Strona główna Oficjalne Ogłoszenia

Za horyzontem


Dźwięki dżungli są niemal ogłuszające, gdy Twoja drużyna przedziera się przez cieniste zarośla. Wykarczowane ścieżki nie pozostają dostępne na długo. W tej poplątanej dziczy żarłoczne rośliny ochoczo zajmują każdą wolną piędź ziemi. Pomimo przeszkód, lokalne społeczności nie tylko istnieją, ale też i rozkwitają. Ręce licznych przedstawicieli prymitywnej cywilizacji wzniosły tu wielkie miasta z kamienia i drewna, wyniosłe ołtarze ku czci nieznanych bogów i groteskowe świątynie poświęcone złowrogim siłom. Możesz zdobyć te miejsca dla siebie i zdominować ten nieustannie rozkwitający labirynt.

 

W ramach tego porywającego wydarzenia staniesz – wraz ze swym sojuszem – do walki o WPŁYWY. Zwycięży sojusz będący w posiadaniu największych wpływów w chwili zakończenia wydarzenia. Zadanie to nie będzie łatwe. Inne sojusze mają ten sam cel co Ty i Twój sojusz – więc będą starały się pokrzyżować Wasze plany. Do udziału w wydarzeniu wymagane jest konto na co najmniej trzydziestym poziomie. Musisz być także należeć do sojuszu przed rozpoczęciem wydarzenia. Dołączenie do sojuszu po jego rozpoczęciu nie umożliwi Ci dołączenia do rozgrywek. 


Wpływy

Każdy gracz przystępuje do wydarzenia z 25 000 pkt. wpływów. Te mogą być zwiększane poprzez podboje państw-miast na mapie świata. Zdobycie państwa-miasta aktywuje odliczanie czasu. Po upływie ośmiu godzin wszelkie wpływy w państwie-mieście zostają zdobyte i trafiają bezpośrednio do Twojego zamku. Twoje oddziały wracają też do koszar. Wszelkie przekazy wpływów odbywają się automatycznie i następują natychmiastowo. Oznacza to, że nie musisz ich nigdzie przesyłać.


Gdy gromadzisz wpływy z państwa-miasta, może być one zaatakowane (a nawet zdobyte!) przez innego gracza. Działanie to nie powoduje wyzerowania odliczania czasu. Oznacza to, że możesz spodziewać się ataku ze strony rywali na krótko przed tym, jak wpływy z państwa-miasta zostaną przekazane do Twojego zamku.  

Przekazanie wpływów z państwa-miasta sprawia, że znika ono z mapy świata. Oznacza to, że łączna liczba dostępnych państw-miast będzie się z czasem zmniejszać. Zdobywanie wpływów będzie coraz trudniejsze, co zmusi graczy do konfrontacji. 

Gdy wpływy znajdą się Twoim zamku, inni gracze będą mogli przypuścić nań atak w celu splądrowania części Twych wpływów. Mechanizm ten działa – rzecz jasna – w obie strony. Ty także możesz atakować zamki innych graczy i rabować ich ciężko zdobyte wpływy. Twoje wpływy będą codziennie przekazywane do skarbców w stolicy Twojego sojuszu, gdzie będą bezpiecznie przechowywane.


Należy podkreślić, że istnieją dwa rodzaje wpływów. Pierwszy rodzaj to wpływy w Twoim zamku i te gromadzone w państwach-miastach. Wpływy te nazywamy wpływami gracza. Drugi rodzaj to wpływy przechowywane w stolicy sojuszu. Nazywamy je wpływami sojuszu.

Gdy zaatakujesz innego gracza i splądrujesz część jego wpływów, Twoje łupy staną się wpływami gracza. Atak na stolicę sojuszu umożliwi Ci zrabowanie części przechowywanych tam wpływów. Łupy w tym przypadku także stają się wpływami gracza. Musisz je chronić, nim zostaną przeniesione do stolicy Twojego sojuszu. 

Zwycięży sojusz będący w posiadaniu największych wpływów w chwili zakończenia wydarzenia. Wpływy gracza, których nie zdążono przenieść ostatniego dnia wydarzenia, zostaną wymienione na wpływy sojuszu w chwili zakończenia wydarzenia.

Sojusze


Sojusze są podstawą tego wydarzenia. Przystąpienie do wydarzenia „Za horyzontem” sprawi, że staniesz się częścią sojuszu, którego członkowie zostaną wylosowani z sojuszu powiązanego z Twoim głównym kontem. Należy podkreślić, że sojusze biorące udział w wydarzeniu mogą posiadać maksimum dwudziestu członków. Oznacza to, że gdy zapełniony zostanie pierwszy sojusz, rozpocznie się nabór do drugiego, a z czasem i do trzeciego, umożliwiając dołączenie maksymalnie sześćdziesięciu uczestnikom. W ramach wydarzenia „Za horyzontem” te pomniejsze sojusze będą operować niezależenie od siebie i będą mogły uzyskać nagrody przyznawane w oparciu o ich indywidualne wyniki.

Pierwszy dołączający gracz stanie się przywódcą sojuszu i wyłącznie na nim będzie spoczywać odpowiedzialność za stolicę sojuszu. Graczom zaleca się przeto osiągnięcie porozumienia co do kolejności dołączania do wydarzenia. 21. i 41. gracz zostaną przywódcami – odpowiednio – drugiego i trzeciego sojuszu.

Jeśli Twój główny sojusz liczy wszystkich sześćdziesięciu pięciu członków, wówczas ostatnia piątka graczy trafi do sojuszu liczącego jedynie pięciu uczestników.

Wieże obserwacyjne

Na mapie świata można natrafić na wieże obserwacyjne. Ich zdobycie i utrzymanie to klucz do Twojego sukcesu. Zapewniają one premie podczas ataków na państwa-miasta oraz stolice sojuszów. Pamiętaj jednak, że dżungla to miejsce, które nieustannie się zmienia, i wieże obserwacyjne z czasem zarastają roślinnością, a wiodące do nich ścieżki blokowane są przez drzewa. Wieże, które spotka ten los, znikają z mapy.

Ołtarze


W podbijanych państwach-miastach natrafisz na ołtarze. Można je ulepszać w celu zredukowania czasu niezbędnego do uzyskania wpływów zdobytych w danym państwie-mieście. Umiejętne wykorzystanie ołtarzy wywiedzie Twoich wrogów na manowce i pokrzyżuje ich plany zdobycia państwa-miasta!

Świątynie kultystów


Na mapie świata natkniesz się z czasem na świątynie kultystów. Wnętrza tych bluźnierczych budowli widziały całe pokolenia krwawych ofiar i męczeńskich śmierci. Możesz atakować te miejsca i rozprawiać się ze strzegącymi ich tubylcami. Ataki na świątynie przyniosą Ci nagrody. Każdy pomyślny atak zwiększa też poziom świątyni. Im wyższy poziom świątyni, tym więcej obrońców trzeba pokonać, ale też i za zwycięstwa przyznawane jest więcej nagród.Sign In to comment.