Strona główna Polish Sugestie, pochwały & krytyka

OBCY - wypowiadanie wojny

Walgard (PL1)Walgard (PL1) Posty: 118
edytowano 10.06.2015 w Sugestie, pochwały & krytyka
Wielu graczom nie odpowiada to, że podczas eventu z obcymi na ich zamek jest wysyłany z automatu jeden atak.

Jeśli im to się nie podoba i przez to rezygnują z gry to może dajmy im wybór...
Proponuję dodać nową opcję u Herolda Wojny Królestw - przycisk, który mógłby spełniać 2 różne opcje:

- wypowiedz wojnę - po jej wypowiedzeniu obcy na 100% wysłałby atak na gracza, który skorzystał z tej opcji(do zakończenia wojny, ale od momentu jej wypowiedzenia)

lub

- sprowokuj - po naciśnięciu prowokacji, na zamek gracza byłby wysłany atak przez obcego w ciągu 12h od naciśnięcia

Dzięki tej małej opcji udział w evencie byłby w jakiś sposób kontrolowany :)

obcy-wojna.jpg

I standardowo, wybaczcie za jakość projektu zrobionego w 5 minut :)

Mam nadzieję, że Asiu zainteresujesz się i tym problemem/tematem.

Ps. Na pewno przydałoby się jeszcze jedno małe okno, które wyskoczy po wciśnięciu tego przycisku z potwierdzeniem wyboru :)

Aktualizacja pomysłu po Waszych uwagach:

Gracze, którzy w trakcie wydarzenia w ogóle nie zalogują się do gry byliby zaatakowani w ostatnich 24h trwania eventu. Pozostali gracze w sojuszu widząc ich brak aktywności wiedzieliby kogo należy spodziewać się bronić.

Pozostawiłbym również dla aktywnych graczy opcję prowokowania obcych: po naciśnięciu prowokacji na zamek gracza byłby wysłany atak przez obcego w ciągu 12h od naciśnięcia. W ten sposób można by przyspieszyć atak na swój zamek bez wyczekiwania przez cały event. Aby gracze mogli przećwiczyć taktykę obronną przy różnych opcjach ataku prowokować obcych można by wielokrotnie aż do znudzenia, ale przy zachowaniu dotychczasowego założenia, że każdy gracz będzie domyślnie zaatakowany max 1 raz. Po naciśnięciu przycisku prowokuj pojawiłby się licznik czasu odmierzający 12h do możliwego kolejnego kliknięcia.

Kolejne prowokacje można by przyspieszyć używając do tego rubinów lub przyspieszeń zdobywanych w grze.
Post edited by Walgard (PL1) on
sygnatura-mc.jpg

Komentarz

• FfffGamerFfffGamer Posty: 55
    edytowano 01.06.2015
    Może jeszcze dodamy wskaźnik kiedy zaatakują i przycisk poczekaj aż będę przy kompie i zbiorę obronę. Niech ta gra ma troszkę emocji troszkę dreszczyka
    FfffGamer @ pl 1
  • Ciesiek (PL1)Ciesiek (PL1) PL1 Posty: 3,665
    edytowano 01.06.2015
    Graficznie fajnie, ale pomysł niespecjalnie... Jak komuś nie pasują ataki to niech zrezygnuje z gry... To gra wojenna/militarna/strategiczna. Chcesz atakować - musisz liczyć się z atakami innych. Nie chcesz atakować - graj w Kucyki Pony.
  • DEJWEN (PL1)DEJWEN (PL1) Posty: 15
    edytowano 01.06.2015
    Popieram FfffGamera Nie no padłem po co taka dziadowa aktualka (za przeproszeniem ) Toz to przecie jak jest wojna (nie event obcych ) to oczywiste ze wiecej atakow leci na gl i co jak ktos nie umie obronic albo jak nie ma go na grze i obcy go przypiecze a potem leci jeczec na forum to hmm nie wiem po co slupować na mapie :rolleyes:
  • Walgard (PL1)Walgard (PL1) Posty: 118
    edytowano 01.06.2015
    FfffGamer napisał użytkownik: »
    Może jeszcze dodamy wskaźnik kiedy zaatakują i przycisk poczekaj aż będę przy kompie i zbiorę obronę. Niech ta gra ma troszkę emocji troszkę dreszczyka
    Ciesiek napisał użytkownik: »
    Graficznie fajnie, ale pomysł niespecjalnie... Jak komuś nie pasują ataki to niech zrezygnuje z gry... To gra wojenna/militarna/strategiczna. Chcesz atakować - musisz liczyć się z atakami innych. Nie chcesz atakować - graj w Kucyki Pony.
    DEJWEN napisał użytkownik: »
    Popieram FfffGamera Nie no padłem po co taka dziadowa aktualka (za przeproszeniem ) Toz to przecie jak jest wojna (nie event obcych ) to oczywiste ze wiecej atakow leci na gl i co jak ktos nie umie obronic albo jak nie ma go na grze i obcy go przypiecze a potem leci jeczec na forum to hmm nie wiem po co slupować na mapie :rolleyes:

Panowie, propozycja padła tylko i wyłącznie dlatego, żeby zapobiec temu to sie dzieje na mapie - gdzie Ci nowi gracze? Za szybko nas ubywa, a wielu nowych graczy rezygnuje właśnie m.in. przez event z obcymi. Obcych odpalono np. w Święta Wielkanocne - wielu graczy było przez to mocno wkurzonych.

Jeśli chodzi o mnie, to obecna forma eventu mi odpowiada. Nie boję się ognia w zamku, a z resztą sam farmię obcych ile mogę, ale martwi mnie to, że dookoła moich zamków nowych prawdziwych graczy nie widać a starych coraz mniej. Róbmy coś, działajmy, aby nowych graczy przybywało. Obecnie zaczynający gracze mają zdecydowanie gorzej niż my zaczynając grę 2-3 lata temu, a pogłębianie tej przepaści doprowadzi w końcu do zamknięcia serwera.
    sygnatura-mc.jpg
  • DEJWEN (PL1)DEJWEN (PL1) Posty: 15
    edytowano 01.06.2015
    to prawda ale gracze sie wykruszaja a dlatego bo np. wg mnie za duzo aktualek jest a jak juz daja aktualke (przeważnie) to z naciskiem na rubiny i wydawanie realnej kasy a tak jakos to wszyscy sie zamykaja w wielkich koalicjach i jakos nie ma kogo atakowac event obcych ja bym zostawil bez ruszania a to czemu ( bo nie wiadomo jak zmienia np w przypadku nomadow jak kojarze zalegali cala mape a teraz ino mam 4 obozy nomadow :/ a zmienia to juz technicy empaja jesli oczywiscie bedzie sie im opłacało) rozumiem ze poznales kogos i wolisz z nim kontynuowac znajomosc ale od tego juz jest skype gadu gadu facebook i wiele innych a po co slup na mapie jak juz za chwile ino jeczec leci

a co do swiąt specjalnie puscili bo zobaczyli lup na kase :) tylko wystarczylo odpowiednie ust i ino tylko zarcie dla defa na gl i spokoj przez swięta
  • CM Asia07CM Asia07 Posty: 3,526
    edytowano 02.06.2015
    Walgard napisał użytkownik: »
    Wielu graczom nie odpowiada to, że podczas eventu z obcymi na ich zamek jest wysyłany z automatu jeden atak.

Jeśli im to się nie podoba i przez to rezygnują z gry to może dajmy im wybór...
    Proponuję dodać nową opcję u Herolda Wojny Królestw - przycisk, który mógłby spełniać 2 różne opcje:

- wypowiedz wojnę - po jej wypowiedzeniu obcy na 100% wysłałby atak na gracza, który skorzystał z tej opcji(do zakończenia wojny, ale od momentu jej wypowiedzenia)

lub

- sprowokuj - po naciśnięciu prowokacji, na zamek gracza byłby wysłany atak przez obcego w ciągu 12h od naciśnięcia

Dzięki tej małej opcji udział w evencie byłby w jakiś sposób kontrolowany :)

obcy-wojna.jpg

I standardowo, wybaczcie za jakość projektu zrobionego w 5 minut :)

Mam nadzieję, że Asiu zainteresujesz się i tym problemem/tematem.

Ps. Na pewno przydałoby się jeszcze jedno małe okno, które wyskoczy po wciśnięciu tego przycisku z potwierdzeniem wyboru :)

Witam serdecznie,

dziękuję za kolejną, ciekawą propozycję, jednak tu jest problem, ponieważ... Co z Graczami, którzy w trakcie wydarzenia w ogóle nie zalogują się do gry? Mają być automatycznie wyłączeni z wojny z Obcymi? Ta propozycja wymaga dopracowania, w przeciwnym wypadku odpowiedź Zespołu gry znam bez oficjalnego pytania o opinię...

Pozdrawiam
  • Valdis52 (PL1)Valdis52 (PL1) Posty: 134
    edytowano 03.06.2015
    Ja zrozumiałem propozycję Walgarda w ten sposób, że jeśli ktoś chce większej ilości niż dotychczas ataków podczas wojny to korzysta z proponowanego przycisku.
    Pozostałe zasady wojny z Obcymi pozostały by bez zmian.
    Oczywiście tak jak wcześniej już pisałem w innych wątkach nadal przeciwny jestem odpalaniu tego ewewntu w święta i wojen z Obcymi częściej niż raz w miesiącu
    Valdis52 @ pl 1
  • edytowano 03.06.2015
    Ale problem, przeciez Obcy atakuja tylko jeden raz a u Walgarda powialo strachem przed Nimi.;)
    Zgadzam sie z Valdis, na zyczenie gracza mozna ewentalnie umiescic przycisk zapraszajacy do kolejnego ataku ze strony Obcych, jeszcze jednego... itd., az sie znudzi ciagla obrona zamku.
    Pierwszy i jedyny atak mozna przewidziec ze bedzie, bo to jest zasada eventu. Nie widze potrzeby zmian, niech bedzie niespodzianka jak jest event. Nalezy zabezpieczyc zamek przed atakiem (powinien byc ciagle na max. zabezpieczony, w ten sposob nie splonie tak latwo), bez liczenia na pomoc sojuszu i mozna spac spokojnie albo, jak ktos chce, siedziec i walczyc z Obcymi.
    Jestem za wprowadzeniem takiego przycisku do przywolywania Obcych, nawet 100 razy, jak ktos chce sie bronic np. co godzine, niech sie cieszy ze jest niepokonanym. ;)
  • sebo662sebo662 Posty: 905
    edytowano 03.06.2015
    Obecnie zaczynający gracze mają zdecydowanie gorzej niż my zaczynając grę 2-3 lata temu, a pogłębianie tej przepaści doprowadzi w końcu do zamknięcia serwera.

Święta racja . Teraz jak ktoś zaczyna to ma czas na rozwinięcie do 25 poziomu, bo potem zaczyna się zbierać klejnoty z wież i ciężko zrobić dobrych dowódców/kasztelanów .
  • Ciesiek (PL1)Ciesiek (PL1) PL1 Posty: 3,665
    edytowano 03.06.2015
    [...] Obecnie zaczynający gracze mają zdecydowanie gorzej niż my zaczynając grę 2-3 lata temu, a pogłębianie tej przepaści doprowadzi w końcu do zamknięcia serwera.

Ale Wojna Królestw nie jest jedynym i najistotniejszym tegoż powodem.
    edytowano 03.06.2015
    W takim razie, aby wilk był syty i owca cała proponuję zrobić to w następujący sposób...Gracze, którzy w trakcie wydarzenia w ogóle nie zalogują się do gry byliby zaatakowani w ostatnich 24h trwania eventu. Pozostali gracze w sojuszu widząc ich brak aktywności wiedzieliby kogo należy spodziewać się bronić.

Pozostawiłbym również dla aktywnych graczy opcję prowokowania obcych: po naciśnięciu prowokacji na zamek gracza byłby wysłany atak przez obcego w ciągu 12h od naciśnięcia. W ten sposób można by przyspieszyć atak na swój zamek bez wyczekiwania przez cały event. Aby gracze mogli przećwiczyć taktykę obronną przy różnych opcjach ataku prowokować obcych można by wielokrotnie aż do znudzenia, ale przy zachowaniu dotychczasowego założenia, że każdy gracz będzie domyślnie zaatakowany max 1 raz. Po naciśnięciu przycisku prowokuj pojawiłby się licznik czasu odmierzający 12h do możliwego kolejnego kliknięcia.

Ps. Mi obcy nie straszni, wystarczy sprawdzić które miejsce mam w rankingu :P - to do tych, którzy myślą, że obawiam się obcych...
    sygnatura-mc.jpg
  • edytowano 03.06.2015
    Nie tlumacz sie, glodnemu chleb na mysli.:D Wszyscy wiedza ze sie boisz, takze Obcych.:D
    Wracajac do tematu, w takiej formie jak podales powyzej, moim zdaniem jest wykonalne i powinno zadowolic wszystkich (prawie, bo zawsze ktos kaprysi).
    Ciekawe jak przekonasz tworcow gry o potrzebie wprowadzenia zmian, powodzenia.
  • Erni Erni (PL1)Erni Erni (PL1) PL1 Posty: 25
    edytowano 03.06.2015
    Tworcow gry latwo przekonac do takich zmian jak zasugerujesz ze guzik aktywuje sie za kilka lub kilkadziesiat rubinkow
    ForestGamer @ pl 1
    edytowano 03.06.2015
    ForestGamer napisał użytkownik: »
    Tworcow gry latwo przekonac do takich zmian jak zasugerujesz ze guzik aktywuje sie za kilka lub kilkadziesiat rubinkow

Jak możliwość użycia kolejny raz tego przycisku natychmiast po obronie będzie za ruble to na pewno pomysł przejdzie... :P
    sygnatura-mc.jpg
  • edytowano 03.06.2015
    Przyspieszenie za ruble istnieje w innych sytuacjach, nie sadze aby to byl argument, jak zmiana przejdzie to i tak na 100% cos takiego bedzie.
    Problem jak przekonac i jak wprowadzic zmiane aby nie bylo przez rok poprawek bo z obserwacji wynika ze jak jest zmiana to jest problem.
    Byc moze lepiej jest pozostawic tak jak jest bo ten event chwilowo dobrze dziala, co sie stanie potem, mozna sobie wyobrazic.
    edytowano 08.06.2015
    Odświeżam temat, ponieważ doszliśmy do jakiegoś porozumienia odnośnie propozycji :)
    sygnatura-mc.jpg
  • Maciejoszk (PL1)Maciejoszk (PL1) Posty: 204
    edytowano 08.06.2015
    Ja jestem za
    ps. ja na nk kiedy gralem lubilem obcych ale kiedy mi wybito ta gwardie to zrezygnowalem z gry i na dodatek caly sie palilem :(
    LINK DO GRY NA KTÓRYM SERWERZE GRAM http://www.empire.pl/
    RANGA W SOJUSZU : Nowicjusz
    Bądz Patriotą pomuz zdobyc Husarie : http://pl.board.goodgamestudios.com/empire/showthread.php?70452-Wojska-Polskie

SUPPORT Najlepsze co moze cie spotkać : http://support.goodgamestudios.com/

ZA ZAKON BRACI !
  • zysiu2000 (PL1)zysiu2000 (PL1) PL1 Posty: 5,233
    edytowano 09.06.2015
    Na pewno 1 atak powinien dostać każdy, mniejszy lub większy. Ta opcja powinna dawać możliwość otrzymywania większej ilości ataków. Bo niektórzy tak chcą i 1 to dla nich praktycznie nic. Pomysł jest dobry w nowej formie.

Link do supportu. Masz problem z grą? Pisz!--->SUPPORT

Zachęcam do używania wyszukiwarki, zapewniam, że nie gryzie.:-) Chociaż przeglądając forum mam wrażenie,że jednak gryzie...

• Nikoks2Nikoks2 Posty: 262
    edytowano 10.06.2015
    Panowie, propozycja padła tylko i wyłącznie dlatego, żeby zapobiec temu to sie dzieje na mapie - gdzie Ci nowi gracze? Za szybko nas ubywa, a wielu nowych graczy rezygnuje właśnie m.in. przez event z obcymi. Obcych odpalono np. w Święta Wielkanocne - wielu graczy było przez to mocno wkurzonych.

Jeśli chodzi o mnie, to obecna forma eventu mi odpowiada. Nie boję się ognia w zamku, a z resztą sam farmię obcych ile mogę, ale martwi mnie to, że dookoła moich zamków nowych prawdziwych graczy nie widać a starych coraz mniej. Róbmy coś, działajmy, aby nowych graczy przybywało. Obecnie zaczynający gracze mają zdecydowanie gorzej niż my zaczynając grę 2-3 lata temu, a pogłębianie tej przepaści doprowadzi w końcu do zamknięcia serwera.
    Tak Potwierdzam. Akademia MaxxKinga sie powolutku rozpada :C
    Trololololololo ;D h5818BF26
  • edytowano 10.06.2015
    Moze wprowadzenie zmiany atak za atak jest jakims rozwiazaniem.
    Trzeba bedzie sie bronic i atakowac, troche utrudni to sytuacje graczom uzaleznionym od ukladow sojuszowych, niech sie sami bronia bo inni tez beda zagrozeni ze strony Obcych po kazdym wlasnym ataku.
    Proponuje wprowadzenie zakazu udzielania wsparcia w wojnie z Obcymi, co Wy na to ?:confused:
Sign In to comment.