Strona główna Polish Sugestie, pochwały & krytyka

SOJUSZOWY RANKINGI AKTYWNOŚCI - dodatkowe informacje

Walgard (PL1)Walgard (PL1) Posty: 118
edytowano 18.08.2015 w Sugestie, pochwały & krytyka
Aby móc lepiej monitorować co dzieje się w sojuszu powinny być udostępniane dodatkowe statystyki dla osób funkcyjnych(np. korona i zastępcy) odnośnie poczynań graczy.
Dzięki temu będzie można bardzo szybko realnie ocenić czy dany gracz jest aktywny.

Wejście do wewnętrznego rankingu:

skarbnik-wejscie.jpg

Ta ikonka druga od prawej:
skarbnik-wejscie-big.jpg

W związku z tym byłby prowadzony wewnętrzny ranking pokazujący aktywność w wydarzeniach w postaci zebranych punktów:

- Władca Ciernistej Krainy:za talizmany, zwykłe i premiowane
- Wybrzeże Mieczowe:za perły
- Podziemia:za kamienie runiczne, złoto runiczne
- Inwazja Nomadów:za tabliczki chana
- Bitwa o Berimond:za punkty zdobyte w bitwie
- Inwazja Królestw:za punkty chwały zdobyte w inwazji
- Archipelag Sztormu: punkty zdobyte za wybudowane statki
- Ranking Łupów:za ilość łupów

Aby ranking był miarodajny potrzebne byłyby informacje o aktywności w trwającym evencie oraz jednym wstecz(archiwalny) + informacje odnośnie łącznej liczby punktów o ile jest to wykonalne np. w przypadku podziemi może być to łączna liczba kamieni runicznych i złota runicznego; w przypadku mieczowego - ilość pereł itd.

wewnetrzny-ranking-w-eventach.jpg

Niestety nie mam wszystkich możliwych grafik danych eventów, dlatego powklejałem robocze.
Po kliknięciu na konkretną mielibyśmy pokazane punkty w miejscach, które zostawiłem wolne - po nazwie gracza.

W tym miejscu chciałbym również umieścić dane dotyczące łupów z: trwającego rankingu, jednego wstecz, dwóch wstecz, trzech wstecz, czterech wstecz.

Powyższe opracowanie jest tylko propozycją. Wygląd wszelkich nowych przycisków jest tylko konceptem, docelowo nie muszą tak wyglądać, a nawet nie powinny, bo fatalnie sie wycięły.
Z góry przepraszam za pixelozę, ale nie dysponuję źródłami w wektorach

Zapraszam wszystkich do dyskusji i mam nadzieję, że uda się temat przepchnąć dalej, bo znacznie to ułatwi monitorowanie aktywności wewnątrz sojuszu.
Post edited by Walgard (PL1) on
sygnatura-mc.jpg
«1

Komentarz

• edytowano 03.06.2015
    Dobry pomysł, mi osobiście przypadł do gustu. Jestem na tak.
  • CM Asia07CM Asia07 Posty: 3,526
    edytowano 04.06.2015
    Walgard napisał użytkownik: »
    Aby móc lepiej monitorować co dzieje się w sojuszu powinny być udostępniane dodatkowe statystyki dla osób funkcyjnych(np. korona i zastępcy) odnośnie poczynań graczy.
    Dzięki temu będzie można bardzo szybko realnie ocenić czy dany gracz jest aktywny.

Wejście do wewnętrznego rankingu:

skarbnik-wejscie.jpg

Ta ikonka druga od prawej:
    skarbnik-wejscie-big.jpg

W związku z tym byłby prowadzony wewnętrzny ranking pokazujący aktywność w wydarzeniach w postaci zebranych punktów:

- Władca Ciernistej Krainy:za talizmany, zwykłe i premiowane
    - Wybrzeże Mieczowe:za perły
    - Podziemia:za kamienie runiczne, złoto runiczne
    - Inwazja Nomadów:za tabliczki chana
    - Bitwa o Berimond:za punkty zdobyte w bitwie
    - Inwazja Królestw:za punkty chwały zdobyte w inwazji
    - Archipelag Sztormu: punkty zdobyte za wybudowane statki
    - Ranking Łupów:za ilość łupów

Aby ranking był miarodajny potrzebne byłyby informacje o aktywności w trwającym evencie oraz jednym wstecz(archiwalny) + informacje odnośnie łącznej liczby punktów o ile jest to wykonalne np. w przypadku podziemi może być to łączna liczba kamieni runicznych i złota runicznego; w przypadku mieczowego - ilość pereł itd.

wewnetrzny-ranking-w-eventach.jpg

Niestety nie mam wszystkich możliwych grafik danych eventów, dlatego powklejałem robocze.
    Po kliknięciu na konkretną mielibyśmy pokazane punkty w miejscach, które zostawiłem wolne - po nazwie gracza.

W tym miejscu chciałbym również umieścić dane dotyczące łupów z: trwającego rankingu, jednego wstecz, dwóch wstecz, trzech wstecz, czterech wstecz.

Powyższe opracowanie jest tylko propozycją. Wygląd wszelkich nowych przycisków jest tylko konceptem, docelowo nie muszą tak wyglądać, a nawet nie powinny, bo fatalnie sie wycięły.
    Z góry przepraszam za pixelozę, ale nie dysponuję źródłami w wektorach

Zapraszam wszystkich do dyskusji i mam nadzieję, że uda się temat przepchnąć dalej, bo znacznie to ułatwi monitorowanie aktywności wewnątrz sojuszu.

Kolejny pomysł warty zastanowienia się nad nim. Brzmi fajnie, zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu i na ich podstawie móc lepiej monitorować aktywność poszczególnych sojuszników w różnych wydarzeniach.

Dziękuję za tę propozycję. Również z chęcią przekażę Zespołowi gry wraz z załączoną grafiką.

Pozdrawiam
  • MagorPRO (PL1)MagorPRO (PL1) Posty: 1,398
    edytowano 04.06.2015
    Jestem na tak. Mam nadzieję, że wprowadzą
    Admin i Magor ma zawsze rację.

No admin nie zawsze 

Ale Magor tak

Pomóż nam wysadzić forum !!! :
    https://community.goodgamestudios.com/empire/pl/discussion/283192/njadluzszy-cytat-%C5%9Bwiata#latest
  • wiktorio123 (PL1)wiktorio123 (PL1) PL1 Posty: 232
    edytowano 04.06.2015
    Jestem na tak :)
    wiktorio123 @ pl 1
  • Ciesiek (PL1)Ciesiek (PL1) PL1 Posty: 3,665
    edytowano 04.06.2015
    Grafika: Genialna (jak zwykle)

Pomysł: Świetny, ale za dużo informacji też nie jest pożądane. Dlatego informacje powinny skrótowo/symbolicznie pokazywać aktywność gracza. Dane historyczne powinny być sumowane lub uśredniane.

Brakuje: Dla mnie podstawową informacją o aktywności gracza jest ilość punktów zdobytych w zadaniach codziennych. Tego mi brakuje, a powinno być na pierwszym miejscu.

PS. Pamiętaj, że GGS bardzo skąpi na sprzęcie - kiedyś stwierdzili, że dodanie 120 bajtów informacji na jednego gracza to dużo...
  • O Prze Luj (PL1)O Prze Luj (PL1) Posty: 253
    edytowano 04.06.2015
    Powinieneś pracować w GGS jako informatyk/ grafik

Dochodzę do wniosku że tam pracują sami bezmózgowcy - zobaczcie, po najnowszej aktualizacji jak wygląda raport ze szpiegowania :

http://scr.hu/5ucz/8g60w

Mniejszych ikonek już się nie dało zrobić ? :mad: owszem, może i się czepiam, ale jest to po prostu nie wygodne i to kolejny raz, kiedy wprowadzacie coś nieudolnie

Całą ekipę GGS trzeba zwolnić w tempie natychmiastowym, jak ktoś się nie sprawdza w pracy to się go wymienia, a nie zostawia...
    Chcemy powrotu Alchemika!!
  • Ciesiek (PL1)Ciesiek (PL1) PL1 Posty: 3,665
    edytowano 04.06.2015
    O Prze Luj napisał użytkownik: »
    Powinieneś pracować w GGS jako informatyk/ grafik

Dochodzę do wniosku że tam pracują sami bezmózgowcy - zobaczcie, po najnowszej aktualizacji jak wygląda raport ze szpiegowania :

http://scr.hu/5ucz/8g60w

Mniejszych ikonek już się nie dało zrobić ? :mad: owszem, może i się czepiam, ale jest to po prostu nie wygodne i to kolejny raz, kiedy wprowadzacie coś nieudolnie

Całą ekipę GGS trzeba zwolnić w tempie natychmiastowym, jak ktoś się nie sprawdza w pracy to się go wymienia, a nie zostawia...

AV. Ale za to dodali plusy przy wartościach - tak jakby mogły być też i minusy ;)
  • zysiu2000 (PL1)zysiu2000 (PL1) PL1 Posty: 5,233
    edytowano 07.06.2015
    Pomysł bardzo dobry, przedstawiony jak powinien wyglądać i opisany. Pozostaje tylko czekać na wprowadzenie.

Link do supportu. Masz problem z grą? Pisz!--->SUPPORT

Zachęcam do używania wyszukiwarki, zapewniam, że nie gryzie.:-) Chociaż przeglądając forum mam wrażenie,że jednak gryzie...

• Maciejoszk (PL1)Maciejoszk (PL1) Posty: 204
    edytowano 08.06.2015
    Jestem za :D
    LINK DO GRY NA KTÓRYM SERWERZE GRAM http://www.empire.pl/
    RANGA W SOJUSZU : Nowicjusz
    Bądz Patriotą pomuz zdobyc Husarie : http://pl.board.goodgamestudios.com/empire/showthread.php?70452-Wojska-Polskie

SUPPORT Najlepsze co moze cie spotkać : http://support.goodgamestudios.com/

ZA ZAKON BRACI !
  • Piotrek933 (PL1)Piotrek933 (PL1) Posty: 717
    edytowano 09.08.2015
    OdŚwieŻam:)
  • mati007 (PL1)mati007 (PL1) Posty: 2,521
    edytowano 09.08.2015
    Asia07 napisał użytkownik: »
    Kolejny pomysł warty zastanowienia się nad nim. Brzmi fajnie, zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu i na ich podstawie móc lepiej monitorować aktywność poszczególnych sojuszników w różnych wydarzeniach.

Dziękuję za tę propozycję. Również z chęcią przekażę Zespołowi gry wraz z załączoną grafiką.

Pozdrawiam
    Dwa miesiące i nic... Czy GGS jest świadome tego, że Walgrad wpadł (i wykonał graficznie) na lepsze pomysły niż cała firma razem wzięta? Czy GGS jest dumne?
    Nick: mati007
    Sojusz: SayaN
    Nick: PowrótSmoka (Azja)
    Sojusz: Titans (Azja)
    To słuszność idei może nas zaprowadzić do sukcesu, a nie liczba ich wyznawców (Remus Lupin - film).
    Będziemy na tyle silni, na ile będziemy zjednoczeni i na tyle słabi, na ile podzieleni (Albus Dumbledore - książka).
    Nie jest ważne, kto kim się urodził, ale czym się stał (Albus Dumbledore - książka)!
    Nie żałuj umarłych, Harry, żałuj żywych. A szczególnie tych, którzy żyją bez miłości (Albus Dumbledore - książka).
    Kiedy byłem małym chłopcem, płakałem, że nie mam butów na stopach. Przestałem płakać, kiedy zobaczyłem dziecko, które płacze, bo nie ma stóp (Bob Marley).
    Zawsze uważałem, że my z Fredem powinniśmy dostać ze wszystkiego P, bo sam fakt, że pojawiliśmy się na egzaminach, był powyżej oczekiwań (George Weasley - książka).
    Wszystko co powiem, co zrobię, co przeczytam, co napiszę i tak dalej zawiera lokowanie produktu :)
  • szlaga (PL1)szlaga (PL1) Posty: 226
    edytowano 09.08.2015
    mati0074 napisał użytkownik: »
    Dwa miesiące i nic... Czy GGS jest świadome tego, że Walgrad wpadł (i wykonał graficznie) na lepsze pomysły niż cała firma razem wzięta? Czy GGS jest dumne?
    ggs pewno jest tego świadome z tym ze oni z takiego pomysłu nie mają żadnej korzyści dla tego oni wolą wprowadzić jakieś śmieszne nowe wojsko za rubiny, a na taki pomysł który w jakimś stopniu umili gre "wpadają" tylko gracze którzy robią to dla przyjemności i lepszej gry.
    .
  • Pawlik02 (PL1)Pawlik02 (PL1) Posty: 26
    edytowano 09.08.2015
    Jestem na Tak!
    Nazwa:Pawlik02
    LVL:36
    Świat:Polska 1
    Sojusz:OLITRANS 2
    Honor:1679
  • steka (PL1)steka (PL1) Posty: 2
    edytowano 09.08.2015
    jestem za i cały mój sojusz CRIMINAL FAMILY
    steka @ pl 1
  • Tmczar (PL1)Tmczar (PL1) Posty: 39
    edytowano 10.08.2015
    Zdecydowanie ZA.
    Tmczar @ pl 1
    Klan z Mott - Wojownicy Kultury Osobistej i Ortografii
  • kacper1234566 (PL1)kacper1234566 (PL1) Posty: 148
    edytowano 12.08.2015
    genialne;)
       Waleczny jak wilk...               
  • pat0067 (PL1)pat0067 (PL1) Posty: 31
    edytowano 17.08.2015
    jestem za bardzo mi się to podoba i napewno się przyda
    pat0067 @ pl 1
  • HeroDonGURALeskHeroDonGURALesk Posty: 58
    edytowano 17.08.2015
    Pomysł genialny
    Ale GGS nie wprowadzi tego szybko bo oni nie będą na tym zarabiać tylko gracze będą mieli korzyści. To co wprowadzają to tylka napędza maszyne kupywania rubinów.
    HeroDonGURALesk @ pl 1
  • Viper-PL (PL1)Viper-PL (PL1) Posty: 33
    edytowano 17.08.2015
    Super pomysł.:D
    Nick: Viper-PL
    Serwer: Polska 1
    Poziom: 59
    Sojusz: Wiekszy Obciach

• MagorPRO (PL1)MagorPRO (PL1) Posty: 1,398
    edytowano 17.08.2015
    Tak!!!!!!!!!!!!
    Admin i Magor ma zawsze rację.

No admin nie zawsze 

Ale Magor tak

Pomóż nam wysadzić forum !!! :
    https://community.goodgamestudios.com/empire/pl/discussion/283192/njadluzszy-cytat-%C5%9Bwiata#latest
Sign In to comment.