Strona główna Polish Oficjalne Ogłoszenia

Zaktualizowano często zadawane pytania dotyczące HTML 5

Rycerze i damy!

Nasza operacja przejścia na technologię HTML5 będzie kontynuowana w 2020 r. i z końcem marca wyłącznie Wielkie Cesarstwo będzie dostępne w wersji Flash. Wszelkie pozostałe treści będą wymagać wersji HTML5. Decyzja o ulepszeniu technologii do HTML5 i porzuceniu Flasha została podjęta niejako za nas, ponieważ Flash jest już zwyczajnie przestarzały i niedługo zostanie dezaktywowany!

Do końca 2020 r. firma Adobe całkowicie wstrzyma wsparcie dla tego oprogramowania.

Ponadto chcieliśmy uniknąć poświęcania dodatkowych zasobów na utrzymywanie dwóch wersji (Flash i HTML5) jednocześnie. Oznaczało to nie tylko dwa razy większy wysiłek związany z testowaniem i naprawianiem błędów, ale również wiele dodatkowych kroków technicznych, które należało podejmować, by uzyskać przetestowaną, w pełni grywalną wersję. Wy również zyskacie na naszym zaoszczędzonym wysiłku, ponieważ będziemy mogli się skupić na naprawianiu błędów w jednej wersji, a przygotowywanie zmian i nowych funkcji będzie trwało znacznie krócej. 

Chcemy teraz zrobić ostateczne podsumowanie przed wejściem technologii HTML5 i dopiąć wszystko na ostatni guzik. 

 

Często zadawane pytania

Przeglądarka

Jakie przeglądarki zalecane są do gry w wersji HTML5?

HTML5 to technologia, która powinna sprawnie funkcjonować w dowolnej obsługiwanej przeglądarce. Jeśli nie masz pewności, czy Twoja przeglądarka obsługuje HTML5, zapoznaj się z witryną jej producenta. Praktycznie każda przeglądarka powinna działać bez zarzutu, zalecamy jednak korzystanie z najnowszej wersji przeglądarek Google Chrome, Opera lub Mozilla Firefox. Stanowczo odradzamy używanie przeglądarki Internet Explorer. Więcej informacji na temat przyczyn takiego stanowiska znajduje się poniżej.

Na chwilę obecną (luty 2020) przeglądarka Microsoft Edge stanowi najlepsze rozwiązane, szczególnie przy zastosowaniu pluginu Chromium. 

Skąd mogę wziąć Edge Chromium?

Aby zainstalować Edge Chromium, odwiedź stosowną witrynę. Wybierz opcję „Pobierz teraz”, a plik zostanie pobrany na Twój komputer. Na dole strony wyświetlone zostanie nowe okienko z pobranym plikiem. Kliknij to okienko. Pojawi się kolejne okienko z pytaniem, co chcesz zrobić w pobranym plikiem. Wybierz opcję „Wybierz”, a pojawi się okienko instalacyjne. Kliknij przycisk „Zainstaluj”, aby rozpocząć instalację. 

 

Skąd mogę pobrać przeglądarkę Google Chrome?

Przeglądarkę Google Chrome można z łatwością pobrać z jej oficjalnej strony, która dostępna jest pod tym adresem. Kliknięcie przycisku „Pobierz Chrome” spowoduje wyświetlenie nowego okna, w którym trzeba będzie potwierdzić operację, klikając „Zaakceptuj i zainstaluj”. Zanim przystąpisz do tego działania, prosimy o zadecydowanie, czy chcesz ustawić Google Chrome jako swoją domyślną przeglądarkę internetową i czy chcesz, aby przeglądarka automatycznie przesyłała dane na temat użytkowania i błędów do firmy Google. Następnie prosimy o wybranie stosownych opcji, gdy będą one dostępne. Zostanie pobrany plik instalacyjny i – jeśli korzystasz z przeglądarki Internet Explorer – instalacja rozpocznie się automatycznie. W przypadku przeglądarki Firefox na dole strony pojawi się pasek, na którym znajdziesz pobrany plik – należy go dwukrotnie kliknąć, po czym wyrazić zgodę na rozpoczęcie instalacji, wybierając opcję „Uruchom”.

Skąd mogę pobrać przeglądarkę Opera?

Aby zainstalować przeglądarkę Opera, odwiedź jej witrynę. Wybierz opcję „Pobierz teraz”, a plik zostanie pobrany na Twój komputer. Na dole strony wyświetlone zostanie nowe okienko z pobranym plikiem. Kliknij to okienko. Pojawi się kolejne okienko z pytaniem, co chcesz zrobić w pobranym plikiem. Wybierz opcję „Wybierz”, a pojawi się okienko instalacyjne. Kliknij przycisk „Zainstaluj”, aby rozpocząć instalację. 

Skąd mogę pobrać przeglądarkę Firefox?

Aby zainstalować przeglądarkę Firefox, odwiedź jej witrynę. Wybierz opcję „Pobierz teraz”, a plik zostanie pobrany na Twój komputer. Na dole strony wyświetlone zostanie nowe okienko z zapytaniem, co chcesz zrobić w sprawie pobranego pliku. Wybierz opcję „Uruchom” i przeglądarka Mozilla Firefox zostanie zainstalowana. W przypadku przeglądarki Google Chrome, na dole strony pojawi się pasek, na którym znajdziesz pobrany plik – należy go dwukrotnie kliknąć, po czym wyrazić zgodę na rozpoczęcie instalacji, wybierając opcję „Uruchom”. 

A co, jeśli już korzystam z przeglądarki Google Chrome, Opera i/lub Firefox? 

Teoretycznie wszystko jest w takim razie gotowe do gry i możesz rozpocząć przygodę z Empire w HTML5. 

Jest jednak jedna drobna rzecz, którą może okazać się konieczna, jeśli jeszcze się to nie stało (lub nie masz w zwyczaju robić tego zbyt często): Musisz zaktualizować swoją przeglądarkę do najnowszej dostępnej wersji! Z reguły można to zrobić automatycznie lub ręcznie z poziomu przeglądarki. Możesz też pobrać aktualizację z witryn, które wspomnieliśmy w odpowiednich podpunktach „Skąd mogę pobrać...”. Pamiętaj zatem, żeby zaktualizować przeglądarkę i używać zawsze jej najnowszej wersji! 

 

Dlaczego lepiej nie korzystać z przeglądarki Internet Explorer?

Internet Explorer to przestarzała przeglądarka i z czasem będzie sprawiała coraz więcej problemów w ogólnym użytkowaniu. Microsoft wstrzymał aktywne wsparcie dla tej przeglądarki (wyjątek stanowią drobne uaktualnienia bezpieczeństwa) i ostatecznie zamierza w ogóle ją porzucić. Jeśli ciągle korzystasz z Internet Explorera, konieczne dokonaj aktualizacji, aby móc przeglądać sieć płynnie i bezpiecznie – nie mówimy wyłącznie o Empire, ale o Internecie w ogóle.

Mam nową przeglądarkę, ale nie mogę znaleźć nigdzie gry! Co mogę zrobić?

Nie lękaj się, Twoje oddziały są bezpiecznie! Jeśli postanowisz korzystać z nowej przeglądarki do gry w Empire, pamiętaj, że Twoje zakładki ze starej przeglądarki nie zostaną automatycznie przeniesione, a Twoja uproszczona metoda łączenia się z grą może być początkowo niedostępna. Możesz jednak z łatwością znaleźć grę na stronie https://empire.goodgamestudios.com/ i zapisać ją w formie zakładki (zapoznaj się z odpowiedzią na pytanie poniżej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić).

W jaki sposób mogę dodać stronę do zakładek przeglądarki?

Przeglądarki Google Chrome/Mozilla Firefox: 
⦁ Odwiedź stronę, którą chcesz dodać do zakładek.
⦁ Kliknij ikonę gwiazdki po prawej stronie pola URL (pola, w którym wpisujesz adres strony). 
⦁ Użyj sugerowanej nazwy lub nazwij zakładkę według własnego uznania.
⦁ Określ, gdzie zakładka ma się pojawić po jej zapisaniu. Najlepszym miejscem do zapisania zakładki jest pasek zakładek (Chrome/Firefox) lub pasek „Ulubione” (Edge), ponieważ dzięki temu Twoja zakładka będzie zawsze widoczna w górnej części okna przeglądarki.

Mam już zakładkę. Czy muszę ją zaktualizować?

Tak! Bardzo możliwe, że Twoja zakładka działa poprawnie, ale na wszelki wypadek upewnij się, czy prowadzi do witryny https://empire.goodgamestudios.com/, a nie pod inny adres URL (wyłączając łącza należące do naszych partnerów). Inny adres może prowadzić do problemów z wczytywaniem gry lub dostępem do niej, dlatego upewnij się, że korzystasz z tego właściwego. Zalecamy aktualizację obecnej zakładki mimo wszystko, tak na wszelki wypadek.
 

Informacje ogólne

W grze wyświetlają się wartości, które wyglądają na nieprawidłowe. Co mogę zrobić?

Stare dobre odświeżenie strony (klawisz F5 na klawiaturze) powinno rozwiązać ten problem. Jeśli mimo wszystko wyświetlane wartości są nieprawidłowe i wydaje Ci się, że brakuje produktów, narzędzi, przedmiotów itp., skontaktuj się z działem wsparcia i zgłoś swoją stratę.

Jak mogę zagrać w Empire?

Możesz zagrać w Empire dokładnie tak, jak zawsze – wystarczy, że odwiedzisz adres https://empire.goodgamestudios.com/ (możesz dodać go do zakładek, żeby móc go łatwo znaleźć) i zalogujesz się na istniejące konto bądź utworzysz nowe. Prosimy nie korzystać z innych linków do gry, ponieważ może to prowadzić do błędów i problemów z połączeniem/grą.

A co z zewnętrznym odtwarzaczem Flash, którego można było używać do tej pory?

To prawda, że w przeszłości doradzaliśmy, jak grać przy pomocy zewnętrznego odtwarzacza Flash, co niektórzy gracze robili. Ponieważ technologie HTML5 i Flash nie są kompatybilne, nie będzie to już możliwe. Jeśli korzystasz z odtwarzacza Flash, nie próbuj łączyć się za jego pomocą ani za pomocą żadnego innego odnośnika z wyjątkiem https://empire.goodgamestudios.com/, gdyż metody te nie będą już działać.

Czy mogę jeszcze korzystać z wersji Flash?

Wersja Flash jest nadal aktywna, lecz pamiętaj, że masz w niej dostęp wyłącznie do Wielkiego Cesarstwa. Wszelkie pozostałe treści dostępne są teraz wyłącznie w wersji HTML5. 

Co stanie się z moim kontem?

Nic! Nie zamierzamy wprowadzać żadnych zmian w związku z Twoim kontem i nadal możliwe będzie logowanie się do gry w wersji HTML5 za pomocą Twojego starego konta. Łatwiej się nie da!

Czy moje dane logowania będą wciąż działać?

Twoje dane logowania nie ulegną żadnym zmianom i możesz nadal korzystać z nich tak, jak wcześniej. Prosimy o upewnienie się, że pamiętasz swoje hasło, i o zarejestrowanie adresu e-mail poprzez odebranie prezentu powitalnego w świecie gry, gdyż zapewni Ci to możliwość ewentualnej zmiany hasła w przyszłości bez naszego udziału.

Co stanie się z moimi postępami w grze?

Twój zamek pozostanie tak imponujący, jakim go pamiętasz (o ile, rzecz jasna, był w takim stanie). Nic nie zmieni się w tej kwestii i żadne Twoje postępy nie zostaną utracone.

Nie pamiętam hasła! Jak mogę zalogować się ponownie?

Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, a Twoja rejestracja została dokonana z użyciem adresu e-mail, możesz z łatwością odzyskać swoje hasło, korzystając z przycisku „Nie pamiętasz hasła?” na stronie logowania. Wystarczy, że go klikniesz, a pojawi się okienko z zapytaniem o Twój zarejestrowany adres e-mail. Wprowadź swój adres, kliknij zielony przycisk, a w Twojej skrzynce odbiorczej pojawi się wiadomość e-mail z instrukcjami dotyczącymi zmiany hasła. Prosimy o sprawdzenie też folderu ze spamem, gdyż wiadomości od nas czasami przypadkowo tam trafiają. Jeśli Twoja rejestracja nie została dokonana przy użyciu adresu e-mail, prosimy o kontakt z naszym działem wsparcia i podanie właściwej nazwy użytkownika oraz adresu e-mail, pod którym możemy się z Tobą skontaktować. Nasz dział wsparcia znajdziesz  tutaj

Nie pamiętam danych mojego konta! Co mogę teraz zrobić?

Jeśli nie pamiętasz danych swojego konta, nie jest to powód do paniki! Jeśli Twoja rejestracja została dokonana z użyciem adresu e-mail, możesz odzyskać swoje hasło, korzystając z przycisku „Nie pamiętasz hasła?”. Wiadomość e-mail, którą otrzymasz, będzie zawierać także Twoją nazwę użytkownika. Możesz też sprawdzić inne otrzymane od nas wiadomości, takie jak wiadomość e-mail w sprawie prezentu powitalnego za rejestrację w grze. Twoje dane konta są istotne, gdyż nasz dział wsparcia nie będzie w stanie Ci pomóc, jeśli Twoje konto nie będzie mogło zostać odnalezione. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie niezbędnych danych.

Moje konto zostało zablokowane/zbanowane! Co mogę zrobić?

Jeśli Twoje konto zostało zablokowane lub zbanowane i otrzymujesz powiadomienie w tej sprawie podczas prób zalogowania się do gry, możesz skontaktować się z naszym działem wsparcia, aby dowiedzieć się więcej i otrzymać pomoc. Prosimy kliknąć  tutaj.

Jak mogę skrócić link, żeby móc go zamieścić na czacie w grze?

Usługi skracania linków są bardzo popularne, szczególnie wśród użytkowników Twittera. Google znajdzie wiele takich serwisów, ale zespół Empire zaleca korzystanie z usługi bitly. Pozwala ona wklejać linki, które są o wiele krótsze niż ich pełna wersja, i oszczędza miejsce w okienku czatu lub wiadomości. Możesz przejść do usługi skracającej Google  tutaj  lub po prostu wpisać adres bitly.com w przeglądarce. Następnie wklej link, który chcesz skrócić, i kliknij przycisk „Shorten” („Skróć”), aby uzyskać prosty i zwięzły adres do wklejenia wszędzie, gdzie zechcesz.
 
 
Dziękujemy za wszystkie pytania i za to, że jesteście tacy rewelacyjni!
 
Wasz zespół społecznościowy Empire
Sign In to comment.