego. Dlaczego? Bo będzie miał ochronę -75 co tez wejdę z premią na murze +75 zawsze to zaoszczędzę z 2-3 wojska :) Skąd weźmiemy dobrego Gienka? Również z Kali. Mam 345 punktów, i brakuje mi jednego elementu, a będę miał kompletnego Gienka! Zobaczcie: https://scr.hu/jW8M9q. Oczywiście każdy element ulepszony u Technika +10. Klejnoty, również z Kali. No, jeden z Obcych. Co wstawiłem zamiast broni, "kamiennego młota" ? Bułat z Nomadów. Bardzo opłaca się kupować. Jego cena wynosi 50 tabliczek chana. A siła? Hmm... wyceniam na 100 tabliczek. Więc oszczędność 50. Do zakupu osobiście zapraszam.

Co warto kupić a co nie? Dlaczego?

Na Samuraju, zapewne kupimy:
Fontannę spokoju serca, Różne zbroje, bohaterów.
A natomiast nie kupimy:
Wojska, monet, ani materiałów do tworzenia elementów budynków.
Dlaczego?
Wojska się nie kupuje, szkoda żetonów, po prostu jest nie opłacalne. Nie jest to jakiś super silny żołnierz, aby warto było w niego inwestować. Monety: a otóż monety zdobywamy z ataków, również szkoda hajsu. Materiały? Dlaczego nie?! A już tłumaczę. Materiały się zdobywa, są za drogie aby w nie zainwestować, cena takiego powinna wynosić około 100 żetonów.

To wiemy co kupić a czego nie.

Sojusz. Czy warto się przenosić na event?
Nie. Lepiej zostać u siebie :) Wczoraj dowiedziałem się, że jak raz złapiemy nagrodę ze skośnookiego, nie możemy jej złapać drugi raz. To info dla Was, drodzy czytelnicy.

Zbrojmistrz Samurajów pod zamkiem! Odwiedzać, czy nie?
Nie. On ma wszystko za rubiny. Zawsze warto zwrócić uwagę na bestsellery. Ale... Ale... Ale... Masz za dużo kamienia ? :) No to go odwiedź. Zobaczcie: https://scr.hu/PmONzn.  Do kupienia za kamień. heh... nie wiem co ma skarbonka wspólnego z kamieniem, ale jak najbardziej, opłaca się. Polecam :):)

Najemnik Cienia, czy warto posiadać? Czy warto atakować nimi Samurajów?
Nieeeee. Nie warto. Ale warto posiadać 32 sztuki. 32 "kuszników cieni". Możemy nimi: odbijać monumenty, wioski produkcyjne, itd. Jest to po prostu anonimowy atak. Zapraszam do zakupu za rubiny. Również zainwestujemy :D.

Wywiad. Na ile procęt? Co nam daje? Po co dlaczego?
A no więc wiemy jakie i ile zabawek dać. Jakie wojsko i gdzie? To, tamto, czy siamto? To wyjaśni nam dobry skan. Polecam na 100%. Próbować do bólu. Atak wyślemy na koniach za monety. Średni czas dotarcia to 4-5 minut. Warto zrobić szybkonogiego na badaczce :) Lub sali legend jak ktoś jest legendą ;)

I to... chyba na tyle. Pozdrawiam wszystkich proszę o klikanie "lubie to" :)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
Kamil :)

Jak zawsze... na poważnie:) Jeżeli chcesz grać w dobrym sojuszu MAGNIFICENT czeka:)

https://community.goodgamestudios.com/empire/pl/discussion/315705/sojusz-magnificent-poszukuje-nowych-czlonkow#latest
«1

Komentarz

• ehh sorki ale dawno tylu bzdur nie czytałem w jednym wpisie :D
    wiem ze masz niski lv ale to co piszesz sie tyczy kazdego lv...

po pierwsze po co zbijaki w 1 fali jak samuraj ma zabawki obronne w kazdej fali wiec to nic nie daje...
    nastepnie dowodca ktorego podałes parametry nie nadaje sie...
    na samuraja,nomada,akwa wieze itd dowodca jak najwiecej DYSTANS!
    kolejna sprawa w 1 fali dajesz zbijak w 2 wojo i w 3 fali piszesz zeby dac dopiero dystans i jak najwiecej osłony...
    wiec pytam po co te osłony w 3 fali??
    no i na koniec najwieszsza bzdura jaka napisałes  :/
    wiec piszesz ze Twoj samuraj nie ma ochrony murów...
    naprawde uwazasz ze jak dasz wtedy maszynki i samuraj bedzie miał -75 do muru to cos Ci da??
    to ja Ci mowie ze nie i to samo sie tyczy osłon(piszesz zeby dac jak najwiecej)...
    nie...zabawek wkładasz do ataku tyle zeby wyzerowac obrone dystansowa,mury  czy brame nic wiecej bo szkoda maszynek to nic nie da :)

wiec jak juz piszesz jakis poradnik to pasowało by sie najpierw dowidziec jak jest 
    bo tak wprowadzasz graczy w bład:)

pozdrawiam ;)
    Wilczek55 @ pl 1
  • Wilczek55 (PL1) powiedział(a):
    ehh sorki ale dawno tylu bzdur nie czytałem w jednym wpisie :D
    wiem ze masz niski lv ale to co piszesz sie tyczy kazdego lv...

po pierwsze po co zbijaki w 1 fali jak samuraj ma zabawki obronne w kazdej fali wiec to nic nie daje...
    nastepnie dowodca ktorego podałes parametry nie nadaje sie...
    na samuraja,nomada,akwa wieze itd dowodca jak najwiecej DYSTANS!
    kolejna sprawa w 1 fali dajesz zbijak w 2 wojo i w 3 fali piszesz zeby dac dopiero dystans i jak najwiecej osłony...
    wiec pytam po co te osłony w 3 fali??
    no i na koniec najwieszsza bzdura jaka napisałes  :/
    wiec piszesz ze Twoj samuraj nie ma ochrony murów...
    naprawde uwazasz ze jak dasz wtedy maszynki i samuraj bedzie miał -75 do muru to cos Ci da??
    to ja Ci mowie ze nie i to samo sie tyczy osłon(piszesz zeby dac jak najwiecej)...
    nie...zabawek wkładasz do ataku tyle zeby wyzerowac obrone dystansowa,mury  czy brame nic wiecej bo szkoda maszynek to nic nie da :)

wiec jak juz piszesz jakis poradnik to pasowało by sie najpierw dowidziec jak jest 

pozdrawiam ;)

Mówię, i podaje swoją strategie. A Ty być może masz inną. Również pozdrawiam.
    Jak zawsze... na poważnie:) Jeżeli chcesz grać w dobrym sojuszu MAGNIFICENT czeka:)

https://community.goodgamestudios.com/empire/pl/discussion/315705/sojusz-magnificent-poszukuje-nowych-czlonkow#latest
  • marsoni (PL1)marsoni (PL1) PL1 Posty: 57

Kami. Zachowaj swą "strategie" dla siebie. Tak samurajami, jak i innymi pseudo poradami wprowadzasz graczy w błąd!

Pozdrawiam i powodzenia w takich "strategiach"

Mars

• ehh nie chodzi o strategie...
    wiadomo kazdy ma swoja...
    bo to ze nawalisz zabawek na fula w dodatu rubinowych nic nie da 
    czesto wystarczą zwykłe drewniane wystarczy tylko dobrze policzyc
    i efekt bedzie ten sam jak na Twoich rubinowych 
    Wilczek55 @ pl 1
  • Wiem. Za opinie dzięki. Proszę o sugestie, co jeszcze napisać.

• Kamil daj spokój zobacz jak malo ludiz wstawia takie info na forum fajnie że gość cos robi,Jak masz lepsze patenty dawaj sam poczytam może sie czegoś dowiemy może masz lepsze myki.
    luki1231 @ pl 1
  • No to zachęcam np. do tajemniczej osoby, lub barona.

• ALANEQQ (PL1) powiedział(a):
    Pisz więcej takich poradników :) 

Cześć:) Większość znalazła się już na forum :):)

• Wilczek55 (PL1)Wilczek55 (PL1) Posty: 161
    edytowano 23.08.2016
    luki1231 (PL1) powiedział(a):
    Kamil daj spokój zobacz jak malo ludiz wstawia takie info na forum fajnie że gość cos robi,Jak masz lepsze patenty dawaj sam poczytam może sie czegoś dowiemy może masz lepsze myki.
    ehh myk jest jeden dowodca jak najwiecej dystans i bonus do muru(max jest 90 dys i 120 premi na mury)
    1 fala wojo sam dystans(cesarski łucznik w zupełnosci wystarczy)do tego zabawki:
    osłony powiedzmy ze skosny ma 119% obrony zołnierzy dystansowych wiec 24 drewniane osłony w zupełnosci wystarcza(120%)dasz 30 osłon nic to nie da efekt ten sam,
    to samo mury i brama masz 30% obrony muru zamku dajesz 3 drewniane drabiny nic wiecej bo nic nie da ze dasz 10 drabin...
    czasami jest wiecej w obronie tych strzał i sie nie wyrobi ze zwykłymi osłonami drewnianymi wiec wtedy trzeba dołozyc miski czy osłony kute ale tylko tyle by wyzerowac obrone dystans:)

dobra dalej 2 fala wojo dystans bez zabawek(mozna dołozyc jakies swinki czy flagi na pd)
    dokładamy kilka skrzynek by zebrac wiecej zetonow tyle by wystarczyło na 2 pkt do kali(jak jest max lv obozu czyli 90 daje 2 max 3 skrzyneczki i wystarczy...

3 fala wojo dowolne moze byc wrecza troche bez zabawek
    ot cały myk ;)

dodam tylko ze warto jak najszybciej wymaxowac obozy i znalesc ten najsłabszy i tylko ten jeden atakowac 
    tylkoma gienkami ilu mamy takich ktorzy sie nadaja(ja atakuje 10 na raz)
    robie jeden skan i puszczam pod ten skan 10 atakow(wymaksowany oboz nie zmienia ustawienia z wojem i zabawkami)
    mozna sie wtedy wspomoc automatem...
    tez jest sposob jak to zrobic by szybko ustawic np 10 ataków.

P.S.a i dodam ze atakuje tylko 1 słabsza flanke i srodek.

Wilczek55 @ pl 1
  • ja latam na nich i jakoś 5-6k bez wysiłku zdobywam jak mam tarcze z wysiłkiem 15k-20k  i jestem zawsze w nich w top 50 i top20 a mam teraz 69lvl wiec za niedługo będę musiał się starać na to by być a tu na niższych lvl bez problemu się wbija topki... chociaż ja tak mam... Na top 1 się nie pcham gdyż są tam same klejnoty których mam już pod dostatkiem.
  • @Wilczek55 (PL1)
    Wilczek55 (PL1) powiedział(a):
    .......
    Wyobraź sobie, że niskopoziomowi samuraje nie mają zabawek na wszystkich falach. :-) Na takich poziomach opłaca się stosować ściągacze, bo pozwala to zaoszczędzić maszynek.
    Wilczek55 (PL1) powiedział(a):
    nastepnie dowodca ktorego podałes parametry nie nadaje sie... na samuraja,nomada,akwa wieze itd dowodca jak najwiecej DYSTANS!
    Można atakować dowódcą czysto-dystansowym i początkujący gracze często tak robią, zanim się czegoś sensownego dorobią, gdyż takiego dowódcę najłatwiej się robi, ale ta strategia jest optymalna tylko w wyjątkowych wypadkach (na przykład wtedy, gdy samuraj/nomad/... ma na flance niemal wyłącznie wojsko ręczne, a ty atakujesz po drugiej flance i środkiem). W typowych przypadkach, już na wyższym poziomie, bardziej opłaca się atakować dowódcą 90/90 z dobrym murem, na przykład Łowczynią z sawanny, da się też uzbierać takiego dowódcę z przedmiotów legendarnych, po dobraniu odpowiedniego bohatera. Wtedy zazwyczaj już faktycznie masz samurajów, którzy mają zabawki na wszystkich falach i w takim wypadku trzeba atakować tak jak napisałeś, czyli bez ściągaczy, jednak w inny sposób niż zasugerowałeś. Dobrze spisują się, w zależności od sytuacji, dwie strategie.

Pierwsza jest zoptymalizowana na minimalizację strat, ale nieco czasochłonna. Atakujesz najczęściej dwa pola (np. flankę i środek, rzadziej obie flanki, w wyjątkowych wypadkach sam środek) - wybierasz takie, na których jest najmniejszy odsetek wojska ręcznego. Sam środek atakujesz tylko wtedy, jeśli na obu flankach jest niemal wyłącznie wojsko ręczne (i wtedy możesz zastosować dowódcę dystansowego i sam dystans do ataku). Na pierwszej fali dajesz dystans i taką maszynek, aby wyzerować (o zerowaniu napiszę więcej niżej). Na pozostałych falach dajesz wojsko w proporcji odwrotnej do stosunku liczby wojsk dystansowych do ręcznych na punkcie, który w ataku omijasz. Proporcja jest odwrotna, ponieważ dystans bije dobrze na dziedzińcu rękę, a ręka bije dobrze dystans. W dość rzadkich przypadkach, w których w nieatakowanym punkcie jest niemal wyłącznie wojsko ręczne, również i tutaj możesz wysłać sam dystans i dowódcę dystansowego, ale zazwyczaj jednak obronnego wojska dystansowego nawet tutaj jest dość sporo i bardziej opłaca się wspomniany dowódca 90/90 z murem oraz proporcja o której pisałem powyżej.

Druga metoda jest zoptymalizowana na ograniczenie czasu wysyłania ataku i stosują ją gracze mający duże liczby wojska, jest podobna do tej pierwszej, z jedną istotną różnicą, stosuje się stałe proporcje wojska na pozostałych falach, tak aby na dziedziniec wpadło wojsko z pewną przewagą dystansu. Myk polega na tym, że skoro do ataku wybierasz w punkty z najsłabszą ręką, to na tym trzecim punkcie ręki jest zazwyczaj więcej. Hardcorowcy, którzy mają duże nadmiary wojska i spore zapasy maszynek upraszczają jeszcze bardziej, tak, aby wszystkich samurajów/nomadów lać jednym szablonem.
    W zasadzie tak, z tym, że dla wariantu niskopoziomowego (ze ściągaczami) warto od wartości pokazywanych przez wywiad odjąć wartości odpowiadające maszynkom tam pokazanym.
    Też tak sądzę. ;-)
    Elita Warlords & Szlachta
    (EW Szlachta)
  • marello (PL1)marello (PL1) PL1 Posty: 185
    edytowano 01.09.2016
    co za stek bzdur. Podziękuj Swoim mentorom za naukę i nie korzystaj więcej z ich porad.

Zacznijmy od początku. 

Nomadów i szogunów atakuje się w ten sam sposób

Dowódca:
    Gracz co ma dowódcę 90/90 na pewno wie jak go użyć więc to pomijam.
    Jak się nie ma 90/90 to najlepiej zrobić ile się da najwięcej w dystansie i w następnej kolejności mur i bramę. Klejnoty jak się da na więcej wojska na skrzydłach i bramie będą mniejsze straty. Ja jednak zakładam na dziedziniec, bo łatwiej w ten sposób korzystać z szablonów. Istotna jest też maseczka dla dowódcy. Musi działać na cele NPC. Inne są nieskuteczne, a czasem nawet działają na minus.

Ściągacze:
    Nie pamiętam na ile fal jest sprzęt obronny na niskich poziomach nomadów. Warto to sprawdzić.
    w pierwszych falach dajemy ściągacze, w ostatniej wojsko ze sprzętem. Jeśli w raporcie widzimy, że w ostatniej fali są maszynki obronne to dawanie ściągaczy mija się z celem. Warto sprawdzić na kilku obozach, bo coś mi świta, że sprzęt obronny był dosyć nieregularnie. Czasem na 1 fali, a czasem na wszystkich

Strategia:

MUR I BRAMA SĄ NA JAPOŃCACH I NOMADACH!!!
    Sprzętu daje się określoną ilość, w celu zniwelowania bonusu obrony jak najniżej, a najlepiej do 0.
    Nie da się zrobić -75% muru. Niższe straty przy dołożeniu sprzętu na bramę i mur świadczą o Tym, że te elementy występują, ale ich nie zauważyłeś. 

Niskie poziomy obozów, gdzie da się włożyć po 10 maszynek na flankach i 20 na bramie, w dodatku da się wkładać tylko 1 rodzaj maszynek trzeba atakować stosując zasadę wręcz atakujemy dystansem, a dystans wręczem. Daje się drabinki i tarany do wyeliminowania muru i bramy.

Na średnich poziomach warto by sprawdzić ile jst sprzętu do obrony. Gdyby okazało się, że sprzęt obronny jest na 1 lub 2 fale to strategia jest banalnie prosta. tam gdzie jest najwięcej wojska dystansowego daje się ściągacze, żeby wyeliminować sprzęt obronny, a w fali, gdzie zostają gołe mury wojsko dystansowe, odpowiednią ilość osłon ( w zależności od kasztelana ), drabinek i taranów.
    Jeśli jednak sprzęt obronny jest, lub czasem pojawia się na wszystkich falach nie warto dawać ściągaczy.

Atakuje się wojskiem dystansowym tam gdzie jest najwięcej defa dystansowego i sprzęt obronny da się wyeliminować za pomocą osłon. Najczęściej bramę i 1 flankę, ale to nie jest regułą, bo czasem 2 flanki, a czasem też samą bramę. 
    Ilość osłon można określić w następujący sposób 24, jeśli nie ma w obronie strzał boodkin, a jeśli są to dokładamy 10 na każdą strzałe. dokładamy drabinki i tarany, żeby wyeliminować mur i bramę. Oczywiście mówię o drewnianych osłonach. Rubinowych daje się połowę, zbrojowych 3xmniej, a osłon samurajów 4x mniej. Czasem gdy nie da się wyeliminować sprzętem muru, bramy i obrony dystansowej korzystniej dać mniej osłon, a wyeliminować pozostałe bonusy obrony. Zależy to od proporcji wręcz/dystans na obronie i ilości bomb wapiennych.
    Czasem pojawi się nomad, gdzie na flance jest dużo wojska dystansowego i 2 lub 3 strzały. W pierwszym przypadku daję 40 osłon, natomiast przy 3 strzałach atakuję drugą flankę ( w takim przypadku przydał by się dowódca 90/90 i danie w następnych falach wojska wręcz, lecz nie koniecznie, ponieważ straty na dziedzińcu nie są aż takie wielkie).

Co do skrzynek i świnek
    Skrzynki dajemy w ilości, jaka da nam pewność otrzymania 2 punktów kali. Jeśli nie zależy nam na punktach kali to dajemy gdy osiągniemy najwyższy poziom obozu. Przy czym system zaokrągla w dół. Więc korzystniej dać w 1 ataku wszystkie, a następnych wcale. Podobnie jest ze świnkami.

Co kupujemy:
    Jeśli nie mamy to artefakty dla dowódcy i kasztelana, przy czym korzystnie go ulepszyć na max, ale to jest uzależnione od monet, Dowódca i kasztelan z samurajów są już kompletni. Do tych z nomadów konieczne jest dobranie broni i maseczki. 
    Poza tym ja kupuję materiały do produkcji elementów budynku. Te najtańsze woreczki kosztują 19tys rubinów (co prawda, gdyby kosztowały 10% tego bym się zastanawiał) więc korzystniej je kupować za tabliczki. Dekorację zdobędę w inny sposób. Wojsko jest dosyć ciekawe, ale na wojnę i trzeba go umieć użyć:)))

To tak na szybko nakreśliłem. Być może jest to niezrozumiałe, być może z czymś się mylę, być może o czymś zapomniałem., ale zawsze można też używać ataku z automatu. Zostawiamy sobie na zamku wojsko dystansowe i drewniane maszynki i wysyłamy atak dystansowym dowódcą automatem. Należy pamiętać, żeby sprzętu, czyli osłonek, drabinek i taranów nie zabrakło. Są większe straty wojska i sprzętu, ale analizując raporty można się samemu nauczyć 

i jeszcze:
    Rubiny nie gwarantują graczowi, że nie będzie się palił. Małe lewele szybko się gaszą, więc lepiej od początku się przyzwyczajać do ognia.
    Najemnik cienia to cienias. Wojsko słabe w ataku, wcześnie go widać i drogie
    Post edited by marello (PL1) on
    marello @ pl 1
  • Julenka1 (PL1)Julenka1 (PL1) Posty: 701
    edytowano 28.09.2016
    @marello (PL1)
    Że niby ja podałem stek bzdur? Dobre sobie. Ty częściowo uzupełniłeś to, co ja pisałem, częściowo napisałeś nie na temat, a w niektórych momentach właśnie bzdury, na przykład:
    marello (PL1) powiedział(a):
    ...
    Nie da się zrobić -75% muru.
    ...
    Da się nawet < -120% muru. -120 to limit z ubranek, ale bohater i niektóre rodzaje klejnotów pozwalają ten limit przekroczyć. Pogadaj lepiej z tymi swoimi mentorami, bo ja bym im nie ufał do końca. ;-)

Elita Warlords & Szlachta
    (EW Szlachta)
  • Grzelas (PL1)Grzelas (PL1) Posty: 958
    edytowano 28.09.2016
    uzupełniając informacje

Samuraje i Nomadzi mają takie same ustawienia dotyczące narzędzi w obronie.
    I tak:

do 9 poziomu obozu brak narzędzi
    od 10 do 40 poziomu obozu narzędzia obronne na jedną falę
    od 41 do 70 poziomu obozu narzędzia obronne na 2 fale
    od 71 do 80 poziomu obozu narzędzia obronne na 3 fale
    od 81 do 90 poziomu obozu narzędzia obronne na 4 fale

Powodzenia z odpowiednim używaniem ściągaczy :)

Post edited by Grzelas (PL1) on
  • MISIO5559 (PL1)MISIO5559 (PL1) PL1 Posty: 94
    edytowano 28.09.2016
    Normalnie fachowcy jak się patrzy
    pierwszy na samuraja wręczem no rewelka ;)

Następny Grzelas na samuraja 90 lev narzędzia we wszystkich falach , to ja się pytam po co? Jakby kumał to byś zauważył ze z 3 fal wtedy narzędzia Ci wrócą, wiec po prostu nie zostaną użyte .Zyskasz tyle ze dowódca wróci wolniej bo jest zwolniony przez te narzędzia.
     Zajrzę tu kiedyś i zerknę może i wy się czegoś w końcu nauczycie. A wpisy Kamila poezja , większych bzdur w życiu nie czytałem . Pozdrawiam i miłej gry;)

A tak na przyszłość to to jest dowódca na event ,a nie to coś co Ty masz .

http://screenshooter.net/102838823/katsyfc

MISIO5559 @ pl 1
    edytowano 28.09.2016
    Może nieprecyzyjnie, więc edytuję.
    Mój wpis nie dotyczył ustawiania ataku, tylko ustawienia obrony na obozach.
    Myślałem, że słowa "narzędzia obronne" wystarczy, aby to zrozumieć.

Mea culpa.

Zapomniałem, że skróty myślowe mogą być nieopatrznie zinterpretowane.
    Codziennie dostaję przykłady na to, że rozmowa z samym sobą, to nie choroba...

edytowano 28.09.2016
    No nie choroba i widzę ze robisz to często, bowiem taka informacja jest zbędna , standartowo przy wyzerowaniu w 1 fali cała reszta narzędzi jest nieużywana.

P.S.Nikt nie jest doskonały . No chyba ze ktoś na empire jest ;)
    MISIO5559 @ pl 1
  • Oczywiście, że jest zbędna dla kogoś kto zamyka się ponieważ uważa, że jego rozwiązanie jest doskonałe.

Nie będę zatem tłumaczył tak doskonałej istocie jak Ty, jakie znaczenie może ona mieć :)
    Ale weź wytłumacz ideale niech i ja się czegoś nauczę po to czytam te forum,
    MISIO5559 @ pl 1
    edytowano 29.09.2016
    Zasadniczo ściągaczy oczywiście poniżej 81 levelu obozu używają osoby, które nie mają jeszcze odpowiedniego zestawu na dowódcę i latają głównie dystansem - metoda która opisał Julenka, atakowanie środka i flanki, na których stoi przewaga wojska wręczowego.

Osoby, które wykonują kilkaset ataków na obozy używając do tego najtańszego wojska, zbijając zabawki na ostatniej fali dając tylko maszyny, które zbijają podstawową premię muru/dystansu.
    Jest to istotne w przypadku, gdy ktoś lata na drewnie - oszczędność narzędzi jest znaczna - poza tym drewno nie zawsze pozwoli na zbicie premii obronnej, jeżeli na murach stoją narzędzia - dlatego ściągacze i wejście właściwą falą może się okazać kluczowe w minimalizowaniu strat dla graczy z niskim levelem.

Oczywiście wiadomo, że w przypadku, gdy zabawki obronne stoją jedynie na dwie fale, w trzeciej ustawia się komplet wojska z maszynami, gdy zabawek jest na 3 fale, fulla ustawia się w czwartej.

Zgadzam się z Tobą, że nie ma sensu pchać 4 fal z maszynami, gdy obóz ma narzędzie obronne na wszystkie fale.

Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Grając na wysokim levelu z odpowiednim dowódcą możesz przyjąć pasującą Ci strategię. Maluchy kombinują nieco inaczej.

Dlatego też podałem informację ile fal trzeba zbić jeżeli ktoś chce latać ze ściągaczami.
    Aktualnie wywiad nie podaje nam ilości zabawek tak jak było to kiedyś, więc informacja może być przydatna.

ps. Do ideału mi daleko, dzielenie się wiedzą z innymi niekoniecznie musi odbywać się na zasadzie, że moja racja jest jedyna. W tej dyskusji  to Ty wytykasz wszystkim błędy lansując swoją strategię niejako na siłę...
Sign In to comment.