Strona główna Polish Dyskusje dotyczące Oficjalnych Ogłoszeń

Aktualizacja Empire | Ulepsz wyposażenie dzięki kamieniom szlachetnym

12628

Komentarz

• Erni Erni (PL1)Erni Erni (PL1) PL1 Posty: 25
    edytowano 24.07.2014
    TAK Error pojawia sie przy wywiadach na baronie i wiezach ciekawe czy to samo bedzie z wywiadami u graczy te hotfixy maja sluzyc naprawie zastanawiam sie czego skoro po kazdym wiecej bledow sie pojawia
    ForestGamer @ pl 1
  • edytowano 24.07.2014
    ForestGamer napisał użytkownik: »
    TAK Error pojawia sie przy wywiadach na baronie i wiezach ciekawe czy to samo bedzie z wywiadami u graczy te hotfixy maja sluzyc naprawie zastanawiam sie czego skoro po kazdym wiecej bledow sie pojawia

Tak z gracza też nie wyślesz rapka w soju
  • Szymon200112 (PL1)Szymon200112 (PL1) PL1 Posty: 1,439
    edytowano 24.07.2014
    Mam propozyjcę:
    Nie lepiej by było, gdyby można było wyłączyc zdobywanie kamieni?

A pomysł z ucieczka to jeden z NAJgorszych pod słońcem obok braku honoru za gracza, który ma 20lvl mniej oraz usunięcia straty honoru za przegrany atak - po prostu ....!
    No niestety...
  • Erni Erni (PL1)Erni Erni (PL1) PL1 Posty: 25
    edytowano 24.07.2014
    to chyba szykuje sie hotfix hotfixa cos w stylu szkolka szkolki
    ForestGamer @ pl 1
  • edytowano 24.07.2014
    ForestGamer napisał użytkownik: »
    to chyba szykuje sie hotfix hotfixa cos w stylu szkolka szkolki

Ten błąd nie jest związany z Rubinami więc tak szybko nie naprawią :)

Niech lepiej już wprowadzą te Nowe poziomy Chwały :) Może defa gwardi będzie można klepać bez "Stolycy" :p
  • zbyyh (PL1)zbyyh (PL1) Posty: 88
    edytowano 24.07.2014
    Widze że po dzisiejszym hotfixie spadło prawdopodobieństwo wypadania rubli kilka ataków I nic nieleci jak by sie coś zatkało
    zbyyh @ pl 1
    edytowano 30.07.2014
    Kmienie nie dokońca działają prawidłowo.

Po dzisiejszych atakach zauważyłem że niekiedy bonus z kamieni nie działa,
    dwa ataki na ten sam cel ilość żołnieży jaka wraca z ataku prawie identydczna a kamień który zadziałał miał zwiększyć o 13% ilość splądrowany zasobów a raczej nie zadziałał bonus
    ilość surowców bez bonusu 1895 kamień I drewno, 4740 żywność, I z tego co wiem na monety nie działa więc nie podaję, ilość wjska wrcającego 277
    Ilość srowców z bnusem 13% 1855 kamień I drewno 4636 żywność I ta sama ilość monet, ilość wojska wracającego 271.

Proszę o wyjaśnienie czy bonus działa prawdłowo, oraz czy pozostałe bnusy są aktywne
    zbyyh @ pl 1
  • CM Asia07CM Asia07 Posty: 3,526
    edytowano 30.07.2014
    Witam,

nasz zespół potwierdził prawidłowe działanie klejnotów. Błąd w tym zakresie nie powinien występować. Wartości bonusowe kamieni szlachetnych są prawidłowo uwzględnianie.

Pozdrawiam,
    Asia.
  • Ciesiek (PL1)Ciesiek (PL1) PL1 Posty: 3,665
    edytowano 30.07.2014
    zbyyh napisał użytkownik: »
    Kmienie nie dokońca działają prawidłowo.

Po dzisiejszych atakach zauważyłem że niekiedy bonus z kamieni nie działa,
    dwa ataki na ten sam cel ilość żołnieży jaka wraca z ataku prawie identydczna a kamień który zadziałał miał zwiększyć o 13% ilość splądrowany zasobów a raczej nie zadziałał bonus
    ilość surowców bez bonusu 1895 kamień I drewno, 4740 żywność, I z tego co wiem na monety nie działa więc nie podaję, ilość wjska wrcającego 277
    Ilość srowców z bnusem 13% 1855 kamień I drewno 4636 żywność I ta sama ilość monet, ilość wojska wracającego 271.

Proszę o wyjaśnienie czy bonus działa prawdłowo, oraz czy pozostałe bnusy są aktywne

2 * 1895 + 4740 = 8530
    8530 / 277 = 30,8 - tyle średnio łupów przyniósł jeden żołnierz
    piechur z maczugą (weteran) niesie 32
    kusznik (weteran) niesie 22

Wygląda, że wzięli tyle ile mogli unieść, a kamienie nie zwiększają limitu łupów przypisanych do żołnierzy.
    edytowano 31.07.2014
    dziekuję za wyjaśnienie
    zbyyh @ pl 1
  • WielkaLucjaWielkaLucja Posty: 166
    edytowano 05.08.2014
    Asiu czy możesz mi odpowiedzieć dlaczego zlikwidowano możliwość kupna Zbroi Smoczej Gwardii na szczytach i Sierpu Pustyni na Piaskach? Ubolewam szczególnie nad zbroją. Niedawno uzbierałem po milion surek potrzebnych do ulepszenia tam wioski na czwarty poziom, teraz patrzę a tu lipa, zbroi nie ma, jest kamień poziom 4? Ile jeszcze takich "przydatnych" atrakcji dla nas przewidują twórcy gry?
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    WielkaLucja @ pl 1
  • edytowano 05.08.2014
    WielkaLucja napisał użytkownik: »
    Asiu czy możesz mi odpowiedzieć dlaczego zlikwidowano możliwość kupna Zbroi Smoczej Gwardii na szczytach i Sierpu Pustyni na Piaskach? Ubolewam szczególnie nad zbroją. Niedawno uzbierałem po milion surek potrzebnych do ulepszenia tam wioski na czwarty poziom, teraz patrzę a tu lipa, zbroi nie ma, jest kamień poziom 4? Ile jeszcze takich "przydatnych" atrakcji dla nas przewidują twórcy gry?
    To pewnie tak dla balansu gry ;(
  • Giela (PL1)Giela (PL1) Posty: 49
    edytowano 05.08.2014
    Kur...cze, a niech was szlag trafi... z tymi kamieniami.... musieliście je nawet na wioski przy zamkach wcisnąć???
    edytowano 07.08.2014
    WielkaLucja napisał użytkownik: »

Witam,

zapowiedź zmiany znajdowała się w oficjalnej zapowiedzi aktualizacji. Zapraszam do lektury TEGO wątku.

Pozdrawiam,
    Asia.
  • Won_Khim_Lau (PL1)Won_Khim_Lau (PL1) Posty: 130
    edytowano 07.08.2014
    Wszystko fajnie ale o usunięciu części wyposażenia w wioskach przyzamkowych nie było mowy
    •Pojawi się możliwość uzyskania w ramach nagród klejnotów z różnymi poziomami. Opcja taka będzie występowała m.in. w dalszych królestwach gry w miejscowych wioskach.
    •Wiadomości wysyłane w ramach sojuszu zostaną oznaczone specjalnym symbolem w skrzynce wiadomości. Dzięki temu na pierwszy rzut oka będzie można rozpoznać wiadomości obiegowe sojuszników
    [SIGPIC]Won_Khim_Lau @ pl[/SIGPIC]
  • OTOsek (PL1)OTOsek (PL1) Posty: 48
    edytowano 07.08.2014
    Może należę do mniejszości ale jak dla mnie ostatnie aktualki i eventy są fajne. Wojny Królestw, łatwość zdobycia rubinowych gratów, klejnoty też nie są takie głupie a i wymiana surki na klejnoty też mi pasi.
    W okresie wakacyjno - urlopowym jest co robić i nie mam co narzekać na brak zabawy.
    Archipelag mi nie pasuje, ba mam co mieć chciałem, więc nie wchodzę tam ale "miśki" wróciły i już jest fajno.
    Choć cholernie rozbawił mnie bonus: architekt, badacz, kolos i technik na raz :cool:
  • 1979maciejmet (PL1)1979maciejmet (PL1) PL1 Posty: 304
    edytowano 07.08.2014
    Asiu a możesz powiedzieć dlaczego zamieszczacie nie prawdziwe informacje przy zakupach????
    np bonus herbu daje 8% więcej żarcia na wszystkich zamkach - to jest wasza informacja . Natomiast po zakupie okazuje się że bonus jest naliczany od stawki początkowej (bazowej) co w przełożeniu daje jakieś +4,5 % i to w przypadku kiedy jest tylko jeden element i liczy teoretycznie jako bonus +16 ( ale o tym nie ma już wzmianki przy zakupie)

Z racji tego że wydajemy tutaj bardzo realne pieniądze bardzo prosze o wskazanie regulaminu w którym są zawarte informacje dotyczące zakupów i reklamacji.
    Nie jestem prawnikiem ale wydaje mi się że kupując coś co nie spełnia oczekiwań lub działa gorzej niż powinno powinno być bezproblemowo anulowane. Tymczasem wasz dział po prostu nie odpisuje i udaje że nie ma problemu.
    Więc Wam oswiadczam wydam 100 razy tyle i le na tą gre tylko po to by wam narobić bigosu jesli się uda. Na początek sprubuje z UOKiK

To nie jest tak że my nie mamy zadnych praw tak wam się może tylko wydawać!!!!
    1979maciejmet @ pl 1
    edytowano 07.08.2014
    1979maciejmet napisał użytkownik: »
    Asiu a możesz powiedzieć dlaczego zamieszczacie nie prawdziwe informacje przy zakupach????
    np bonus herbu daje 8% więcej żarcia na wszystkich zamkach - to jest wasza informacja . Natomiast po zakupie okazuje się że bonus jest naliczany od stawki początkowej (bazowej) co w przełożeniu daje jakieś +4,5 % i to w przypadku kiedy jest tylko jeden element i liczy teoretycznie jako bonus +16 ( ale o tym nie ma już wzmianki przy zakupie)

Z racji tego że wydajemy tutaj bardzo realne pieniądze bardzo prosze o wskazanie regulaminu w którym są zawarte informacje dotyczące zakupów i reklamacji.
    Nie jestem prawnikiem ale wydaje mi się że kupując coś co nie spełnia oczekiwań lub działa gorzej niż powinno powinno być bezproblemowo anulowane. Tymczasem wasz dział po prostu nie odpisuje i udaje że nie ma problemu.
    Więc Wam oswiadczam wydam 100 razy tyle i le na tą gre tylko po to by wam narobić bigosu jesli się uda. Na początek sprubuje z UOKiK

To nie jest tak że my nie mamy zadnych praw tak wam się może tylko wydawać!!!!

Zapytałam o tę sytuację dział balansu gry. W odpowiedzi uzyskałam następującą informację: bonus, o którym mowa nie obowiązuje ani od wartości bazowej, ani od końcowej. Jest naliczany od jednej z wartości zawartych w formule zapisu gry. Nie możemy zdradzać dokładnego kodu tego przelicznika (są to informacje wewnętrzne). W Goodgame Empire jest wiele czynników wpływających na wysokość danego bonusu. Nie możemy ich wszystkich ze sobą sumować, stąd wartości procentowe są doliczane do określonego miejsca w kodzie gry.

Jako ciekawostkę mogę dodać, że na niemieckim forum, jeden z Graczy próbował tę wartość wyliczać. Nie są to do końca poprawne wyliczenia, jednak sam sposób ich przedstawienia wskazuje na złożoność aspektów, które należy wziąć pod uwagę. (Osoby zainteresowane odsyłam TUTAJ)

Pozdrawiam,
    Asia.
  • MichilonMichilon Posty: 376
    edytowano 07.08.2014
    Było mi się zapisać na ten niemiecki :D
    "Nie możemy zdradzać dokładnego kodu tego przelicznika"
    Dlaczego?

"Powiem od siebie, że jestem pod ogromnym wrażeniem, Michilon."
    "Bardzo chętnie go przetłumaczę i przekażę naszemu zespołowi w Twoim imieniu. :)"

Kliknij TU i zobacz coś co ma szanse wejść do gry z naszego Polskiego forum
    edytowano 07.08.2014
    Michilon napisał użytkownik: »
    Było mi się zapisać na ten niemiecki :D
    "Nie możemy zdradzać dokładnego kodu tego przelicznika"
    Dlaczego?

Ponieważ każda firma ma swoje "tajemnice" a dokładny zapis gry i przeliczników w niej zawartych należą do informacji poufnych.

Asia.
Sign In to comment.