Strona główna Polish Wasze pytania do gry

Czy empire trafi do Rejestru Niedozwolonych Stron?

Zgodnie z projektem zmiany zmianie ustawy o grach hazardowych i innych ustaw za objęte ustawą byłyby między innymi (art. 2 ust. 3):

„3. Grami na automatach są gry na urządzeniach mechanicznych, elektromechanicznych lub elektronicznych, w tym komputerowych, gdzie gra zawiera element losowości i spełnia dodatkowo co najmniej jeden z wymienionych poniżej warunków:

1)     jest prowadzona w celach zarobkowych;

2)     umożliwia wygrane pieniężne;

3)     umożliwia wygrane rzeczowe;

4)     umożliwia wygraną polegającą na możliwości przedłużania gry bez konieczności wpłaty stawki za udział w grze;

5)     umożliwia rozpoczęcie nowej gry przez wykorzystanie wygranej rzeczowej uzyskanej w poprzedniej grze.”

Empire bez wątpienia jest grą komputerową, która zawiera element losowości. No i bez wątpienia jest prowadzona w celach zarobkowych.

Elita Warlords & Szlachta
(EW Szlachta)

Komentarz

• CM Asia07CM Asia07 Posty: 3,526
    Cześć Julenka, 

Ten - jak mniemam celowo -  kontrowersyjny wpis, jest dość ironiczny, ponieważ Goodgame Empire nie jest grą o charakterze losowym, a jedynie znajdują się w pewnych jej miejscach elementy losowości (np. Koło Fortuny, w którym można, nie trzeba brać udziału). Ponadto, nie wygrywacie w Empire prawdziwej gotówki, więc punkt zarobkowy również odpada. Gra jest bezpłatna, a środki przekazywane na zakup Rubinów przyczyniają się do jej rozwoju i utrzymania.  

Przedstawione przez Ciebie punkty absolutnie nie oddają rzeczywistości gry. To nie jest hazard. W razie wątpliwości polecam sprawdzić definicję tego słowa. 
  • Julenka1 (PL1) powiedział(a):
    Zgodnie z projektem zmiany zmianie ustawy o grach hazardowych i innych ustaw za objęte ustawą byłyby między innymi (art. 2 ust. 3):

„3. Grami na automatach są gry na urządzeniach mechanicznych, elektromechanicznych lub elektronicznych, w tym komputerowych, gdzie gra zawiera element losowości i spełnia dodatkowo co najmniej jeden z wymienionych poniżej warunków:

1)     jest prowadzona w celach zarobkowych;

2)     umożliwia wygrane pieniężne;

3)     umożliwia wygrane rzeczowe;

4)     umożliwia wygraną polegającą na możliwości przedłużania gry bez konieczności wpłaty stawki za udział w grze;

5)     umożliwia rozpoczęcie nowej gry przez wykorzystanie wygranej rzeczowej uzyskanej w poprzedniej grze.”

Empire bez wątpienia jest grą komputerową, która zawiera element losowości. No i bez wątpienia jest prowadzona w celach zarobkowych.

no to teraz palnąłeś manianę :D .
  • @"CM Asia07"
    Ja definicję słowa hazard znam, problem polega na tym, że twórcy ustawy niekoniecznie. A ja czytam to, co jest napisane w tej ustawie, a nie to, co chciałbym tam przeczytać. Zwróć proszę uwagę, że tam jest napisane "zawiera element losowości" - to dotyczy nie tylko koła fortuny. Nawet ataki i obrona u nas zawierają taki element. Zwróć też uwagę, że ustawodawca rozszerzył sobie definicję hazardu. Normalnie hazard polega oczywiście na tym, że można wygrać nagrodę pieniężną lub rzeczową, ale w ustawie wyraźnie jest napisane, że wystarczy, aby gra oprócz elementu losowości spełniała tylko jedną z dodatkowych przesłanek, a pośród nich wymieniono "jest prowadzona w celach zarobkowych". Być może przed sądem można by było się tłumaczyć "nie... my nie prowadzimy gry w celach zarobkowych, wszystkie opłaty graczy przeznaczamy na utrzymanie i rozwój gry", problem polega jednak na tym, że zgodnie z projektem tej ustawy nie będzie żadnego sądu. Dodadzą adres do listy i operatorzy internetowi będą musieli zablokować dostęp w ciągu 2 dni. Kontrola sądowa będzie przeprowadzana post factum raz na pół roku (jakoś tak mam obawy, czy ten typ działania można uznać za skuteczny, a tym bardziej sprawiedliwy). I nie wyssałem sobie tych obaw z palca, na to, że pojawią się tego typu problemy zwróciła uwagę Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (TUTAJ).
    (EW Szlachta)
  • wszystko cacy ,
    tylko że ta gra jest z założenia darmowa
    wiec nie musisz ni c wygrywać zeby grac dalej
    ale wszystko jest kwestją  interpretacji
    fog
  • Julenka1 (PL1)Julenka1 (PL1) Posty: 701
    edytowano 08.06.2016
    Zgadza się, ale w ustawie nie ma napisane "pkt. 1 nie dotyczy, jeśli gra jest darmowa", ani nic w tym stylu. :wink: 
    (EW Szlachta)
  • staszeks (PL1)staszeks (PL1) PL1 Posty: 15
    Darmowa czy nie, to nie ma znaczenia - jest prowadzona w celach zarobkowych -to wystarczy (plus oczywiście element losowości ) :)
    staszeks @ pl 1
  • CM Asia07 powiedział(a):
    Cześć Julenka, 

Ten - jak mniemam celowo -  kontrowersyjny wpis, jest dość ironiczny, ponieważ Goodgame Empire nie jest grą o charakterze losowym, a jedynie znajdują się w pewnych jej miejscach elementy losowości (np. Koło Fortuny, w którym można, nie trzeba brać udziału). Ponadto, nie wygrywacie w Empire prawdziwej gotówki, więc punkt zarobkowy również odpada. Gra jest bezpłatna, a środki przekazywane na zakup Rubinów przyczyniają się do jej rozwoju i utrzymania.  

Przedstawione przez Ciebie punkty absolutnie nie oddają rzeczywistości gry. To nie jest hazard. W razie wątpliwości polecam sprawdzić definicję tego słowa. 
    czyli... że kase za ruble inwestujecie w nowe programy żeby ulepszyć gre?
    generał kamil @ pl 1
  • "generał kamil (PL1)"
    Inwestują w programistów, grafików, obsługę klienta, testerów, serwery etc. (mam wrażenie, że za mało w pierwszą, 3 i 4 grupę, ale to wymaga analizy, bo może jeśli poprawić testowanie, to support by nadążał). W każdym razie pisałem już gdzieś (z podaniem źródła, dane z 2014 roku) - rocznie było ponad 200 mln euro obrotu (ale na wszystkich grach, a GGE, to tylko jedna z nich, danych dla poszczególnych gier nie znalazłem), z czego zysk wyniósł ponad 30 mln - czyli 170 mln było inwestowane.

(EW Szlachta)
  • Julenka1 (PL1) powiedział(a):
    "generał kamil (PL1)"
    Inwestują w programistów, grafików, obsługę klienta, testerów, serwery etc. (mam wrażenie, że za mało w pierwszą, 3 i 4 grupę, ale to wymaga analizy, bo może jeśli poprawić testowanie, to support by nadążał). W każdym razie pisałem już gdzieś (z podaniem źródła, dane z 2014 roku) - rocznie było ponad 200 mln euro obrotu (ale na wszystkich grach, a GGE, to tylko jedna z nich, danych dla poszczególnych gier nie znalazłem), z czego zysk wyniósł ponad 30 mln - czyli 170 mln było inwestowane.

hmm , może jednak nie palnąłeś maniany . 

a jeśli była by tam gdzieś zarejestrowana ta gra do niedozwolonych to co w tedy ? gra będzie miała mikropłatności ? czy cuś? nie wiem , bo się nie znam , a więc ? . 
  • Nie mam bladego pojęcia, mam jednak nadzieję, że nie poupadają aż tak na głowy z tą interpretacją tych niejasnych zapisów ustawy.
    (EW Szlachta)
Sign In to comment.