Strona główna Oficjalne Ogłoszenia

Aktualizacja [Kwiecień-2019] Naprawa Błędów

Dzielni Wojownicy
,
Po aktualizacji 2 maja poinformowano nas o wielu błędach wpływających na grę. Naprawiliśmy większość błędów, ale są jeszcze dwa otwarte. Niewielka mniejszość graczy napotkała problemy podczas gry zarówno w Archipelag Sztormu, jak i w wydarzeniach Berimond. Jesteśmy tego świadomi i uruchomimy reset na początku przyszłego tygodnia, co usunie problemy.

Jesteśmy również świadomi problemu z umieszczeniem przycisku w funkcji Królewski Depozyt. Uświadomiliśmy to zespołowi ds. Gier i obecnie szukają potencjalnych rozwiązań.

Bardzo dziękujemy za cierpliwość i przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Twój zespół Empire

Komentarz

 • WikitiWikiti Moderator Posty: 1,311
  edytowano 08.05.2019

  Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować za cierpliwość w ciągu ostatnich kilku dni. Po drugie, chcielibyśmy poświęcić chwilę, aby wyjaśnić, co się stało i co planujemy.

  W czwartek 2 maja zaktualizowaliśmy Grę. Ta aktualizacja zawierała niezbędną zasadniczą zmianę niektórych podstawowych elementów gry. Celem tego było przeprojektowanie bazy danych, w której przechowywane są dane wszystkich Twoich zamków. Wymagało to restrukturyzacji całej bazy danych. Ta poważna zmiana i sama aktualizacja zostały przetestowane przez miesiąc na naszym serwerze Beta i nie wykryto tam żadnych problemów. Ta restrukturyzacja pozwoliłaby nam łatwiej manipulować danymi, które z kolei mogłyby być wykorzystywane do różnych celów, takich jak bardziej wydajne wdrażanie przyszłych funkcji i lepsze możliwości testowania dla naszego działu zapewnienia jakości.

  Po uruchomieniu aktualizacji bardzo szybko zdaliśmy sobie sprawę, że gracze doświadczają poważnych problemów podczas gry. Zareagowaliśmy szybko, aby naprawić błędy. Rozwiązane problemy obejmowały brak możliwości transportu zasobów lub przemieszczania wojsk między zamkami.

  Po rozwiązaniu tych problemów napotkaliśmy jeszcze więcej problemów. Nie są one jeszcze odtwarzalne na naszym serwerze testowym i wpływają na mniejszość naszych graczy, aczkolwiek znaczącą. Dzięki temu jesteśmy w stanie postępować powoli z poprawkami. Aby polepszyć sytuację, priorytetowo traktujemy każdy problem w oparciu o efekt, jaki ma on na rozgrywkę i przyjemność.

  Mamy wiele problemów zgłaszanych, ale obecne główne problemy, nad którymi pracujemy, to:

  • Archipelag Sztormu
  • Berimond
  • Wyświetlanie żywności nie jest poprawnie obliczany i pokazuje zbyt wysoki poziom, który powoli zmniejsza się do prawidłowej wartości.
  • Przenoszenie zamków i porzucanie posterunków nie działa zgodnie z przeznaczeniem
  • Raporty szpiegowskie pokazują  sporadyczne błędy, uniemożliwiając ich odczytanie z mapy świata.

  Powyższa lista nie wskazuje priorytetu lub kolejności ich naprawiania, nie jest również pełną listą bieżących błędów. Jak wspomniano wcześniej, musimy postępować powoli i ostrożnie. Kontynuujcie zgłaszanie błędów, tak jak to robiliście. Wasza pomoc jest nieoceniona, gdy widzimy, że wszystko zostało poprawione i działa tak, jak powinno być. Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować za cierpliwość podczas pracy nad poprawieniem błędów.


  Pozdrawiam
  Wikiti

  Post edited by Ruda on
 • WikitiWikiti Moderator Posty: 1,311
  edytowano 10.05.2019
  Dzisiaj wdrożyliśmy dwie poprawki, aby rozwiązać dwa problemy, z którymi mieliśmy do czynienia:

       Żadna podpowiedź nie była wyświetlana ze wszystkimi efektami kasztelana.
        Kuźnia  wyświetlała niepoprawną cenę dla graczy, którzy kuli nowe przedmioty.

  Oczekujemy kolejnej aktualizacji na początku przyszłego tygodnia, prawdopodobnie w poniedziałek, w celu rozwiązania dalszych problemów. Mamy nadzieję, że uwzględnimy w tym zmianę miejsca dla przycisku Królewski Depozyt. Przeprowadziliśmy ankietę na naszych moderatorach gier  i oni zdecydowanie ją zaakceptowali.

  Miłego weekendu dla wszystkich!
 • WikitiWikiti Moderator Posty: 1,311
  edytowano 13.05.2019
  W ciągu ostatnich kilku dni zostaliśmy poinformowani o kolejnym zestawie błędów w Goodgame: Empire i czuliśmy, że ważne jest by was o tym poinformować. Błędy te występują głównie w Zewnętrznych Krainach i wymagały hot fixu i zresetowania tego serwera 10 maja. Dla kilku graczy, którzy rozpoczęli już wydarzenie, zanim zdaliśmy sobie sprawę, że nie działa zgodnie z przeznaczeniem, naprawdę nam przykro. Zwróciliśmy wszelkie płatności dokonane w tym krótkim okresie, a jeśli nie otrzymałeś zwrotu, skontaktuj się z naszym Działem Wsparcia. Na szczęście udało nam się naprawić błędy stosunkowo szybko, ponieważ były one bardzo podobne do tych, które miały miejsce w Archipelag Sztormu, a wydarzenie Zewnętrzne Krainy w większości działa tak, jak powinno.

  Jak wspomniano powyżej, błędy te wynikają z wymaganego fundamentalnego przeglądu niektórych podstawowych elementów gry i wymagają naprawy. Nadal mamy zaległe problemy, których maksymalny wysiłek będzie wymagał naprawienia na początku tego tygodnia, w tym:

  •     Zewnętrzne Krainy: dwie warownie znajdują  się na Twoim zamku, jest to czysto kosmetyczne, ale zajmuje     miejsce, które można wykorzystać na coś innego.
  •     Zewnętrzne Krainy: ataki trwają tylko dwie minuty i nie dają ostrzeżenia obrońcy.
  •     Krwawe Kruki (misja z reliktami): "Skrzynia z łupami wojennymi" - nie ma możliwości ukończenia zadania.
  •     Przemieszczanie zamków i porzucanie posterunków nie działa zgodnie z przeznaczeniem
  •     Produkcja żywności jest wyświetlana nieprawidłowo

  Powyższa lista nie jest oparta na priorytecie ani kolejności naprawiania. Nie jest to również lista wszystkich bieżących błędów, a raczej lista tych, które mogą mieć największy wpływ na grę. Jeśli napotkasz błędy w grze, upewnij się, że zgłosiłeś je, tak jak to robiłeś, dołącz zrzuty ekranu problemu, jeśli to możliwe. Twoja pomoc jest zawsze nieoceniona, gdy widzimy, że wszystko zostało poprawione i uruchomione tak, jak powinno być. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zrozumienie i cierpliwość, podczas gdy nasz zespół ciężko pracuje nad rozwiązaniem bieżących problemów.

  Chcielibyśmy wspomnieć, że zdarzenia Archipelag Sztormu i Berimond zostały naprawione i będą działać zgodnie z harmonogramem.
  Post edited by Ruda on
 • WikitiWikiti Moderator Posty: 1,311
  edytowano 14.05.2019
  Dzielni Wojownicy,
  Będziemy mieli krótki czas przestoju dzisiaj od około 15:00 do 16:00 CET. Jest to konieczne, abyśmy mogli zaktualizować grę i usunąć niektóre błędy, które wpływają na grę od czasu naszej aktualizacji z 2 maja. Ta lista poprawek to:
  • Podwójne warownie na Zewnętrznych Krainach zostaną usunięte
  • Czas podróży dla Zewnętrznych Krain zostanie naprawiony
  • Ostrzeżenia o atakach będą widoczne w Zewnętrznych Krainach
  • Przenoszenie zamków będzie działało teraz zgodnie z przeznaczeniem
  • Porzucanie posterunków będzie działało teraz zgodnie z przeznaczeniem
  • Ostrzeżenie przy wykuwaniu przedmiotów wyświetli się teraz tylko wtedy, kiedy powinno
  • Krwawe Kruki Quest (relikty): będzie działało teraz zgodnie z przeznaczeniem
  • Gracze otrzymają  poprawnie zasoby po zdobyciu wysp
  • Klejnoty od sprzedawcy będą teraz przyznawane poprawnie
  W tej aktualizacji nie uda nam się włączyć poprawki do produkcji żywności. Zapewniamy, że nasz Zespół ciężko nad tym pracuje i mamy  nadzieję, że wkrótce będzie dostępna ta poprawka.

  Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za cierpliwość podczas rozwiązywania tych problemów,

  Twój zespół Empire
Sign In to comment.