Strona główna Problemy techniczne & bugi

HTML5

2

Komentarz

• grem (PL1)grem (PL1) PL1 Posty: 32
    Gra HTML, nie wiem czy się śmiać czy narzekać, jak nie muli cały komputer laptop (biedny) zżerając zasoby procesora bywa 80% lub więcej albo pamięć, działa to w iście wqrwiającym  tempie, wszystko potrafi stanąć albo wywali "połączenie zostało zakończone" :/ i tak można w kółko jak nie jedno to drugie, albo inne co innego pokazuje a inaczej działa.
    Na koniec taka ciekawostka byk związany z podwojeniami rubinów (i tak nie kupie bo gra źle działa) które się zdobywa w miesięcznym, owszem nazbierało się tego ale po kolejnym zdobyciu wszystko wcięło, napisałem do wsparcia co odpisali ależ wszystkie masz a i owszem pojawiły się znowu a potem po następnym wejściu zniknęły taka fata Morgana, więc  nie wiem kto  kogo tu robi i w co, "pojawiasz się i znikasz", nie ostatni błąd bo jest tego że ho ho albo jeszcze więcej, porady suportu wyczyść przeglądarkę (ciastka itd.) lub spróbuj innej można między bajki włożyć, próbowałem: Chrome, Edge Chromium, Opery, Firefox i jeszcze innej, wsio rawno jeden czort.
    grem @ pl 1
  • WikitiWikiti Moderator Posty: 1,153
    grem (PL1) powiedział(a):
    Gra HTML, nie wiem czy się śmiać czy narzekać, jak nie muli cały komputer laptop (biedny) zżerając zasoby procesora bywa 80% lub więcej albo pamięć, działa to w iście wqrwiającym  tempie, wszystko potrafi stanąć albo wywali "połączenie zostało zakończone" :/ i tak można w kółko jak nie jedno to drugie, albo inne co innego pokazuje a inaczej działa.
    Na koniec taka ciekawostka byk związany z podwojeniami rubinów (i tak nie kupie bo gra źle działa) które się zdobywa w miesięcznym, owszem nazbierało się tego ale po kolejnym zdobyciu wszystko wcięło, napisałem do wsparcia co odpisali ależ wszystkie masz a i owszem pojawiły się znowu a potem po następnym wejściu zniknęły taka fata Morgana, więc  nie wiem kto  kogo tu robi i w co, "pojawiasz się i znikasz", nie ostatni błąd bo jest tego że ho ho albo jeszcze więcej, porady suportu wyczyść przeglądarkę (ciastka itd.) lub spróbuj innej można między bajki włożyć, próbowałem: Chrome, Edge Chromium, Opery, Firefox i jeszcze innej, wsio rawno jeden czort.
    Witam ,
    Co do podwojenia rubinów, zawsze znika, jak jest indywidualna lub globalna promocja na rubiny 
    Pozdrawiam 
  • Bo to tak jest najpierw zrobia cos a potem polepszaja  to jest polska normalnosc jak w rzadzie na flash  tak wszystko chodzilo  to zawsze musza spieprzyc nie wiadomo komu to potrzebne i zaraz widac efekty ilu graczy skonczylo grac
    daniel300 (PL1) powiedział(a):
    Bo to tak jest najpierw zrobia cos a potem polepszaja  to jest polska normalnosc jak w rzadzie na flash  tak wszystko chodzilo  to zawsze musza spieprzyc nie wiadomo komu to potrzebne i zaraz widac efekty ilu graczy skonczylo grac
    Witaj,

czy ty uważasz że to wina GGS że Adobe porzuciło wsparcie dla Flasha?
    Wszyscy są zmuszenie przejść na HTML5 ,  to że  html5 potrzebuje więcej Ram, lepsze procki to też nie jest  winą GGS, GGE w html5 działa stabilnie , proszę sprawdzić ile masz ram i jaki procesor, pewnie w tym tkwi problem 

Pozdrawiam

Wszyscy są zmuszenie przejść na HTML5 ,  to że  html5 potrzebuje więcej Ram, lepsze procki to też nie jest  winą GGS, GGE w html5 działa stabilnie , proszę sprawdzić ile masz ram i jaki procesor, pewnie w tym tkwi problem 

Pozdrawiam
    Czy GGS uważa że to wina graczy że trzeba porzucić flasha, albo że ktoś ma słabszy komputer to jego wina, chyba tak przecież może mieć lepszy, czy oni wiedzą chociaż ile tego RAM lub jaki procek  trzeba mieć by to jakoś chodziło?, minimum albo zalecane?, pytałem jaki komputer (specyfikacja) trzeba posiadać suportu kiedyś, nie otrzymałem odpowiedzi to chyba nie wiedzieli, pewnie przed przejściem na html5 też nie zdawali sobie sprawy że to może być problem z wydajnością, może trzeba było pomyśleć o własnym kliencie, nie wiem tylko dlaczego gracz ma to odczuwać negatywnie, przecież miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle.

Na koniec przykład taki z wywiadem chociażby na obcych/krukach, za każdym razem pokazuje inny czas dojścia do zamku, błąd wyświetlania bo tak naprawdę czas jest stały, ale  już to np. jest 4 lub 5% szansy na schwytanie, tylko nie wiem dlaczego na 5 wywiadów  3 zostaną schwytane (wiem bo tak miałem nieraz), więc ktoś tu nie umie liczyć czy co?,  i być może wiele innych, po co naprawiać błędy jak lepiej wprowadzać nowe rzeczy.
    grem @ pl 1
  • miceq5 (PL1)miceq5 (PL1) PL1 Posty: 45
    he he na berimondzie nie mozna z przegladarki firefox ataku wysłac w html5 z chrome mozna i na siłe wprowadzacie cos co nie dziala flasch dziala i zostancie na tym jak nic innego nie umiecie wprowadzic  html5
  • wszedłem dziś na zewnętrzne krainy  to kiedy chciałem atak puścić to mnie z niego wywaliłem a jak już chciałem potem ataki puścić to mi gra tak zamuliła że przeszło 3 min minęły zanim atak poszedł. Na beri to samo muli jak mocy nie było po co zmieniacie na coś nie działa to tak jakbym kupił albo wymieniał maszynę która działa dobrze na maszynę która nie działa.Nie mówie o tym że muli nie tylko na tych eventach
  • RudaRuda Moderator Posty: 344
    miceq5 (PL1) powiedział(a):
    he he na berimondzie nie mozna z przegladarki firefox ataku wysłac w html5 z chrome mozna i na siłe wprowadzacie cos co nie dziala flasch dziala i zostancie na tym jak nic innego nie umiecie wprowadzic  html5
    W tej chwili zalecaną przeglądarką dla wersji HTML5 jest Edge Chromium. W ostatnim ogłoszeniu dotyczącym HTML5 pojawił się również link do strony, na której możecie sprawdzić, czy jest on kompatybilny z HTML5.

Lord Piotr08 (PL1) powiedział(a):
    wszedłem dziś na zewnętrzne krainy  to kiedy chciałem atak puścić to mnie z niego wywaliłem a jak już chciałem potem ataki puścić to mi gra tak zamuliła że przeszło 3 min minęły zanim atak poszedł. Na beri to samo muli jak mocy nie było po co zmieniacie na coś nie działa to tak jakbym kupił albo wymieniał maszynę która działa dobrze na maszynę która nie działa.Nie mówie o tym że muli nie tylko na tych eventach
    Nikt nikomu nie każe zmieniać komputera. Ja osobiście nie mam jakiegoś super sprzętu (Kiano Slimnote), a gram w HTML5 na przeglądarce Chrome od roku i nie mam takich "rewelacji".

Pozdrawiam
    Czy GGS uważa że to wina graczy że trzeba porzucić flasha, albo że ktoś ma słabszy komputer to jego wina, chyba tak przecież może mieć lepszy, czy oni wiedzą chociaż ile tego RAM lub jaki procek  trzeba mieć by to jakoś chodziło?, minimum albo zalecane?, pytałem jaki komputer (specyfikacja) trzeba posiadać suportu kiedyś, nie otrzymałem odpowiedzi to chyba nie wiedzieli, pewnie przed przejściem na html5 też nie zdawali sobie sprawy że to może być problem z wydajnością, może trzeba było pomyśleć o własnym kliencie, nie wiem tylko dlaczego gracz ma to odczuwać negatywnie, przecież miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle.

Na koniec przykład taki z wywiadem chociażby na obcych/krukach, za każdym razem pokazuje inny czas dojścia do zamku, błąd wyświetlania bo tak naprawdę czas jest stały, ale  już to np. jest 4 lub 5% szansy na schwytanie, tylko nie wiem dlaczego na 5 wywiadów  3 zostaną schwytane (wiem bo tak miałem nieraz), więc ktoś tu nie umie liczyć czy co?,  i być może wiele innych, po co naprawiać błędy jak lepiej wprowadzać nowe rzeczy.
    Wszyscy korzystający z technologii flash zostali postawieni przez Adobe przed faktem dokonanym. To nie wina GGS, ani graczy. Stało się i kropka. Już pisałam wcześniej o stronie, na której można sprawdzić kompatybilność komputera, polecam jeszcze sprawdzić przepustowość łącza ;) Nie ma konkretnej specyfikacji dla HTML5, więc nikt żadnych konkretów nie jest w stanie podać. Jeżeli są problemy z ilością pamięci, proponuję zacząć od wyłączenia zbędnych programów i procesów na komputerze, a dopiero później się żalić. 

Tak na marginesie - wersja flash w planach miała działać do połowy ubiegłego roku. Wersja HTML5 została zapowiedziana ponad rok temu. Proszę, nie mówicie, ze nie było czasu się na to przygotować...

Wszelkie udokumentowane przykłady złego działania HTML5 proszę przesyłać do supportu, jeżeli support nie zajmie się sprawą, to bezpośrednio do mnie na pw. Postaram się ruszyć tą sprawę, ale niczego nie jestem w stanie obiecać.

@arti1976 (PL1) zostało zauważone :) Nawet przeczytane...
  • miceq5 (PL1)miceq5 (PL1) PL1 Posty: 45
    nie ja mam dostosowywac komputer do gry ja mam gre uruchomic na tym komputerze co mam i ona ma działac i byc rozrywka a jak nie dziala to po prostu z niej zrezygnuje jest tyle gier co płynnie dzialaja że to ja mam wybór bardzo duży
    edytowano 24.02.2020

Pozdrawiam
    Czy GGS uważa że to wina graczy że trzeba porzucić flasha, albo że ktoś ma słabszy komputer to jego wina, chyba tak przecież może mieć lepszy, czy oni wiedzą chociaż ile tego RAM lub jaki procek  trzeba mieć by to jakoś chodziło?, minimum albo zalecane?,
    Witam, 
    Osobiście sprawdziłam na kilku przeglądarkach , windows 10 i 4GB Ram może być za mało, by ram się nie zapychał , sama gra w przeglądarce pochłania 3.5 - 3.7GB Ram 

A wersja Flash pochłania 2.5 - 2.7 GB

Zatem proszę szukać rozwiązania problemu  właśnie w ilości RAM 

Pozdrawiam 
    Wikiti powiedział(a):

Witam, 
    Osobiście sprawdziłam na kilku przeglądarkach , windows 10 i 4GB Ram może być za mało, by ram się nie zapychał , sama gra w przeglądarce pochłania 3.5 - 3.7GB Ram 

A wersja Flash pochłania 2.5 - 2.7 GB

Zatem proszę szukać rozwiązania problemu  właśnie w ilości RAM 

Pozdrawiam 
    Koszmarne zużycie tego RAM jak na tego typu grę, gdzie błąd, głównie w sposobie myślenia twórców tej gry, powiększ sobie RAM lub wymień komputer ale  pewnie większość wybierze odejście z gry , bo wybór zawsze jest, samo przejście na HTML5  było nie najlepszym rozwiązaniem zdaje  się, teraz zostało wymuszanie na graczach gry  na tym dziadostwie html i tłumaczenie jaka to wina graczy że im dobrze nie działa bo mają kiepskie komputery, cóż przyjdzie się pożegnać bo jeśli tak ma być to szkoda nerwów.
    grem @ pl 1
  • Bim (PL1)Bim (PL1) PL1 Posty: 188
    Moim zdaniem problem jest w tym że ludzie w GGS porządnie robić gier nie potrafią i we Flashu i w HTML5, ale z html-em prawdopodobnie dużo gorzej jest. Gra 2D i jakieś gigabajty potrzebne RAMu haha. W grze jest prawdopodobnie masę niepotrzebnych rzeczy, bez nich gra chodziłaby jak rakieta na przedpotopowych kompach. Jakieś dymki, mgiełki, latający po ekranie spam, filmiki, i ta ciężka grafika, po co to komu, to nie jest gra dla 6 latków raczej.
    Tylko słabi gracze stosują dopalacze! :D

•    HTML 5   to się nadaje do wywalenia bardzo  wolno chodzi 
    Przed tą lutową aktualizacją było nawet lepiej niż teraz z tym HTML5 było,  ale wiadomo jak jest aktualizacja to nic dobrze po niej nie działa, taki standard ustanowiony przez GGS :) , bo dziś to naprawdę można zwariować, nie wiem po co wymuszają grę na tym skoro to nie działa jak należy, chciałem wejść na archipelag  a tu już z flasha nie można ot zonk :/ , więc otwieram na EDGE Chromium (rekomendowana przeglądarka niby) a tu szok w ciągu 5 minut wywaliło z 10 razy jak nie więcej ale jakoś udało się wejść, choć tracić tyle czasu by wejść na grę toż to nie normalne przecież, udało się jakieś ataki puścić na forty, a potem chcąc puścić na obcego musiałem wrócić na flash bo mnie przy ustawianiu wywaliło z 5 razy pod rząd, tu (flash) udało się bez wywalania ot szczęście niepojęte  :D.
    Wniosek jeśli coś źle działa to niech GGS nie zmusza do gry na tym, nie wiem co oni tam robią ale może niech pomyślą by to wersję HTML5 może odchudzić, powywalać niepotrzebne rzeczy które spowalniają grę, dać nawet gorszą grafikę, albo żeby był wybór jakości, ale czy to zrobią mam wątpliwość bo już się gracz nie liczy ale głównie kasa, tylko jak gracze odejdą to wiadomo gra się skończy bo nie będzie z kim grać.
    grem @ pl 1
  • RudaRuda Moderator Posty: 344
    Przed tą lutową aktualizacją było nawet lepiej niż teraz z tym HTML5 było,  ale wiadomo jak jest aktualizacja to nic dobrze po niej nie działa, taki standard ustanowiony przez GGS :) , bo dziś to naprawdę można zwariować, nie wiem po co wymuszają grę na tym skoro to nie działa jak należy, chciałem wejść na archipelag  a tu już z flasha nie można ot zonk :/ , więc otwieram na EDGE Chromium (rekomendowana przeglądarka niby) a tu szok w ciągu 5 minut wywaliło z 10 razy jak nie więcej ale jakoś udało się wejść, choć tracić tyle czasu by wejść na grę toż to nie normalne przecież, udało się jakieś ataki puścić na forty, a potem chcąc puścić na obcego musiałem wrócić na flash bo mnie przy ustawianiu wywaliło z 5 razy pod rząd, tu (flash) udało się bez wywalania ot szczęście niepojęte  :D.
    Wniosek jeśli coś źle działa to niech GGS nie zmusza do gry na tym, nie wiem co oni tam robią ale może niech pomyślą by to wersję HTML5 może odchudzić, powywalać niepotrzebne rzeczy które spowalniają grę, dać nawet gorszą grafikę, albo żeby był wybór jakości, ale czy to zrobią mam wątpliwość bo już się gracz nie liczy ale głównie kasa, tylko jak gracze odejdą to wiadomo gra się skończy bo nie będzie z kim grać.
    Dzięki za opinię - przekażę ją Zespołowi. Wierzcie lub nie, ale my tez mamy te problemy, o których piszecie. Postarajcie się też nas zrozumieć - coś zgłaszamy i jest OK, Zespół zajmuje się sprawą "z marszu", ale czasem, jak w przypadku HTML5 proszą nas o screenshoty, czasem o nazwę konta gracza, żeby mogli sprawdzić, co się dzieje, "bo sprawdzali na koncie testowym i jest OK". Właśnie dlatego proszę o screeny z błędami i dokładny opis tego, co się dzieje (sytuacja, system, przeglądarka), żebyśmy mogli jak najdokładniej przekazać Zespołowi jakie błędy występują. Z góry dzięki :)
  • Armourex (PL1)Armourex (PL1) PL1 Posty: 16
    edytowano 06.03.2020
    Wikiti powiedział(a):
    Nasz dział techniczny cały czas pracuje nad zoptymalizowaniem gry w HTML5, więc przy wyłączeniu wersji Falsh gry wersja HTML5 powinna już być do tego czasu stabilna 

Pozdrawiam 

Widocznie wasz dział techniczny WCALE nie pracuje nad tym, bo gra na HTML5 działa jak działa od samego początku. Olewacie userów i tyle. Po dzisiejszym zonku (lody i cała reszta w html), najprawdopodobniej odpuszczę sobie GGE (HURRRAAA, wrócę do życia), bo nie mam ochoty czekać nawet kilkunastu sekund żeby przełączyć się np z lodów na piaski.Zresztą widać, że gra umiera - choćby po forum, gdzie prawie nikt już nie pisze...

Gram na kilku kompach (od i3 i 8 GB RAM po i7 32 GB RAM) i na każdym jest to samo. Nie jest Waszą winą, że FLASH umiera, ale WASZĄ winą jest, że programiści nie potrafią tego ogarnąć. Naprawdę nie macie ludzi, którzy wiedzą co to jest optymalizacja? Na każdych studiach informatycznych na programowaniu jest o tym...

Armourex @ pl 1
Sign In to comment.