Strona główna Wasze pytania do gry Porady & Triki

Desktopowy launcher HTML5

Ten post jest spinoffem wcześniejszego wątku, który dotyczył Flashowego launchera do Empire.

Całkiem niedawno, Empire przeniosło się na HTML5 (i chwała GGS za to), jednak czuję mimo to niedosyt, bo nie zostało to zrobione na prośbę graczy, a w wyniku ostatnich wydarzeń dotyczących Flasha (który ma zginąć w 2020 roku).

Powracając jednak do tematu, stwierdziłem że warto przygotować już drugi desktopowy launcher, który będzie wspierał wersję HTML5. Wcześniejsza wersja po prostu przestanie działać. Jeśli szukasz streszczenia posta, pomiń następne trzy akapity.
Jest to całkiem fajne ułatwienie, bo nie wymaga użycia przeglądarki (która może dodawać ciężaru) i lekko poprawia wydajność gry (teraz można bez ani jednego zacięcia przesuwać mapą świata, czego w wersji Flashowej nie mieliśmy).
Tak samo jak w przypadku wcześniejszej wersji, raczej nie będę publikować coraz to nowych wersji, o ile znowu nie zajdą jakieś roszady z wersją HTML5.

Dopóki żyje wersja Flashowa osobiście polecam użycie starszego launchera, bo z wersją HTML5 znowu mogą być jakieś problemy (źródło). Nowy launcher może być cięższy, ale taki jest koszt postępu.

Jeśli chodzi o aspekt techniczny, wersja HTML5 prezentuje większą wydajność, znacznie większym kosztem. Porównując nowy oraz stary launcher (obydwa projekty nadają minimalny overhead, więc statystyka jest bardzo wiarygodna), launcher Flashowy potrzebuje szczytowo mniej niż pół gigabajta RAMu. Trzeba też przyznać, że wersja Flashowa jest na chwilę obecną bardziej użyteczna. Wersja w HTML5 potrzebuje dwa razy więcej mocy obliczeniowej, oraz alokuje ok. 0,7 gigabajta.

Launcher jest dostępny do pobrania TUTAJ. Na samej górze zawsze pojawia się najnowsza wersja. Instrukcje do pobrania i zainstalowania znajdują się w oddzielnym bloku każdego wydania.

Dawny bywalec w Dark Union, wcześniej też aktywny gracz, po tym zostały jedynie wspomnienia...
Teraz jestem tak aktywny, że nie chcą mnie ze słupiarni wypuścić.
Sign In to comment.